Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsza konstrukcja NeVoN'a (Subek)

Nevon 11 Lis 2005 22:14 3600 13
  • Witam

jak każdy musiałem od czegoś zacząć, z początku nie chciałem sie chwalić (bo niema czym)
    ale skoro udało mi sie go sprzedać to go zaprezentuje i pokaże czego NIE robić w przyszłości.

Skrzynka to przerabiana szafka ;] front i tył to płyta mdf 18mm. Jak ją robiłem (kupe czasu temu) to nie liczyłem ni nic tylko wstawiłem alfreda i br, obłożyłem kocem środek jakąś gąbką (ignorancja na całego nie ??)

i efekt ?? yyyyy eeeeeeee bas to miało ale i też efekty specjalne - ja dziękuje

obecnie jest po wielu bardzo pracochłonnych modyfikacjach, kocyk zerwany, wielki szlifowanie kantów i nierówności (szpachlowanie za bardzo nic nie dawało, i dalej w jednym miejscu jest krzywo) dodałem panel, narożniki.
    No i w końcu zapytałem się na tym forum co w niego za głośnik wstawić i wybór padł na STX GDN-27-300-4-SS. Skrzynkę zestroiłem tak że ma teraz równe 87dB na SPL

Jak to gra ?? na wzmaku 100W w małym pokoju i jest masakra, ale jakość :( BR świszczy a głośnik jak by sie dusił, a jak widać na zdjęciu- nie mam jak dać większego BR, zresztą to już nie mój problem - sprzedałem go za 200zł

z głośnikiem był też błąd, mogłem dać GDN-27-150-4-SC - tańszy i lepiej by sie spisał, nie wspominając że tda7294 by wystarczył.
    ale pokusiła jednak moc...

wnioski do wyciągnięcia :
    - zanim zaczniesz robić subka - poszperaj w necie na ten temat, a jak nie jesteś pewien to pytaj u nas (ale prędzej użyj "szukaj ;) )
    - nie tylko moc sie liczy
    - łatwiej jest zrobić od razu dobrze niż później kilka razy poprawiać
    - kocyk ładnie wygląda w samochodzie i na estradzie, w domu okleina lepiej wygląda

co do fotek - na froncie dalej widać (tylko na zdjęciach - w real nie widać prawie tych nierówności) ślady po kleju, dziadostwo pancerne jak nie wiem
    a na samym dole moja nowa produkcja i wzmacniacz - obydwa incomplite jak skończę dam w osobnym topic'u'u.
    PS opisywany subek nawet niema polotu do obecnego

Fajne!
  • #2 11 Lis 2005 22:22
    cosmo177
    Poziom 10  

I nie wiadomo co tu oceniać ;)
    Ten pierwszy subwoofer , troszke widać ze "pierwszy" ale kazdy od czegoś zaczyna chociaż w twoim przypadku to był dość udany początek, poco stosowałęs te czarne nasadki na rogoach skoro masz okleine, bez nich duzo ładniej by sie prezetował.

Zaś ten drugi subwoofer to juz jest wyzsza klasa, naprawde ładnie sie prezentuje musi tez swietnie grać , podoba mi sie.

pozdrawaiam !

• #3 11 Lis 2005 22:30
    zguba15
    Poziom 10  

co do tego pierwszego suba to słaba buda mogłeś zorbić nową lub ją tak wyszpachlowac żeby to wyglądało przecież jak siem ma szpachle można zorbić wszystko jak siem wie jak. beznadziejnie wyglądają te narożniki, i mogłes ładniej okleić ....

• #4 11 Lis 2005 23:23
    Nevon
    Poziom 21  

te narożniki - jako nóżki i ochrona rogów
    też mi się za bardzo nie podobają ale przyszły właściciel se zażyczył więc ma :D

• #5 12 Lis 2005 08:28
    zguba15
    Poziom 10  

dobrze że sprzedałęś go bo poco ci taki brzydki w domu

Moderowany przez tomaszo:

Ostrzezenie za taki poscik niniejszym przyznaje - raz, ze nie na temat, dwa, ze... ODROBINA kultury. Dodatkowo - prosze pisac staranniej, post powyzej tego zakrawa na analfabetyzm.

• #6 12 Lis 2005 09:20
    !ron
    Poziom 21  

Pomijając wykończenie, sądze że obie te konstrukcje sa niczego sobie. Pierwsza to typowo domowy subik na sporym przetworniku, przypominaja mi sie konstrukcje Sony tylko do gory nogami, drugi zaś to cos pod estrade, na estradowym głośniku i z dwoma potężnymi wylotami u dołu. Ogólnie to fajnie ci to wyszło, w porownaniu do innych "pierwszych konstrukcji" to nadprzeciętna.

• #7 13 Lis 2005 13:05
    szymon188
    Poziom 21  

A ja sie doczepie.
    Nie podoba mi sie wykonczenie.Brzydko wyglada ta okleina,szczegolnie na rogach i na laczeniu,narozniki nie pasuja do niczego zarowno w jednej,jak i w drugiej konstrukcji i na dodatek ten wzmacniacz.Przeciez Boze Narodzenie jeszcze daleko,a on swieci jak choinka na wigilie.

• #8 13 Lis 2005 17:21
    Trenton
    Poziom 17  

A fo tego pierwszego suba to jakiej długości i średnicy jest bassreflex i jakiego litrażu jest buda? Pozdro

• #9 13 Lis 2005 18:06
    Nevon
    Poziom 21  

45l buda
    BR standardowy ;] fi 7,5cm długość 15cm
    -----------------------
    szymon188
    o narożnikach w tym pierwszym to pisałem.
    a w tym drugim niestety mószą być i spełniać swoja role (chronic rogi i kanty) bo czasem subek trafi na imprezę
    do niego mam jeszcze spore plany (jakaś ciekawa krata na tą część z głośnikiem, może jakieś podświetlanie)
    obecne narożniki może zmienię na coś ciekawszego. sie zobaczy

jak skończę dam w osobnym topic'u

co do wzmacniacza - na razie to on ma tylko grac ładnie a wyglądać nie musi, chociaż niebawem będzie :)

• #10 25 Lis 2005 15:48
    rysiu126
    Poziom 14  

każdy robi to co lubi i jak mu sie podoba ... mogłeś się bardziej postarać z tym oklejaniem widać że ci wkręt wylazł na przedniej ścianie , faktycznie mogłeś ten głośnik kupić do zastosowania domowego a nie estradowy ,ale to nic człowiek sie uczy na błędach

• #11 25 Lis 2005 18:24
    Nevon
    Poziom 21  

widać że nie czytałeś początku

te ostatni zdjęcie to jest nowy subek i miał on być na estradowym przetworniku (czemu niby gorszy od domowego, nawet leprzy - większe SPL itp)
    no i mi zależało na tym estradowym kopie

PS niebawem wystawie inne moje konstrukcje i ten estradowy po dalszych pracach

• #12 30 Lis 2005 14:32
    Nevon
    Poziom 21  

Troszkę nowych zdjęć tego nowego subka
    ja widać dodałem 2 profile aluminiowe i siatkę
    siatka z sklepu "metalowego" za 8 zł i mam jeszcze jeden taki kawałek ;]
    nie jest to co prawda jakaś rewelacja ale swoja role ochronną spełnia.

dałem jeszcze podświetlanie ale aparat tego nie złapał - sa to 4 czerwone ledy po rogach i 3 białe świecące na membrane - daje fajny efekt
    świecą dość delikatnie i nie dają takiego dresiego efektu

czarne elementy tak sie mienią za sprawa flesha normalnie są to czarne lustereczka :D

• #13 01 Gru 2005 19:05
    Rabe
    Poziom 15  

Co to parametrów sprzętu niemam sprzeciwu ale wykączenie wzbudza zniechęcenie ta krata. Te czarne wykączenia niepasuja obudowa powina być jednolitego koloru.

• #14 01 Gru 2005 20:12
    Nevon
    Poziom 21  

kwestia gustu - osobiście nie lubię takich jednolitych czarnych albo bukowych pudeł z czarną maskownicą albo sitkiem.

Idea wykończenia była prosta : sub domowy z mocnym estradowym akcentem :]

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme