Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Tubu¶" mój pierwszy sub!!

klicki89 03 Gru 2005 18:01 4875 22
  • Witam! mam 16 lat interesuje się sprzętem audio i postanowiłem zrobić subwoofer a oto co¶ o nim:
    A więc gło¶nik to 25cm PROSONIC jest to gło¶nik "no name" ma on 4Ω, 250 W (w co osobi¶cie niewierze) litraż obudowy to 35l B-R odcięcie 160 Hz. Gra niezadowalaj±co no i niejestem z niego zadowolony ponieważ niesłychać basu lecz go czuć. Mam pare pytań co zrobić aby uzyskać lepsze brzmienie?? I co zrobiłem nie tak że ten subik mi nie wyszedł oto jego fotki. Z góry dziekuje pzdr!!

Fajne!
  • #2 03 Gru 2005 18:07
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Zły gło¶nik wybrałe¶. Proponowałbym tutaj co¶ z oferty STX'a, albo niezatapialnego Tonsila :)
    Wtedy poczułby¶ i dĽwięki i wstrz±sy :P

• #3 03 Gru 2005 18:13
    klicki89
    Poziom 10  

Aha no następny sub ma być na stx tylko niewiem czy 20cm zatrzęsie mi samochodem?? A tonsil za drogi!! No i ciekawe czy się uda :) A do takiego stx to B-R czy zamknięta??

• #4 03 Gru 2005 18:19
    elektronik8
    Poziom 19  

Jesli my¶lisz że jaki¶ gło¶nik ci zatrzęsie samochodem to :P predzej stracisz słuch, hehe a ten głosnik co masz to chyba tak samo ma 250W jak te wzmacniacz samochodowe czyli wszystko pic , kolaga ma racje wstaw sobie stx , tonsila ogólnie jak±s estrade hehee i to dopiero będzie dawać.

• #5 03 Gru 2005 20:58
    djbolo
    Poziom 31  

A jaki tam jest otwór BR? Wydłuż go troche, może pomoże...

• #6 03 Gru 2005 21:09
    klicki89
    Poziom 10  

dł B-R to 15cm no to niby dłuższy będzie lepszy a jaki na dłóugo¶ć ma on być??A tak wogóle te stx to jedna wielka lipa tylko że jakie¶ tam parametry jako takie maj±!!

• #7 03 Gru 2005 21:54
    Duchu22
    Poziom 14  

Cytat:
    Witam! mam 16 lat

Cytat:
    czy 20cm zatrzęsie mi samochodem

:)

Koledzy maja racje STX bedzie dobry, najlepiej by bylo pozbyc sie tego walca na rzecz skrzyni, do tego jeszcze wzmak >100W RMS i fajnie :)

• #8 03 Gru 2005 23:36
    djbolo
    Poziom 31  

:arrow: Duchu22 - jeżeli masz 22 lata, jak sugeruje nick, to muszę Cię zmartwić, ale to nie wiek gra rolę... Wprawdzie w różnym wieku my¶li się różnymi kategoriami, ale licz± się ambicje, a również i wiedza. Dlatego też kompletnie nie rozumiem Twojej porady wymiany walca na skrzynię w sensie ogólnym :? Możesz to nieco rozja¶nić? Wedle mojej wiedzy, to nie kształt obudowy ma decyduj±cy wpływ na charakter dĽwięku. Wystarczy dobrze zaaplikowany gło¶nik, a wtedy nawet pryzma czy klin zagra dobrze.

Gło¶nik ten pewnie sam w sobie nie wytrzyma zadanej mocy, wzmacniacz 100W jest mimo wszystko do tego typu zabaw za słaby.

• #9 04 Gru 2005 00:04
    radziejsz
    Poziom 16  

djbolo wydaje mi sie ze mu chodziło o to ze chłopak ma 16 lat i pisze ze zatrzesie mu samochodem .. a z tego co wiem prawko od 18 lat wydaja mysle ze po to te cytaty

• #10 04 Gru 2005 00:12
    RO¦
    Poziom 15  

6. Jak dasz radę to spróbuj zmienić położenie BR - na ¶ciance przeciwległej do gło¶nika - tam gdzie masz terminal, wtedy możesz pokombinować z długo¶ci± tunelu. Tunel nie może być dłuższy niż 60 % głeboko¶ci obudowy dlatego teraz niespecjalnie możesz go wydłużać. pozdr

• #11 04 Gru 2005 00:14
    djbolo
    Poziom 31  

Moje odnosiło się do wymiany na skrzynię.

Być może będzie miał swojego szofera więc... :wink: hehe

Wracaj±c do tematu, obecny gło¶nik możnaby zmierzyć i sprawdzić do czego tak naprawde się nadaje. Można też ¶ci±gn±ć z obudowy wymiary i spróbować co¶ dobrać, ale taki zabieg od d... strony jest ciut, bym powiedział, czasochłonny.

• #12 04 Gru 2005 13:06
    Q-mac
    Poziom 22  

Kuzyn też miał ten wynalazek "Prosonic". I one maj± chyba to do siebie że kopi± a nie graj±. Basu nie ma, a uderza... Po wymianie gło¶nika różnica kolosalna (na plus).

• #13 04 Gru 2005 13:28
    Trenton
    Poziom 17  

klicki89 napisał:
    dł B-R to 15cm no to niby dłuższy będzie lepszy a jaki na dłóugo¶ć ma on być??A tak wogóle te stx to jedna wielka lipa tylko że jakie¶ tam parametry jako takie maj±!!

STX-y maja prawdziwe parametry i o wiele lepsze od alpierdów pierdzioniksów i innych firm które sobie wymy¶laj± parametry i pisz± jakie to od nich gło¶niki s± potężne i niszcz± ¶ciany. Sam mam 16 lat i suba na STX 27-300-4-SC i jak sprawdzałem go w aucie to były fajne efekty masażu.Pozdrawiam

• #14 04 Gru 2005 13:34
    Duchu22
    Poziom 14  

Podkre¶laj±c wiek kolegi klicki89 miałem na my¶li to ze nie logiczne jest aby posiadał samochód (i legalnie nim jeĽdził). Oczywi¶cie może mówić o samochodzie ojca, brata albo o swoim przyszłym:) Przyznaje, że niepotrzebnie to pisałem.

djbolo - buduj±c skrzynie tworzy się ja pod konkretny gło¶nik, dobiera się b-r i wykańcza wedle uznania. Ale to juz na pewno wiesz.
    W przypadku omawianej konstrukcji, gdzie nie ma parametrów gło¶nika, obudowa nie będzie odpowiednia - konstruktor (i ja tez) ma za mała wiedze, aby "na oko" stworzyć obudowę.

Konstrukcje w kształcie walca jako¶ mi się nie podobaj±. Może to przez to ze "tuby":) s± montowane w (przepraszam, je¶li kogo¶ urażę) wiejskich zabudowach audio. Np mój kumpel wozi w bagażniku dwie tuby alpharda, które walaj± się nieprzymocowane i robi± buuu buuuu tak ze słychać z daleka, a z bliska nie da się tego słuchać (słaba jako¶ć).

I na koniec - mam 18 lat ale to chyba i tak nic nie zmienia.

Pozdrawiam

• #15 04 Gru 2005 16:56
    djbolo
    Poziom 31  

Dobra to już jest nie ważne :wink: Fakt jest faktem, że stopień przemy¶lenia konstrukcji jest częstokroć adekwatny do póĽniejszego zadowolenia... Pewnie bas jest z tego kiczowaty, bo gło¶nik może czasami mieć zbyt niskie EBP jak na BR przystało. Wskutek tego zrobi się niemiły i ostry pagórek w ch-ce.

• #16 05 Gru 2005 01:11
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja proponował bym ci pokombinował z wytłumieniem.
    Sprawdziłem w "WinISD" (Qa) i w praktyce, że nawet gło¶nik z 'dziwnymi' parametrami (Alphard) przy odpowiednim wytłumieniu ma zno¶ne charakterystyki.

• #17 05 Gru 2005 10:33
    klicki89
    Poziom 10  

czyli czym mam go dobrze wytłumić?? A samochud mam co z tego że niemoge nim legalnie jeżdzić?!

• #18 05 Gru 2005 10:39
    Usunięty
  • #19 06 Gru 2005 00:47
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Musisz poeksperymentować - raczej powiniene¶ porz±dnie wytłumić,
    ale z drugiej strony przy bardzo dużym wytłumieniu "zmieniamy BAS-Refleks w zamknięt±" (chodzi mi o charakterystyki).

• #20 08 Gru 2005 13:11
    klicki89
    Poziom 10  

z zamian± na zamknięt± to niema najmniejszych problemów a czym to dobrze wytłumić no i chyba wtedy musi być bardzo szczelna no a z tym to będzie problem :)!!?? O jakie ci charakterystyki chodzi bo ja to ciemny troche z tego??

• #21 31 Mar 2006 17:59
    xfix
    Poziom 12  

mowiac szczeze to ja mam głosnik Alphard'a i to jest model Lw800 8OHM nom i zabudowałem to w skrzynke 35cmx25cmx70cm na bas reflexie po drugiej sronie bo głosnik. Tubka to tak mozna to nzawac trzesie cłym mieszkaniem a niemowiac co sie działo jak włozyłem ja do maluszka kolegi wzmacniacz 40 sin nom to nas było słychac jeszcze 70 m od maluszka :) niom wiec ogulnie to zaley jaki głosnik i chrakterystyka głosnika i w miare wygłuszona i dostrojona(tunelem) skrzynka. POLECAM budwowanie własnych projektów bo to jest fajan sprawa POZDRAWAIM

Dodano po 50 [sekundy]:

sprostowanie skrzynia 25x25x70

• #22 31 Mar 2006 22:48
    Duchu22
    Poziom 14  

Lw 800 - morderca :)
    Mialem ten glosniczek, jakis super nie byl ale gral jako tako.
    Jak on ci trzesie cala chata to co robi u mnie w pokoju 2x32/300/4 SC na koncowce 2x450/4 ? Jak czytam takie teksty to ciesze sie ze kamienica jeszcza stoi. Ludzie nie przesadzajcie z opisami :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME