Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Magnetyczne silniki - informacje

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Magnetyczne silniki - informacje
Autor
Wiadomość
mavi
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 28 Cze 2005 02:06   

Magnetyczne silniki

Witam.

Chciałem poruszyć temat napędu magnetycznego. Czy ktoś zbiera może takie informacje lub ma już jakieś osiągnięcia w dziedzinie wykorzystania siły oddziaływania dwóch magnesów na siebie tak, by wykonywały one jakąś powtarzalną pracę. Jednym słowem by np napędzały coś. Temat myślę z przyszłością tym bardziej, że ropa drożeje.
Powrót do góry

Jarkon
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 30 Cze 2005 11:56   

Magnetyczny silnik

Właśnie zbudowałem silnik grawitacyjno-magnetyczny (koło z magnesami na obwodzie i statycznymi magnesami na podstawie), ale nie działa :); jeszcze pokombinuję i poulepszam go trochę, może ruszy.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#3 30 Cze 2005 15:37   

Magnetyczny silnik

Nie ma co kombinować, zostało to obliczone i wiadomo, że nie zadziała.
Niedowiarkom polecam równania Maxwell-a i podręcznik matematyki.
Powrót do góry

timi1
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 01 Lip 2005 12:09   

Re: Magnetyczny silnik

_jta_ matematyki i fizyki :), zgadzam się że perpetum mobile nie uda się zrobić ale trwają nad silnikami magnetycznymi (większa sprawność ale nie cud) np.:

http://www.magnesy.tanio.net/silnik_magnetyczny.html

swoją drogą ciekawy bełkot pseudonaukowy:
http://jan-pajak.com/magnocraft_pl.htm
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2005 12:09   

Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#5 01 Lip 2005 19:54   

No to cytat z tego, co podałeś: http://www.magnesy.tanio.net/silnik_magnetyczny.html
"Następnie przechodzimy do urządzenia składającego się z silnika napędzającego generator
prądu. To, co widzimy, robi ogromne wrażenie. Mierniki pokazują zasilanie elektromagnesów
statora na poziomie około 1,8 V i 150 mA, zaś na wyjściu generatora mamy 9,144 V i 192 mA,
to znaczy 1,8 x 0,15 x 2 = 540 W na wejściu i 9,144 x 1,192 = 1,755 W na wyjściu.

Jednak zgodnie z prawami fizyki nie można uzyskać więcej z jakiegoś urządzenia, niż
się do niego wkłada. Mówimy to Kohei Minato i jednocześnie sprawdzamy, czy pod stołem
warsztatowym nie ma jakichś ukrytych przewodów.

Minato upewnia nas, że tu nie chodzi o naruszenie praw fizyki. Siła dostarczająca dodatkowej
mocy jest generowana przez siłę stałych magnesów wbudowanych w rotor. "

Wygląda na to, że coś tu zostało mocno pokręcone - być może chodziło o zasilanie
uzwojenia wzbudzenia w prądnicy, i o to, że uzyskana moc jest większa od mocy,
jaką zużywa uzwojenie wzbudzenia? Nie bardzo jest skąd się dowiedzieć.
Powrót do góry

WoŹnY
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gdańsk

Post#6 01 Lip 2005 20:46   

Z tego co widzę to tam nie znają matematyki w stopniu podstawowym, bo 1,8 x 0,15 x 2 (czemu dwa to nie wnikam) = 540W a być powinno 0,54W :!:

Ten drugi wynik mnożenia to 10,899 a nie jak napisali 1,7.....
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#7 01 Lip 2005 23:42   

Magnetyczny silnik

Przyznaję, że nie popatrzyłem na te obliczenia, bo nie przypuszczałem,
że może być błąd... z drugiego wychodziłoby 9.144Vx0.192A=1.755W
(jakoś im się dodała jedynka, jak wypisali liczby, przedtem jest 192mA).
Powrót do góry

mavi
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#8 Post autora tematu 05 Lip 2005 01:40   

"zgodnie z prawami fizyki nie można uzyskać więcej z jakiegoś urządzenia, niż się do niego wkłada" może to i racja, ale jedna rzecz mnie zastanawia od paru lat. Przecież nikt magnesów nie zasila i tak na prawdę to jest jedyne źródło, które nie wywołujemy przy pomocy innych czynników. Zawsze jeden magnes będzie działał na drugi. W związku z tym może wystarczy przemyśleć mechanizmy jakie muszą zachodzić, by czerpać energię z oddziaływania na siebie magnesów. Nie mówię tu o elektryce a o "turbinie", która byłaby wprawiona w ruch w wyniku oddziaływania magnesów na siebie. Widziałem kilka patentów Tesli i on wykonał podobno urządzonko, które było wprawiane w ruch tylko siłą magnesów. Jeśli wierzyć temu co piszą i co niby jest opatentowane, to takie urządzenie już właśnie Tesla zrobił. Grunt to nie zakopywać się w stertę zasad jakie istnieją, bo już nie raz Świat się przekonał, że wiele z reguł potem się zmienia. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub gdzieś coś właśnie przeczytał, to mam prośbę o podanie linków czy pomysłów już opublikowanych.
Powrót do góry

gregor10
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: everywhere

Post#9 05 Lip 2005 10:11   

Zobacycie a silnik ADAMSA http://www.z-labs.prv.pl/ w dziale technikanastepnie dzial Free energy i Silnik Adamsa. Ciekawe
sprawnosc ponad 600% i wiecej .

Pozdrawiam!
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#10 05 Lip 2005 13:20   

Magnetyczny silnik

mavi: rozsądnie jest zacząć nie od poszukiwania konstrukcji, która miałaby
dzałać wbrew zasadom, a od szukania jakiegokolwiek odstępstwa od zasad;
równania Maxwella testowano pod względem zgodności z rzeczywistością
z dokładnością do kilku miliardowych, i nie wykryto odchyleń dla normalnych
warunków (wykryto je dla odległości poniżej femtometra, nie wiadomo, jak
będzie na odległościach międzyplanetarnych i większych);
poza tym, dla magnesów działa dowód "twierdzenia Steinera"
opisany przez Ernsta Macha na początku jednej z jego książek.

gregor10: tam piszą też o aurze i czakramach, a ja wiem, że tego typu
rewelacje masowo wykorzystuje się do naciągania ludzi, naprawdę nikt
nic takiego nie odkrył, i milion dolarów czeka na pierwszego, kto by
coś takiego odkrył, co jest dość dobrym dowodem na nieprawdziwość
tego, co tam ogłaszają - to bajki do wyciągania forsy od naiwnych.
Powrót do góry

Jarkon
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 05 Lip 2005 16:04   

"Nie ma co kombinować, zostało to obliczone i wiadomo, że nie zadziała.
Niedowiarkom polecam równania Maxwell-a i podręcznik matematyki"

Jak się mają równania Maxwella do grawitacji?

Poza tym obecnie nikt już nie zaprzecza, że nie można uzyskać więcej energii niż tyle co się władowało w działanie jakiegoś urządzenia. Są natomiast podejmowane poszukiwania rozwiązań, które samoistnie czerpałyby energię istniejącą wszędzie, np. energię cieplną z otoczenia.
Mój silnik grawitacyjno-magnetyczny to tylko zabawka i jego budowa pozwoliła mi zrozumieć wiele zjawisk związanych z oddziaływaniami graw. i magn., których nie dostrzegłem wcześniej w żadnych równaniach.
Myślę, że tylko podejmowanie praktycznych prób konstrukcyjnych może doprowadzić do odkrycia czegoś nowego, a nie ciągłe przekształcanie równań. Budowa urządzenia, nawet jeśli nie zadziała wnosi w nasze rozumienie zjawisk znacznie więcej.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#12 05 Lip 2005 16:36   

Magnetyczny silnik

Co do energii cieplnej - opisuje to termodynalmika i fizyka statystyczna;
można otrzymać energię z różnicy temperatur - każdy silnik cieplny działa na takiej zasadzie,
ładny jest przykład z silnikiem Stirlinga zrobionym tak, że wystarczy wziąć go do ręki, żeby
zaczął się kręcić - wystarcza mu różnica temperatury ręki i powietrza...

Jak się mają równania Maxwell-a do grawitacji: w polu grawitacyjnym są nieco inne,
różnice w ziemskim polu grawitacyjnym są na poziomie jednej miliardowej; obliczenia
będą dużo bardziej skomplikowane, ale wynik końcowy zapewne ten sam - nie zadziała.

A jakie zjawiska zrozumiałeś dzięki zbudowaniu tego silnika?

-> mavi: czy rozumiesz pojęcie siły potencjalnej?
Powrót do góry

Jarkon
Poziom 13
Poziom 13

Post#13 06 Lip 2005 10:42   

Koło grawitacyjno-magnetyczne

"można otrzymać energię z różnicy temperatur..."
Mnie chodziło nie o różnicę temperatur, a o ciepło. Tzn. urządzenie ma wytwarzać energię mechaniczną lub elektryczną ochładzając otoczenie - samoistnie pobierając energię cieplną z otoczenia, nawet, gdy nie występuje różnica tepmeratur. Nie wiem czy to jest możliwe, ale wielu maniaków twierdzi, że tak, aczkolwiek nie słyszałem, aby komuś udało się to zbudować, a przynajmniej nikt nie chwali się konkretnym projektem.
Słyszałem o efekcie telekinetycznym, czyli rzekomo o istniejącym zjawisku fizycznym, które ma powodować taki skutek - samoistne pochłanianie energii cieplnej i generowaniu ruchu. Ale brak konkretnych doświadczeń w tym zakresie, więc zagadnienie pozostaje na razie czystą teorią.

"A jakie zjawiska zrozumiałeś dzięki zbudowaniu tego silnika?"

Zamiast odpowiedzi na Twoje pytanie wrzucam tu opis mojej zabawki. Jeśli czujesz się na siłach, to postaraj się wykazać / udowodnić teoretycznie dlaczego ona nie działa, np. z równań Maxwell-a.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Przewidywana zasada działania koła grawitacyjno-magnetycznego.

Koło zbudowane jest z małych magnesów umieszczonych na niemagnetycznych szprychach koła, po których to szprychach magnesy mogą się przesuwać.
Każdy magnes dopychany jest do obwodu koła przez sprężynę umieszczoną na szprysze i nawet, gdy magnes znajduje się w górnym położeniu, to sprężyna jest na tyle silna, że utrzymuje magnes na górze (przeciwdziała sile grawitacji i magnes nie spada).
Każdy z magnesów jest ciałem materialnym, a zatem posiada też swoją masę. Suma mas magnesów i innych części koła stanowi zatem całkowitą masę koła, na którą oddziałuje siła grawitacji.
Koło ma możliwość swobodnego obracania się, tak, że oś obrotu znajduje się w geometrycznym środku koła.
Aby koło mogło się obracać w sposób ciągły, środek ciężkości koła musi być stale przesunięty (w tę samą stronę) względem osi obrotu koła. Wówczas siła grawitacji działając na przesunięty środek ciężkości będzie obracać kołem. W tym celu z lewej strony koła umieszczony został duży magnes, którego zadaniem jest odpychanie małych magnesów na kole, a tym samym przesunięcie środka ciężkości masy koła w prawą stronę od osi obrotu koła.
Duży magnes jest przymocowany do podstawy i nie wykonuje żadnego ruchu.
Siła dużego magnesu musi być większa od siły sprężyny, aby małe magnesy mogły się przesuwać w kierunku środka koła. Zaś siła sprężyny musi być większa od siły grawitacji, aby utrzymać małe magnesy przy obwodzie koła, kiedy znajdują się w górnym położeniu.
Efektem tych wszystkich oddziaływań ma być ciągły ruch obrotowy koła spowodowany oddziaływaniem siły grawitacji na przesunięty magnetycznie środek ciężkości koła względem osi jego obrotu. Mówiąc inaczej - małe magnesy znajdujące się z prawej strony koła są bardziej oddalone od środka / osi obrotu koła niż magnsy po lewej stronie koła, zatem ciężar magnesów po prawej stronie przeważy ciężar magnesów po stronie lewej i koło powinno się obracać.
Na rysunku w dużym uproszczeniu jest pokazane jak to wszystko wygląda - należy założyć, że małe magnesy są od siebie oddalone na tyle, że nie oddziałują na siebie nawzajem.

Zbudowany przeze mnie model nie działa. Dlaczego?

Jeśli chcecie odpowiedzieć na to pytanie, to wysilcie się trochę, a nie rzucajcie bezsensownych ogólników, że to niemożliwe, że z równań i zasad jakiś tam wynika... To tylko strata czasu, bo nic konkretnego nie wnosi w zrozumienie zjawiska, więc sobie darujcie.
Proszę o dopowiedzi tylko konkretnie wyjasniające dlaczego to koło nie chce się obracać - konkretne wzorki mające tu zastosowanie, obliczenia, dokładne opisy zjawisk tu występujących, których wcześniej nie spostrzegłem.
A może ktoś udowodni, że koło powinno się obracać i tylko popełniłem błąd w konstrukcji :) Może trzeba wprowadzić jakieś zmiany, aby zadziałało?
Po pierwszych próbach uruchomienia koła zauważyłem pewne rzeczy, których nie przewidziałem wcześniej teoretycznie i o których tu na razie nie napiszę. Chciałbym się dowiedzieć ilu z was, tych wymądrzających się, że "to niemożliwe" potrafi tak na prawdę udowodnić (bez budowania modelu), że to niemożliwe.
Ja się nie czuję za dobry w teorii i obliczeniach, stąd pokusiłem się o sprawdzenie doświadczalne. Zajęło mi to około tydzień czasu, ale już wiem, że nic z tego (choć może się mylę). Myślę, że zbudowanie czegoś bywa lepsze od ciągłego zastanawiania się i wyliczania - zadziała, czy nie zadziała, bo często ludzie najwyraźniej dostają świra od zbyt długiego rozmyślania.
Na wielu stronach internetowych opisywane są podobne konstrukcje, a ich autorzy zapewniają, że "to działa". Często już na pierwszu rzut oka widać, że nie mają zielonego pojęcia o czym piszą i nie wysilili się, aby sprawdzić doświadczalnie poprawność swoich "wynalazków". Szczytem wszystkiego jest pokazywanie zbudowanego modelu i twierdzenie, że działa, choć z pomiarów i obserwacji, wynika zupełnie coś innego.
No ale dość krytyki. Piszcie swoje przemyślenia na temat koła graw-magn.

Załączniki:
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#14 06 Lip 2005 15:58   

Magnetyczny silnik

"twierdzenie Steinera" - piszę je w cudzysłowie, bo przypadkiem wiem,
że było znane przed Steinerem, ale nie pamiętam, kto był jego autorem,
nawet nie jestem pewien, czy ustalono, kto nim był - no ale przyjęło się
tak je nazywać; twierdzenie dotyczy równi pochyłej, o różnym nachyleniu
z obu stron, na tę równię kładziemy łańcuch, który jest zamkniętym "kółkiem";
jeśli by nie było tarcia, to warunkiem na to, żeby łańcuch nie kręcił się wokół
tej równi, jest to, by siła działająca na ogniwo leżące na równi była wprost
proporcjonalna do sinusa kąta nachylenia równi - i taka jest.

Chyba przydałby się jakiś rysunek do tej równi i tego łańcucha... już jest.

Koło w tym silniku magnetyczno-grawitacyjnym jest takim łańcuchem
z twierdzenia Steinera - tam, gdzie magnesy są bliżej osi, jest większe
nachylenie toru ich ruchu, co zwiększa siłę, i jest równa z obu stron...

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2005 15:58   

Powrót do góry

Jogesh
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa - Indie

Post#15 06 Lip 2005 20:54   

Rozwój nauki odbywa się stale. Ile to wynalazków uznawano za brednie. Ktoś kto zajmuje się fizyka profesjonalnie, wie jak wiele jescze nie wiadomo. Są w przyrodzie zjawiska dotąd nie wyjaśnione, albo przynajmniej nie podaje się ich wyjaśnienia dla ogółu. Naukowcy robią wiele bardzo dziwnych eksperymentów, łacznie z badaniem takich zjawisk jak jasnowidzenie i telekineja itd.

A co byście powiedzieli na temat pompy kawitacyjnej?

Pozdr.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2005 20:54   

Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#16 06 Lip 2005 23:01   

kociątko napisał:
Rozwój nauki odbywa się stale. Ile to wynalazków uznawano za brednie.
Ktoś kto zajmuje się fizyka profesjonalnie, wie jak wiele jescze nie wiadomo.

Owszem. Nie wszystko jeszcze wiemy np. o cząstkach elementarnych, wciąz
można oczekiwać odkrycia nowych, a np. masy tych najczęściej występujących
są znane jedynie z dokładnością około 0.1ppm w kilogramach, lub lepszą od
0.001ppm w jednostkach masy atomowej, stałą struktury subtelnej znamy
z dokładnością do 0.0033ppm, a od niej zależy wiele zjawisk... teoretycznie
mamy kłopoty z policzeniem poprawek rzędu alfa^6 w oddziaływaniach
elektromagnetycznych (alfa to stała struktury subtelnej, około 1/137).
Gorzej jeszcze z obiektami bardzo dużymi - stałą Hubble'a znamy z błędem
kilkuprocentowym, stałą grawitacyjną i masy Ziemi i Słońca z błędem 150ppm.
Można rozsądnie przewidywać, że duża część gwiazd ma planety, odkryto ich
może z kilkadziesiąt, a gwiazd w Galaktyce mamy ze sto milionów...

Jest - jeśli chodzi o nowe odkrycia - pewna ciekawostka: niejaki Ernst Mach na
przełomie XIX i XX wieku opublikował podsumowanie ówczesnej wiedzy z fizyki,
i określił, co z tej wiedzy jest pewne, a co wątpliwe; większość tego, co według
niego było wątpliwe, zmieniły odkrycia XX wieku; nie jest mi znany ani jeden
przypadek, by zmieniło się któreś z praw fizyki, które on uznał za pewne.
Może jednak jest dość dobrze przewidywalne, co może zostać zmienione przez
nowsze odkrycia, a co nie, i może warto z tej wiedzy skorzystać? Ciuciubabka
jest może fajną zabawą, ale kto by chciał wciąż chodzić z zawiązanymi oczami?

kociątko napisał:
Są w przyrodzie zjawiska dotąd nie wyjaśnione, albo przynajmniej nie podaje się
ich wyjaśnienia dla ogółu. Naukowcy robią wiele bardzo dziwnych eksperymentów,
łacznie z badaniem takich zjawisk jak jasnowidzenie i telekineja itd.

Mam wrażenie, że nagroda ponad miliona dolarów, o której niedawno pisałem,
dotyczy również jasnowidzenia i telekinezy - jakoś nie ma na nią amatora, co
jest niezłym dowodem tego, że nikt takich zjawisk nia zaobserwował.

A niewyjaśnionych zjawisk jest, owszem, całkiem sporo. Na przykład rozbłyski
gamma o energii rozbłysku rzędu masy Słońca (na szczęście poza naszą
galaktyką - inaczej byśmy tego nie przeżyli) - skąd się bierze taka energia?
Jaki proces powoduje jej wypromieniowanie w ciągu milisekund? Nie wiemy.
Nawet gdyby czarna dziura wessała gwiazdę większą od Słońca, to by to trwało
tysiące razy dłużej od takiego rozbłysku - co powoduje, że jest taki krótki?

kociątko napisał:
A co byście powiedzieli na temat pompy kawitacyjnej?

A tego tematu akurat nie znam, masz jakieś szczegóły?
Powrót do góry

Jogesh
Poziom 21
Poziom 21

Post#17 07 Lip 2005 06:04   

[quote="_jta
Mam wrażenie, że nagroda ponad miliona dolarów, o której niedawno pisałem,
dotyczy również jasnowidzenia i telekinezy - jakoś nie ma na nią amatora, co
jest niezłym dowodem tego, że nikt takich zjawisk nia zaobserwował.
[/quote]

Ja czytałem o ksperymentach. Juz przed wojną były robione. Nie wiem o jakiej nagrodzie piszesz. Często spotykam się z ludźmi którzy maja zdolności jasnowidcze i nie stanowi, to dla mnie kwestji wiary, ale po prostu to są zdolności psychiczne, które widziałem wiele razy.

Co do telekinezy nie spotkałem się z czymś takim.

Kiedyś naukowcy amerykańscy zorganizowali "wyprawę" jasnowidzów na Marsa. Dwuch umarło z niewyjaśnionych przyczyn.

Poppa kawitacyjna, to jest super wynalazek zmieniający energie mechaniczną na cieplną z przynajmniej 100% sprawnością. Poszukaj w necie jest tego pełno, nawet po polsku.

Pozdr.
Powrót do góry

Jarkon
Poziom 13
Poziom 13

Post#18 07 Lip 2005 09:59   

Magnetyczny silnik

"warunkiem na to, żeby łańcuch nie kręcił się wokół tej równi, jest to, by siła działająca na ogniwo leżące na równi była wprost proporcjonalna do sinusa kąta nachylenia równi"

Czekaj, czekaj, próbuję to zrozumieć - chodzi o siłę działającą na ogniwo łańcucha i działającą w kierunku równoległym do pochyłości równi (o zwrocie w dół), czy tak?
Siły po obu stronach równi równoważą się ponieważ wartość siły grawitacji jest taka sama na całej długości równi, tak?
Jeśli tak, to czy gdyby wartość siły grawitacji po lewej stronie równi była mniejsza, niż po prawej stronie, to łańcuch kręcił by się w prawo?
Jeśli tak, to czy gdyby zastąpić grawitację polem magnetycznym o analogicznych wartościach, to łańcuch złożony z odpowiednio ułożonych magnesów będzie się kręcił?
Gdzie tym razem coś przeoczyłem?
Powrót do góry

pawem1
Poziom 18
Poziom 18

Post#19 07 Lip 2005 11:33   

Magnetyczny silnik

SMOT Simple Magnetic Overunity Toy
http://jnaudin.free.fr/html/s102jln.htm
niby podwójna rampa działa ale czy da się to zapętlić ?, możliwe że to zwykłe oszustwo.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#20 07 Lip 2005 16:40   

kociątko napisał:
Ja czytałem o ksperymentach. Juz przed wojną były robione. Nie wiem o jakiej nagrodzie piszesz.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1605257&highlight=nagroda#1605257
Nagroda dotyczy różdżkarstwa, lub jakiegokolwiek zjawiska paranormalnego.
Wymagane jest uzyskanie wyników znacząco lepszych, niż przypadkowe,
np. dla różdżkarstwa wymagano 80% trafień przy wyborze 1 z 2 (50% szans).
Jak znasz kogoś z tego typu zdolnościami, to zawiadom go, 1M$ do wzięcia.

Jarkon napisał:
czy gdyby wartość siły grawitacji po lewej stronie równi była mniejsza,
niż po prawej stronie, to łańcuch kręcił by się w prawo?

Tak, pod warunkiem, że nie będzie - oprócz siły pionowej - siły poziomej, która
będzie działała na łańcuch w przeciwną stronę tak, że się odejmą do zera.

pawem1 napisał:
SMOT Simple Magnetic Overunity Toy http://jnaudin.free.fr/html/s102jln.htm

A o co w tym chodzi, bo ja tam nie widzę żadnych wyjaśnień?
Powrót do góry

Jogesh
Poziom 21
Poziom 21

Post#21 07 Lip 2005 19:38   

Ludzie o zdolnoćiach janowidczych rozumieją do czego one służą. A nie są to zdolności do chwalenia się albo zdobywania milionów $. Gdyby człowiek, o przeciętnej psychice nagle zaczął mieć zdolności jasnowidcze, to prawdopodobnie by zwariował.
Czy czytałeś kiedyś o Ossowieckim?

Jednak perpetum mobile nie udało się nikomu skonstruować. Jak wszyscy wiedzą energie trzeba skądiś czerpać. Pewnie są nieznane jeszcze źródła energii. W laboratoriach NASA technologia wyprzedza nas o około 20 lat. Tam robą już mózgi biologiczne...
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#22 07 Lip 2005 20:51   

Magnetyczny silnik

Skoro te zdolności nie są do zdobywania pieniędzy, to dlaczego ci, którzy ponoć
nimi się posługują, inkasują za to kilkadziesiąt milionów $ rocznie w Niemczech?
Gdyby uważali, że te zdolności nie są do zdobywania pieniędzy, to by ich nie brali.

Myślisz, że w NASA znają jakieś zjawiska fizyczne nieznane innym? Powątpiewałbym.
Powrót do góry

Jarkon
Poziom 13
Poziom 13

Post#23 08 Lip 2005 10:41   

Magnetyczny silnik

kociątko: "Jak wszyscy wiedzą energie trzeba skądiś czerpać"

Oczywiście, że wszyscy o tym wiedzą i nikt temu nie zaprzecza, a perpetum mobile jest dziś rozumiane nie jako urządzenie, które czerpie energię znikąd, tylko takie urządzenie, które wykorzystuje energię dostępną wszędzie i zamienia ją na energię innego rodzaju. Pomysły są różne, np. zamiana energi cieplnej otoczenia na rych (efekt telekinetyczny); teoria energii próżni, zakrzywiania czasoprzestrzeni, wykorzystanie pola magnetycznego ziemi do napędu (efekt Searla i jego dyski lewitujące), itp. Nie wiem na ile jest to możliwe do uzyskania, ale poszukiwania trwają.
Ja na razie zgłębiam możliwość skonstruowania napędu grawitacyjno-magnetycznego. Samo pole magnetyczne lub samo grawitacyjne uważam, że nie wystarczy, aby coś napędzać, ale ich połączenie może coś da. Przynajmniej niektóre takie zabawki wiarygodnie wyglądają, więc można się nimi trochę pobawić. Ponoć Edison jak wymyślał żarówkę, to też wykonał najpierw ponad 1000 nie działających, aż wreszcie trafił na odpowiedni materiał żarnika, który wytrzymywał dość długi czas zanim się przepalał.

Do _jta_: Nie jestem przekonany, czy to koło grawitacyjno-magnetyczne, to taki łańcuch Steinera. Zobacz na rys. moje obserwacje z działania koła i napisz co o tym sądzisz.

pawem1: "niby podwójna rampa działa ale czy da się to zapętlić ?"
Zobacz na rys.

Załączniki:
Powrót do góry

pawem1
Poziom 18
Poziom 18

Post#24 08 Lip 2005 12:25   

Magnetyczny silnik

pawem1 napisał:
SMOT Simple Magnetic Overunity Toy http://jnaudin.free.fr/html/s102jln.htm

A o co w tym chodzi, bo ja tam nie widzę żadnych wyjaśnień?[/quote]

są dwa magnesy które wciągaja stalową kulkę po pochylni pod góre, a na samym koncu pochylni kulka spada i to samo następuje w drógiej pochylni.
no teraz gdyby te pochylnie ustawić w kółko np z 5 albo 6 takich smot-ów to może by to działało.

Dodano po 7 [minuty]:

Jarkon

niestety ale siła magnesów na koncu pochylni jest wieksza niż na początku i kulka musi spaść na taki sam poziom z którego wjechała i w tedy dróga pochylnia zabiera tą kule i tak chyba bez konca.
można sobie to wyobrazić że jest to jakby spadanie kulki grawitacyjno magnetyczne raz magnetyzm jest silniejszy a raz grawitacja
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#25 08 Lip 2005 12:59   

kociątko napisał:
Poppa kawitacyjna, to jest super wynalazek zmieniający energie mechaniczną na cieplną z przynajmniej 100% sprawnością.

Ponad 20 lat temu przymierzano się do praktycznego skontruowania (tak, by była
możliwa seryjna produkcja, i było to opłacalne) pompy cieplnej - urządzenia, które
kosztem pobieranej energii przenosiłoby ciepło od chłodniejszego do cieplejszego.

Planowano zastosowanie tego np. do ogrzewania mieszkań, wody... chodziło o to,
że zużycie energii przez taką pompę cieplną miało być kilkakrotnie mniejsze od
ilości ciepła, którą to przenosiło, więc planowano, że będzie można kilka razy
taniej ogrzać mieszkanie zimą (chłodząc przy tym powietrze na zewnątrz niego),
i na dodatek móc chłodzić je latem.

W samej koncepcji nie ma nic specjalnie nowego - przecież zwykła lodówka robi
to samo (jeśli jest odpowiednio dobrze zrobiona, to ma wydajność ponad 100%).
A koncepcja była znana już w XIX wieku.

Czy pisząc o "pompie kawitacyjnej" miałeś na myśli urządzenie tego typu?

-> Jarkon: proponuję magnesiki na obwodzie zastąpić ciężarkami, a magnes
ścianą, po której będą się one ślizgać bez tarcia, wtedy do policzenia działania
układu nie będą potrzebne równania opisujące pole magnetyczne, wystarczą
prawa mechaniki; a jak chcesz liczyć taki złożony układ, to równania Lagrange'a
albo symulacja na komputerze, bo inaczej to będzie miesiąc liczenia...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2005 12:59   

Powrót do góry

Jarkon
Poziom 13
Poziom 13

Post#26 08 Lip 2005 13:27   

"niestety ale siła magnesów na koncu pochylni jest wieksza niż na początku"

tak, ale koniec pochylni jest na większym poziomie, niż początek;
więc jeśli różnica tych poziomów będzie odpowiednio duża, to kulka, aby wyrwać się z pola magn. końca pochylni mogłaby spaść z końca pochylni na poziom niższy, (ale nieco większy, niż poziom początku pochylni) i z niego stoczyć się na początek pochylni

" i kulka musi spaść na taki sam poziom z którego wjechała"

po równi krętej pochyłej, która przebiega łukiem dość daleko od magnesów dojdzie do tego poziomu.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#27 08 Lip 2005 13:54   

Magnetyczny silnik

Dopóki mamy do czynienia z siłami potencjalnymi, to taki mechanizm nie może
dostarczać energii - a zarówno siłę grawitacji, jak i siły między magnesami stałymi
uważa się za potencjalne, więc albo jest w tym błąd (któraś siła nie jest potencjalna,
i możesz to wskazać), albo żaden taki układ magnetyczno-grawitacyjny nie zadziała.
Powrót do góry

Jarkon
Poziom 13
Poziom 13

Post#28 08 Lip 2005 17:01   

_jta_ napisał:
"Dopóki mamy do czynienia z siłami potencjalnymi, to taki mechanizm nie może dostarczać energii"

Nie będę się upierał, że dokładnie rozumiem okreslenie siła potencjalna
(jakbyś mógł, to wrzuć tu jakąś krótką definicję takiej siły oraz siły niepotencjalnej),
ale jest urządzenie, które działa, jak się wydaje tylko pod działaniem różnicy potencjałów
pola elektrycznego - lifter (jonolot) - słyszałeś o tym?
Sporo osób go zbudowało z dobrym skutkiem, ale chyba nikt nie wie dokładnie jak to działa.
http://jnaudin.free.fr/lifters/main.htm
Lifter moim zdaniem jest to zwykły kondensator o nierównych powierzchniowo okładkach,
który lewituje pod wpływem przyłożenia do niego wysokiego napięcia - dlaczego lewituje?

Poniżej cytat ze strony: http://free.of.pl/z/zlabs/technika/hv/lifther/lifther.htm

Jonolot jest urządzeniem unoszącym się w powietrzu. Wygląda dosyć niewinnie - kilka listewek z balsy, kawałek folii aluminiowej i cienki drucik. Jego niezwykłość polega na tym, że współczesna nauka nie jest w stanie stwierdzić, dlaczego to działa. Powstało już conajmniej kilkanaście teorii na ten temat, począwszy od odrzutu jonów (całkiem sensowna, jednak nie tłumacząca wszystkiego teoria), na "elektrograwitacji" (bez komentarza...) skończywszy. Lifter jest wart zbudowania, ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Można z nim również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów. Na świecie oficjalnie zbudowanych jest kilkaset takich modeli, w Polsce zaledwie kilka...

O tutaj jest ciekawie opisany lifter, że to tylko silnik jonowy...
http://www.xlabs.anubisdev.com/ppj.html
Powrót do góry

pawem1
Poziom 18
Poziom 18

Post#29 08 Lip 2005 18:02   

Magnetyczny silnik

Jarkon
silnik jonowy to żadna nowość i żadna tajemnica działania, wynalezione kilkadziesiat lat temu, a teraz sonda Deep Space 1 leci na takim silniku oraz SMART-1,
http://astro.zeto.czest.pl/n981016.htm#07
http://www.mt.com.pl/num/1_99/hit.htm
http://www.astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=610
http://orion.pta.edu.pl/apodmain/apod/ap030720.html

poszukaj ion propulsion...
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#30 08 Lip 2005 22:41   

Magnetyczny silnik

Pewnie siłę potencjalną można zdefiniować jakoś tak: istnieje pewna skalarna funkcja położenia
(określonego jako zespół współrzędnych, które jednoznacznie wyznaczają położenie), taka, że
siła jest pochodną tej funkcji, i funkcja ta jest jednoznaczna i stała w czasie.

Jeśli mamy do czynienia z układem, w którym występuje kilka sił potencjalnych, to suma
tych sił też jest siłą potencjalną (funkcja dla tej sumy jest sumą odpowiednich funkcji).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Magnetyczne silniki - informacje
Strona 1 z 57 Idź do strony 123 ... 555657  Następny

Skok:

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.133 seconds

elektroda.pl temat RSS