Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Łożyska firmy CX (JAP)

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Łożyska firmy CX (JAP)
Autor
Wiadomość
Usunięty

Post#1 Post autora tematu 02 Lis 2005 20:29   

Łożyska firmy CX (JAP)

Temat może nie na to forum,ale przecież są tu praktycy co mają z tym do czynienia,więc zapytam-czy łożyska CX są coś warte?
Nie ukrywam że cenowo są kuszące-6203 2RS kosztuje 5,70zł,6202 ZZ 4,30 zł.
To może wpływac na dokonanie zakupu,ale jak z ich trwalością obecnie?
Od siebie powiem tak,że stosowałem je masowo w alternatorach,w początkowym okresie,zaraz jak się pokazaly na rynku,było trochę reklamacji,ale gdzieś od roku-póltorej,tak jakby sytuacja się z nimi poprawiła,więc nie wiem co i nich myśleć.
Wiem,nie jest to ta klasa co FAG,SKF,Koyo,a już napewno Nachi.
Macie jakieś doświadczenia z nimi?
Powrót do góry

zayzayer
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: Ustroń (Śląsk Cieszyński)

Post#2 02 Lis 2005 20:46pomocny post - solucja   

Re: Łożyska firmy CX (JAP)

Unikam takich łożysk jak diabeł święconej wody. Na sam ich widok trzepie mnie jak po gorzale za 15,-. Przecież sam koszt łożysk w cenie naprawy jest niewielki i naprawdę nie warto oszczędzać. A już taki chłam dawać do silników komutatorowych, to sabotaż.
Powrót do góry

elektryk2000
Specjalista urządzeń chłodniczych
Specjalista urządzeń chłodniczych

Miasto: Toruń

Post#3 02 Lis 2005 21:42pomocny post - solucja   

Ja mam osobną skrzynkę z takimi łożyskami i stosuję tylko dla "specjalnych klientów" (w przypadku gdy naprawa MUSI być jak najtańsza i nieważne jak długo będzie działać - sprzęt wędrujący do komisów)
W żadnych innych przypadkach tego absolutnie nie montuję bo.... wszystko celnie wyjaśnił Przedmówca :)
Zgadzam się z tym w 100%.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2005 21:42pomocny post - solucja   

Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#4 02 Lis 2005 22:42pomocny post - solucja   

Łożyska firmy CX (JAP)

CX nie sa produkowane w Japoni jakby się wydawało po napisie (jap) a raczej w Chinach !

sądzę ze nasze łożyska są the best
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#5 02 Lis 2005 22:44pomocny post - solucja   

Takie łożyska, o których mowa w poście kol. elektrit, dyskwalifikuje je już na początku (w fabryce: JAPaneesse, zamiast CHInesse). Przecież one nie mieszczą się w chyba żadnej klasie tolerancji, nie mówiąc już o tym, że takiego badziewia nie zastosowałbym do pralki nawet na czterysta obrotów (bęben), o zakładaniu do silnika nie wspomnę... :D
O alternatorach samochodowych również. Dziwię się tylko, że masz tak mało reklamacji... (pewnie do tej pory, bo większość klientów mogła machnąć na to ręką) :wink:
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 Post autora tematu 02 Lis 2005 22:57   

Łożyska firmy CX (JAP)

No właśnie piszę,że na samym początku kupilem okazyjnie 10 szt 6203,zamontowałem i .....10 reklamacji.Ale sprzedawcy w sklepach zaczęli zapewniać że coś się zmieniło,i nawet stanęło na tym ,że zastrzegłem-wezmę,ale pod warunkiem że oni będą udzielać gwarancji na nie.Są sytacje że robie taki alternator,w którym założyłem te łożyska wcześniej,który wykazuje już inną usterkę (mostek,stojan)pojazd przejechał od tej pory 20-30 tyś km,i łożyska nie wykazują luzu,i nie szumią.Zauważyłem że trzeba kupowac te kryte takim brązowym pierścieniem.Z tego co słyszałem-ale może to plotka-te wcześniejsze,które zalały rynek-to byly jakies wolnobieżne,bez luzu poprzecznego.

Zauważyłem że SKF,ale Made in Italy są liche.Francuskie można uznac za dobre.Takim ewenementem dla mnie są Nachi.Nie uwierzycie-altek 500 tyś przebiegu,i lożysko jak się obraca palcami,to czuć taki opór,jk w nowym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2005 22:57   

Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 02 Lis 2005 22:58pomocny post - solucja   

Łożyska firmy CX (JAP)

TO ja się po cichu przyznam że ostatnio duzo tego zużyłem i narazie nie mam zadnych reklamacji
a dodam ze na wymiane łozysk daje pisemnie roczna gwarancję
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2005 22:58pomocny post - solucja   

Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 03 Lis 2005 11:51pomocny post - solucja   

Ja kupuję tylko polskie ale ostatnio kilka razy trafiłem 6202zz made in Poland w pudełku i folii po wciśnięciu na prasie na ładną oś silnika zaczynają chodzić z wyraźnym oporem i wyją jak stare. Załorzyłem kolejne i to samo. Przypomniałem sobie wtedy poprzedniego klienta gdzie 3 razy zamieniałem łożyska silnika w ciągu miesiąca.
W desperacji załorzyłem chińskiego RS-a i poszło OK:idea:
Powrót do góry

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#9 03 Lis 2005 16:43pomocny post - solucja   

jak ktoś kupuje w sklepie z częściami AGD to tam są tylko takie :cry:
takie łożyska to można stosować do starych PSek bo kto by się nimi przejmował :wink:
a zakładać takie łożyska do silnika a tymbardziej komutatorowego to gwóźdź do trumny 8O
Powrót do góry

80arturr
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rybnik

Post#10 04 Lis 2005 00:38pomocny post - solucja   

Wszyscy się chwalicie to chyba też moge te łożyska CX to jak już muszę to jedynie na bęben zakładam a do silnika montuje zawsze SKf ale z luzem. I leci aż się miło słucha. A z tego co piszecie to cena tych CX wcale nie jest korzystna w hurtowniach można kupic polskie nawet RS w tej samej cenie ale tak jak mówiłem te tylko na bęben.
Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 04 Lis 2005 00:54pomocny post - solucja   

Łożyska firmy CX (JAP)

ja za cx 6204zz płace cos około 3 zł
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2005 00:54pomocny post - solucja   

Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 04 Lis 2005 01:05   

zerknąłem w faktury i tak 6202zz CX 2,70 6202 2RS CX 2,88 6201zz iskra 5,95 (ceny netto 10% rabat)
czyli różnica jest spora ale w całej naprawie żadna i moim zdaniem nie warto ryzykować
Powrót do góry

DaroMz
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wadowice

Post#13 31 Paź 2008 11:17   

To drogo my mamy w ofercie taniej lozyska CX gdy ktos potrzebowal to 664-238-777 specjalizujemy sie w hurtowych ilosciach i moze dlatego np 6303 zz u nas kosztuje 2 zl netto a przy wiekszych ilosciach to nawet sporo mniej .... inne marki tez jakby cos konkretnego bylo potrzebne Cx jest jedna z najtanszych marek co to jakosci to nic nadzwyczajnego tania polka chociaz nie sa jeszcze tragiczne (istnieja gorsze)
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zielona Góra

Post#14 31 Paź 2008 13:35   

Jakieś lich podkusiło mnie żeby zamontować te łożyska w silniku od odkurzacza.Gdy zamontowałem je 5 lat temu w 25 letnim zelmerze działają do dzisiaj bez problemu. Ostatnio zakupiłem trochę RS i też założyłem ale do inego silnika, efekt: Silniki wracają po 2m-ce użytkowania z rozsypanymi w proch łożyskami. Już nie wiem co myśleć czy teraz produkują taką tandetę. ...
A tak apropo na allegro CX kosztują 1zł a w pobliskim sklepie z AGD 6zł, tak jak te dobrej klasy.
pozdrawiam
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#15 31 Paź 2008 16:25   

Nie macie dosyć Chin Ludowych?
Bo ja tak.
Póki co temat zamykam, żeby nie drażnić tygrysów... :wink:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Łożyska firmy CX (JAP)
Strona 1 z 1