Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak podlaczyc OBC do BMW ??

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jak podlaczyc OBC do BMW ??
Autor
Wiadomość
osd
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Gliwice

Post#1 Post autora tematu 26 Lis 2005 21:17   

Jak podlaczyc OBC do BMW ??

Witam,

mianowicie mam taki problem, chce sobie podlaczyc do E36 maly komputer OBC, czyli temp godzina, itd.. gownie chodzi mi o temp.
Mam komputerek, wtyczke i czujnik temp.
I tu jest maly problem. Mam schemat, w sumie jak podlaczyc czujnik temperatury to jest jasne, na schemiacie dosc jasno to widac. Ale jak dokladnie podlaczyc zasilanie ???. I czy do dzialania potrzebne jest tylko podlaczenie zasilania i czujnika temp ?? czy musi byc cos jeszcze podpiete ??

Linki do schematu:

http://s64.yousendit.com/d.aspx?id=02FV4D4UBCWGM2HSSKCNM6Q706
oraz
http://rapidshare.de/files/8161403/Instrument_Cluster__OBC__Check_Control_Module.pdf.html

Jeszcze mam takie pytanie, na schemacie przedstawiona jest wtyczka, ma 18 pinow, ale czym rozni sie wersja z objasnieniem A1,A2,A3,A4... itd, od B1, B2, B3, B4, B5.. ktorym objasnieniem sie sugerowac ??? ( na schemacie sekcja D i E ).

W ktore miejsce najlepiej podpiac sie z zasilaniem ???

I ogolnie jak co trzeba podpiac zeby to dzialalo ??, chodzi mi glownie o temperature zewnetrzna, zeby ten parametr dzialal.

I wlasciwie najwazniejsze, do ktorego pinu we wtyczce podlaczyc + a do ktorego - ??

Licze na pomoc kogos obeznanego w temacie

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2005 21:17   

Powrót do góry

osd
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Gliwice

Post#2 Post autora tematu 27 Lis 2005 14:04   

Re: Jak podlaczyc OBC do BMW ??

Witam,

no wiec udalo mi sie podlaczyc komputerek tak ze wszystko dziala i swieci.
Ale powstal kolejny problem,
gdy temperatura spada to na wyswietlaczu tez spada, ale gdy czujnik sie ogrzewa to na wyswietlaczu juz nie rosnie ... czym to moze byc spowodowane ??. Jesli czujnik sie podgrzeje a komputer sie odlaczy i wlaczy to pokazuje dobra temperature, ale jesli chce sie jeszcze czujnik bardziej podgrzac to temp sie nie podnosci, ale gdy czujnik sie ochladza to temp na wyswietlaczu spada .

Czym to moze byc spowodowane, czy to trzeba jakos wyskalowac albo co ??.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jak podlaczyc OBC do BMW ??
Strona 1 z 1