X

Kabelek zdalnego sterowania Onkyo<>Onkyo

03 Dec 2005 12:52 AMAmador
  • #1 03 Dec 2005 12:52
    Amador
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam:D

Chciałbym podłączyć kabelek zdalnego sterowania pomiędzy amplituner Onkyo TX-7440 a magnetofon TA-2550 również Onkyo i tu zaczyna się problem. Nie posiadam odpowiedniego kabelka a zarówno amplituner jak i magnetofon posiada do tego celu coś w rodzaju gniazda DIN. Może ktoś z Was wie jak to podłączyć? Może wykonać kabelek w połączeniu 1do1?
    Liczę na Waszą pomoc:D

Pozdrawiam
  • #2 27 Jan 2006 20:31
    muminez
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    magnetofon ta 2550 integra posiada chinch i alternatywnie din 5-pol. - ale chyba nie podlaczasz na starym standardzie. twoj magnetofon posiada tylko i wylacznie wejscie/wyjscie sygnalu ! zdalna sterowanie bylo w wyzszym modelu (absolutny high-end) ta 2570. nazywa sie to IR gniazdo (kabelek i wtyczka 1:1 jak do walkmena na sluchawki) i polega na tym, ze np. pilotem z amplitunera aldo pilotem z cd mozesz obslugiwac tylko podstawowe funkcje magnetofonu. niestety - 2550 nie ma takiego gniazda i nie jest obslugiwany pilotem. magnetofon jest z roku chyba 1989 a amplitunerek chyba o 2-3 lata starszy. na IR chodza tylko aparaciki, ktore sie poprzez pilota obslugiwas np ta 2570, ta 2640, cd dx 6720, 6640, 6570 oraz tunery np. t 9990, t 4670 albo wzmacniacze serii a 8640, a 8630 ....
  • #3 27 Jan 2006 23:33
    Amador
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)

I owszem magnetofon TA2550 (Integra) posiada wejście i wyjście cincz oraz piątke DIN-owską. Posiada również zdalne sterowanie w postaci dwóch gniazd mały Jack umiejscowionych pomiędzy kablem zasilającym a gniazdami cincz (bliżej cinch) i opisanych R1 REMOTE CONTROL. Nie wiem skąd wziąłeś tą informację, że TA2550 nie posiada zdalnego sterowania.

Pozdrawiam
  • #4 28 Jan 2006 00:05
    muminez
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    ... owszem... maly jack R1 jest do polaczenia komponentow (wejscie/wyjscie). jednak ten magnetofon nie ma pilota. mozna go jednak sterowac z pilota np. od cd-playera (jesli ma taka funkcje). mam te informacje z katalogu onkyo z roku 1991. magnetofon ten byl przynajmniej od `87 w sprzedazy. czy byly modyfikacje, czy tez nie - musial bym w starszych sprawdzic. osobiscie posiadam trzy ta 2570, ktore maja pilota a oprocz tego mozna je obslugiwac pilotem z cd dx 6570. w zasadzie wszystkie funkcje (ff, rev, search w dwie strony, pause, stop)oprocz nagrywania. ale tak naprawde nie uzywam pilotow - "pomacac" daje wiecej zadowolenia. jesli zyczysz sobie wiecej informacji o twoim systemie - chetnie sluze...
  • #5 28 Jan 2006 00:19
    Amador
    Level 14  
    Tu się zgadzam magnetofon nie ma bezpośredniego sterowania z pilota tylko przez kabelek i gniazdo R1 ze wzmacniacza lub amplitunera. (niczym Philips z serii 900 RC5 i ESI bus tyle tylko, że komponenty Philipsa nawet z bardzo starych modeli współpracują ze sobą, czego nie można niestety powiedzieć o Onkyo). Chodzi o to, że amplituner posiada zdalne sterowanie wyprowadzone za pomocą jeszcze mniejszego gniazda Jack niż typowy słuchawkowy Jack oraz w din-owskie gniazdo zdalnego sterowania (magnetofon). Myślałem, że da się połączyć magnetofon z amplitunerem za pomocą właśnie gniazd Jack /Jack, ale najwyraźniej to nie będzie działało.
  • #6 28 Jan 2006 00:42
    muminez
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    nie wiem tylko czy przez te lata R1 sie nie zmienilo w tych aparatach ... chociaz nie sadze...zobacze jutro jak to u mnie jest polaczone, dzis juz za pozno. sprawdz jeszcze czy masz prawidlowo IN/OUT podlaczone, wychodze z zalozenia, ze R1 kabelek masz ? ... niebieskie wtyczki
  • #7 28 Jan 2006 01:01
    Amador
    Level 14  
    In/Out? Są, co prawda w magnetofonie jak wcześniej pisałem dwa gniazdka Jack (jedno pod drugim), ale żadne nie jest opisane wej/wyj. Co się zaś tyczy kabelka to oryginału nie posiadam zrobiłem sobie sam kabelek na wtykach Jack stereo zgodnie ze schematem amplitunera TX-7530.
  • #8 28 Jan 2006 01:10
    muminez
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    jutro bede wiecej wiedzial to ci powiem ... pozno juz, spadam
  • Helpful post
    #9 02 Feb 2006 17:26
    muminez
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    @amador, sprawdzilem w moich papierach i wprowadzil bym cie w blad. rzeczywiscie nie ma in/out, takze podlaczenie jest obojetne. r1 wtyczka wyglada rzeczywiscie jak wtyczka do walkmena, ale "mono". osobiscie mam tylko 3 urzadzenia pod r1 - ta2570, dx6570 i t4670. jednakze tylko i wylacznie pilotem z cd- playerà da sie obslugiwac magnetofon. na odwrot - niestety nie. pozostale komponenty (p3390, m5590, eq 540 i cp1057f) nie sa przewidziane do obslugi pilotem. jak wynika z przedstawionego schematu powinienes sprobowac z jackiem typu "mono" a nie "stereo". moja wieza stoi w racku i nie potrafie, bez odbudowania mebloscianki dastac sie do tego kabla, ale z cala pewnoscia wtyk jest mono.
  • #10 05 Feb 2006 19:01
    Amador
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (-1)

Dzięki muminez miałeś rację wtyki mono załatwiły sprawę. Teraz z pilota amplitunera obsługuję podstawowe funkcje magnetofonu i CD. Mimo iż amplituner TX-7440 posiada zdalne sterowanie na magnetofon w postaci gniazda din to z powodzeniem działa na gniazdku Jack z magnetofonem TA-2550. Jednak proste rozwiązania są zawsze najlepsze.

Pozdrawiam:D
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products