Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój Pierwszy sub na STX 25/100/8SC

-ArtuR- 28 Lis 2005 22:40 7968 16
  • Witam wszystkich!

Przedstawiam wam mojego pierwszego subika na STX GDN 25/100/8SC

Obudowa
    Zrobiona z płyty o grubości 18mm o wymiarach wewnętrznych wysokość 39cm szerokość 35,5cm głębokość 30,5cm co daje ok. 41 litrów. Całość skręcona wkrętami i uszczelniona sylikonem. Tunel BR o średnicy 8cm i długości 18cm co daje strojenie na poziomie ok. 40 Hz. Skrzynia jest delikatnie wytłumiona gąbką (tylnia ścianka). W najbliższym czasie pomaluje go albo okleję. Waga ponad 15kg.

Głośnik
    STX GDN 25/100/8SC parametry głosnika na stronie http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=52&vItemDB=itemdb
    Do tego filtr dolnoprzepustowy STX 1D12 pasmo cięcia 250Hz (niezbyt rewelacyjne, ale cóż)

Wzmacniacz
    Napędzam go wzmakiem UNITRA DIORA WS 315 2x35W wiem że to trochę mało, ale cóż... nie mam na razie kasy na mocniejszy sprzęcik.

Subek będzie miał do towarzystwa dwie kolumienki z Tonsila każda o mocy ok. 40W

Kosztorys
    Głośnik – 44 zł
    Filtr – 25 zł
    BR – 5 zł
    Terminal - 2 zł
    Przewód głośnikowy 2x1,5 (miedź beztlenowa) 2m – 3 zł
    Wkręty – 5 zł
    Płyty miałem – 0 zł
    Sylikon miałem – 0 zł
    Gąbka też miałem – 0 zł

Wszystko mnie kosztowało 84 zł

Wrażenia odsłuchowe
    Za tą cenę to efekt jest super!!!
    Gdy potencjometr jest na ½ to wszystko w pokoju drży (ze ścianami włącznie). Tak więc jest to kolejny dowód że za małą kasę można zrobić niezły subwoofer.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc w zaprojektowaniu...

Dołączam kilka fotek...
    :D :D :D

Fajne!
  • #2 28 Lis 2005 22:51
    maciokacio
    Poziom 11  

co do obudowy mogles sie bardziej przyłozyc.. ten br jest w troche nieporadnym miejscu.. no chyba ze bedzie on z przodu a glosnik od dołu.. ogólnie nie jest tak strasznie... wazne ze jestes zadowolony

• #3 28 Lis 2005 22:54
    -ArtuR-
    Poziom 21  

Pierwsza koncepcja byla taka aby BR byl z boku ale bardziej mi sie podoba tak.

A co do obudowy to pisalem ze bedzie jeszcze pomalowana lub oklejona...

• #4 28 Lis 2005 23:16
    loniusz
    Poziom 10  

Do wykończenia polecam szpachlę samochodową. Schnie szybko, twarda, łatwa do szlifowania. Będzie ok

• #5 29 Lis 2005 00:48
    ROŚ
    Poziom 15  

6. Przednią i tylną (tam gdzie masz terminal?) ściankę mogłeś troszkę wpuścić do środka. Gdy będziesz podłączał kable i montował grilla albo inna osłonę będą odstawać i łatwo można niechcący zahaczyć. Czekamy na wykończenie. NRA :)

• #6 01 Gru 2005 20:19
    Rabe
    Poziom 15  

Subasik OK. jakby nie jeden szczegół 250 hz to troche zawysoko wykręć go poniżej 150 hz poniewarz 250 Hz to jusz mid bass

• #7 15 Gru 2005 20:17
    -ArtuR-
    Poziom 21  

Nareszcie jest!!!

Wreszcie dokończyłem mojego suba!

Jedyną zmianą jest to że zmieniłem w nim BR ze średnicy 8cm na 10cm i długości 25cm poieważ przy większej mocy było słychać świsty powietrza. Po wymianie jest OK

Obudowę całą zaszpachlowałem i pomalowałem czarną farbą

Końcowy kosztorys... do podanej wyżej kwoty doliczyć należy
    nowy tunel BR - 5 zł
    szpachla - 8 zł
    farba - 4 zł
    maskownica - 7 zł

Końcowa cena to 108 zł

Poniżej dołączam kilka fotek skończonego suba...

Sory za niską jakość zdjęć ale robione były aparatem w telefonie..

• #8 04 Sty 2006 08:52
    drozdo
    Poziom 12  

cos malowanie frontu Ci nie poszlo panie kolego, ale gdysie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma :)

• #9 17 Lut 2006 16:32
    -ArtuR-
    Poziom 21  

kolego "drozdo" front jest pomalowany idealnie.... tylko aparat jakim robilem zdjecia byl do d**y i tak wyszlo

• #10 17 Lut 2006 19:03
    ALTUS 140
    Poziom 16  

Witam. Czy Twoje STX mają matową membrane czy mi sie wydaje? Sam mam kolumienki na tych głośnikach i membrany wyglądają zupełnie inaczej. Sub całkiem spoko, z tym że ten głośnik nie bardzo nadaje sie do obudowy BR, bas jest zdecydowanie szybszy w zamkniętej.
    Pozdrawiam.

• #11 17 Lut 2006 23:07
    -ArtuR-
    Poziom 21  

"ALTUS 140" tak membrana jest matowa.... a jesli chodzi o obudowe to nie odczuwam roznicy pomiedzy BR a zamknieta ale moze to wina zaslabego wzmaka....

• #12 19 Lut 2006 16:00
    dywan86
    Poziom 18  

nie podoba mi sie ten grill na glosniku psuje caly efekt wiem ze dziwnie wychodza te fotki z aparatu bo sam tak kiedys mialem, i ten basreflex:-\

• #13 19 Lut 2006 19:03
    saimon500
    Poziom 14  

Ogólnie subik ''ala estradowy " z wyglądu ale jak miał taki być to niech jest. Ogulnie nie uwzględniając gustu (indywidualny dla każdego) to subik OK. Mam prośbę możesz napisać coś bardziej konkretnego o brzmieniu tego suba, bardzo interesują mnie głośnki STX i zaczynam zbierać o nich wszelkie możliwe informacje więc proszę napisz jak się da coś bardziej jasnego o brzmieniu. pozdr
    saimon

• #14 19 Lut 2006 21:15
    -ArtuR-
    Poziom 21  

"simon500" bas z niego jest dosyc mocny, gleboki... w miare szybki (czasami mulacy ale to wina zaslabego wzmaka)

• #15 09 Mar 2006 20:11
    Klawish89
    Poziom 14  

Jesli Cie cieszą drżące szyby w oknach to dobrze ;p. Czemu nie zainstalowales jakiegos filtra ?

• #16 09 Mar 2006 21:24
    -ArtuR-
    Poziom 21  

Kolego "Klawish89" napisalem ze jest w nim zastosowany filtr dolnoprzepustowy STX 1D12 (ciety na 250Hz)

ArtuR

• #17 22 Lip 2009 15:21
    iceixpo
    Poziom 9  

Sorry że odświeżam aż tak stary temat. Sub jest ładny, grill na nim nie wygląda wcale tak brzydko jak ktoś napisał wyżej. Gęsta siatka na grillu owszem nie załadnie ale ty masz raczej taką rzadszą. Chciałem poprosić cię o jakiś filmik na youtube żeby móc zobaczyć ten głośnik w akcji. Jak byś mógł wrzucić to bardzo proszę bo też chcę zrobić suba na tym głośniku. Zastanawia mnie jeszcze tylko jedna rzecz odnośnie tych 41L obudowa. Mi program WINISD wylicza do tego głośnika obudowę 80 L - no chyba sie myli program ;D. ale jak widze że masz 41 L to ja zastosuje coś po środku hehe koło 60 L :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME