Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 3813 - po wymianie listwy pojawiły sie "duszki&qu

gandalf.s 06 Lis 2005 14:23 1503 14
  • #1 06 Lis 2005 14:23
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Witam.

Mam problem z kopiarką FT 3813, ponieważ po wymianie listwy pojawiły sie na dole kopii "duszki" /ten problem już wcześniej był opisany/. Dlatego ten problem jest tylko podobny, niż był opisany wcześniej ponieważ przed wymiana listwy były kopie idealne /poza ciemnymi paskami na górze kopii, ale to od listwy i dlatego ją wymieniłem/, po wymianie listwy zrobiłem 20 kopii i było super, kolejne kopie wychodziły coraz gorsze. Jednak jak rozjaśnie na "manual" to kopia jest bez "duszków", ale jest za jasna. Toner wymieniłem również. Prosze o jakieś podpowiedzi, może ktoś miał podobny kłopot.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

• #2 07 Lis 2005 20:49
    clip7
    Poziom 23  

sorry, ale co to sa "duszki"? ...kropki, kreski, plamy, pasy, tlo...? jezeli chodzi ci o "kleksy" to developer do wymiany.
    pozdrawiam

• #3 07 Lis 2005 21:11
    suchy22
    Poziom 20  

Możliwe że przy zakładaniu podgiąłeś folię która znajduje się pod listwą, a to ona wyłapuje resztki toneru które spadają z listwy. Odegnij ją delikatnie ale tak żeby nie pękła. Jak wyciągniesz bęben to sprawdź czy nie sypie się developer z wałka. Powodzenia

• #4 07 Lis 2005 21:15
    machina73

No nie janie mogę no nie wiecie co to są duszki na kopiach ???
    Duszki są to plamy tonera puste w środku z postrzępionymi brzegami.
    Chyba że ktoś uważa inaczej.
    A Qpki ?
    No tu sprawa jest podobna. Qpki powstają ze zbrylonego tonera który wysypuje się z zespołu czyszczącego ( stara lub uszkodzona listwa recovery ) lub z wywoływaczki ( przesiać developer przez pończochę lub wymienić ) .

• #5 07 Lis 2005 21:28
    clip7
    Poziom 23  

w moim srodowisku mowimy na to "kleksy". z "duszkami" sie nie spotkalem, ale na przyszlosc bede pamietal.
    pozdrawiam

• #6 07 Lis 2005 23:52
    martinkrys

zakładam, że optykę, łącznie z ostatnim lustrem masz dobrze wyczyszczoną i listwa sie nie przewinęła (te wietnamskie potrafia tak zrobic mimo najszczerszych chęci)

• #7 08 Lis 2005 10:49
    gandalf.s

Witam.

Dzięki za zainteresowanie. Dzisiaj zabieram się do maszyny i zobaczę jakie niespodzianki wyjdą w trakcie.

Pozdrawiam.

• #8 08 Lis 2005 23:25
    gandalf.s

Witam.

Wyczyściłem optykę kopiarki na błysk, zdemontowalem listwę i rurę bębna a póżniej założyłem jeszcze raz. Po zrobieniu kopii ku mojemu pozytywnemu ździwieniu "duszki" zniknęły, ale kopia jest za jasna ...
    Nawet jak przyciemnię na maxa to troszkę się poprawi, ale jest nie tak jak powinno być ... :?: :|

Dodano po 14 [minuty]:

Ponieważ na kopiarkach Ricoh mam niewielkie doświadczenie więc proszę o pomoc, jak wejść w kody serwisowe aby wyregulować obraz, ponieważ domyślam się że to jest tylko kwestja regulacji. Z góry dziękuję.

• #9 09 Lis 2005 08:53
    mm200
    Poziom 12  

witam a ile ma developer ?? bo często za jasne kopie to jego przyczyna ?

• #11 14 Lis 2005 00:52
    gandalf.s

Witam.

Dzięki za kody, zobacze jak pójdzie z kopiarką.

Pozdrawiam.

• #12 14 Lis 2005 19:29
    gandalf.s

Witam.

Dzięki Machina 73, juz wysłałem punkty za pomoc. Kopiarkę wyregulowałem i odbija super !!!!!!!!!!:D

• #13 20 Gru 2005 12:17
    gandalf.s

Dlaczego po jakims czasie powróciły "duszki", czy to jest wina starego developera? Nie rozumiem tylko, dlaczego przez tak długi czas było ok. a później problem powrócił /klient zrobił 900 kopii/.

• #14 16 Lut 2006 17:59
    badi136
    Poziom 2  

skoro problem sie pojawia..moze sprawdz dozowanie tonera..czy czasem maszyna sie nie zasypuje:)

• #15 16 Lut 2006 18:27
    gandalf.s

Jak na razie klient nie dzwoni, czyli jest ok. Temat zamykam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme