Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CITROEN xsara dmuchawa działa tylko na 4 poziomie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> CITROEN xsara dmuchawa działa tylko na 4 poziomie
Autor
Wiadomość
freedy20
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: sławno

Post#1 Post autora tematu 05 Lis 2005 18:37   

Witam mam taki problem ze dmuchawa działa tylko na 4 poziomie nie wiem co mam zrobic jak to naprawic prubowalem szukac tego bewzpiecznika pod schowkiem napodłodze od strony pasazera ale mojej wersj chyba tego nie ma moze ktos bym mi wytłumaczył gdzie to dokładnie jest moze to jest wina tego bespiecznika?? POMOCY!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2005 18:37   

Powrót do góry

ADI_Si
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łomża

Post#2 05 Lis 2005 18:43   

Witam moim zdaniem wina lezy po stronie oponika ktory zwykle steruje obrotami nawiewow. nalezy go szukac w nagrzewnicy w okolicach silnika nawiewu(4 grube przewody) jak go wyjmiesz to miernikiem sprawdzasz przejscie powinno byc kazdy z kazdym
Powrót do góry

jarecki04
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Piła

Post#3 05 Lis 2005 20:00   

Re: CITROEN xsara dmuchawa działa tylko na 4 poziomie

Zobacz czy na obudowie dmuchawy masz ukad z tranzystorem często on ulega uszkodzeniu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2005 20:00   

Powrót do góry

oram
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 05 Lis 2005 20:15   

Nie pamiętam dokładnie miejsca ale....
Uszkodzeniu uległ bezpiecznik termiczny. Jest to metalowa rurka długości 1 cm średnicy 2-3 mm. Znajduje on się pomiędzy rezystorami drutowymi zwiniętymi w cewki po kilka zwojów o średnicy 2-3 cm. Na bezpieczniku termicznym jest napis do jakiej temperatury może się rozgrzać aby nie uległ spaleniu. Naprawa polega na jego wymianie (co polecem) koszt 2 zł, lub zwarciu go drutem i heja.....
Gdzie to jest???. Jest to zamontowane na kanale nawiewowym powietrza. Być może trzeba wykręcić schowek przed pasażerem (ten na wprost nie ten na górze deski , w niektórych wersjach jest tam poduszka). potem musisz poszukać złączki z 4-5 przewodami grubymi o średnicy kilku mm. Jak odłączysz wtyczkę to moduł z rezystorami wyjmuje się obracając go zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Przepraszam za te niedokładnośći, ale robiłem to 2 latka temu i dokładnie nie pamiętam czynności demontażu. Zastosowałem termik o trochę wyższej temperaturze i do tej pory problem się nie pojawił. Napisz czy odniosłeś sukces.

Dodano po 14 [minuty]:

Jarecki "Zobacz czy na obudowie dmuchawy masz ukad z tranzystorem często on ulega uszkodzeniu" piszesz o elektronice przy silnikach z klimą. Tam są tranzystory. W tym układzie co opisuje freedy20 "działa na 4 poziomie" domniemam, że pisze o przełączniku z wyczuwalnymi skokami i wtedy przełacza się rezystory regulujące pracę silnika. Jeżeli chcecie foto to proszę o info na maila marek(malpa)core.pl to zrobię i podeślę zdjątka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2005 20:15   

Powrót do góry

freedy20
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: sławno

Post#5 Post autora tematu 05 Lis 2005 23:16   

witam dzieki za pomoc i prosze o jeszcze wytumaczenie ale jak zobacze fotki to moze sie uda :D:D:D
Powrót do góry

Pawel.k0
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Oleśnica

Post#6 22 Sty 2008 16:55   

Cześć, odgrzewam stary temat i proszę o wyrozumiałość. Mam Xsarę z kimatyzacją i moduł sterowania nadmuchem oparty na 2 tranzystorach FW 26025. Awaria jak w opisie, brak regulacji i dmucha na max. Kupiłem tranzystory BDX66C, wlutowałem i dmuchawa działała 1/2 sek. i całkowicie padła. "Fachowiec" stwierdził, że musiał nawalić jeden z elmentów zatopinych w na płytce w silikonie i z tego powodu spalą się każde nastęne tranzystory. Kiedy ponownie wlutowuję na próbę stare tranystory, działa jak poprzednio, na max. Moje pytanie jest następujące: Czy "fachowiec" ma rację i trzeba kupić nowy moduł, czy zaryzykować i kupić inne tranzystory np. MJ11015, ale jak się nie uda to idę znów w bezsensowne koszty. Jeśli ktoś wie na 99% jak zadziałać to proszę o odpowiedź.
Powrót do góry

krzysta72
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: łódź

Post#7 26 Sty 2008 23:04   

Listwa rezystorów.
Powrót do góry

kjx13
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 28 Sty 2008 09:42   

Wstaw lepsze tranzystory i zobacz jak będzie działało. Jeżeli to nie da rezultatu to wymień cały regulator, tylko nie kupuj w serwisie bo kosztuje ok 300 zł, na allegro widziałem po 170 zł.

I najważniejsza sprawa: uszkodzenie wyżej wymienionego regulatora jest spowodowane w 90 % przez zanieczyszczony filtr przeciwpyłkowy!!! Wentylator ma wtedy zwiększone opory i pobiera większy prąd, co powoduje przegrzewanie regulatora. Wymieniaj filtr obowiązkowo co roku lub 15000km.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sty 2008 09:42   

Powrót do góry

bohdanek
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Kraków

Post#9 28 Sty 2008 13:46   

Raczej pobiera mniejszy prad, a przegrzewa sie z powodu malej ilosci czynnika chlodzacego jakim jest w tym przypadku powietrze.:D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> CITROEN xsara dmuchawa działa tylko na 4 poziomie
Strona 1 z 1