Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Passat b5 1.9 tdi (90ps) - brak mocy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Passat b5 1.9 tdi (90ps) - brak mocy
Autor
Wiadomość
dayv
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: krakow

Post#1 Post autora tematu 29 Paź 2005 14:51   

siema wszystkim :) juz pare razy zadawalem tutaj pytanka i zawsze udzialano mi odpowiedzi. teraz mam pewien problem i chcialbym dowiedziec sie dlaczego:

moj pasek 1.9 TDI (90 ps) ma kopa jak "mul" :( ?

on poprostu nie idzie daje sie mu gazu i srednio czuc zeby szedl np. na 3 czy 4 biegu . mialem stara renowke td 90 ps i ta jak dostala 2.tys. obrotow to szla jak szalona czuc bylo ten char. zryw przy wlaczeniu turbo i auto ma to odejscie a w tym pasku niestety nie....:( nie wiem z jakiego powodu...tzn troche tu przejrzalem tych wypowiedzi ale troszke inaczej sie objawiaja te moje problemy. u mnie caly czas silnik ciagnie ale bardzo powoli sie rozpedza dostaje 2 tysiace i lipa nie idzie ( a turbinke w srodku auta nawet slychac) BARDZO PROSZE ZNAWCOW O WYPOWIEDZI !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Paź 2005 14:51   

Powrót do góry

figurel
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Słupsk

Post#2 29 Paź 2005 15:03   

slabo idzie..:( nie ma kopa...:( Passat b5 1.9 tdi (90ps)

Na poczatek sprawdź jak będzie jeździł z odpiętą wtyczką od przepływomierza. Jak będzie lepiej lub choćby tak samo to już masz odpowiedź.
Powrót do góry

dayv
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 29 Paź 2005 15:54   

wogule gdzie sie znajdue to cos jak mniej wiecej wyglada...jestem kompletnym laikiem...

a wogule ktos sie orientuje czy przy tej masie (prawie poltorej tony) te 90 koni powinny sobie jako tako z nim radzic? powinno byc czuc zryw od 2 tys.? i obroty powinny szybciej rosnac wraz z predkoscia? czy wyeliminowano nagly przyrost momentu i mocy?

a tak zeby go wyprobowac czy idzie to drzec na 3 biegu i ile powinien miec na zegarze przy dopuszczalnych obrotach tam kolo 4.5 tys.?

Dodano po 40 [minuty]:

acha i czy wie ktos moze ile ksoztuje ten zaworek n75 ? i czy oplaca sie regenerowac ta przepustnice co mam? czy to cos da po przeczyszczeniu czy tylko to jest krotkotrwaly efekt i szkoda na to kasy lepiej kupic nowa albo uzywke w dobrym stanie?
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 29 Paź 2005 18:05   

Re: slabo idzie..:( nie ma kopa...:( Passat b5 1.9 tdi (90p

w tych silbnikach to z reguly padaja przeplywomierze powietrza znajduje sie za filtrem powietrza. U ciebie tez mogla pasc turbina. Najlepiej podjedz do mechanika to ci sprawdzi bo wtym przypadku na odleglosc ciezko doradzic.
Pozrawiam.
Powrót do góry

dayv
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 Post autora tematu 29 Paź 2005 18:31   

no ale slychac swist turbiny....
Powrót do góry

figurel
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 29 Paź 2005 19:50   

Dobrze byłoby podawać zawsze kod silnika. Przepływka jak na rys:

90 koników to nie jest dużo jak na ciężkiego paska, ale jechać powinien. Sprawdź ze stoperem w ręku ile zajmuje ci pogonienie do 100. Będzie to jakaś informacja. Na N75 to nie wygląda, a kosztuje ok 150 zł. Co możesz zrobić bez VAG-a? Odpiąć wtyczkę z przepływki, sprawdzić filtry. Przyczyną też może być przytkany katalizator ale nie wiemy ile masz przejechane. Generalnie pozostaje jak zawsze w takich przypadkach diagnostyka VAG-iem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Paź 2005 19:50   

Powrót do góry

figurel
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 29 Paź 2005 20:50   

dayv napisał:

.... mam tylko nadzieje ze nie bendzie turbina(nawet na pewno nie bo ja raczej slychac) .pytanie pozostaje dlaczego jej nie czuc? pozdro 4all

No, no... Z tym też może być różnie, wg jednej z teorii, gdy zaczyna być ją słychać to jest to jej łabędzi śpiew.....
Powrót do góry

dayv
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 Post autora tematu 29 Paź 2005 21:54   

ale jakby byla ona padnieta to ten samochod naprawde nie chcial by jechac...to by byla zawali droga jakies 65 koni na poltorej tony masy....wiec turbo laduje ale cos innego to blokuje...<= przynajmniej ja tak to walsnie kminie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Paź 2005 21:54   

Powrót do góry

figurel
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 29 Paź 2005 22:44   

dayv napisał:
ale jakby byla ona padnieta to ten samochod naprawde nie chcial by jechac...to by byla zawali droga jakies 65 koni na poltorej tony masy...wiec turbo laduje ale cos innego to blokuje...<= przynajmniej ja tak to walsnie kminie

Że turbinka chodzi to wcale nie znaczy, że ładuje do wymaganych wartości. A jak kierownice, albo dźwignia zaworu podcisnieniowego sterującego kiereownicami zapieczone są w pozycji "minimum"? Tylko VAG, sprawdzić należy cisnienie doładowania, wskazania przepływki. A na twoim miejscu juz kilka razy bym się z odpietą wtyczką przejechał. Miałes kilka godzin na to. Już byśmy coś wiedzieli. Tak to my se możemy długo.....
Powrót do góry

rafallogi
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 31 Paź 2005 16:09   

z odpiętą przepływką?
Powrót do góry

k631
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Piła

Post#11 31 Paź 2005 19:18   

Witam wymień przepływomierz powietrza i autko będzie śmigać :D
Powrót do góry

gumiś_rzesz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Straszydle k/rzeszów

Post#12 31 Paź 2005 19:57   

Miernik mas powietrza (przeplywomiez) do wymiany napisz dla scislosci iel masz przejechane ale 90% przeplywomierz.
POZDRAWIAM[/list]
Powrót do góry

dayv
Poziom 20
Poziom 20

Post#13 Post autora tematu 01 Lis 2005 10:34   

ej wy mi tutaj jezdzicie i mowicie zebym jezdzil z odpieta przeplywka... ja wogule nie znam sie na takich rzeczach i sory.... ja nie wiem nawet gdzie tego szukac w silniku... dzieki za wszelkie wypowiedzi i tez mi sie wydaje ze to bendzie przeplywomierz wlasnie...

Dla scislosci:) auto ma na liczniku 140 tys. po wygladzie tapicerki to ja jestem sklonny uwierzyc ze ono tyle ma! jest ultra dobrze utrzymane i lakier rownierz ( nie bylo bite w 100% , przynajmniej tak wyszlo z badania) ale ile to naprawde ma przejechane to wie tylko poprzedni wlasciciel...
Powrót do góry

gumiś_rzesz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Straszydle k/rzeszów

Post#14 01 Lis 2005 11:21   

Jak nie masz pojecia gdzie jest wtyczka od przepywomierza to poco te glupie pytania jedz do fachowca i niech ci to zrobi. Przecierz forum to nie przedszkole gdzie uczy sie male dzieci jak podlaczyc akumulator czy odpiac wtyczke od czegos.

Znajdz dobrego fachowca i oddaj sie w jego opieke.
Powrót do góry

raport
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Elbląg

Post#15 16 Gru 2006 17:23   

wiesz co.... mi tak samo odcinał przy ,5 tys obrotów.
Przepływka była ok pomimo wskazania vaga że padła. dupa tam... mechanik wyczyścił turbinę i autko poszło jak z procy... i jeszcze jedno...podobno gdy długo jeżdzi się po mieście to turbina w tych silnikach zamula się i to jest przyczyna słabnięcia silnika. Sprawdź czy w czasie jazdy po 3,5 obrotów siada moc...poczym w czsie jaddy wyłącz silnik i włącz ponownie...jeśli turbina załączy się i znowu po 3,5 tys obrotów się odetnie to na 100% do czyszczynia. Koszt ok 500PLN. pozdro
Powrót do góry

voodziak
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: płock

Post#16 18 Sie 2009 01:36   

podepne się pod temat mam taki sam problem mianowicie auto wlaściwie ciągnie jednostajnie nie czuć turbo wczesniej (jakies 2 dni temu :]) po osiagnieciu 2200 tys obr czuc bylo turbinke charakterystyczne kopnięcie teraz przy 2000tys czuje wręcz ze cos go blokuje chciałby chłopak ale nie może;] odpiąłem przepływke i właściwie nie ma różnicy ogolnie to przy 80 na 4 biegu mialem problem zeby wyprzedzić Fiata UNO;] w miare mozliwości proszę o pomoc, dodam tylko ze przy okolo 2200 obr slychać charakterystyczne "cykanie" ale tylko przez jakis czas pozniej jest cisza czyżby to N75?
Powrót do góry

carrot
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Kraków

Post#17 21 Sie 2009 15:50   

niech pochodzi na wolnych 15min mi pomogło
Te 15 min na wolnych obrotach pomaga pod warunkiem, że stoi się na jednej nodze trzymając jedną ręką klamkę a drugą antenę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2009 15:50   

Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#18 21 Sie 2009 21:26   

stawiacie na 90% przepływkę albo turbinę a nawet nie wiadomo jaki tam silnik siedzi - turbina ze zmienną geometrią w 90-cio konnnym TDI w Passacie jest tylko z silnikiem AHH a muła może również dobrze mieć z powodu zaciągania lewego paliwa przez nieszczelności przy opaskach zaciskowych wężyków paliwowych lub oringu uszczelniającym zawór zwrotny na filtrze paliwa, trzeba będzie poświęcić te 50 złoty na zdiagnozowanie samochodu wykonując logi statyczne i (zwłaszcza) dynamiczne aby na ich podstawie ocenić jakie są wartości powietrza mierzone przez przepływkę i jaka jest życzona przez kierowcę wartość dawki paliwa a jaka uzyskiwana - na tej podstawie można dopiero trafić w przyczynę a nie wymieniać na "pałę" bo przepływka wcale tania nie jest, profilaktycznie można ją wyczyścić spray'em do tego przeznaczonym - są do nabycia w sklepach motoryzacyjnych,
przepływka znajduje się zawsze zaraz za obudową filtra powietrza w rurze powietrza :

przepływka to jest właśnie ten element, który widać w przekroju wylotu z filtra powietrza a odkręca się z zewnątrz jej dwa wkręty kluczem torx z otworkiem w środu i wyjmuje jej wkład.
Powrót do góry

tberent
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: tuszyn

Post#19 23 Sie 2009 18:41   

najprostszy sposób sprawdzenia niedomagania przepływki to przejechać sie zs nią podpięta i bez bniej. widac wtedy różnice.
poszukaj nieszczelnosci w dolocie.
Powrót do góry

voodziak
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: płock

Post#20 25 Sie 2009 13:17   

Re: Passat b5 1.9 tdi (90ps) - brak mocy

u nie okazało się ze nieszczelny był wężyk miedzy N75 a suszarką ale jak pisal wcześniej Sztomel cięzko jest coś zdiagnozować bez Vaga podpinając auto pod kompa można dojść do pewnych rzeczy metodą prób i błędów
Powrót do góry

martinni282
Poziom 1
Poziom 1

Post#21 30 Kwi 2010 00:00   

witam mam passata tdi 90KM silnik AHU na autostradzie na 5 biegu pomiedzy 2-3 tys obrotow CZASAMI jak odpuszcze gazu a potam dodam auto nie ciagnie, lekko szarpie (nie zauwazam zadnego dymienia),wciskam sprzeglo,przegazuje i to pomaga nie mam zadnych problemow na innych biegach silnik jak na ta moc ciagnie super. CZASEM tez na biegu jalowym obroty podskocza do 1500/min-wystarczy zrestartowac silnik lub poczekac chwileto czesto same sie stabilizuja.Czy ktos moze wie jak zlikwidowac te problemy?
Powrót do góry

598035
Usunięty

Post#22 30 Kwi 2010 07:56   

martinni282 napisał:
witam mam passata tdi 90KM silnik AHU na autostradzie na 5 biegu pomiedzy 2-3 tys obrotow CZASAMI jak odpuszcze gazu a potam dodam auto nie ciagnie, lekko szarpie (nie zauwazam zadnego dymienia),wciskam sprzeglo,przegazuje i to pomaga nie mam zadnych problemow na innych biegach silnik jak na ta moc ciagnie super. CZASEM tez na biegu jalowym obroty podskocza do 1500/min-wystarczy zrestartowac silnik lub poczekac chwileto czesto same sie stabilizuja.Czy ktos moze wie jak zlikwidowac te problemy?

Podepnij pod komputer i sprawa się wyjaśni.
Powrót do góry

k631
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Piła

Post#23 01 Maj 2010 14:54   

kines17 napisał:
martinni282 napisał:

Podepnij pod komputer i sprawa się wyjaśni.

Filtr paliwa kiedy wymieniałeś.
Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#24 01 Maj 2010 15:03   

k631 napisał:
Filtr paliwa kiedy wymieniałeś.

Ha ha, problem nie jest aż tak banalny, miałeś kiedyś silnik turbodoładowany ?
Problem jest łatwy do ustalenia ale trzeba tylko faktycznie chęci aby podpiąć go pod interfejs VAG-COM.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Passat b5 1.9 tdi (90ps) - brak mocy
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.1 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony