Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Magnetyzer paliwa. Cudowne urządzenie?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Magnetyzer paliwa. Cudowne urządzenie?
Autor
Wiadomość
RafalRadom
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Radom

Post#1 Post autora tematu 04 Lis 2005 12:52   

Witam.

Zaciekawiła mnie oferta "Magnetyzer paliwa". Producent tego urządzenia zachwala go min. tak:

*zmniejszenie zużycia paliwa od 8 do 20 %
*uzyskanie efektu wysokooktanowego z tańszego paliwa
*wzrost przyspieszenia na każdym biegu
*wzrost mocy, dynamiki silnika od 12 do 15%
itd.

Szczerze mówiąc zastanawiałem się, czy w to nie zainwestować (koszt niecałę 60 zł) ale coś to zbyt pięknie wygląda. Nie wierzę w cudowne urządzenia.

Co wy o tym myślicie? Czy ktoś to stosuje? Jakie są tego efekty?
Proszę o opinie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

wicia1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#2 04 Lis 2005 13:10   

Re: Magnetyzer paliwa. Cudowne urządzenie?

Witam

Magnetyzer, przy najmniej u mnie działa. Silnik prcuje ciszej, auto jest bardziej dynamiczne i elastyczne. Co do zużycia to ciężko mi się wypowiadać za mało jeszcze zrobiłem km i mam za cięzką nogę (:, Auto z silnikiem diesla 1,9 TD

Radze zamiast kupować magnetyzer zrobić samemu wychodzi duuuzo taniej. Jak - wystarczy wpisac w przeglądarkę hasło magnetyzer.

Moj magnetyzer kosztował: 2 x 8 PLN (magnesty neodym) + obejma do rur ~4PLN + klej ~2PLN + złaczka do przewodów - mysle ze mozna taniej
Powrót do góry

piotrsta
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Sosnowiec

Post#3 04 Lis 2005 13:11   

Przy takich cenach paliw każdy użytkownik kółek niekoniecznie czterech by to stosował jeżeli to takie cudo. Mój znajomy to założył i chyba bardziej on odczuwa tą moc niż silnik(taka autosugestia) ciut jest jakby lepiej ale w % to raczej nie aż tyle co w opisie.

Przy montażu instalacji gazowej w samochodzie też zostałem poinformowany że autko będzie paliło więcej o 20% ale to takie zabezpieczenie ze strony producenta bo faktycznie pali tyle samo a nawet mniej, ale to zadziałało w drugą stronę i bardziej cieszy niż obiecanie że będzie palił mniej do 20% a w rzeczywistości się okaże że 5% to już sukces(lub błąd obliczeń).
Może ktoś ma inne doświadczenia z tymi urządzeniami ale mnie odradził zakup magnetyzerów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2005 13:11   

Powrót do góry

Yanush
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: "-"

Post#4 04 Lis 2005 13:12   

W menu głównym jest cuś takiego jak szukaj, jeśli z niego skorzystasz i wpiszesz co trzeba to uzyskasz mnóstwo interesujących (lub nie) odpowiedzi, m. in.:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?mode=results
Nie zapomnij dodać swoje spostrzeżenia... :-)
Pozdrawiam
Janusz
Powrót do góry

RafalRadom
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 04 Lis 2005 14:25   

Dzięki Yanush. Z tego co przeczytałem w postach znalezionych w wyszukiwarce, to dochodzę do wniosku, że magnetyzer to raczej pic na wodę. Jeśli nawet istnieją jakieś oszczędności, to raczej niezauważalne, a są one w takich wielkościach, że można je osiągnąć poprzez oszczędniejszą technikę jazdy. Urządzenie raczej nie szkodzi, ale czy pomaga? Pozostawiam to pytanie bez odpowiedzi.

Dzięki
Powrót do góry

Yanush
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 04 Lis 2005 14:39   

RafalRadom napisał:
Dzięki Yanush. Z tego co przeczytałem w postach znalezionych w wyszukiwarce, to dochodzę do wniosku, że magnetyzer to raczej pic na wodę. Jeśli nawet istnieją jakieś oszczędności, to raczej niezauważalne, a są one w takich wielkościach, że można je osiągnąć poprzez oszczędniejszą technikę jazdy. urządzenie raczej nie szkodzi, ale czy pomaga? Pozostawiam to pytanie bez odpowiedzi.

Dzięki

Dokładnie do takiego samego wniosku doszedłem, ale nie chciałem być tym, który odradza i dlatego poddałem pomysł z szukarka :D
Ojciec mój - mechanik - zawsze powtarzał... niech woźnica spróbuje tylko konia traktować batem a nie dać mu porządnie owsa to szybko przekona się o efektach...
Oczywiście, trzeba wziąć poprawkę bo qń qniowi nie równy, owiec też jest I i II gatunku itd. itp. ale coś w tym jest. Nic na tym świecie nie ma darmo, trzeba do baq wlać i nie ma zmiłuj się. Sądzę, że najlepszym lekiem jest lżejsza noga i ekonomiczna jazda... a i z biegiem czasu antyradar okaże się niepotrzebny :-)
Pozdrawiam
Janusz
Powrót do góry

rychslaw
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdynia

Post#7 04 Lis 2005 14:52   

A z mojego doświadczenia wynika raczej że jest to cudowne urządzenie, przynosi wiele ...ale producentowi :)
Powrót do góry

piotrsta
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Sosnowiec

Post#8 04 Lis 2005 15:37   

Jak miało by tak super działać to to że wszyscy by kupili tak jak pisałem to pewnie i fabryki samochodów by to montowały fabrycznie do swoich autek żeby się lepiej sprzedawały.
Powrót do góry

jaceksu25
Poziom 17
Poziom 17

Post#9 04 Lis 2005 15:45   

Sa magnetyzery i pseudomagnetyzery z allegro. Magnetyzer renomowanej firmy oraz zamontowany wedlug szczegolowej instrukcji z cala pewnoscia da zawsze jakis rezultat... a mozna by pomyslec, ze to tylko zwykle magnesy neodymowe....
Przykladem moze byc ostatnio ( moim zadniem szal) mikser z magnetyzerem, jest super...
Powrót do góry

sybulek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: W-wa

Post#10 04 Lis 2005 16:00   

Znajomemu góralowi jeden frajer wcisnął komplet różnych magnesów żeby sobie pozakładał na rurkach w samochodzie, przy piecu na olej i takie też do zawieszania na szyi co miały chronić od wszelakich chorób, ale nie uchroniły przede wszystkim samego frajera przed temperamentem górala he, he, he....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2005 16:00   

Powrót do góry

maciejek
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#11 04 Lis 2005 17:20   

Magnetyzery maja taka samą cudowna moc jak dodatki do olejów silnikowych mające powodować zrobienie nówki z zakatowanego silnika do generalnego remontu za całe 9.99 PLN:D:D:D:D:D
Powrót do góry

datatomek
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: N53°16'38.16" E18°13'13.88"

Post#12 04 Lis 2005 23:20   

Ja sądzę że jednak magnetyzery to niezły dodatek.Pomijając pewne okoliczności w których można niedopatrzyć się dużych zmian,te małe są na pewno.A głównie chodzi o fizyczną zasadę tego zjawiska.I aby efekt był jakikolwiek wogule, to należy poddać magnetyzacji paliwo oraz powietrze,o przeciwsobnych polach.Dopiero wtedy to działa.Są urządzenia które działają identycznie ale oparte jest to zjawisko o pole elektrostatyczne.Lecz w przypadku zwykłych aut,to pierwsze jest bezpieczniejsze:) W konstrukcji urządzeń magnetycznych,tak i w tym przypadku,ważne jest rozmieszczenie tych elementów.Dowolne zakładanie magnetyzera na przewód paliwowy,prawdopodobnie niczego nie zmieni.Lecz poprawnie założone magnesy naprawdę pomagają.Myślę jednak że do starych silników taka operacja nie ma sensu.

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam jeszcze do maciejka.Masz może i rację z tymi dodatkami,ale są i pewne wyjątki.Dopiero od niedawna w stanach zaczęli np.rozpowszechniać produkty sprzed wielu lat, chronione ścisłą tajemnicą,gdzie m.in. są to produkty w technologi miliTec. I to naprawdę działa.Używano np.środka do uszczelnień chłodnicy w warunkach bojowych,(było to akurat podczas akcji p.burza),gdzie przestrzelenie chłodnicy z kalibru 7.62,w ilości kilkunastu sztuk,nie powodowało zatrzymania pojazdu w terenie. Ale to tylko tak nawiasem,Dużo spośród tych,co u nas sprzedają to lipa.
Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 20
Poziom 20

Post#13 05 Lis 2005 00:22   

:D:D:D Ludzie dajcie spokój.
Magnetyzer przede wszystkim działa na kiesę sprzedającego.
Czy ktoś z was widział w którejkolwiek gazecie motoryzacyjnej (szanującej się) test magnetyzerów?
Jest to całkowicie 100% lipa.
Namagnesuj powietrze i paliwo a silnik będzie lepiej chodził
Tjaaaa. Spluń przed jazdą przez lewe drzwi to będziesz miał lepszy rezultat :|.

Co do dodatków do paliw/olejów. W pewnym (małym) stopniu działają "leczniczo" na silnik. Zawierają składniki myjące i smarujące, rozpuszczają nagar, czyszczą układ dolotowy. Naturalnie nie regenerują zużytych części.
Powrót do góry

Yanush
Poziom 17
Poziom 17

Post#14 05 Lis 2005 13:49   

jaceksu25 napisał:
Sa magnetyzery i pseudomagnetyzery z allegro. Magnetyzer renomowanej firmy oraz zamontowany wedlug szczegolowej instrukcji z cala pewnoscia da zawsze jakis rezultat... a mozna by pomyslec, ze to tylko zwykle magnesy neodymowe....
Przykladem moze byc ostatnio ( moim zadniem szal) mikser z magnetyzerem, jest super...

Hmmm... a jak odniesiesz się do tych:
http://allegro.pl/show_item.php?item=70181996
Zobacz ile instytucji je testowało :D
Pozdrawiam
Yanush
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2005 13:49   

Powrót do góry

datatomek
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: N53°16'38.16" E18°13'13.88"

Post#15 05 Lis 2005 13:51   

No cóż każdy ma swoje zdanie,aczkolwiek co niektórzy mają również i pewne doświadczenia w tym temacie.Może nie tak całkiem należy wyrzucić do kosza projekty z cyklu "turbinka Kowalskiego",albo polerowanie kanałów dolotowych i wylotowych.Jak też i jazda techniką EcoDrive.Dla ciężkiej nogi to i super oszczędny silnik nic nie pomoże.To tyle.Myślę że i temat został wyczerpany.
Powrót do góry

Roli
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Cz-wa

Post#16 05 Lis 2005 18:42   

Cytat:
Może nie tak całkiem należy wyrzucić do kosza projekty z cyklu "turbinka Kowalskiego",albo polerowanie kanałów dolotowych i wylotowych.

Byłem kiedys na wycieczce w Bielsku w OBR Fiata i pytałem o turbinke Kowalskiego, powiedzieli mi że ten wynalazek nie działa - na jednym silniku był niewielki przyrort mocy (max 5% - czyli nie ma znaczenia ponieważ dokładność przyżądów hamownianych jest tego rzedu) a na drugim spadek mocy i momentu o dość znaczną wartość. Wszystko zależy od posiadanych dyszy w gaźniku, jego regulacji oraz stopnia zużycia. Tego typu urządzenie nie dało wyników które można by było odczuć podczas eksploatacji.Sama polerka kanałów dolotowych nic nie daje i każdy tuner Wam to powie. To co Wy nazywacie polerką to w warsztacie specjalisty wygląda zupełnie inaczej. Kanały dolotowe i wydechowe mają zmieniane średnice oraz kształty - koryguje sie ja na wszelkie mozliwe sposoby i dopiero na samym końcu poleruje sie je po to aby nie osiadał nagar i nie powodował zaburzeń przepływu (kanały wydechowe) i przepływ mieszanki nie był zaburzany poprzez chropowatość ścianek (kanały dolotowe).
Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 20
Poziom 20

Post#17 05 Lis 2005 20:55   

Przeczytałem tą aukcję i nie znalazłem ani słóweczka zastrzerzenia od kupujących. To mnie trochę dziwi. Jak napisał Marianko, coś za dużo tu peanów pochwalnych.
I te tracące sprężystość pierścienie tłokowe :D

W takim razie można równie dobrze kupić kilka magnesów neodymowych (pastylek z otworem), założyć na przewody paliwowe i mieć to samo za 10zł.

Szczerze mówiąc nigdy nie zakładałem magnetyzerów ze względu na brak fachowej wiedzy na ten temat, ale chyba troszkę się nakręciłem, więc może kupię sobie parę neodymów i zobaczę co to jest warte.

Co do polerowania kanałów to zgadzam się Rolim.
Powrót do góry

jaceksu25
Poziom 17
Poziom 17

Post#18 05 Lis 2005 21:20   

Yanush napisał:
jaceksu25 napisał:

Hmmm... a jak odniesiesz się do tych:
http://allegro.pl/show_item.php?item=70181996
Zobacz ile instytucji je testowało :D
Pozdrawiam
Yanush

Pieknie napisane, normalnie goscia powinni wyróznic za zdolnosci marketingowe...:-)
Powrót do góry

Mushashi
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Poznań

Post#19 28 Lis 2005 00:13   

A ja podam konkretny przykład:)choc daleki jestem od stwierdzenia ze magnetyzery są skuteczne,,,ale...pracowałem kiedys w aso daewoo no i przychiodzili panowie handlujący magnetyzerkami no i zaczęlismy to montować obiecujac złote góry komentarze były rózne od takich co 20% mniej do takich co o dwa litry więcej,,,ale...Jedno daje mi do myslenia,,,po założeniu w daewoo Tico po tysiącu ,dwóch każdy z nich wracał ze ma za wysokie obroty biegu jałowego....i trzeba było skręcac Co na to sceptycy?
Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 20
Poziom 20

Post#20 28 Lis 2005 19:52   

Jak już ktoś napisał używno magnetyzerów w samolotach podczas wojny. Powodowało to zmianę koloru spalin z czarnego na biały.
Wynika z tego, że coś to jednak daje.
Na pewno nie jest to całkowicie bezużyteczne, ale to że firmy produkujące magnetyzery nie zgadzają się na rzetelne niezależne testy świadczy o tym, że prawdopodobnie, albo nikt tego nie testuje, albo z cudów jakie owe firmy wypisują tylko ułamek jest prawdziwy, z chodzi głównie o zbicie kasy kosztem naiwnych użytkowników.

Osobiście, jeśli ktoś chce sprawdzić czy to działa, proponuję kupić magnesy neodymowe i zrobić sobie samemu magnetyzer. Całość zamknie się w kwocie 5-10zł, a nie 50zł.

Co do obrotów jałowych, jeśli magnetyzer powoduje wzbogacenie paliwa to do zapewnienia danych rpm potrzeba go mniej.
I pewnie stąd wyższe obroty.
Oczywiście zakładam, że przyczyna tkwi w magnetyzerze, a nie np: w zabrudzonym zaworze obejścia powietrza, czy innej usterce.
Powrót do góry

Sady
Poziom 23
Poziom 23

Post#21 28 Lis 2005 21:07   

Największą siłe działania w tym wszystkim ma "samo-sugestia" co chce się uzyskać to się ma :) Wiara czyni cuda :)
Powrót do góry

kooperator
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bartoszyce :)

Post#22 28 Lis 2005 22:11   

Sady napisał:
Największą siłe działania w tym wszystkim ma "samo-sugestia" co chce się uzyskać to się ma :) Wiara czyni cuda :)

Właśnie w tym cały pic. :D Miałem okazje sprawdzić działanie magnetyzerów w samochodzie kolegi Opel Omega B combi 2.0 i . Oczywiscie zamontowałem je jak należy kolega pojezdił jeden dzień, po czym pożyczyłem od niego samochód pod pretekstem przywiezienia kosiarki z działki. Był to oczywiscie preteskt bo pojechałem do siebie i wymieniłem mu te magnetyzery na takie same ale bez magnesów i samochód oddałem. kolega zrobil jakieś 9500 km i stwierdził ze spadło spalanie i że samochód jest bardziej dynamiczny. Jakież wielkie było jego zdziwienie jak oddałem mu jego prawdziwe magnetyzery. A pod maską pokazałem mu tylko atrapy. Niech żyje "samo-sugestia" :D Pozdrawiam.

Mariusz:.
Powrót do góry

Tomek665
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#23 28 Lis 2005 22:21   

kooperator
To co zrobiłeś to niezły kawał a do tego udowadnia istnienie auto-sugestji czy samo-sugestji, czego nikt nie neguje. Ale jednak nie potwierdza ani nie zaprzecza działania magnetyzera.
Powrót do góry

Mushashi
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Poznań

Post#24 28 Lis 2005 23:44   

No zgoda Panowie..mówicie tutaj o autach na wtrysku-tam elektronika skoryguje skład mieszanki paliwowo powierznej i nikt nie zauwazy namacalnych skutków zamontowania magnetyzerów-ja przytoczyłem przykład kilkudziesięciou samochodów na gaźniku,gdzie nie ma żadnych zaworów biegu jałowego czy innej elektroniki,sama analiza spalin precyzyjnym analizatorem równiez potwierdza spadek tlenków azotu,dwutlenku węgla i inych proponuje sprawdzic na sobie za te parę złotych,,,,,i przedstawić swoje obiektywne spostrzeżenia...
Powrót do góry

Tomek665
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#25 28 Lis 2005 23:58   

Dobra panowie może pora na jakieś wnioski?
ja mam takie:
1-nie kwestionowane korzyści mają producenci magnetyzerów
2-Jeśli to tylko oddziaływanie pola mag. to wystarczy przykleić taśmą magnesy za 10 zeta do przewodów i efekt będzie identyczny
3-nie było sygnałów żeby komuś to zaszkodziło więc może warto spróbować
4- lepsze samopoczucie z posiadania cudownego patentu też nie jest do pogardzenia :-)
Powrót do góry

djbully
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: KD /ozimka

Post#26 29 Lis 2005 00:11   

też sobie zrobiłem takie magiczne urzondzonko rok temu i do dzisiaj z tym jezdze. powiem tak na zuzyciu -nic, na mocy - nic, ale....
spadła zawartośc HC w spalinach tak znacząco że wygląda na to jakbym miał kata a go nie mam bo wywaliłem. mierzyłem przed i po założeniu.
tyle z mojej strony na temat
Powrót do góry

rdt
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: R-m

Post#27 29 Lis 2005 00:36   

hmm ja mysle ze przeciez paliwo (etylina) w jakis tam nieszczególny sposób przewodzi prąd
co sie dzieje z przewodnikiem jezeli umiescimy go w polu magnetycznym wie raczej większość z nas
mam podobne zdanie do przedmówcy - mocy nie przybędzie , zuzycie paliwa nie spadnie, ale spaliny mogą być czystsze
a co do stosowania na szeroką skale tego wynalazku - czy tos z was widział hamulec wirowy ????widzialem jak biały zdezelowany maluch przypitolił w sciane z niemałą predkością - efekt - zero zgniecenia i czemu tego nie wprowadzą do produkcji?????
bo serwis tez z czegos zyc musi
Powrót do góry

Roli
Poziom 20
Poziom 20

Post#28 29 Lis 2005 01:30   

Cytat:
a co do stosowania na szeroką skale tego wynalazku - czy tos z was widział hamulec wirowy ????widzialem jak biały zdezelowany maluch przypitolił w sciane z niemałą predkością - efekt - zero zgniecenia i czemu tego nie wprowadzą do produkcji?????

Widziałem to, ale w telewizji, wprowadzenie takiego urządzenia równało by sie z bankructwem wielu firm zajmujących sie produkcją części samochododowych oraz firm pośredniczących oraz przewozowych. Ogólnie śmierć motoryzacji dla firm - ale przyszłość dla ludzi, ich zdrowia i pieniędzy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2005 01:30   

Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 20
Poziom 20

Post#29 29 Lis 2005 20:01   

Widziałem ten "zderzak" z hamulcem już parę lat temu. Moim zdaniem patent kupi jakiś Bentley, Maybah, lub inna firma, która sprzedaje mało bardzo drogich samochodów. A w takich gablotach zamontowanie takiego cacka za powiedzmy 2tyś zł pozwoli zareklamować go jako superbezpieczną limuzynę i zwiększy jego cenę o 10-20tyś zł :D
Powrót do góry

Roli
Poziom 20
Poziom 20

Post#30 29 Lis 2005 21:06   

A mnie sie wydaje, że jak już kupi to Bentley czy Maybah to projekt ten skończy swoje życie w jakiejś ściśle tajnej szufladzie i nie bedzie montowany. A jak już to zamontują co cena wzrośnie o 10-20 tyś - ale EURO :!:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Magnetyzer paliwa. Cudowne urządzenie?
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny