Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

cyfrowy polsat umowa na 2lata i dekoder

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> cyfrowy polsat umowa na 2lata i dekoder
Autor
Wiadomość
_POCk_ee
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post autora tematu 01 Gru 2005 23:43   

witam
mialem kiedys dekoder polsatu oplacany mialem umowe na 24 miesiace i po tym okresie mialem miec deoder na wlasnosc ale jak po 24 miesiacach przstalem placic zerwalem z nimi umowe to po roku od zerwania umowy przyszedl mi papierek zebym im oddal dekoder albo zaplacil za niego :/ w przeciagu miesiaca
i co teraz?
co mam zrobic dlaczego tak jest co z tym ze to mial byc na wlasnosc?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2005 23:43   

Powrót do góry

MICHAŁ6201
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 02 Gru 2005 12:24   

Re: cyfrowy polsat umowa na 2lata i dekoder

Ja też miałem podobny problem z dekoderem. Poszedłem do firmy zajmującej się sprzedazą dekoderów polsatu i cyfry plus i chciałem podpisać umowę z nimi na takich warunkach jak Ty. I zapytałem się czy będzie możliwosć zostawienia sobie tego tunera na własnosć po wygaśnięciu umowy po 2 latach. Koleś powiedział ze jeśli wpłace jakąś tam niewielką sumę pieniędzy "z góry" chyba 299zł za ten dekoder to po ustaniu umowy będzie on moja własnoscią.Ale ja raz juz sie nadziałem przy podpisaniu umowy z operatorem sieci komórkowej wiec postanowiłem dokładniej się wypytać co i jak. Zapytałem wprost: "jeśli wpłace te pieniądze za dekoder to czy dostane na piśmie od nich że po ustaniu umowy ten dekoder będzie moja własnościa" Facet zaczoł się mieszać i w końcu nie wiedział co powiedzieć. Tak go zagadałem że pogubił sie w tym co mówił i w końcu przez przypadek powiedział prawde cytuję:"Tak czy inaczej i tak klient musi oddać dekoder" To ja mo na to że podam sprawe do sadu. A on na to:" Cyfra plus czy polsat jest tak bogata firma ze stać ich na najlepszych prawników i gwarantuje mi ze sprawe mam przegraną" Wyśmiałem go i wyszedłem. I tu przestroga dla wszystkich nie liczcie na to że dekoder bedzie wasz nawet gdy zapałcicie za niego przy podpisywaniu umowy - to jest naciąganie ludzi. Oni na tym się bogacą.
Powrót do góry

Masster
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ostróda / Szczecin

Post#3 02 Gru 2005 12:38   

Jeżeli masz w umowie napisane, ze po dwóch latach dekoder staje się Twoją własnością to prześlij im kopię wraz z ich pismem. Oraz list w którym każ im się wypchać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2005 12:38   

Powrót do góry

jurgenson
Poziom 8
Poziom 8

Post#4 02 Gru 2005 17:29   

Nie za bardzo rozumiem skad sie takie pytania biorą i zarazem bezradnosc w postepowaniu ? , gdyż podstawową zasadą przy zawieraniu jakich kolwiek umów jest ich najpierw przeczytanie - każdy abonent czy to z c+, czy polsatu , czy sieci komórkowych ma za swój osobisty obowiązek zapoznanie sie z umową danego operatora , w inny przypadku jest ofiarą ale swojej niewiedzy, Odpada całkowicie stwierdzenie że dani operatorzy są bogaci i wszystko mogą - umowa prawna jest umową i nie sposób jej słownie zmieniac .Niestety większosc problemów wynika z niewiedzy abonentów stąd konflikty. Dodam tylko że każda promocja obojętnie przez kogo robiona to poprostu wiekszy lub mniejszy ,ale szwindel majacy za zadanie wyciągniecia od ludzi pieniadze.poz
Powrót do góry

domir10
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: pobierowo

Post#5 02 Gru 2005 19:25   

witam mam 2 dekodery polsatu i niepłace za nie przysyłali pisemka i przestali i ponad 5 lat mam spokój,oni mają taki bałagan ,że szkoda gadać także nie przejmuj się i oglądaj do woli
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2005 19:25   

Powrót do góry

MICHAŁ6201
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 02 Gru 2005 19:47   

Może i masz racje co do nie czytania umów. Ale umowy sa takim językiem pisane że nie kazdy rozumie to co tam pisze. Zarówno operatorzy sieci komórkowych jak i cyfry czy polsatu nie dadzą nikomu do domu do przeczytania takiej umowy tylko na miejscu trzeba czytać i najlepiej jak się podpisze bez zbednych pytań. Przecież gdyby dawali do domu taką umowe, to można z nią iść do prawnika i on pokaże gdzie są jakieś nieścisłości ale wtedy nie podpiszesz takiej umowy i operator nie zarobi. Ja raz sie naciołem i więcej już się nie dam.
Powrót do góry

jurgenson
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 03 Gru 2005 00:21   

Kolego ! Nie do konca masz racje -przecież mozesz zrobic sobie ksero u operatora -nie wypełniony blankiet ,nie ma żadnych sankcji prawnych , a nikt ci nie zabrania skonfrontowania tresci umowy z kim chcesz -bo logicznym jest że każda z tych firm ułoży tresc umowy jak najbardziej dla siebie -Ty podpisując musisz sobie z tego zdawac sprawe i jak najbardziej korzystnie ją podpisac. poz
Powrót do góry

Zenek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#8 16 Gru 2005 21:18   

można też iść z trzema swoimi prawnikami do siedziby dystrybutora i wysłuchać ich ekspertyzy prawnej po przeczytaniu umowy ;)
Nie wiem, czy ktoś ma jakieś trudności w przeczytaniem dwóch stron A4 ze zrozumieniem, ja nie miałem...Nie było limitu czasowego na lekturę ;)
paragraf 2 punkt 3: "własność Dekodera przechodzi na Klienta z chwilą zapłaty kwoty 199 zł brutto"
jest jednak i kij: polsat stwierdza, że ta wyjątkowo korzystna cena dekodera jest możliwa tylko z tego powodu, że klient zobowiązuje się przez 13 miesięcy opłacać abonament co najmniej 29 zł, jeśli tego nie dopełni, płaci 450 zł kary.....
Powrót do góry

tramwaj5
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 18 Gru 2005 23:10   

Zenek napisał:
można też iść z trzema swoimi prawnikami do siedziby dystrybutora i wysłuchać ich ekspertyzy prawnej po przeczytaniu umowy ;)
Nie wiem, czy ktoś ma jakieś trudności w przeczytaniem dwóch stron A4 ze zrozumieniem, ja nie miałem...Nie było limitu czasowego na lekturę ;)
paragraf 2 punkt 3: "własność Dekodera przechodzi na Klienta z chwilą zapłaty kwoty 199 zł brutto"
jest jednak i kij: polsat stwierdza, że ta wyjątkowo korzystna cena dekodera jest możliwa tylko z tego powodu, że klient zobowiązuje się przez 13 miesięcy opłacać abonament co najmniej 29 zł, jeśli tego nie dopełni, płaci 450 zł kary.....

a gdzie w umowie są jakiekolwiek paragrafy?w umowie z 4.11 tego roku oprócz kodu umowy i danych abnenta nie ma nic więcej.pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Gru 2005 23:10   

Powrót do góry

grzesiulek5
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Szepietowo

Post#10 21 Gru 2005 15:28   

Bo nie dostałeś całej umowy tylko jej pierwszą stronę.Jest jeszcze druga w której jest cały regulamin.Jestem dystrybutorem PC to wiem co mówię
Powrót do góry

Jacek425t
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: lubelskie

Post#11 27 Gru 2005 13:57   

witam
ch ętnie odkupie dekoder polsatu z kartą i z cesją umowy na mnie
pzdr
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> cyfrowy polsat umowa na 2lata i dekoder
Strona 1 z 1