Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jaka ładowarka akumulatorków ~2500mah

Darck 24 Paź 2005 10:42
  • #1 24 Paź 2005 10:42
    Darck
    Poziom 10  

Ostatnio przeczytałem trpche o ładowarkach, między innymi, że akumulatory Ni-Mh, nie powinny być ładowany prądem stałym - czyli moja stara ładowarka do Ni-Cd je psuła. Dlatego prosze o rade która z ładowarek najlepiej kupić z allegro. Najlepiej aby cena była ~50zl ładowała Ni-Cd i Ni-Mh nie koniecznie bardzo szybko, ale sama wiedziała kiedy przestać ładować, idealnie jakby jeszcze dobierała prąd ładowania do pojemności. Po prostu aby akumulatorki ładowane nią działały jak najdłużej

• #2 25 Paź 2005 17:19
    szafaboss
    Poziom 10  

Ja posiadam ladowarke Duracel taki duzy kloc na wszystkie baterie, jednak na wyjazd potrzebowalem mniejszej i kupilem firmy Batimex MW 8168 GS. Jest to ladowarka procesorowa na NI-cd oraz NI-MH. Posiada ona funkcje rozladowywania, po naladowaniu do konca sygnalizuje to dioda. Jestem z niej bardzo zadowolony. Zrobilem nawet test po zakupie 8 aku. forever 2500. Mianowicie 4 znich naladowalem tylko na maxa, a pozostale 4 ladowalem przeszlo 12 godz. nastepnie naciskalem przycisk rozladowania (po rozladowaniu ladowarka sama zaczyna ladowac) i znowu ladowalem 12 a nawet wiecej godzin. Czynnosc powtorzylem 3 razy. Nastepnie jedne u drugie akku sprawdzilem w moim prodozernym aparacie Hp i musze przyznac ze roznica byla kolosalna. Bylem zdumiony ile moge cykac zdjec na tych wymeczonych trzykrotnym ladowaniem bteriach. Te drugie byly ok. polowe mniej zywotne.
    Ladowarke kupielm w Gd. w hurtowni rok temu. Jednak tydzien temu kupowalem tez kumplowi za niecale 25zl (w sklepie widzialem za 49)!!!!!
    Tak wiec polecam, bo sprzet niedrogi a naprawde dobry
    Na allegro tez sprzedaja te ladowarki

• #3 26 Paź 2005 00:06
    Darck
    Poziom 10  

znalazłem jakiś jej opis:

Cytat:

Procesorowa ładowarka przeznaczona do akumulatorów:

NI-CD (niklowo-kadmowe)
    NI-MH (niklowo-wodorkowe)

Ładowarka ładuje akumulatory:

AA (R6)
    AAA (R03)

opis :

Ładowarka z wbudowanym mikroprocesor, który automatycznie kontroluje ładowanie akumulatorków. Ładowarka używa do kontroli procesu ładowania metody -DV (pomiar napięcia przed i po impulsie doładowawczym). Zapewnia to pełne naładowanie akumulatorków różnych producentów i o różnych pojemnościach.

Ładowarka posiada także tryb głębokiego rozładowania, odświeżania ( formowania) oraz samo-testowania.

Po naładowaniu ogniw ładowarka przechodzi w stan podładowywania akumulatorów.

Pracuje w trzech trybach:

tryb ładowania - tryb ładowania monitorowany jest przez cały czas przez procesor, który bada stopień naładowania akumulatorów. Funkcja ładowania oznaczona jest czerwoną diodą.

tryb utrzymujący - po zupełnym naładowaniu ogniw ładowarka przechodzi w tryb utrzymujący ogniwa w pełnej gotowości do pracy. Praca w tym trybie oznaczona jest diodą zieloną.

tryb wyładowujący - po naciśnięciu guzika [cudzysłów]discharge[cudzysłów] ładowarka automatycznie rozładowywuje akumulatory do napięcia 0.9 Volt w celu wyeliminowania efektu pamięciowego. Efekt pamięciowy powstaje tylko u ogniw Ni-Cd. Tryb pracy funkcji rozładowania oznaczony jest diodą żółtą.

Przykładowe czasy ładowania:

AAA- 700 mAh- 3 godziny
    AA- 2000 mAh- 4 godziny

dodatkowo w zestawie - 4 akumulatory AA NiMH 2200 mAh Forever.

I jeśli jest poprawny, to boje sie brać, bo "ładowarka automatycznie rozładowywuje akumulatory do napięcia 0.9 Volt " a czytałem, że rozładowanie baterii NI-MH do wartości 0.9V skraca ich trwałość. Napisano tam, że tylko Ni-Cd powinny być rozładowywane do tego poziomu i o ile pamietam Ni-Mh tylko do 1,1V

• #4 26 Paź 2005 12:42
    szafaboss
    Poziom 10  

szczerze powiedziawszy to nie mam pojecia czy to skraca zywot aku Ni-Mh czy tez nie? Uwazam ze i tak np na wczasach zdarza sie ze nie ma czasu na zabawy z rozladowywaniem baterii. uwazam tez ze przy kosztach zakupu 4,88zl za sztuke (takie wlasnie kupilem MaxCelle 2700mAh kilka dni temu) to mozna chyba sobie pozwolic na kupienie nowego kompletu za pol roku lub rok.
    ale oczywiscie rob jak uwazasz...:D

• #6 10 Wrz 2006 10:29
    underground
    Poziom 12  

Mam pytanie, bo za bardzo się nie znam na tym:
    Czy mogę ładować baterie w szeregu, nie używając ładowarki? Np. poprzez odpowiedni zasilacz? Chodzi mi o 4 akumulatorki AAA (np. 2500 mAh) które będą połączone w szeregu w zamkniętej obudowie.

• #7 26 Wrz 2006 16:43
    pasorzytek
    Poziom 16  

underground niby mozesz ale niszcza sie przez to bo nigdy nie zaladuja sie rownoczesnie dlatego ja stawiam zawsze na 1kanał=1aku

• #8 27 Wrz 2006 18:51
    bonek
    Poziom 12  

kupiłem 4xakku energizer 2500 nie miałem ładowarki, więc podłączyłem je do zasilacza , prąd stały ustawiony na 250mA . Zaglądam do nich po 10 h , a tam każdy z nich ma 2V !!! czy mi się wydaje, czy coś jest nie halo?

• #9 27 Wrz 2006 19:28
    pasorzytek
    Poziom 16  

a jakie napiecie bylo? i jak je podlaczyles...

ludzie najtansza ladowarka w obudowie na allegro jest po niecałe 8zl... to taki majatek?

• #10 29 Wrz 2006 17:28
    bonek
    Poziom 12  

napięcie nie gra roli .Połączenie szeregowe, prąd 250mA

• #11 30 Wrz 2006 21:58
    pasorzytek
    Poziom 16  

jak napiecie nie gra roli? to Ty je czym ladujesz? policz sobie 1.2Vx4 = 4.8V

skoro mowisz ze napiecie nie gra roli daj 230V

• #12 18 Sty 2010 22:33
    brofran
    Poziom 34  

Temat trochę poleżal ale dla niektorych aktualny jest. Poniewaz przez te kilka lat pojawiło sie sporo nowych modeli , moze ktoś polecić jakąs budżetowa uniwersalną dobrą ładowarkę ?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty