Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra reaktywacja!!!Kolumna gitarowa

Scubzik 24 Lis 2005 21:40 4658 6
  • Witam.
    Chciałbym pochwalić się moją pierwszą konstrukcją a właściwie rekonstrukcją kolumny firmy Tonsil
    Była to jakaś stara kolumna której jedyną zaletą były głośniki..jakieś angielskie szerokopasmówki z wbudowanymi zwrotnicami. taka puszeczka na kablu odchodzącym od głośnika.Na puszeczce są zakręcane zaciski na przewód takze nawet nie trza lutować:-))
    Rekonstrukcja polegała na oklejeniu kolumienki okładziną (za 4.99 w OBI) Wykładzina klejona na zwykły butapren:-))Do tego wszystkiego skleciłem ramkę i obciągnąłem ją b.fajnym materiałem siateczkowym tworząc fajną maskownicę (2 warstwy)Koszt 7zł/m.kw
    Po oklejeniu założyłem plastikowe małe narożniki i kółeczka coby była bardziej "mobilna".U dołu są również plastikowe listwy zabezpieczające naderwaniu wykładziny (spodu nie podklejałem)
    Kolumna w założeniach miała być do gitary.dlatego została tylko połowa ściany tylnej ..ale głośniki kapkę się do tego nie nadają:-))Choć są super do muzyki "normalnej" czyli np. do nagłośnienia domowego.
    Wg paramaterów kolumna ma 50W (głośniki 2x25W).Okablowanie Klotz Laud Speaker. Gniazdo big Jack.
    Sorki za tak mało konkretne zdjęcia ale tylko takie miałem...Szkoda że nie mam foty jak kolumna wyglądała kiedyś!!!

(26 Listopad 2005) Hurra ..znalazłem zdjęcie kolumny przed renowacją..Trochę kiepsko widać bo zasłania ją moja "Jolana"(notabene świetny sprzęt) ale można dostrzec rozdartą po prawo maskownicę, szarą i ordynarną rzekłbym!!!..Kolumna poobijana ale podstępnie "wyniesiona" ze szkoły i uratowana:-))
    Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 24 Lis 2005 21:59
    mizgu
    Poziom 19  

Bardzo fajnie oklejona dywanem tylko jedno mnie zastanawia po co ktoś dawał zwrotnice na szerokopasmowy głośnik ?

• #3 24 Lis 2005 22:36
    Scubzik
    Poziom 14  

Tzn...sprawa ma się tak...Wydedukowałem że są to szerokopasmówki (2 głośniki w jednym) bo tam z przodu głośnika jest taki lejek prostokątny i w środku jest wysokotonówka(oprócz normalnej membrany basowej) ...natomiast w tej puszce jak na mój gust to normalna zwrotnica jest...Poza tym te głośniki to rarytasik...Piankowa membrana (biała) na papierowym spodzie...Nie wiem co to za głośnik bo nie ma żadnych opisów (zdarte) wiem tylko że są zdaje się angielskie (Made in England wytłoczone na koszu)

• #4 25 Lis 2005 01:38
    fortynski
    Poziom 12  

Witaj Scubzik! Małe sprostowanie... Kolumna, którą reaktywowałeś nie ma nic wspólnego z Tonsilem, tylko jak w temacie, z firmą Unitra-Eltra z Bydgoszczy. Jak można wywnioskować z tabliczki firmowej, jest to jedna z dwóch kolumn wchodzących w skład "Zestawu nagłaśniającego ZN-60", znanego też jako "Contra-60". W sład tego "cuda" wchodziły 2 takie kolumny i wzmacniacz tranzystorowy oznaczony przez producenta symbolem "TW-60". Jedna kolumna wg producenta miała: moc znamionowa 50 VA, impedancja 8 Ohm, efektywność 92 dB, wymiary 880x480x300. A cały zestaw producent zalecał do współpracy z organami typu B-1 i B-2 wytwarzanymi w tej samej firmie..

• #5 25 Lis 2005 20:05
    Scubzik
    Poziom 14  

Racja racja..mój błąd...wcześniej pisałem w którymś poście o mikrofonie Tonsila i widocznie w myślach zrobiłem małe "kopiuj-wklej"..Oczywiście że to Unitra!!!!Dzięki wielkie za info....:-))))
    Pozdrawiam:-)))

• #6 26 Lis 2005 23:31
    Scubzik
    Poziom 14  

Umieszczam zdjęcia innych sprzętów oklejonych tak samo jak kolumna..nawet w ten sam materiał...
    Oceńcie sami jak to wygląda..i oceńcie funkcjonalność
    Pozdrawiam:-))

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME