X

Antena do odbioru TV naziemnej - jaka?

22 Nov 2005 09:15 ANAndrzejF
  • #1 22 Nov 2005 09:15
    AndrzejF
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam

Mieszkam 25 km od lublina i Piask - czyli od najblizszych nadajnikow.
    Kompletnie nie znam sie na antenat do odbioru TV naziemnej.

Mozeci mi polecic dobra antene?
    Max. do 150 zł
    Antena bedzie zamocowana na dachu budynku pietrowego.

Pozdrawiam
    AndrzejF
  • #2 22 Nov 2005 10:37
    lampa
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Każda szeroko-psmowa +wzm
  • #3 22 Nov 2005 10:44
    AndrzejF
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam

lampa wrote:
    Każda szeroko-psmowa +wzm

Czy antena Telmor ASR-860 P25 bedzie odpowiednia? Czy do niej jeszcze nalezy wzmacniacz kupic?

Pozdrawiam
    Andrzej
  • #4 22 Nov 2005 10:58
    lampa
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Niestety Musisz sprawdzić czy bez wzm. będzie obraz OK.
    Niestety nie znam siatki geo. Twojego terenu. Atopografia nie jest tu
    bez znaczenia.poza tym wzm zawsze mozna dokupić
  • #5 22 Nov 2005 11:38
    AndrzejF
    Level 13  
    Witaj

lampa wrote:
    Niestety Musisz sprawdzić czy bez wzm. będzie obraz OK.
    Niestety nie znam siatki geo. Twojego terenu. Atopografia nie jest tu
    bez znaczenia.poza tym wzm zawsze mozna dokupić

A czy wybor anteny jest dobry?

Pozdrawiam
    Andrzej
  • #6 22 Nov 2005 11:41
    lampa
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    dobry
    Powodzenia
  • #7 22 Nov 2005 11:43
    AndrzejF
    Level 13  
    lampa wrote:
    dobry
    Powodzenia

Dziekuje za informacje

Pozdrawiam
    Andrzej
  • #8 22 Nov 2005 13:18
    stereoo
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    cześć kolego!
    nie mam orientacji co do ilości nadawanych z Lublina programów,ale zawsze mozesz zastosowac drugą antene skierowaną na inny przekaźnik(nadajnik) i stosując prostą zwrotnicę odbierać większą liczbę prog.
    Np: pr1 pr2 regionalna3 tv4 polsat i tvn ja to mam z dwóch anten.
    Co prawda zaleznie od propagacji fal zdazają sie interferencje na TVN,ale ogólnie nie jest żle.
    Pozdrawiam i udanych eksperymentów oraz super obrazów.
  • #9 22 Nov 2005 15:02
    humek
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witaj kolego! Zaglądnij sobie na stronke DIPOLA hurtowni anten i osprzetu tv. Tam znajdziesz antene odpowiednią dla Ciebie.Np Yagi 25 elementów do niej musisz kupic symetryzator .Nie znam czestotliwości na których sa nadawane programy w okolicach Lublina jesli w przedziale 21-60 to taka antena wystarczy jesli jeszcze w przedziale 6-12 to musisz dokupic taką tez plus symetryzator i zwrotnice do połaczenia tych dwóch anten razem i sprowadzenia sygnału jednym kablem do TV.Możesz jeszcze zastosowac pionowa antene sonus do UKF tylko ze wtedy zwrotnice kupujesz na 3 wejscia tj.UKF,tv 21-60 i TV 6-12, w domu instalujesz gniazdo z dwoma "otworkami" do przyłaczenia kabla do TV i kabla do odbiornika radiowego.W sumie tej sie smiało zmiescisz ta 21-60 to ok 50zł ,ta na 6-12 to ok 25zł zwrotnica 17-18zł a antena na UKF-radiowa to 23zł takie gniazdo koncowe kosztuje ok 25zł. dokładny adres to www.dipol.com.pl.Jesli zechcesz ten sygnał podzielic na kilka odbiorników musisz jeszcze zakupic wzmacniacz i rozgałezniki oraz gniazda do innych pomieszczen domu.Tak bys sie nie meczył to polecam Ci wg numerów katalogowych ukf-A0228,tv-21-60-A3700 , tv-6-12 A0710, zwrotnica C0315,symetryzatory C0001 i C0005. Jesli wzmacniacz potrzebny to R90461 rozgałeżniki od R61200 w góre tj na ile maja podzielic a gniazda to GAR-BG/DK pozdrawiam i zycze powodzenia
  • #10 22 Nov 2005 18:38
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Helpful post? (0)
    Witam

Zanim dokonasz zakupu jakiejkowiek anteny - zorientuj się u sąsiadów jakie anteny mają wystawione, na jakie kierunki i co odbierają.
    Możliwe, że temat rozwiążesz zwykłą anteną siatkową za 35zł - w wielu miejscach właśnie ona się sprawdza.

Powodzenia

Pozdrawiam
  • #11 16 Dec 2005 12:33
    Bricktop
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam

chciałbym zadać pytanie w temacie jw
    mieszkam w bloku, teren dosyć gęsto zabudowany wysokomi blokami, próbowałem odbioru naziemnego za pomocą anteny szerokopasmowej ze wzmacniaczem... wystawiłem na balkon, kręciłem we wszystkie strony i nic :(

czy w związku z tym są jakiekolwiek szanse na odbiór z anteny pokojowej? czy tylko kablówka?
    bo zależy mi właściwie tylko na kilku podstawowych programach dostępnych naziemnie

Dzięki :)
  • #12 16 Dec 2005 13:06
    maryann
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Bricktop napisz w jakim mieście ten blok i jak wysoko ten balkon. Jeżeli ostatnie piętra, to masz szanse. O anteny trzeba pytać w najbliższej okolicy- sprzedawca powinien wiedzieć gdzie co chodzi.
    Poza tym, jeżeli "nic"- to może masz totalne zwarcie na kablu, (albo ten balkon w piwnicy :D ). Sorry za żart, ale antena na domu zawsze cos odbiera.
  • #13 16 Dec 2005 15:46
    Bricktop
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    maryann

mieszkam w Wwie, 4 piętro w 11piętrowym bloku, w dodatku dosyć blisko stoi duży chyba 7piętrowy budynek (vis a vis)
    wystawiłem antene na balkon (na stojaku) kręciłem we wszystkie strony i złapałem tylko ledwo widoczną, śnieżącą TVP2
    instalacja (w sensie kabel, wzmacniacz) byla przeprowadzona poprawnie...niestety dach nie wchodzi w grę...
  • #14 16 Dec 2005 16:11
    maryann
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    O ile wiem to macie tam nadajnik na PKiN'ie. Antenę musisz wycelowac w tamtą stronę (mniej więcej do kilkunastu stopni). Jeżeli na lini prostej z Twojej anteny do nadajnika jest konkretna(metalowa lub grubsza niż blok) przeszkoda, to przykro mi bardzo. Żadna antena nie pomoze, by dobrze odbierać.
  • #15 17 Dec 2005 22:08
    lampa
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    a może wywal wzmacniacz
  • #16 06 Feb 2006 07:19
    AndrzejF
    Level 13  
    Kupiłem antene Telmor ASR-860.
    Jestem zadowolony. Dziekuje za informacje.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products