Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 28PW5407/01 wyłacza się po 1min i 15 sek. ????

adampr1 11 Lis 2005 11:28 1796 2
  • #1 11 Lis 2005 11:28
    adampr1
    Poziom 11  

Posiadam Philipsa 28PW5407/01 objaw jest taki, że telewizor ten wyłącza się po pierwszym włączeniu po 15 sekundach a po nastepnym właczeniu po minucie i 15 sekundach. Obraz jest zbyt ciemny ze zniekształceniami w górnej części obrazu. Wymiana końcwki wizyjnej nie pomogła. Na płytce końcówki wizyjnej masa (pin 4) jest podłaczona przez diodę do masy elektrycznej w kierunku przewodzenia, czyli podnosi masę TDA6107 o 0,7 v w górę. PO zasstąpieniu tej diody przez 3 połączone szeregowo (2,1V w górę)
    kolory są prawidłowe znikają zniekształcenia w górnej czesći obrazu ale wyłączanie nie ustępuje.
    Czy ktoś może pomóc ?
    1. Czy mógłbym otrzymać schemat lub lepiej serwisówkę.
    2. Jak uruchomić tryb serwisowy i gdzie można znaleźć opis kodów serw.
    Czytałem w innym poście, że ważne jest ustawienie pewnych parametrów w trybie serwisowym.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam - Adam Przybylski

• #3 13 Lis 2005 16:05
    adampr1
    Poziom 11  

Bardzo dziękuję za link do serwisówki. Teraz wiem przynajmniej gdzie jest co . Będę walczył. Ale mam od razu pytanie czy posiada ktoś może schemat interfejsu do programu ComPair oraz czy jest dostępny program ComPair do obsługi trybu serwisowego. Jestem elektronikiem i pewnie byłbym w stanie sobie taki interfejs zmontować :). Czy ten program jest osiągalny ? I pytanie jeszcze do uszkodzenia mojego telewizora. Kody błędu podane przez SAM to
    (od lewej) 5 11 i to samo "wymruguje" dioda. Na bazie 7651 jest 0V choć powinno być -3.2V ale kondensator 2563 już wymieniony. Czy przyczyną może być uszkodzenie diody 6563 (BAS316) i czy można tam wstawić ew. inną diodę Schottky czy musi być taka sama. Czekam niecierpliwie na pomoc :) i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme