Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Estradowki Karola - budowa w trakcie...

karolmichalewcz 31 Paź 2005 20:57 5394 19
  • Witam !
    Dużo piszę i czytam na Elektrodzie, ale przekonałem się że trzeba pokazać coś swojego...
    Kolumny o wymiarach: 72x32x38 cm, w planie montaż 4 zregenerowanych GDN 30/60/1, założenie basreflex'u.
    Do tej pory zrobiłem obicie kolumn (foto poniżej)
    Do tych kolumn remontuje także Altusy 140'stki, także fotka poniżej.
    Już niedługo dalsze relacje.
    Proszę o wstępne za i przeciw...

Fajne!
  • #2 31 Paź 2005 21:48
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

JA tu żadnych fotek sprzetu nie widze...

• #4 01 Lis 2005 10:13
    picia22
    Poziom 27  

kolega ten zestaw na 4 GDN jakosc policzył czy strzelasz z głowy. chodzi mi o wymiary i bassreflex, kiedy pokaz finałowy i czym to napedzisz,
    pozdrawiam

• #5 01 Lis 2005 10:38
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

picia22 napisał:
    kolega ten zestaw na 4 GDN jakosc policzył czy strzelasz z głowy. chodzi mi o wymiary i bassreflex,
    Cytat:
    kiedy pokaz finałowy
    i czym to napedzisz,
    pozdrawiam

Cytat:
    kolega ten zestaw na 4 GDN jakosc policzył czy strzelasz z głowy

Wszystko jest jak w oryginale Tonsila. Obudowa jest tylko odświeżona, a głośniki zregenerowane.
    Wymiary już podałem w pierwszym poście
    Cytat:
    Kolumny o wymiarach: 72x32x38 cm

Jeżeli chodzi o bassreflex założe 2 b-r na kolumne, również tak samo jak w oryginale. Średnica 72mm, długość 132mm, fotka poniżej;
    Cytat:
    kiedy pokaz finałowy
    Pokaz finałowy będzie około 10 listopada, proszę o cierpliwość, głośniki muszą pojechać i szybko wrócić do regeneracji.
    Cytat:
    czym to napedzisz

Teraz mam Technicsa SA-EX100, ale niechcę go katować, mam w planie kupić jakąś końcówkę mocy do tych kolumn. Jeszcze pomyślimy :)
    Pozdrawiam

• #6 01 Lis 2005 11:44
    Hefajstos
    Poziom 35  

W oryginale Tonsila? Tzn. te basy, to cos jakby "podwójny Altus"?
    Jak dopasowaliscie przod? Bo widze, ze okleina jakos fajnie sie zawija do srodka. Wygląda to naprawdę efektownie:)

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #7 01 Lis 2005 11:52
    marniu
    Poziom 25  

karolmichalewicz mam pytanie zauwazyłem jakiś otwór prostokątny z tyłu tej obitej budy ! cóz to takiego będzie ?
    czyżby kolumna będzie aktywna z wbudowanym wzmakiem !
    jeszcze jedno piszesz że w oryginale buda ale czego ?

pozdr. marniu

• #8 01 Lis 2005 11:58
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Hefajstos napisał:
    W oryginale Tonsila? Tzn. te basy, to cos jakby "podwójny Altus"?

Tak, coś takiego jak Altus tylko że z 2 sztuk GDN 30/60/1. Niewiem co to za model tonsilowskiej kolumny.
    Cytat:
    Jak dopasowaliscie przod? Bo widze, ze okleina jakos fajnie sie zawija do srodka. Wygląda to naprawdę efektownie:)

Tak, bardzo dobrze nam to z Bogdanem wyszło :)
    Patrząc od przodu kolumny: obydwa boki, góra i dół kolumny są obszyte jednym kawałkiem materiału. Przód zaś i tył są obszyte osobno. Kolumna jest tak skonstruowana że przód i tył wchodzą na wcisk do kolumny. Teraz pozostaje tylko założyć jeszcze kątowniki, i głośniki....
    Cytat:
    karolmichalewicz mam pytanie zauwazyłem jakiś otwór prostokątny z tyłu tej obitej budy ! cóz to takiego będzie ?
    czyżby kolumna będzie aktywna z wbudowanym wzmakiem !

Tak było w oryginale - ja niczego nie zmieniałem, tylko odświerzałem wygląd :)
    Cytat:
    jeszcze jedno piszesz że w oryginale buda ale czego ?

Tonsila. Obudowa stara Tonsila, głośniki po regeneracji Tonsila, poprostu oryginalny Tonsil.

• #9 01 Lis 2005 14:12
    marniu
    Poziom 25  

obudowa stara TONSILa jaki model kolumny jakies oznaczenie chyba z kosmosu jej nie wziąłeś , może to eltron stary jakiś hmmm dziwne ! napisz cos więcej

pozdr. marniu

• #10 01 Lis 2005 18:51
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Cytat:
    obudowa stara TONSILa jaki model kolumny jakies oznaczenie chyba z kosmosu jej nie wziąłeś , może to eltron stary jakiś hmmm dziwne !

Nie z kosmosu, bo to są paczki Tonsil NO NAME. Na obudowie nie ma żadnych naklejek czy etykiet. Dostałem je do naprawy, paczki są odświeżone, głośniki jutro jadą do regeneracji, i wtedy przedstawię końcowy, gotowy Tonsil Estrada Project !

• #11 02 Lis 2005 00:02
    Hefajstos
    Poziom 35  

No to pewnie nie były paczki Tonsilu tylko paczki na Tonsilach. Nawet jak było na nich logo tonsilu (odklejone od innych klumn). Chyba, że była tabliczka znaminowa, wtedy to co innego. Tak czy inaczej koc wygląda super.

--
    pzdr
    Hefi

• #12 02 Lis 2005 17:15
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

NIe było żadnej tabliczki czy naklejki.

Cytat:
    Tak czy inaczej koc wygląda super.

Cieszę się :)

Mam problem - niewiem czy remontować te 5 sztuk GDN 30/60/1 czy kupować nowe STX'y 30/200 ??

• #13 04 Lis 2005 00:52
    fraxx
    Poziom 15  

karolmichalewcz napisał:
    Kolumna jest tak skonstruowana że przód i tył wchodzą na wcisk do kolumny.

Jak dlamnie to ciśnienie wytworzone przez te gdn'y wystrzeli te płyty i będzie po kolumnach i ludziach tańczących pod nimi ;)
    No chybe że je jakoś przymocowaliście solidnie.

A jesli chodzi o głosniki to do tej budy polecam te STX bo akurat udało wam się stworzyć im bardzo dobre warunki. A z tymi tonsilami to bedzie porażka bo po pierwsze to one powinny być w zamkniętej skrzyni a po drugie mają straszne podbicie przy 85Hz aż 7db! i bardzo stromy spadek.
    No tak mi wyszło z obliczeń :)

Pozdrawiam.

• #14 04 Lis 2005 06:06
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Nie koniecznie, ja tez mocowałem front na wcisk i jakos 200W mocy nie zdołało niczego wystrzelic ;)

• #15 04 Lis 2005 08:35
    micho a
    Poziom 35  

ja bym polecał sprzedać gdn 30/60 albo jeśli maja orginalne membramy to zrobić taka śmieszna kombinacje :DD:D

na jedna kolumne dać 1 gdn 30-200-4AE +gdn 30/60.Gdn 30/60 odcinamy na 300-500 hz od dołu a od góry nie (jeśli ma orginalna m,embrame to ciągnie do 5 khz )i gdn 30/60 zamykamy w małej budzie zamkniętej.

w sumie mamy wielka kolumne wyglądająca jak 2x12'' z świetnymi średnimi tonami spl około 93 db i wytrzymujaca 200 wat nadajaca sie na imprezki :D

• #16 04 Lis 2005 16:47
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Do fraxx:
    Przednie i tylne ściany kolumn będą przekręcone na wkręty, więc bez obaw, nic nie wystrzeli :P

Do micho a:
    Tych gdn 30/60 nie sprzedaję, robie je. Pojechały do gościa, będzie w nich zakładał twarde, estradowe zawieszenie i nowe membrany. Wiesz, zapłacę za to trochę, ale jak te głośniki gdn 30/60 będą się źle prezentować w tych paczkach, poprostu je sprzedam, i kupię STX'y. Dużo niestracę, a doświatczenie będzie nowe :P

Do marniu:
    Zamówiłem dwa kawałki sklejki u stolarza na tyły, będzie czystej rasy obudowa br :P

• #17 15 Lis 2005 14:43
    Jasie-k
    Poziom 19  

Jak masz zniszczone gdn 30/60/ 1 to nie ma w nich co przerabiać. Tam kosz i magnes jest identyko jak w gd 30/50 więc zamawiasz części od tego głośnika (wychodzi jakieś 50 zł/sztuka) i masz spl 97dB. Projekt obudów jest na elektrodzie (nawet dwa) i nie ma mowy o niezadowoleniu. A czy drogo to sam oceń.
    Pozdrawiam

• #18 15 Lis 2005 16:57
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Mam 5 sztuk tego GDN'a i jutro jadę po nie z regeneracji. Gościu zakłada mi estradowe membrany z zawieszeniem.
    Jutro planuję wszystko skręcić i odpalić :)
    Więcej szczegółów jutro :P

• #19 23 Lis 2005 17:54
    fraxx
    Poziom 15  

@karolmichalewcz

Chciałbym zauważyć że to "jutro" mineło bardzo dawno ;)

no chyba aż tak strasznie nie wyszły że sie nie chcwalisz co ?? :>

Pozdrawiam.

• #20 27 Paź 2006 00:56
    jkorzeniak
    Poziom 2  

mam pytanko do wszystkich. czy jest w stanie ktos mi podac wymiary (chodzi mi nawet o rysunek) altusow 140 (dokladne rozmieszczenie itp) bo chce "stworzyc" cos nowego :) mam znajomego stolarza, a rozlozenie komponentow w altusach 140 wybitnie mi sie podoba... sa po prostu sliczne. z gory serdecznie dziekuje. a to adres e-mail jesli ktos by mial cos takiego: jkorzeniak(malpa)gmail.com

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME