Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Basowe kostki na Altronix(alpierd?)

kodzin tm 24 Paź 2005 10:37 4970 14
  • Witam serdecznie.

To moj pierwszy temat w DIY, prosze o wyrozumialosc.

Wpiwnicy zalegaly mi dwa glosniki 15" Altronix czy jakos tak:D.
    Postanowilem cos z tego wymodzic i powstaly dwie calkiem jak na te glosniki ladnie dzialajace kolumienki.

jeszcze niewykonczone ale niestac mnie narazie na okladzine itd...

Dobra pomoc to podstawa
    Te dwie skrzynie na dole to beda tuby djbola, tylko kasy na glosniki brak.

Fajne!
  • #2 24 Paź 2005 11:42
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Prosze jeszcze o dokladniejszy opis samych konstrukcji - jak i efektu. Cenniki...

Kurcze - Twoja Pomoc mi kogos bardzo przypomina, wrecz identyko. Moze to sobowtor tylko :)

• #3 24 Paź 2005 12:54
    kodzin tm
    Poziom 13  

Co do cennika to tak:

Glosniki mialem bo kiedys kupilem oba za jakies 200pln.
    Plyta i wkrety tez kiedys kupiona i tak sobie lezala.

Wymiary tego wszystkiego to na tzw oko tak jak pasowalo tak poskladalem. br strojony tylko przez sluch. gra.... no jakos tam gra.

jak by co to moge to pomiezyc i podac wymiary

• #4 24 Paź 2005 15:55
    ige
    Poziom 35  

co to za wzmacniacz na tym subie,i jak moc??

• #5 24 Paź 2005 17:36
    kodzin tm
    Poziom 13  

A wzmacniacz toz to jest jakis malo znany, przynajmniej w moim mniemaniu B.D Sound. Kupilem go na allegro co do mocy to niewiem jeszcze niebylo sposobnosci miezyc. Wien ze ma dwa razy cos i jest w nim 8 sztuk MJ 802. to tyle co do mej wiedzy na jego temat

• #6 24 Paź 2005 17:52
    ALTON
    Poziom 38  

Co do wzmacniacza widziałem go na allegro i jak mnie pamięć nie myli 2x400W 4R

• #7 24 Paź 2005 18:41
    kodzin tm
    Poziom 13  

gosciu z allegro pisal ze 4x150w ale to chyba z palca wyssane. bo co prawda sa cztery wyjscia ale w srodku sa dwie koncowki.

• #8 25 Paź 2005 12:52
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jesli mialby 2 razy 400W przy 4 R to podlaczajac w sumie 4 zestawy 8mio omowe wycisnie sie spokojnie te 4 razy 150W - zgadzaloby sie.

• #9 25 Paź 2005 15:34
    adammc

Poziom 26  

:D no obudówki fajne poręczne szkoda tylko że takie kiepskie głosniki :cry: osobiscie miałem z takimi kilka razy do czynienia ,taki głośnik w band pass-ie szlak trafiał na 120W z domowego fischera
    głosniki się nie paliły tylko rozklejały w miejscu łączenia cewki z mambraną .
    takie zastosowanie to dla nich jedyne bo na kolumny szerokopasmowe wcale się nie nadaja.

:arrow: a ten bass refleks to u góry głęboki jest czy to tylko taka poprzeczka tam jest :?:

• #10 25 Paź 2005 15:58
    kodzin tm
    Poziom 13  

na oko ciety ma ze 12,5 cm

a glosniki sa conieco poprawione bo jakis mentor je kiedys naprawial bo pewnie byly pojarane

• #11 25 Paź 2005 20:58
    adammc

Poziom 26  

a gra to jakoś przyzwoicie czy cicho raczej bo brat raz robił bass reflex z takiego głośnika ale efektu nie było zadnego i przerobił na band pass wtedy mozna było brac juz to na mniejsze imprezy aż do smierci głosnika.

u nas w okolicy jezdzi bmw co ma załozone 2 takie głosniki na półce z tyłu i nic więcej , gra to na jakimś wzmaku magnata co ma moze 80W na mostku a efekt marny w porównaniu z efektem wizualnym i zaskoczeniem ludzi co widza to przez szybe..

masz to zamiar jakoś wykonczyc jakas okleina czy tak zostanie ??

• #12 25 Paź 2005 21:12
    kodzin tm
    Poziom 13  

tak czekam na doplyw gotowki to pokupie na allegro jakies tanie narozniki i raczki a i kawalek koca to wykoncze i pewnie sprzedam.

a co do drania to chalasu mozna z tego narobic byly juz na imprezie ja wiem na sredniej sali na jakies 80-100 ludu i bardzo dobrze sie spisaly. oczywiscie z sopranikami (tuby tealistic + Fane HF250)

• #13 29 Paź 2005 19:07
    Marcin_126
    Poziom 16  

A ja powiem tak te głośniky są chyba nawet gorsze niż alpierdy.
    Miałem takiego jednego w skrzyni ok 100L BR, brzmiało to tragicznie.
    Jak się później potwierdziło z pomiarów że BR (jakikolwiek by nie był) nie ma tam czego szukać, no i zamknąłem otwór (czyli jeszcze gorsza lipa jeżeli chodzi o wygląd).
    A co do wytrzymałości to podłączając go (był to 8 omowiec) pod eltrona miałem wrażenie że wykorzystuje już jego pełne możliwości.

• #14 30 Paź 2005 16:45
    micho a
    Poziom 35  

głósniki beznadziejne hw1500 alpierda jest lepszy ale nie bede sie czepiał sam nie raz miałem sytuacje że potrzeba nagłóanić impreze a kasy nie ma więc to rozumiem :D

mógłbyś jednak podać wymiary bym ja i inni forumowicze mieli rozeznanie w litrażu/strojeniu ?? skrzynki ładne nawet bez wykończenia co prawda jak typowe subbasy estradowe wgłebiona przednia ścianka i br jest cżęscia obudowy

na początku ja proponuje olać wykończenie a zmienić głopsniki :D:D

takie ładne paczki ci wyszły a takie głóśniki :P:

• #15 31 Paź 2005 02:00
    kodzin tm
    Poziom 13  

witam

wymiary zewnetrzne to: 49,4cm(wysokosc)x43(szerokosc)x40(glebokosc)

wysokosc tego br cos ponad 35mm glebokosci niepamietam ale jaies 12cm

co do kasy to narazie ciulam za stxy bo mam prawie skonczone skrzynki na tuby djbola

pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME