Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak odkręcić wyrobione śrubki w telefonach ?

Użytkownik3 19 Lis 2005 20:22
  • #1 19 Lis 2005 20:22
    Użytkownik3
    Poziom 16  

Jak sobie z nimi poradzić .. ?

• #2 19 Lis 2005 20:31
    Hucul
    Poziom 39  

Ja mam dwie metody : 1. nacinam na śrubkach wgłębienie pod płaski śrubokręt oczywiście jak jest dojście
    2 . używam małego śrubokręta z hartowaną końcówką , która "wgryza" się w łeb śrubki .
    Jest też dość drastyczny sposób : podgrzanie śruby aż zaczyna "płynąć" pod nią plastik .

• #3 19 Lis 2005 20:33
    Loker
    Poziom 36  

jesli masz odpowiednio duzo miejsca naokolo lebka srybki, to mozesz zlapac srubke np. cazkami do ciecia drutu (pomiedzy "srodkiem", a "zewnetrzem" lba srubki - zaklada, ze chodzi o torxy). Mozesz takze sprobowac "lewych" wiertel o odpowiedniej srednicy i wiertarki z lewymi obrotami - tylko delikatnie ;). Ostatecznie mozesz przykleic cos do lebka srubki jakims porzadnym klejem, np. Distalem. Oczywiscie srubki potem nie beda sie juz do niczego nadawac :)

• #4 19 Lis 2005 21:56
    bisiu
    Poziom 17  

ja mam inny sposob, jesli jest to trox, a przewarznie rozmiar 6 to nie ma sruby zeby jej nie wykrecil trox rozmiar 7. tylko trox musi byc solidny, ja uzywam stanleya i jest niezawodny

• #5 19 Lis 2005 23:14
    Draks_Maxim
    Poziom 19  

Osobiscie robie chyba najszybsza z metod, biore cyne i bezposrednio podgrzewam lutownica leb i wsuwam cyne. Nastepuje wtedy zalanie cyna i podgrzewam ja ponownie zeby plywala, wtedy biore troxa wkladam i biore lutownice. Czekam az ostygnie i odkrecam :) i idzie bez problemu

Pozdro

• #6 20 Lis 2005 10:35
    martinpl
    Poziom 27  

moje sposoby sa podobne jak wyzej, najczesciej uzywam torxa o rozmiar wiekszego i w wiekszosci przypadkow idzie, a jak nie to doklejam do srubki stary srubokret, czekam kilka sekund i odkrecam :)

nie zdarzlo mi sie, zebym nie mogl odkrecic jakiejs srubki...

• #7 20 Lis 2005 10:57
    PAWLOO1989
    Poziom 19  

Ja poprostu robie rowek pilnikiem małym na płaski wkrętak. Normalnie sie odkreca albo poprostu obciązkami odkręcam. Któryś sposób zawsze pomoze, nawet mozna dokręcić jes spowrotem tzn te z rowkiem

Temat uważam za zamkniety wszystkie skuteczne metody zostały opisane
    bony78

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty