Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

sterownik pieca opałowego co

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> sterownik pieca opałowego co
Autor
Wiadomość
kdudka1988
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Mysłowice

Post#1 Post autora tematu 04 Gru 2005 22:56   

sterownik pieca opałowego co

poszukuje schematu układu sterującego wentylatorem i pompą piecową. chodzi o to żeby pompa włączała się po przekroczeniu ustawionej temperatury a wentylatur wtedy gdy temperatura spadnie do ustawionej z wyświetlaczem obojętnie jakim . i dobrze by było gdyby była taka opcja zeby wentylator też się załączał bez konieczności spadku temperatyry co jakieś 15-25 minun na ok 5-10 minut. z góry thx :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2005 22:56   

Powrót do góry

MKKJ
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zawiercie

Post#2 05 Gru 2005 11:37pomocny post - solucja   

Re: sterownik pieca opałowego co

Temat taki już był poruszany kilka razy. Sam go wystawiałem:)
Mam coś co może ci się przyda:

Mierzę temp. wody na wylocie z pieca. Zwykły czujnik LM35 przyczepiony opaską do rury. Działa to na takiej zasadzie, że jeśli temp. wody wzrośnie do 60°C to załącza pompę i wyłącza ją dopiero gdy temp. wody spadnie poniżej 30°C. Próg załączania i wyłączania mogę regulować.

Załączniki:
Powrót do góry

kdudka1988
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 Post autora tematu 05 Gru 2005 13:17   

takie urządzonko o którym piszesz juz mam :) chodziło mi o coś bardziej zaawansowanego żeby dodatkowo po spadku temp. włączalo mi wentylator (np. gdy jak przygaśnie to jak właczam wentylator to sie zaraz rozpali , tylko chodzi mi o to żeby to się działo samoistnie a nie musiałem co jakiś czas schodzic do piwnicy:( ) ale dzięki za chęci:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2005 13:17   

Powrót do góry

kdudka1988
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 Post autora tematu 06 Gru 2005 17:13   

łełełe ??? pomocy!!!!!! :cry:
Powrót do góry

Haris128
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Zasole

Post#5 10 Gru 2005 20:55   

Ja coś podobnego zbudowałem na procesorze AT90S2313 są duże możliwości bo można samemu napisać program np. w baskomie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2005 20:55   

Powrót do góry

sacha
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: "-"

Post#6 10 Gru 2005 21:44pomocny post - solucja   

[quote="kdudka1988"]poszukuje schematu układu sterującego wentylatorem i pompą piecową. chodzi o to żeby pompa włączała się po przekroczeniu ustawionej temperatury a wentylatur wtedy gdy temperatura spadnie do ustawionej z wyświetlaczem obojętnie jakim . i dobrze by było gdyby była taka opcja zeby wentylator też się załączał bez konieczności spadku temperatyry co jakieś 15-25 minun na ok 5-10 minut. z góry thx :D[/quote

Witam. Chcę podsunąc nieco inne rozwiązanie z którym się nie spotkałem u producentów sterowników do pieców.a które sam wymyśliłem i które wykonał mi znajomy. Zmiana dotyczy sterowaniem pompy cyrkulacyjnej-pompa załancza sie od różnicy temperatur pomiedzy temp. wody w piecu a temp. wody powrotnej do pieca. Ma to znaczenie w instalacjach w których obiegi wody wykonane są z rur grubych i po rozpaleniu pieca przemieszczanie ciepła może być częściowo grawitacyjne, a pompa nie pracuje przez cały czas palenia w piecu. U mnie to rozwiązanie sprawuje się kilka lat wzorowo.

[/tex][/url][/b][/list]
Powrót do góry

MKKJ
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zawiercie

Post#7 12 Gru 2005 16:09   

To może jakieś projekty z EP.

Moge ci wrzucić 2 pomysły tego magazynu jeżeli chodzi o bardziej zaawansowane sterowanie.

Załączniki:
87_90.pdf
87_90.pdf
Download (320.98 KB)
Punkty: 0.25 dla użytkownika
85_88.PDF
85_88.PDF
Download (478.94 KB)
Punkty: 0.38 dla użytkownika
Powrót do góry

kdudka1988
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 Post autora tematu 04 Lut 2006 22:01   

dzięki za pomoc myślę że temat można zamknąć
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> sterownik pieca opałowego co
Strona 1 z 1