X

pasek rozrzadu vw polo schemat

22 Nov 2005 13:09 28280173
  • #1 22 Nov 2005 13:09
    280173
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    mam pytanie czy jest mozliwość samodzielnej wymioany paska rozrzadu w poluwce z 97r silnik 1.4 AEX jaki kupić zamiennik ,co myslicie o pasku firmy geats ( czyta sie gejts ) jaka ma ona renomę w tej dziedzinie
  • #2 22 Nov 2005 13:22
    dinos
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    witam
    no tez pytani..wszystko sie da..ale trzeba sie troche przylozyc:-)
    ja wymienilem i po mojemu samemu jest ciezko bo ktos musi trzymac to i tamto:-) caly zabieg 5 godzin trwal.. w necie jest ksiazka instrukcja serwisowa z dokladnym opisem.. pasek ok.120 PLN napinacz 100
    oznaczen nie pamietam ale moge sprawdzic..

no i pamietaj o napinaczu!!!
  • #3 22 Nov 2005 13:24
    Zajryx
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Z tego co piszesz wnioskuję, że nie masz w tym doświadczenia. Przeanalizuj ile na takiej wymianie możesz zaoszczędzi, a ile ewentualnie stracic. Stac cię na taki samochód to nie oszczędzaj na wymianie. pasek też jeden z najtańszych.
  • #4 22 Nov 2005 13:43
    Dadam
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Podzielam wypowiedź Zajryks'a
    Jeśli nie masz choć trochę doświadczenia w tym temacie to nie bierz się sam. Ryzyko jest dość duże i koszty możesz mieć nieporównywalnie większe od tego co zapłacisz za wymianę paska u mechanika.
    Może masz kogoś znajomego który może Ci pomóc..... A to już będzie coś.
    Co do podróbek pasków to nie bardzo jest to wskazane, choć wiem że wszystko zależy od kasy.
  • #5 22 Nov 2005 13:55
    280173
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    pytałem u mechaników cena od 80 do 120zł plus kosz paska pojeżdziłem po sklepach orginału raczej nie kupie mieszkam w Chełmie sprzedawcy polecali własnie getsa cena około 60 zł . Z tego co piszecie to chyba pojadę do mechanika bo podobno w tym silniku trzeba odkrecać poduszke żeby przełożyć pasek chyba że się mylę . Czy normą przy wymianie paska jest też wymiana rolki napinacz bezwzględnie na jej stan czy moze byc założona ponownie gdy jest w dobrym stanie
  • #6 22 Nov 2005 14:33
    Dadam
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    nie zawsze jest konieczność wymiany napinacza. jeżeli nie ma luzów i nie szumi to może być założony powtórnie, no chyba że przebieg jest na tyle duży.... Mechanik Ci go zweryfikuje. Pozdrawiam
  • #7 22 Nov 2005 14:50
    Removed
    Helpful post? (0)
    Pasek rozrządu ma coś z tym wspólnego?
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic282978.html
  • #8 22 Nov 2005 16:35
    tomala2301
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli się nie znasz do daj sobie spokój z wymianą paska samemu i daj samochód do warsztatu tam Ci w ciągu około 2 godzinek wymienią i pasek i rolkę napinacza , samemu się niepchaj.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products