Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa subwoofery - trzy przetworniki stx...

pacraf 06 Lis 2005 14:49 3506 8
  • witam.

Prosze nie oceniajciec tych opisów, nie są dobrze opisane, wiem o tym.
    Nie jestem maniakiem audio, ot po prostu chcialem miec troche pneumatyki w domu.
    Razem z kolega postanowilismy zrobic suby, ale rózne i potem porównanć wyniki "na ucho". Poniewaz zrobilismy je na podstawie opisow miedzy innymi z elektroda.pl zatem przygotowalismy tez jakis opis.

Nie traktujcie tego jako wzorca - krytyke i uwagi typu "ja bym zrobil tak i siak" zostawcie dla siebie. Natomiast na pytanie i konstruktywne uwagi chetnie odpowiemy. Zrobienie suba kosztuje sporo czasu, zwłaszcza kiedy trzeba go wykonczyć tak aby żona zalegalizowała jego pobyt w domu :) wie o tym kazdy kto robi coś wiecej niz posyla zlosliwe uwagi...

konstrukcja kumpla:
    http://obora.mine.nu/diy/subwoofer_wieczusia/subwoofer_wieczusia.html

moja konstrukcja:
    http://obora.mine.nu/diy/subwoofer/subwoofer.html

pozdrawiam wszystkich maniakow diy

Fajne!
  • #2 06 Lis 2005 19:41
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

No nie jest zle ale troche przesadziliscie z litrazem obudowy w obydwu przypadkach.
    88 litrow dla 2 stxow 22? Troche za duzo...

• #3 06 Lis 2005 22:27
    mizgu
    Poziom 19  

Podoba mi się ,koljny fajny klocek(niewiem czemu inni są znudzeni klocowatym kształtem) tylko jedno pytanie dlaczego twuj kolega zainwestował w 2głośniki(co praktycznie oprucz wyszego spl nic nie daje) zamiast kupić jeden porządny np gdn 27-300. No i jeszcze jedno oczywiście nie mówie tu złośliwie ale dlaczego to panie decydóją w domu co ma być a nie przecież to my nośimy spodnie :)

• #4 07 Lis 2005 00:03
    Wymiatacz
    Poziom 14  

Ja jestem ciekaw jak gra ta podłogówka na dwóch 18? Sam mam zamiar zrobić na tych głosńikach zestawik, ale wysokie tony raczej będą z czech.

Pozdrawiam

• #5 08 Lis 2005 10:48
    pacraf
    Poziom 15  

Witam.

Skad wzmacniacz? do suba z pojedynczym stx zastosowalem poczatkowo wzmacniacz ADS z jakiejsc dyskoteki. ma 2x150W lub 1x300. fronty napedzane technicsem su700mk3 . teraz zainwestowalem w kino domowe, zatem fronty napedza aplituner , a jako wzmachol suba pracuje teraz technics. ADS stoi na strychu, moze doczeka sie aukcji na necie.... zmienilem go , bo po prostu nie potrzbuje tam takiego potwora... na potrzeby kina spoko starcza 80W z technicsa. Fakt ze ADS lepiej sie do tego nadaje, nie wiem dlaczego tak jest, ale lepiej pracuje z subwooferem.

jaki dalbym wzmacniacz do suba gdybym go robil teraz?? kupilbym jakis wzmachol, i wsadzil w obudowe suba. kupilbym cos z jakiegos komisu koniecznie na tranzystorach. zaden technisc, zadne STK. tylko tranzystory MOSFET przykrecone srubami do radiatora, poteżne trafo , calosc musi wazych conajmniej 10kg a pojemnosc baterii kondensatorow mierzona w "hekto faradach" :) powaga, wlasnie takiego czegos bym poszukal... taki jest ten ADS i takie to ma byc.

• #6 08 Lis 2005 10:49
    wieczus
    Poziom 14  

tylko jedno pytanie dlaczego twuj kolega zainwestował w 2głośniki(co praktycznie oprucz wyszego spl nic nie daje)

Witam,
    Decyzja o zakupie 2 przetwornikow zapadla z przyczyn prozaicznych. Miejsce przewidziane na subwoofer mialo ograniczona szerokosc... bylo natomiast dosyc glebokie... Dlaczego dwa a nie jeden --- odpowiedziales sam... SPL

• #7 08 Lis 2005 11:03
    pacraf
    Poziom 15  

kolejne ptanie dlaczego taka duza obudowa u mnie?

bo taka wyszla w symulacjach, poza tym chcialem miec mozliwosc w razie problemow mozliwosc reulacji litrażu. wypelnic czyms to nie problem, problem jak sie ma za malo a abudowa jest wykonczona...

Dodano po 5 [minuty]:

@mizgu:
    malzenstwo to kompromisy i tyle......... na poczatku mial byc duzo wiekszy ten subwoofer. chcialem miec 250 litrow powietrza w srodku. miala to byc platforma badan nad kinem domowym. cel byl taki, zeby widz po seansie przysiegal ze czuje odlamki po wybuchach.....
    cel nie zostal osiagniety, ale naprawde dziala niezle. na amplitunerze jest odciety na 40Hz. wtedy jest najbardziej efekciarski. mowa ludzka nie jest pogrubiana basem, co zauwazylem jest czestym problemem systemow z subem.

@wymiatacz:
    podlogowki graja porowywalnie z quadralami ktore mialem wczesniej.
    byl czas ze byly jedne i drugie jednoczesnie, i porowywalem przelaczajac zestawy na tym samym wzmacniaczu. graja po prostu ok. nie za glosno, ale tez nie ma burczenia. troche spalilem z wysokotonowym, ale mam juz ten nowy stx , zapomnialem oznaczenia, ale pewnie wiesz o ktory chodzi.

ten nowy bedzie w centralnym, ktory jest narazie w warsztacie :)

• #8 08 Lis 2005 11:03
    wieczus
    Poziom 14  

CJ_Basseer napisał:
    No nie jest zle ale troche przesadziliscie z litrazem obudowy w obydwu przypadkach.
    88 litrow dla 2 stxow 22? Troche za duzo...

Witam,
    Moze i za duzo... zauwaz ejdnak, ze 88 litrow to teoretyczna, wewnetrza objetosc prostopadloscianu skrzynki subwoofera... Wnetrze nie ejst jednak puste.

• #9 10 Lis 2005 13:09
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie znajduje serwera - prosze wkleic zdjecia w postaci zalacznika (800 na 600 starcza) i dac mi znac - odblokuje temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME