Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer GDN-30-100-8-SC

Dj-Tee 31 Paź 2005 21:08 5137 12
  • Witam
    Oto moja pierwsza konstrukcja DIY
    Jest to subwoofer pasywny na głosniku STXa
    Litraż obudowy to 70 litrów. Jest To Subwoofer w Obudowie zamkniętej (bez Bass-Reflexu)

Koszty:
    Głośnik - 46zł (oczywiście w frmie stx wraz z przesyłka wyszo mnie to 80zł a przesyłka doszła po 2 tygodniach od zamówienia... ) poprostu no comment...
    MDV, okładzine i wygłuszenie miałem
    Rogi ok 10zł
    Zaciski- 7,50
    kątowniki aluminiowe profilowane ok 30zł
    Wkręty do drzewa ok 15zł

Razem: 150zł

Przedewszystkim kosztowało mnie to wiele pracy i myśle że jakoś mi wyszło jak na pierwszą konstrukcję. Zamieszczam kilka fotek dla oceny mojej konstrukcji.

Subik gra jak dla mnie bardzo dobrze i dopełnia efekt moich kolumienek w pokoju. Na pokój 16 metrów kwadratowych w zupełności wystarczy.

Przedewszystkim dzięki za pomoc w zbudowaniu tego subwoofera. Zaznaczam ze dopiero co wrócił z garażu i można to tak nazwać że jest jeszcze ciepły nawet go nie czyściłem tylko zrobiłem fotki i wrzucam tak na pierwsze wrażenie. Jest kilka niedoróbek które poprawie, ale teraz chciałem zobaczyć co wy o tym myślicie.

Pozdrawiam
    Dj-Tee

Fajne!
  • #2 31 Paź 2005 22:34
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

No jak na pierwszą konstrukcję - bardzo dobrze :) Ważne że Tobie się podoba, i ważne jest jeszcze to żeby dobrze grał.
    A filtra dolnoprzepustowego nie zakładałeś... ?

• #3 31 Paź 2005 22:40
    Dj-Tee
    Poziom 12  

Filterek DP jest tyle że jako preamp przed końcówą mocy. No gra naprawde dobrze. A następne konstrukcje będą napewno lepsze. Przynajmniej się postaram.

Pozdrawiam
    Paweł

• #4 31 Paź 2005 22:42
    szymon188
    Poziom 21  

Nie podobaja mi sie te katowniki,ale o gustach sie nie dyskutuje.Przynajmniej latwo bylo polozyc kocyk na obudowe.Ogolnie ok.

• #5 01 Lis 2005 07:21
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Spoko
    :)
    Estetyka, to jak kto lubi z reszta do przenoszenia jesli planujesz to te katowniki sie przydadza - bedzie bardzoej wtrzymaly na stluczki :D
    Tylko grill zamontuj :P
    Wiesz - moze to nie to samo co 32-300 :) ale bardzo mi sie podoba ten głośnik poniewaz przypomina mi ten tonsilowski w oich Altusach :) :) :)
    Pozdro!!!

• #6 01 Lis 2005 10:19
    Dj-Tee
    Poziom 12  

No Grill napewno zamontuje.A kolumienka rzeczywiście będzie często podróżować i po to te kątowniki. Zresztą mi się wydaje że pasuje taki kontrast nawet do czarnego srebrny. Jeszcze musze domontować właśnie grill i jakieś uchwyty bo mi stasznie ciężka wyszła ta kolumienka i trochę źle jest ją nosić bez tych uchwytów. Jeszcze jakieś logo fajne nakleję i kurdę jednego narożnika mi brakuje :| Bo w ostrowcu kryzys i tylko 7 było i innych nie ma to wziołem 7 moze jeszcze będą jak nie to będę musiał ostro pokombinować. Jak na pierwszą konstrukcje gra jak dla mnie bardzo dobrze przy końcówce 150W i filtrze to ho ho aż za dużo :D. A i zdjęcia tak zrobiłem że nie widac tego małego ubytku czyli barku narożnika. Pomyśleć że taki tani kawałek plastiku ale tak głupio to wygląda bez tego.

Pozdrówka
    Paweł

• #7 01 Lis 2005 11:13
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

No ogólnie nawet ładnie to wygląda :) ale...
    Głośnik wydaje się krzywo przykrecony, i lepiej by wyglądał na środku obudowy a nie całkiem na dole :P

• #8 01 Lis 2005 12:13
    Dj-Tee
    Poziom 12  

Hehe to napewno ci się wydaje. wsyztsko zostało odmierzone co do milimetra i jest na swoim miejscu. Z tym głośnikiem w środku masz rację, ale myślalem na początku ze będzie obudowa BR, ale po obliczeniach wyszło ze closed będzie lepiej i tak zostało...

Pozdrawiam
    Paweł

• #10 01 Lis 2005 18:26
    bprzem
    Poziom 18  

A ja mam pytanie odnosnie pierscienia:
    Zamawiales go z stx? Bo jest on chyba plastikowy i jest dosc wygiety (widac to na 4 zdjeciu) od zbyt mocnego przykrecenia srub ?

Jezeli jest taki miekki to juz go nie chce ;)

Ogolnie konstrukcja niezła
    pozdrawiam

• #11 01 Lis 2005 20:01
    Dj-Tee
    Poziom 12  

No właśnie ten pierścień jest z STXa i jest bardzo miękki ;/ przyszedł mi razem z głosnikiem juz pęknięty musiałem pokleic i wyszło jak wyszło. A co do obudowy zamkniętej według wyliczeń taka jest leprza efektywność pracy głośnika to tak zrobiłem. chciałem z BR ale nei wyszło. ja jestem bardzo zadowolony z brzmienia tej konstrukcji :D

Pozdrawiam
    Paweł

• #12 05 Lis 2005 08:18
    dywan86
    Poziom 18  

mi tez sie podoba, estetyka super, co do jakosci wiem jak glosnik gra bo mam taki wiec napewno jestas zadowolony, gril daj dla spokoju!

• #13 05 Lis 2005 08:27
    Dj-Tee
    Poziom 12  

Witam
    Gril napewno będzie. Fotki juz całkowicie wykończonego neidługo wrzucę. A gra cąłkeim nieźle przy 27 Watach z AT9100 też potrafi ładnei moim pokoikiem zatrząść. W domu to strach go brac na więcej mocy. znacyz mam końcówke ale w domu jak odpaliłem to przy tej końcowie na TDA 7294 w mostku czyli ok 120 watów to było nieźle. Fotki koncowy tez nmeibawem wrzuce jakjzu wykonam obudowe itp. powiem tyle ze przy jakichs 80 watach nei więcej mi w kuchni w domu pospadały szklanki ze stołu. Czyli nei jest źle :D
    Pozdrawiam Paweł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME