Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Golf 1.9TDI-szarpie na wolnych obrotach.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Golf 1.9TDI-szarpie na wolnych obrotach.
Autor
Wiadomość
gonek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Cybinka(lubuskie)

Post#1 Post autora tematu 02 Lis 2005 22:29   

Golf 1.9TDI-szarpie na wolnych obrotach.

Witam.Mam taki problem i nie moge dojść czym to jest spowodowane.
Na wolnych obrotach silnik szarpie,zdarza sie ,ze chodzi płynnie, potemznowu szarpie.Wystarczy,ze dodam minimalnie gazu i szarpanie ustaje.
Tak samo jest przyjeździe,np. na 4 biegu,poniżej 2tys. obrotów szarpie silnikem,ale jak wdusze mocno daz przestaje.
Pompa jest chyba dobra, chodzi super, auto nie kopci i ma super przyśpieszenie??
Co moze być przyczyną?
Powrót do góry

autosuper
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#2 03 Lis 2005 09:19pomocny post - solucja   

Re: Golf 1.9TDI-szarpie na wolnych obrotach.

No niestety zmartwie Cie , bo jezeli wolne obroty tak jak opisujesz plywaja , a po dodaniu na chwile gazu sie uspokajaja , lecz po chwili zaczynaja znow plywac , to niestety jest na 100 % pompa wtryskowa ! Chyba ze bawiles sie sam w ustawianie mechaniczne dawki poprzez zmiane polozenia glowiczki pompy wzgledem jej korpusu ! Wtedy mogles ja zepsuc . Szarpanie na wyzszych biegach (szczegolnie gdy jedziesz na niskich obrrotach 2000-2500), tak jakby auto cos na chwile zatrzymywalo , moze byc powodowane przytartymi przegubami wewnetrznymi , lub przytartym ktoryms z nich i niema to raczej nic wspolnego z pompa wtryskowa . Mozesz sprobowac je rozebrac przeczyscic ze starego niekiedy zapieczonego smaru i dac nowy, powinno przestac . Jakbys czasem cos robil z ta pompa , to jesli jest to ktorys z pierwszysch rocznikow 93-95 to regeneruj tylko dol pompy , bo w glowicy neima potencjometru tylko jest taki bezstykowy czyjnik indukcyjny , ktory wogole sie nei zuzywa wiec neima go co ruszac. sprawdz tylko sprezyny powrotne od regulatora dawki bo czasem lubi ktorac peknac i tez beda takie efekty . Pozdrawiam
Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 03 Lis 2005 09:44   

Dzięki za odpowiedź. Jest oona profesionalna i wyczerpująca.
Bałem się zabierac za pompę wtryskową, bo chodzi fajnie i po regeneracji mogłaby chodzić gorzej.
Ja nic z pompą nie grzebałem, od samego oczatku ,jak kupiłem golfa tak było.
Jest jednak nieścisłość, bo obroty nie pływają, obrotomierz wogóle nie skacze, jest tylko takie szarpanie,przerywanie, podobnie jak w starych autobusach Leiland.
Musze jeszcze sie zastanowić, bo naprawa pompy to duze pieniądze i czasami może chodzic gorzej niż teraz.
Mój Golf to rocznik 94. Ile mniej więcej moze kosztowac regeneracja dołu pompy?
Powrót do góry

autosuper
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#4 03 Lis 2005 10:39pomocny post - solucja   

Regeneracja dolu pompy to koszt okolo 500 zl. Takich plywajacych obrotow nie zobaczysz na obrotomierzu , bo zmiany obrotow silnika sa tak szybkie ze obrotomierz nie bedzie w stanie ich wychwycic. Jezeli opisujesz to jako szarpanie to trudno mi powiedziec co to jest , musialbym to zobaczyc i uslyszec , ale z doswiadczenia wydaje mi sie ze to bedzie pompa . A jezeli oddasz pompe do regeneracji w dobre rece to bedziesz naprawde mile zaskoczony jak to auto moze jeszcze lepiej chodzic !
Powrót do góry

manolo4
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: kielce

Post#5 03 Lis 2005 10:41pomocny post - solucja   

witam.
a może warto zajrzeć do filtara paliwa. Podobny efekt można uzyskać przy przycinjącym się wtrysku. Lub nieszczelnych gniazdach zaworowych.
uważam że trzeba zebrać trochę danych a potem wyciagnąć wnioski
1 filtr
2 wtryski
3 pomiar ciśnienia
2,3 - za ten zabieg u mnie we wsi zapłaci się góra 60 pln-enów

pozdrawiam
Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 Post autora tematu 03 Lis 2005 11:33   

Filtr paliwa odpada,bo jak tylko kupiłem wymieniłem go razem z paskami,itp...
Wtryski chyba nie, bo kopciłby wtedy, ale poszukam chyba jakiś porządny warsztat i sprawdzę to.
Najbardziej denerwuje mnie to szarpanie na wyższych biegach.
Też mi się wydaje,że to wina przegubów wewnętrznych.
Pojade do mechanika niech to sprawdzi.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdr:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2005 11:33   

Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 Post autora tematu 14 Mar 2006 21:56   

Koledzy, znowu problem.
kupiłem używana pompe wtryskową, mechanik zalozył i wszystko cacy:silnik przestal szarpać na wolnych obrotach i wogóle lepiej i płynniej chodzi.
Dopóki byl rozgrzany wszystko ok, palił pięknie i chodzil super.
Ale jak postał troche(okolo 2 godz.) i ostygł mial juz problem z odpaleniem, musiałem nieźle krecic zanim załapał. Rano juz wogóle nie chciał odpalić i musiałem go ciagac, a jak juz sie rozgrzał zapalił normalnie.
Mechanik polecił mi wymiane swiec zarowych, wiec kupiłem oryginalne BOSCHA i wymieniłem komplet,ale dalej to samo.
mechanik też za glowę sie złapał, bo na starej pompie palił dobrze, a na nowej, która lepiej pracuje niechce palic??
Macie moze jakis pomysł??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2006 21:56   

Powrót do góry

starter55
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: warmia

Post#8 14 Mar 2006 22:48pomocny post - solucja   

sprawdz szczelnośc prewodu moze "cofa" Ci sie paliwo?
Powrót do góry

sq8luu
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Biała Podlaska

Post#9 14 Mar 2006 23:18   

A może ta nowa pompa to poprostu kawałek złomu ??? ( brak dawki rozruchowej ) Pozdrawiam
Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 Post autora tematu 15 Mar 2006 11:04   

Juz sam nie wiem:cry:
Nie wiecie gdzie mozna tanio zregenerować pompe wysyłkowo??
Powrót do góry

sq8luu
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 15 Mar 2006 11:11   

Praktycznie można by i wysyłkowo , ale później i tak trzeba dostroić na samochodzie, więc może lepiej odrazu podjechać do kumatego pompiarza ? :)
Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 Post autora tematu 15 Mar 2006 11:23   

Tak, tylko, ze w pobliżu nie mam "kumatego" pompiarza. Moja pompa jest jeszcze dobra, normalnie mozna jexdzić na niej, tylko nierówno chodzi na wolnych obrotach i szarpie na niskich obrotach przy jeździe w niskich obrotach.
Niechciałbym, żeby pompiarz uwalił mi ta pompe calkiem...
Powrót do góry

lajkonic
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#13 15 Mar 2006 12:27pomocny post - solucja   

witam, czesto blachy problem czyni wielki klopot, najgorszym dla pompy to ; zanieczyszczone filtry paliwa i pow., ale i zle paliwo.uwazam ,ze zamiast ruszac stara pompe trzeba bylo uzyc dobrego srodka czyszczacego /najlepsze maja japoncy/,uwazam ,ze pompa jest dobra o czym swiadcza osiagi na wysokich obrotach, ps. ten srodek czysci caly uklad paliwowy tzn i pompe i wtryski, pozdrawiam Zdzislaw
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2006 12:27pomocny post - solucja   

Powrót do góry

sq8luu
Poziom 14
Poziom 14

Post#14 15 Mar 2006 13:21pomocny post - solucja   

Kumaty nie uwali, a co tych środków czyszczących to można spróbować ( koszt niewielki) pamiętając o wcześniejszej wymianie filtra paliwa.
Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#15 Post autora tematu 16 Mar 2006 14:26   

Wszystko ok chłopaki, jeden przewód był uszkodzony.
Mechanik go wymienił i juz dobrze pali zimny, teraz smiga az miło.
Dzieki wielkie za rady, mozemy zamknąc temat.
Pozdro:-)
Powrót do góry

starter55
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: warmia

Post#16 16 Mar 2006 18:54   

Dzieki Kolego @gonek
Kiedyś w jednym z diesli (chyba pimerze) byłem zmuszony wymienić też przewody z podstawy filtra do pompy i użyłem tam sztywne przeżroczyste - dobra sprawa.
Szerokości z golfikiem :D
PS
od jutra zaczynam też kręcić golfikiem ale zwykły diesel silnik 1Y.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

rysiek 735
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: zabrze

Post#17 19 Mar 2006 13:10   

witam
kolego a może jest żle ustawiona pompa/kąt wtrysku/
podłącz sie do vag-a i sprawdz
Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#18 Post autora tematu 19 Mar 2006 14:14   

rysiek 735 napisał:
witam
kolego a może jest żle ustawiona pompa/kąt wtrysku/
podłącz sie do vag-a i sprawdz

chyba bede musial tak zrobic, bo znowu szajba mu odbija. Jak ciepły pali dobrze, jaktroche ostygnie nie łapie, a jak juz złapie nie moze przez chwile sie rozkrecic.
Będe musiał chyba sobie sprawić interfejs i sam sprawdzic co jest grane.A moze jest ktos z lubuskiego kto mi pomoże?
Bo poza tym pompa super chodzi, nie mam już takiego szarpania jak na starej pompie i na wolnych obrotach tez fajnie,równo chodzi.
A czy ustawienie kąta wtryski ma wpływ na zapalanie zimnego silnika? Czy moze jednak z pompa moze byc cos nie tak? chociaz gosc daj mi gwarancje rozruchowa i zapewnił, ze pompa jest w 100% sprawna.
Powymieniałem juz swiece zarowe, przewody ,filtr paliwa, wiec wyeliminowałem chyba wszystkie możliwe usterki....
Co jeszcze mozna zrobić?:cry:
Powrót do góry

sq8luu
Poziom 14
Poziom 14

Post#19 19 Mar 2006 14:25   

Sam wymieniałeś pompę? Pompę powinno się ustawiać na kompie - to chyba wiesz. Pozdrawiam
Powrót do góry

gonek
Poziom 13
Poziom 13

Post#20 Post autora tematu 19 Mar 2006 14:32   

Nie, mechanik mi ją montował, ale własnie nie ustawiał nic na kompie. Trzeba potem ustawiać cos w komputerze(sterowniku)?
Jest ktos z lubuskiego z takim sprzetem?
Powrót do góry

tajnygelo
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: lublin

Post#21 19 Mar 2006 17:23   

ja jeszcze raz sprawdził bym zasilanie od filtra do pompy zamontował przezroczyste przewody miałem cos podobnego w pasku 1,9 tdi przyczyna było połączenie przewodów przy samym filtrze przez co zapowietrzało pompe i jak postał nie chciał załapać a jak załapał chwile nie wkrencał sie na obroty
Powrót do góry

kemot111
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wawa

Post#22 11 Paź 2008 06:28   

To mój pierwszy post, więc witam wszyskich użytkowników.
Muszę niestety odświeżyć temat bo coś złego dzieje się w moim golfiku.
Mój motor to golf 2, 1992 r. TD.
Problem jest następujący: na niskich obrotach strasznie szarpie i kopci jak smok, jak tylko włącze ssanie to wszystko ustaje, moc spadła odczuwalnie. Odpalać musze ze ssania, nawet po krótkim postoju (5h) mam problemy z odpaleniem go, jak już ruszę i wyłącze ssanie to zmieniając bieg np. na zakręcie obroty spadają i mi gaśnie. Parę dni temu wymieniłem wszystkie filtry plus olej. Czy to musi być droga pompa czy może coś innego???
Pozdrawiam
Powrót do góry

Jędrek59
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wołomin

Post#23 17 Paź 2008 01:12   

A nie przeskoczył ci pasek napędu rozrządu
Powrót do góry

SEBA253
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: toruń

Post#24 27 Lis 2008 01:48   

witam jestem tu nowy wiec pozdrawiam
posiadam golfa 2 1.6 td pwenego razu zaczoł mi dławic sie na wolnych obrotach z ororem wchodzi na wyższw ciezko pali
pompa była sprawdzana na stole pomiarowym końcówki wtrysków były wymieniane ustawianie ciśnienie robocze 130
a i po rozruchy zimny czy ciepły kopci ni na szaro ni na biało.
na zapalonym silnikó gdy popuszczam po kolei przewody wtryskowe na dwa reaguje {czyli przygasa}na 1 słabo i 1 wogóle zero reakci silnika

myśle że padły pierścienie lub głowica

Ps pozdrawiam
Powrót do góry

Staszek49
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Rzeszów

Post#25 27 Lis 2008 17:38   

Kolego silnik potrzebuje obrotów a jeśli go"dusisz" na 4-ce poniżej 2 tyś. obrotów, czyli jeszcze w tzw. "dziurze" turbiny to nie masz co się dziwic, iż szarpie Ci silnik. Silnik tdi jest żwawy przy właściwie pracującej turbinie, a więc min. 2 tyś. obr. i to w zależności od obciążenia.
Powrót do góry

agniesia1982
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: żelistrzewo

Post#26 28 Lis 2008 17:43   

ja mialam to samo , bylam za delikatna do tego samochodu, mam kolege mechanika i jak on sie nim przejechal i przepalil go porzadnie to juz nie szarpie. Powiedzial ze on potrzebuje obrotow zeby wydmuchac spaliny i dlatego szarpal, no i moj blad byl taki jak kolega Staszek49 napisal ze zmiana biegow powinna nastapic po przekroczeniu powyzej 2 tys obrotow.
Powrót do góry

shinok82
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Miechów

Post#27 09 Gru 2008 20:37   

Też mam Golfa 1,9 TDI z 94 r. i miałem podobny problem z szarpaniem na niskich obrotach oraz na 4 biegu. W moim przypadku pomogła regeneracja nastawnika dawki paliwa, który znajduje się nad pompą paliwową. Nastawnik został wyczyszczony, obroty nie falują, auto przestało szarpać. Naprawdę polecam jeśli ktoś ma tego typu problemy w golfie. Koszt ok. 250zł
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2008 20:37   

Powrót do góry

iwcia140
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdańsk

Post#28 14 Kwi 2010 15:40   

Seat Toledo 1,9 TDI 110 km problem podobny szarpało od czasu do czasu w okolicach 2000/obr. na 4 biegu do tego wszystkiego zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych pojechałem do mechanika i zczytał błąd 17654 (p1246) był to błąd nastawnika pompy czyli do regeneracji lub czyszczenia. Po ponownej wizycie u mechanika tym razem POMPIARZA okazało się że kabelek który steruje tym nastawnikiem przetarł się delikatnie i czasem nie stykał : ) Po odkręceniu pokrywy maskującej widać tą kostkę z tego co pamiętam ma ona 3 kabelki. W GDAŃSKU POLECAM CHŁOPAKÓW OD TDI NA BORA KOMOROWSKIEGO KUMAJĄ O CO CHODZI ( Regenerują także tam nastawniki koszt 550 zł na dzień 16.04.2010r.)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Golf 1.9TDI-szarpie na wolnych obrotach.
Strona 1 z 1