Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zmywarka Ariston LD 87 :niedomywa naczyń

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Zmywarki -> Zmywarka Ariston LD 87 :niedomywa naczyń
Autor
Wiadomość
SZWEJK80
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Głogówek

Post#1 Post autora tematu 28 Lis 2005 14:44   

Kupiłem niedawno zmywarke Aristona która ma potrójną klase A a myje jakby była w klasie C nie domywa talerzy na szklankach są jakieś chropowate kropki jedynie myje garnki stosowałem rużnego rodzaju środki myjące lecz bez zmian i mam pytanie co może być przyczyną i czy można to zgłosić do reklamaci ,za pomoc z góry dziękuje
Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 28 Lis 2005 22:00   

Re: Zmywarka Ariston LD 87 :niedomywa naczyń

jak wyglądają te kropki?
Wtrakcie pracy otwórz myjkę i zobacz w jakiej pozycji są "śmigła" zamknij. Po chwili otwórz i upewnij się, że śmigła się kręcą. (są w innej pozycji).
Sprawdz czy woda jest gorąca.
Dokładnie zgarniaj resztki lub spłukuj, zwłaszcza ziemniaki.
Syp sól, i proszek nie tabletki.
Efekty mycia widać najlepiej na przeźroczystych naczyniach (szklanka)
Opisz te niedomycia
Pozdrawiam
Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#3 29 Lis 2005 01:18   

przedewszystkim syp sól do zmywarek
poza tym czyść po kazdym myciu filtry
i sprawdź czy nie sa pozatykane dysze na smigiełkach
poza tym poczytaj instrukcję tam napwno jest coś na ten temat
zwłaszcza jak ustawić ilosc dozowanych srodków
Powrót do góry

SZWEJK80
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 29 Lis 2005 13:19   

Wiam!
Dzięki za szybką odpowiedz,slady na szklankach wyglądają jak by były po piaskowaniu.Nie ma zacieków z nabłyszczacza ani białych smóg które powstają po dużej ilości soli,a na tależach zostają jakby poprzylepiane kropki.Sól jest w zmywarce i stosuje kostki 2w1 a nie 3w1.Smigła się kręcą i woda jest podgrzewana
Pozdrawiam
Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#5 29 Lis 2005 21:05   

Kropki ciężko zmyć czy się łatwo spłukują?
Od nadmiaru soli nic się nie dzieje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2005 21:05   

Powrót do góry

zayzayer
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Ustroń (Śląsk Cieszyński)

Post#6 29 Lis 2005 21:34   

eldom napisał:
Od nadmiaru soli nic się nie dzieje.

Nadmiar soli niszczy naczynia.
Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 29 Lis 2005 22:11   

Sól nie bierze udziału w myciu. Nie da się nasypać za dużo. Chyba, że na podłogę. Sorry Zajzajer ale jesteś w błędzie :)
Pozdrawiam
Powrót do góry

ab-maxim
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Namysłów

Post#8 30 Lis 2005 01:27   

I jak sprawa się rozwiązała z tym niedomywaniem naczyń?? A i mam pytanie jak się sprawuje gdyż zamerzam taką właśnie kupić?
Powrót do góry

zayzayer
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 30 Lis 2005 10:19   

eldom napisał:
Sól nie bierze udziału w myciu.

Ale, jeżeli dozowanie jest za duże, to część soli nie zużytej na regenerację przechodzi do komory myjącej i niszczy naczynia. Po regeneracji przez komorę ma przechodzić CaCl2, MgCl2 itd (nie są agresywne).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lis 2005 10:19   

Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 30 Lis 2005 10:38   

W momencie uruchomienia zmywarka jednocześnie pobiera i wylewa wodę. Czyli cała solanka jest out do kanalizacji. Jeśli soli zmywarka będzie pobierała za dużo to część się zmarnuje :|
Ilość pobieranej soli nie zależy od ilości sypanej. O ile sól jest w wymieniaczu.
Powrót do góry

zayzayer
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 30 Lis 2005 10:45   

eldom napisał:
W momencie uruchomienia zmywarka jednocześnie pobiera i wylewa wodę.

A w których zmywarkach tak jest?. Pytam się poważnie.
Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 30 Lis 2005 11:03   

Generalnie we wszystkich. Spotkałem Candy (Alice?) która nie ma solniczki w ogóle. W miejscu wymieniacza jest zaślepka. Jeszcze b.stare Miele miało b. duży pojemnik na jonit i pojemnik na sól wstawiany do komory, po czym uruchamiało się specjalny program regeneracji.

Dodano po 5 [minuty]:

Dlatego pytałem o kropki na szklance. Może to być sól, co by wskazywało na uszkodzenie solniczki (zaworu w solniczce) lub jak by z żelu trudne do usunięcia to może być zaparzona skrobia
Powrót do góry

SZWEJK80
Poziom 9
Poziom 9

Post#13 Post autora tematu 01 Gru 2005 14:09   

Tak więc te kropki nie są na całej szklance tylko na jednej stronie na ogół ,i wyglądają tak jakby nierospuszczony cukier z przeżroczystym osadem na naczyniach niema th kropek tylko na krawędziach jest osad i ten osad wygląda jakby niedomyta zupa?? w tej chwili niema soli w pojemniku bo stosuje kostki 2w1 ale stosuje dodatkowo nabłyszczacz ale pierwsze uruchomienie zmywarki odbyło sie z zasypaniem soli w pojemniku tak jak nakazuje tego instrukcja druga ważną sprawa to od samego początku pojawiał sie kod"AL99,, w serwisie powiedzieli że może być problem z połączeniami i brakiem styków , ale zmywarka chodziła normalnie tylko był problem z jej włączeniem ale usterkę sam usunołem i jusz sie nic nie wyświetla ale mam takie pytanie czy może być jakiś problem z płukaniem może dlatego nie domywa ale pompka pracuje całkiem normalnie apropo kostek jeśli producent daje zapas na pół roku to powinien wiedzieć czy jego produkt może z nich korzystać ,ogólnie jeste z niej zadowolony ma dużo ułatwiających życie funkci

Dodano po 40 [minuty]:

Jeśli chodzi o wypompowywanie wody zaraz po uruchomieniu to ta zmywarka też tak ma. A jeśli chodzi o pytanie "ab-maxim" to mogę ci ją w sumie polecić gdyż jest w miarę cicha ma funkcje 1/2 załadunku co sie często przydaje it.dalej .tylko te mycie. wracając do pytania "eldom,, te kropki są dość trudne do usunięcia ,tylko zastanawia mnie fakt iż garnki są super umyte i czy ta solniczka podlega gwaranci. a jeśli chodzi o tą sól jak napisał "eldom,,że sól nie bierze udziału w samym myciu tak więc mam pytanie co sie dzieje z solą która jest w kostkach
Powrót do góry

zayzayer
Poziom 24
Poziom 24

Post#14 01 Gru 2005 18:13   

SZWEJK80 napisał:
jest w miarę cicha ma funkcje 1/2 załadunku co sie często przydaje it.dalej .tylko te mycie. wracając do pytania "eldom,, te kropki są dość trudne do usunięcia ,tylko zastanawia mnie fakt iż garnki są super umyte i czy ta solniczka podlega gwaranci. a jeśli chodzi o tą sól jak napisał "eldom,,że sól nie bierze udziału w samym myciu tak więc mam pytanie co sie dzieje z solą która jest w kostkach

1/2 to pic na wodę. Oszczędność żadna, a naczynia gorzej umyte. A te kropki to na każdym szkle? W kostkach nie ma soli, a środki zmiękczające

Wracając do tego co napisał eldom, że sól nie bierze udziału w myciu, to ja mówiąc mycie miałem na mysli cały proces z płukaniem włącznie. W zdecydowanej większości znanych mi zmywarek regeneracja jest w czasie płukania i przez te parę minut, produkty po regenerecji krążą w zmywarce.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2005 18:13   

Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#15 01 Gru 2005 21:51   

zayzayer napisał:
W zdecydowanej większości znanych mi zmywarek regeneracja jest w czasie płukania i przez te parę minut, produkty po regenerecji krążą w zmywarce.

Myślę, że nie do końca. W czasie po ostatnim pobraniu wody odmierzona porcja wody opada do soli i wypiera solankę do jonitu. Solanka zostaje tam do następnego mycia i jest usuwana przed uruchomieniem programu mycia.
Stosując tabletki nie powinno się dawać ani soli ani wybłyszczacza. Na @ mogę wysłać np diagram łączeń programatora od Favorit4050 gdzie doskonale to widać (diagram wzięłem pierwszy z brzegu)

Dodano po 7 [minuty]:

Sam nie kupiłbym Aristona, lecz Electroluxa, Zanussi, AEG lub Boscha lub Candy choć tych dwu ostatnich nie lubię :D Byłem u klientki u której serwis na gwarancji był ponad 8 razy(głównie z powodu złego mycia) aż minęła gwarancja. Serwisanci wypisywali takie bzdury, że przykro było czytać i choć zawsze staram się nie gadać klientowi na innych to tu było ciężko.Np serwisant wpisał!!! że regulował śrubką hydrostatu poziom wody.
Powrót do góry

SZWEJK80
Poziom 9
Poziom 9

Post#16 Post autora tematu 02 Gru 2005 16:56   

Tak więc te kropki są na każdym rodzaju szkła także na kubkach ,proszę was o rade czy mogę to zgłosić do serwisu.Pozdrawiam:D:
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#17 02 Gru 2005 22:15   

SZWEJK80 napisał:
Wiam!
slady na szklankach wyglądają jak by były po piaskowaniu.Nie ma zacieków z nabłyszczacza ani białych smóg które powstają po dużej ilości soli,a na tależach zostają jakby poprzylepiane kropki.Sól jest w zmywarce i stosuje kostki 2w1 a nie 3w1.Smigła się kręcą i woda jest podgrzewana
Pozdrawiam

Tak ma być! Ręczne zmywanie nie powoduje takich śladów, jak zmywarka, która myje "do czysta". Jak zawołasz serwis, to się ogromnie ździwisz... :D
PS. Chyba, że serwis przyśle "nieuka"... :wink:
Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#18 02 Gru 2005 22:45   

Zmywarki myją do błysku. Zmień proszek na np Somat, Calgonit, nasyp soli. Zrób kilka myć. (Odczekaj tydzień.) I sprawdz. Włóż czyste szklanki (same) i umyj. Jeśli coś ns nich będzie to jest na 100% źle.

Dodano po 1 [minuty]:

Nie umyjesz w ręku tak jak umyje zmywarka.
Powrót do góry

SZWEJK80
Poziom 9
Poziom 9

Post#19 Post autora tematu 05 Gru 2005 11:15   

Niemoge zgodzić się z opinią ,,skryn" moi rodzice mają zmywarkę Boscha i naczynia są naprawdę dobrze umyte. chyba zrobię tak jak radzi eldom kupie proszek i spróbuje myć proszkiem o efektach was poinformuje .pozdrawiam
Powrót do góry

esem
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#20 05 Gru 2005 14:13   

eldom napisał:

...Stosując tabletki nie powinno się dawać ani soli ani wybłyszczacza...

Jakaś nowa teoria:?:
Jak Ci "sól" w tabletakach zregeneruje złoże :?:
Nabłyszczacz jest może i dyskusyjny: jego ilość i tak zależy od oczekiwanego efektu końcowego.
Natomiast sól powinieneś używać, no chyba że faktycznie już nie masz jonitu :idea:
Powrót do góry

SZWEJK80
Poziom 9
Poziom 9

Post#21 Post autora tematu 05 Gru 2005 16:15   

Może i masz racje że sól musi być ale nie znam sie na tym aż tak bardzo na jakiej zasadzie to sie odbywa ale wiem jedno od momentu kupienia stosowałem sól tylko teraz mi sie skączyła i nie mam jej od kilku myć ale efekt jest taki sam.Pozdrawiam
Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#22 05 Gru 2005 21:13   

teoria nie jest nowa ale prosta i może da się ją pojąć:
Sól powoduje zmiękczenie wody (nie ważne jak) Tabletka też. Są to dwa grzyby w barszczu. Skutek to piana która się źle spłukuje i powoduje plamy. pojedńcze modele zmywarek mają program na tabletki. O ile wiem Ariston nie ma
Powrót do góry

esem
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#23 05 Gru 2005 21:26   

eldom napisał:
teoria nie jest nowa ale prosta i może da się ją pojąć:
Sól powoduje zmiękczenie wody (nie ważne jak) Tabletka też. Są to dwa grzyby w barszczu. Skutek to piana która się źle spłukuje i powoduje plamy. pojedńcze modele zmywarek maą program na tabletki. O ile wiem Ariston nie ma

Czy Ciebie całkiem pogięło :?:
Odpowiedz co ze zładem jinitowym przy stosowaniu tabletek i nie stosowaniu soli do jego regeneracji :?: Złom i to kosztowny :!:
Tak więc nie pieprz o grzybach, pianie i innych chorych pomysłach Twojej wyobraźni :!:
To forum czytają ludzie i jeszcze się znajdą tacy co w Twoje fanaberie uwierzą. A to akurat będzie na rękę serwisantom.
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#24 05 Gru 2005 21:26   

SZWEJK80 napisał:
Niemoge zgodzić się z opinią ,,skryn" moi rodzice mają zmywarkę Boscha i naczynia są naprawdę dobrze umyte. chyba zrobię tak jak radzi eldom kupie proszek i spróbuje myć proszkiem o efektach was poinformuje .pozdrawiam

Przeczysz sam sobie, mówiąc:
SZWEJK80 napisał:
slady na szklankach wyglądają jak by były po piaskowaniu.Nie ma zacieków z nabłyszczacza ani białych smóg które powstają po dużej ilości soli,a na tależach zostają jakby poprzylepiane kropki.Sól jest w zmywarce i stosuje kostki 2w1 a nie 3w1.Smigła się kręcą i woda jest podgrzewana

To, że szklanka ma dziury takie jak po piaskowaniu, nie oznacza, że jest źle umyta!
Czyli co, źle umyte naczynia (brudne), czy ślady po "wichurze"?

PS. Też mam zmywarkę Boscha... :wink:
Do zmywarki stosuję kostki 2 in 1 (siła mycia), nabłyszczacz, sól.
Firma Calgonit, poza solą Robota.

Aha, byłbym zapomniał: popraw ortografię!!

PS1. :arrow: esem Tutaj akurat masz racje, tylko proszę tonować swoje wypowiedzi.
Powrót do góry

eldom
Poziom 17
Poziom 17

Post#25 05 Gru 2005 21:50   

esem napisał:

Odpowiedz co ze zładem jinitowym przy stosowaniu tabletek i nie stosowaniu soli do jego regeneracji :?: Złom i to kosztowny :!:
>ciach>
To forum czytają ludzie i jeszcze się znajdą tacy co w Twoje fanaberie uwierzą. A to akurat będzie na rękę serwisantom.

Nie wiem, co to "zład jinitowy". Nie sypanie soli powoduję, że wymieniacz przestaje działać. Program na tabletki 3w1 (o ile jest) powoduje to samo. Nasypanie soli powoduje oczyszczenie wymieniacza i jego normalną pracę, po paru umyciach. Wymieniacz (czasem nazywany zmiękczacz) uszkadza się poprzez nasypanie proszku zamiast soli. Niesypanie soli nic nie psuje trwale - to tyle. Co do teorii.
Kilkakrotnie "naprawiłem" zmywarkę zalecając rezygnację z tabletek i przejście na proszek oraz sól.
Ponadto proszek jest dużo tańszy. ;)
Powrót do góry

SZWEJK80
Poziom 9
Poziom 9

Post#26 Post autora tematu 06 Gru 2005 14:13   

Z tym piaskowaniem chodziło mi nie o dziury na szkle tylko o te dziwne kropki pisałem tak bo nie wiedziałem jak to określić i nie przeczę swoim wypowiedzią chodzi oto iż na tych szklankach są te kropki a na talerzach to znaczy na krawędziach są smugi i wygląda to tak jakby nie domyta zupa .A co do ortografii to sorry ale nie wszyscy są idealni . Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
Powrót do góry

zlymaciej
Poziom 1
Poziom 1

Post#27 07 Gru 2005 22:14   

Witam!
Również jestem posiadaczem tej zmywarki i również spotkałem się z problemem "piasku" na naczyniach. Nie jest to kwestia soli, bo jej nie używam, myśle że chodzi tu przede wszystkim o prawidlowe zaladowanie naczyn ("wiatraczki"(?) musza sie swobodnie obracac) . Ewentualnie ich opłukanie i oczyszczenie filtra.

Mam za to inny problem, jesli ktos jest mi w stanie pomoc to bede wdzieczny. Od kilku dni w trakcie mycia wyskakuje mi komunikat "Al 10" i zmywarka staje. Do tej pory uruchamialem ponownie program i jak mialem szczescie to udalo sie dokonczyc mycie. Ale zdazylo sie to juz pare razy i troche utrudnia mi zycie. W instrukcji nie ma mowy o "Al 10", wiec zwracam sie do Was.

Z gory dzieki.
Powrót do góry

jan356
Poziom 8
Poziom 8

Post#28 15 Gru 2005 08:55   

Ostatnio kupiłem w/w zmywarkę i w warunkach gwarancji ma ona opcje wykupu przedłużonej gwarancji na 4 lata za 109 zł lub 5 lat za 149 zł. Czy się opłaca wykupować rozszerzoną gwarancje?
Powrót do góry

orzech74
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Świdwin

Post#29 14 Kwi 2006 18:53   

Witam, widzę że temat trochę umarł śmiercią naturalną. Mam tę zmywarkę już dłuższy okres czasu, na początku było pięknie, potem zaczęły się problemy. Te same objawy jak opisano wcześniej, niedomywa szklanek, a nawet powiem potrafi zabrudzić. Kropki nie sa straszne, czasami w szklankach jest osad, coś w rodzaju piasku. Efekt jest taki, że myjemy czasami szklanki ręcznie. Poziom serwisu zostawię bez komentarza, przyjeżdżali trzy razy nie mając nawet pomysłu. Jeżeli kogoś ten temat jeszcze zainteresuje to wkleję link do zdjęć takich szklanek. Ogólnie mówiąc nie polecam tej zmywarki, za ta cenę można mieć dużo lepszą zmywarkę.
Powrót do góry

zayzayer
Poziom 24
Poziom 24

Post#30 14 Kwi 2006 19:44   

orzech74 napisał:
Witam, widzę że temat trochę umarł śmiercią naturalną. Mam tę zmywarkę już dłuższy okres czasu, na początku było pięknie, potem zaczęły się problemy

A czyściłeś kiedykolwiek ramiona myjące? nie mówiąc o filtrach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Kwi 2006 19:44   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Zmywarki -> Zmywarka Ariston LD 87 :niedomywa naczyń
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny