Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW PASSAT 2.0 2E czujnik halla jak sprawdzić

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW PASSAT 2.0 2E czujnik halla jak sprawdzić
Autor
Wiadomość
odli
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 17 Lis 2005 01:38   

Witam
Czy ktos moze sie orientuje jak sprawdzić czujnik halla przy tym silniczku mój pasek jest z początku 91r i gdzie jest ten czujnik jakie powinny byc prawidłowe wartosci pomiarowe? i co moze być przyzyną ze samochód cieżko mi odpala nieraz uda sie za 1 razem a nieraz kręce tak że akumulatr nie daje już rady i na benzynce i na gazie cieżko go uruchomić nawet wtedy jak jest ciepły.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lis 2005 01:38   

Powrót do góry

sharic
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#2 17 Lis 2005 01:54   

Może to hall czasami tak ale czy reszta jest ok ,paliwko? świeczki? itd
Powrót do góry

MDK
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 17 Lis 2005 01:59   

Re: VW PASSAT 2.0 2E czujnik halla jak sprawdzić

Czujnik halla masz bodaj w aparacie zapłonowym:

Bez wyciągania przewodów WN z kopułki odczep zatrzaski 2szt i podnieś wszystko razem z kablami do góry. Kabli nie odłączaj. Ściągnij palec rozdzielacza do góry i nie krec nim na boki. Teraz sciągasz okrągłą plastikową osłonke i juz masz czujnik halla ;) prowadzi do niego konektor z 3-ma przewodami.
Jezeli masz taki sam aparat jak ja, to rozebranie tego pierwszy raz w życiu zajmuje max. 60 sekund a złożenie spowrotem 90 sekund.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lis 2005 01:59   

Powrót do góry

firdy
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: OLKUSZ

Post#4 17 Lis 2005 13:26   

W tym autku trzeba dobrze ustawić zapłon (trzeba wprowadzić go w stan serwisowy).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lis 2005 13:26   

Powrót do góry

odli
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 17 Lis 2005 14:03   

Orientujesz sie moze jaka powinna byc rezystancja tego czujnika? bo chyba to sie sprawdza. Co do zapłonu to chyba nie to, nie wydaje mi sie żeby sam sie przestawił, ale w tak leciwym autku wszystko jest mozliwe. Zapłon będe musiał sprawdzić ale problemy zaczeły sie jak odpalałem autko w mrozie.
Powrót do góry

Remik71
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 17 Lis 2005 19:14   

Czy nie masz iskry, że chcesz go sprawdzać? Jak jest iskra to daj sobie z nim spokój. Ja sprawdzam oscyloskopem.
Powrót do góry

Doktorr
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#7 17 Lis 2005 20:50   

Oscyloskopem imuls ze środkowego kabla. Można to również sprawdzić zwykłą diodą led ,ale takie sprawdzenie jest mało precyzyjne.Po drodze nasz jeszcze moduł zapłonowy.
W twoim systemie wtrysku (dygifant) istotną rolę odgrywa czujnik tęperatury silnika( jest on odpowiedzialny za spododowanie wzbogacenia mieszanki dla zimnego silnika)
Powrót do góry

sharic
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 19 Lis 2005 17:44   

Ten czujnik ma wyjście typu otwarty kolektor więc pomiary omomierzem mija się z celem ,chyba Ze jest zdecydowanie przerwa lub zwarcie ale to nie u Ciebie.Pomysł Doktorr a z diodą led wydaje się być bardzo sensowny wywalasz diodkę koło stacyjki i masz pełny monitoring zapłonu.

Sprawdzenie działania halla polega na stwierdzeniu występującego na przemian stanu niskiego (ok0.7V) i wysokiego (ok4.5V) na środkowym przewodzie wtyku (3przewody) przy aparacie zapłonowym (z boku) .Odzywiście w trakcie obracania wałem korbowym przy włączonym zapłonie.(Uwaga tylko miernikiem pow 20kom/V)
I nadal jestem za sposobem Doktorr a
Powrót do góry

odli
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 21 Lis 2005 23:39   

jak sie okaząło wszystkiemu winna jest stacyjka dziś byłem na wymianie kostki stacyjki ale podobno uszkodzone jest coś w środku na samej kostce samochód odpala bez najmniejszego problemu natomiast jak jest włożona w obudowe to jest gorzej moge kręcić do rozładowania akumulatora i moze zapali a moze nie, jutro będe walczyć z tym ustrojstwem i moze sie w końcu uda to naprawić
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2005 23:39   

Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#10 22 Lis 2005 00:30   

wyprostuj metalowy palec od stacyjki i bedzie dobrze
zwłaszcza w audi czesto sie to przytrafia

wiec kombinerki w reke i lekutko go naprostuj
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW PASSAT 2.0 2E czujnik halla jak sprawdzić
Strona 1 z 1