X

opel astra I 1.6 16v

krzys_25 27 Oct 2005 17:59
  • #1 27 Oct 2005 17:59
    krzys_25
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam wszystkich pisze na forum w sprawie chyba fajnego autka jakim jest opel astra I 1.6 16v .Chcialem sie dowiedziec czy warto jest kupic taka marke i model z takim silnikiem czy sa z nim jakies powazniejesze problemy jakie jest spalanie czy nie ma problemow z instalacja gazowa jesli chcialoby sie zalozyc gdyz slyszalem negatywne opinie na ten temat oraz chcialbym uslyszec wszystkie opinie pozytywne i negatywne na temat tego samochodu z gory dziekuje wszystkim pozdrawiam
  • #2 27 Oct 2005 19:22
    ADI_Si
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    zawieszenie - czesci tanie
    najwazniejsze - rozrzad
    karoseria - roznie bywa (lubi rdzewiec)tyl nadkola progi
    dynamiczny silnik
  • #3 27 Oct 2005 22:02
    łinta
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    autko ogólnie jest ok!ale gaz w 16v to zabójstwo dla silnika.jesli ma byc gaz to jedynie silnik osmiozaworowy.
  • #4 27 Oct 2005 22:13
    Orochimaru
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Mam Astrę 1,4 OHC już 8 lat, narazie bez niespodzianek, nic nie wymieniałem. Niestety jest trochę mułowata, ale 1,6 DOHC to już sprzęt godny polecenia.
    Jeśli chcesz kupić to bierz made in Deutschland, bo nasze Gliwickie niestety nie są najlepszej jakości. Rdzewieją dość szybko.
  • #5 28 Oct 2005 07:57
    swirk
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    sasias ma astre 1.4 16V pelny wtrysk..
    jezdzi na gazie..bardzo oszczedna jest..na trasie do 6-7 litrow. Nienarzeka na gaz, a jezdzi duzo
    ja jezdze kadetem 1.4 8V bardziej narzekam na instalacje gazowa- ale za to auto przy skrzyni 4-biegowej jak jade 120km/h pali niecale 8 litrow, jak jade 90km/h pali nie wiecej niz 6,5
    ople sa badzo oszczedne
    ojciec ma corse z 89 1,3S 75km na gazniku na trasie jak sie jedzie 120km/h pali ok 5,5litra gazu oczywiscie..
    blahy jak w oplu...co rok w lato konserwacja :)) oby dwa samochody przeszly kapitalke blach...
  • #6 28 Oct 2005 12:19
    cjr
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Orochimaru wrote:
    Jeśli chcesz kupić to bierz made in Deutschland, bo nasze Gliwickie niestety nie są najlepszej jakości. Rdzewieją dość szybko.

Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią. Niemieckie jeśli są mniej zardzewiałe to tylko dlatego, ze jeżdżą po czystszych drogach. Sam jeszcze nie spotkałem sprowadzonej astry, która by nie miała żadnych śladów korozji. Za to polskie moim zdaniem maja lepsze blachy i są lepiej wykonane. Wyzszośc niemieckich opli nad polskimi to taki sam mit jak to , że fiat jest bardziej niezawodny niż daewoo. Astra z Węgier to już naprawdę tragedia ale gliwickie jak najbardziej polecam.
  • #7 28 Oct 2005 13:14
    Slawek J
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    Czeste usterki samochodu OPEL Astra: korozja karoserii i awarie rolki napinajacej pasek rozrzadu ( silnik 1.6 16V z przed 1998r ), korozja tlumika koncowego, luz na maglownicy, usterki rozrusznika ( glownie bendixa ), awarie regulatora napiecia oraz zespolu diodowego alternatora, awarie sondy lambda, red.elektrozawor wolnych obrotow. Jest to ogolne zestawienie usterek nietylko tej wersji silnikowej. Srednie spalanie tej wersji wynosi okolo 7,5 - 8 l w cyklu mieszanym ale da sie ta wartosc takze duzo zwiekszyc.
    Pozdrawiam.
  • #8 28 Oct 2005 19:27
    1owca
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    polecam mój kumpel ma i chwali bardzo je sobie
  • #9 28 Oct 2005 20:46
    Orochimaru
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    cjr wrote:
    Orochimaru wrote:

Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią. Niemieckie jeśli są mniej zardzewiałe to tylko dlatego, ze jeżdżą po czystszych drogach. Sam jeszcze nie spotkałem sprowadzonej astry, która by nie miała żadnych śladów korozji. Za to polskie moim zdaniem maja lepsze blachy i są lepiej wykonane. Wyzszośc niemieckich opli nad polskimi to taki sam mit jak to , że fiat jest bardziej niezawodny niż daewoo. Astra z Węgier to już naprawdę tragedia ale gliwickie jak najbardziej polecam.

Chodziło mi o nowe egzemplarze Astry F. Swego czasu miałem swoją dzwona i chciałem kupić nową, ale objechałem wszystkie salony w Warszawie i ANI JEDEN się nie nadawał. Krzywo spasowane drzwi, blacha przy lampach, lipne nadkola itp.
    W mojej po piaskowaniu maski przez TIRy na trasie widać było gołą blachę która zrobiła się ruda dobpiero po dwóch latach, a kumpla zaczeła rdzewiać już po trzech latach od kupna.
    Dlatego nie polecam Gliwickich.
    Z usterek wymienionych przez Sławka J miałem (a właściwie teraz mam) tylko szwankujący regulator biegu jałowego.
  Search 4 million + Products
Browse Products