X

Jak odkręcić wyrobione śrubki w telefonach ?

Użytkownik3 19 Nov 2005 20:22
  • #1 19 Nov 2005 20:22
    Użytkownik3
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Jak sobie z nimi poradzić .. ?
  • #2 19 Nov 2005 20:31
    Hucul
    Level 39  
    Helpful post? (+1)
    Ja mam dwie metody : 1. nacinam na śrubkach wgłębienie pod płaski śrubokręt oczywiście jak jest dojście
    2 . używam małego śrubokręta z hartowaną końcówką , która "wgryza" się w łeb śrubki .
    Jest też dość drastyczny sposób : podgrzanie śruby aż zaczyna "płynąć" pod nią plastik .
  • #3 19 Nov 2005 20:33
    Loker
    Level 36  
    Helpful post? (-1)
    jesli masz odpowiednio duzo miejsca naokolo lebka srybki, to mozesz zlapac srubke np. cazkami do ciecia drutu (pomiedzy "srodkiem", a "zewnetrzem" lba srubki - zaklada, ze chodzi o torxy). Mozesz takze sprobowac "lewych" wiertel o odpowiedniej srednicy i wiertarki z lewymi obrotami - tylko delikatnie ;). Ostatecznie mozesz przykleic cos do lebka srubki jakims porzadnym klejem, np. Distalem. Oczywiscie srubki potem nie beda sie juz do niczego nadawac :)
  • #4 19 Nov 2005 21:56
    bisiu
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    ja mam inny sposob, jesli jest to trox, a przewarznie rozmiar 6 to nie ma sruby zeby jej nie wykrecil trox rozmiar 7. tylko trox musi byc solidny, ja uzywam stanleya i jest niezawodny
  • #5 19 Nov 2005 23:14
    Draks_Maxim
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Osobiscie robie chyba najszybsza z metod, biore cyne i bezposrednio podgrzewam lutownica leb i wsuwam cyne. Nastepuje wtedy zalanie cyna i podgrzewam ja ponownie zeby plywala, wtedy biore troxa wkladam i biore lutownice. Czekam az ostygnie i odkrecam :) i idzie bez problemu

Pozdro
  • #6 20 Nov 2005 10:35
    martinpl
    Level 27  
    Helpful post? (+1)
    moje sposoby sa podobne jak wyzej, najczesciej uzywam torxa o rozmiar wiekszego i w wiekszosci przypadkow idzie, a jak nie to doklejam do srubki stary srubokret, czekam kilka sekund i odkrecam :)

nie zdarzlo mi sie, zebym nie mogl odkrecic jakiejs srubki...
  • #7 20 Nov 2005 10:57
    PAWLOO1989
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Ja poprostu robie rowek pilnikiem małym na płaski wkrętak. Normalnie sie odkreca albo poprostu obciązkami odkręcam. Któryś sposób zawsze pomoze, nawet mozna dokręcić jes spowrotem tzn te z rowkiem

Temat uważam za zamkniety wszystkie skuteczne metody zostały opisane
    bony78
  Search 4 million + Products
Browse Products