X
  • #1 16 Nov 2005 16:17
    agent8888
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Mam problem z fiatem Seicento 900.
    Odpalony samoch鏚 na biegu jalowym terkocze - gdy wcisne sprzeglo
    dziwny odglos znika.Wszystko zaczelo sie od problem闚 z wchodzeniem bieg闚,nie moglem wlaczyc bieg闚 - zadnego poza wstecznym, po wlaczeniu wstecznego zaczely wchodzic inne.Mechanik wymienil sprzeglo,tarcz,docisk,lozysko - w starej tarczy wyleciala sprezynka?
    Po naprawie bylo wszystko OK przez jakis tydzien - potem zaczelo cos klekotac ale tylko na biegu jalowym, gdy wcisalem sprzeglo dzwiek znikal.
    Ponowna wizyta u mechanika i diagnoza - slizga sie lozysko w sprzegle.
    Po rozebraniu sprzegla mechanik stwierdzil, ze tarcz i docisk czyli sprzeglo skrzywilo sie ok. wymiana sprzegla na inne - nie pasuje???.OK wymiana na inne sprzeglo ponoc firmowe Valeo.
    Dzialalo przez dwa dni potem terkotanie wr鏂ilo, a po kolejnych dw鏂h dniach przy ruszaniu samochodem z pierwszego biegu czasami cos zazgrzyta lub uderzy. Gdy puszczam sprzeglo bardzo po woli to jest to czasami tego nie ma, a gdzy puszczesprzeglo szybciej to jest to doscglosne.
    Pomocy?
  • #2 16 Nov 2005 20:11
    vvaldek
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    tym terkotaniem sie nie przejmuj, to rzeczywiscie pochodzi od sprzeg豉 , nawet fabrycznie nowe auta potrafia terkota . i to nie tylko FIATY
  • #3 16 Nov 2005 20:24
    jarecki04
    Level 25  
    Helpful post? (+1)
    Sprawdz poziom oleju w skrzyni bieg闚. Jak wciskasz sprz璕這 na postoju to skrzynie nie pracuje a jak puscisz to wa貫k sprz璕這wy, z choink i ko豉mi pracuj przyjzyj sie skrzyni.
  • #4 16 Nov 2005 20:38
    slesz
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    terkot pochodzi od 這篡ska dociskowego na wa趾u sprz璕這wym w fiace-norma
  • #5 16 Nov 2005 23:34
    Heroses
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    popieram kolege wy瞠j. 這篡sko oporowe pad這.
    wystarcza 瞠 naci郾iesz lekko sprz璕這 (bez pe軟ego wysprz璕lenia skrzyni) i robi si ciszej.
  • #6 17 Nov 2005 16:02
    agent8888
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Heroses wrote:
    popieram kolege wy瞠j. 這篡sko oporowe pad這.
    wystarcza 瞠 naci郾iesz lekko sprz璕這 (bez pe軟ego wysprz璕lenia skrzyni) i robi si ciszej.

Ok skoro pad這 這篡sko to dlaczego po dw鏂h dniach pracy,
    a tak wog鏊e to wymieni貫m trzy komplety sprz璕豉 wraz z 這篡kiem,
    czy瘺y wszystkie si uszkodzi造?
    Czy mo瞠 jest jaka wada techniczna w tym modelu fiata,
    a mo瞠 co si uszkodzi這 w skrzyni, albo podczas zak豉dania
    nowego sprz璕豉.
    Co s康zicie o tym?
  • #7 17 Nov 2005 18:09
    Remik71
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    畝dne 這篡sko dociskowe - to ha豉suje (tak jak jeden z koleg闚 wy瞠j pisa) wa貫k w skrzyni bieg闚. Jak naciskasz sprz璕這 to wa貫k zatrzymuje si i nie s造cha terkotania. Sprawd poziom oleju w skrzyni. Je郵i olej ok to kiedy wymienisz 這篡ska w skrzyni i b璠zie jak trzeba.
    Jeszcze jedno: sprawd, czy skrzynia prawid這wo po陰czona jest z silnikiem, czy trafi豉 na tulejki, czy z kt鏎ej strony nie ma szpary mi璠zy blokiem silnika, a skrzyni.
  • #8 18 Nov 2005 20:40
    agent8888
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Je郵i to jest 這篡sko w skrzyni to kt鏎e??
    Co si mo瞠 sta jak b璠 jeszcze je盥zi samochodem
    bez wymiany tego 這篡ska.
    Ile czasu ewentualnie nam jeszcze do momentu a 這篡sko padnie ca趾owicie. I ile mo瞠 kosztowa wymiana 這篡ska cz窷ci i praca mechanika?
  • #9 19 Nov 2005 17:53
    gracus7
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    je郵i mechanik wymienial sprz璕這 dwa razy i nic to na 100% masz do wymiany 這zysko kt鏎e znajduje si w skrzyni na wa趾u atakuj帷ym!!
    przy pracujacym silniku s造chac je wyra幡ie a jak wci郾iesz sprz璕這 to od razu jest cisza bo wa貫k zatrzymuje si i 這篡sko te.... nie wiem jak jest w fiacie ale prawdopodobnie do 這zyska dostaniesz si po zdj璚iu skrzyni bez jej rozkr璚ania...
  • #10 30 Nov 2005 21:35
    Borys007
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Ja mam w swoim Seju 900 te terkotanie od nowosci. W serwisie mowili ze to jest niegrozna wada i musi terkolic. Przejechalem juz 80 tys i jak na razie sie nic nie rozwalilo. Wiec jezdze dalej a do terkotania juz sie przyzwyczailem.
  • #11 30 Nov 2005 23:05
    vvaldek
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    to terkota tarczasprze豉 jest troche luzu miedzy piast sprzeg豉 a jej osadzeniem i to taki odg這s daje ,nie jest to , nic gro積ego , nie przejmuj sie tym
  • #12 01 Dec 2005 01:55
    maniek-a1
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem dlaczego wi瘯szo嗆 pisze 瞠by si tym nie przejmowa skoro po wymianie calego kompletu sprz璕la pokrzywila si tarcza i docisk. Wedlug mnie powiniene zmieni mechanika bo co to za fachowiec jak wklada nowy komplet sprz璕la i nie sprawdzi czy wal瘯 zdawczy skrzyni bieg闚 nie ma czasem luz闚 i 瞠 nale篡 wymieni lo篡sko.
  • #13 01 Dec 2005 07:36
    vvaldek
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    powiem kr鏒ko wszystkie sprzeg豉 s tak paskudnie zrobione ze terkotaja jedne bardziej lub mniej i nie nalezy robic z tego problemu . jesli nawet panowie inzynierowie zBIELSKA B nie przejmuja sie tym tym po co ty masz 豉mac sobie g這we podejrzewam ze sptawe terkotania rozwi您a這 by za這zenie tarczy ktura posiada piaste osadzon na sta貫 np tak jak w maluchu tylki zwe wtedy nie bedzie t逝mienia drga.
  • Helpful post
    #14 15 Dec 2005 08:50
    wlodek23
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mia貫m dok豉dnie ten sam problem z moim samochodem.
    Wymieni貫m 這篡sko w skrzyni i 鄉iga jak nowy !!!
  • #15 12 Jan 2006 19:24
    facioo
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    A mi terkocze jak jest zimny silnik...P霩niej przestaje.albo bardzo delikatnie.Ale wciskanie sprz璕豉 nic nie daje-dalej terkocze...Acha.... ale w czasie jazdy! co o tym myslicie?
  • #16 12 Jan 2006 21:14
    kaputo
    Level 20  
    Helpful post? (+2)
    Z tym terkotaniem to mo瞠 by jeszcze jedna rzecz. SC 900 ma co takiego jak elektrozaw鏎 odcinaj帷y pary paliwa. Chodzi o to, 瞠 przy niskich temperaturach on w豉郾ie si otwiera i zamyka i tak terkocze.
    Niekt鏎zy pr鏏uj to jako wyciszy ale chyba z miernymi skutkami.

Na obrazku ten zaw鏎 to nr 10.
  • #17 13 Jan 2006 22:51
    prezes11
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    dokladnie lozysko na ataku taka wada sc cc punto uno polonez itd nic wiecej pozdr
  • #18 13 Jan 2006 23:29
    zibi70
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Do autora postu ,je瞠li chcesz mo瞠sz tanim kosztem zrobic pr鏏 . Nie wiem jaki masz zalany olej ,ale zmie na klase g窷ciejszy ,co prawda nie jest to dobre rozwi您anie ,ale b璠ziesz mnia odpowied na nurtuj帷e cie pytania.
  • #19 15 Jan 2006 17:50
    facioo
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    prezes 11-piszesz 這zysko na ataku.To w skrzyni bieg闚???? czy chodzi o oporowe? ..wymiana tego 這zyska jest skomplikowana?
  • #20 15 Jan 2006 19:35
    steryd1
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    mi raz pad豉 skrzymia podczas jazdy straci貫m najpierw 5 a potem 4 dojecha貫m na 3 do domu po wyci庵nieciu i rozebraniu okaza這 si 瞠 這篡sko pad這 w sirodku tryba zjad這, docisk i tarcza z這m ale to by豉 wina braku oleju.Wymieni貫m skrzynie na u篡wk i jak puka這 tak puka.Zrobi貫m na pukaj帷ej skrzynce ju40ty .Olej lej p馧 syntetyk.
  Search 4 million + Products
Browse Products