Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Whirlpool AWG 680 wymiana łożysk

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Whirlpool AWG 680 wymiana łożysk
Autor
Wiadomość
zakrecony
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: wieś

Post#1 Post autora tematu 07 Gru 2005 22:05   

Whirlpool AWG 680 Pomocy

Witam! Zostałem posiadaczem tej oto pralki już jakiś czas temu (2 mieś)
i mam takie pytanie. Pralka zachowuję się dziwnie ,gdy pierze słychać żęcholenie a gdy wiruje stuka gdzie popadnie na obrotach 250 już słychać stukanie, z podkręceniem prędkości można sobie wyobrazić co się dzieje poprostu jest to straszne .I moje pytanie ???? od czego mam zacząc naprawę ?? czy wogóle jest to opłacalne ?? czy dam sobie sam radę ?? Przyznam się że zacząłem czytać forum i spotkałem się z różnymi odpowiedziami i postami że poprostu zgłupiałem dlatego postanowiłem założyć nowy post .Dzięki wielkie za odpowiedzi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2005 22:05   

Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#2 08 Gru 2005 00:44   

Whirlpool AWG 680 Pomocy

zacząć od wymiany łożysk !!!
a czy opłacalne?
to zależy czy wewnętrzna rolka zatarła sie na amen
bo wówczas z łożyska tocznego robi sie ślizgowe i wytacza dziurę w zbiorniku
także kolego nie masz co czekać tylko czym predzej wymień te łozyska
gdyby nawet doszło do przegrzania karbolitowej obudowy to nową rolkę wcisnij uszczelniając ją dobrym silikonem
tak aby nie puszczała wody
jesli dziura jest tak wielka ze nowa rolka nie chce sie na niej trzymać to czeka cie wymiana całego zbiornika
Powrót do góry

zakrecony
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 08 Gru 2005 16:22   

Re: Whirlpool AWG 680 Pomocy

Dzięki PBK tak właśnie mam zamiar zrobić zacznę od wymiany łożysk ,no szczerze to już rozkręciłem właśnie dziś bok pralki i przyznam że nie liczyłem że będzie łatwo ale co mi tam i tak pralka szwankuje i tak więc podjąłem się wyzwania ,ale zawsze jak ktoś ma dobrą rade chętnie skorzystam ,jest to pierwszy mój taki experyment i chciałbym zakończyć go sukcesem ,więc proszę o dokładne informację co należy zrobić krok po kroku żeby wymienić te łożyska .Dzięki

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

PBK napisał:
zacząć od wymiany łożysk !!!
a czy opłacalne?
to zależy czy wewnętrzna rolka zatarła sie na amen
bo wówczas z łożyska tocznego robi sie ślizgowe i wytacza dziurę w zbiorniku
także kolego nie masz co czekać tylko czym predzej wymień te łozyska
gdyby nawet doszło do przegrzania karbolitowej obudowy to nową rolkę wcisnij uszczelniając ją dobrym silikonem
tak aby nie puszczała wody
jesli dziura jest tak wielka ze nowa rolka nie chce sie na niej trzymać to czeka cie wymiana całego zbiornika

Rozkręciłem już prawie całą pralkę i tak .PBK napisałeś czy wew rolka się zatarła na amen ??? jak mam to sprawdzić ?? rozkręciłem zbiornik i już są ślady wytyczania dziury w zbiorniku ,ale zbiornik jeszcze chyba nie jest dziurawy ,co mam teraz robić ?? wymieniać te łożyska ,mam też problem ze zdjęciem koła zamachowego ,dajcie jakieś rady
Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#4 09 Gru 2005 01:59   

Whirlpool AWG 680 Pomocy

do tego najlepszy jest sciągacz 3 ramienny

albo umiejetne podwazenie odpowiednim kawałkiem metalu tu i tam

kazdy ma jakis swój sposób
w razie czego zawsze mozna dokupic uszkodzone koło pasowe
Powrót do góry

jarek.agd
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Tułowice

Post#5 09 Gru 2005 11:01   

częstą przyczyną stukania w tych pralkach jest grzałka, przy wyższych obrotach wpada w wibracje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2005 11:01   

Powrót do góry

zakrecony
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 Post autora tematu 15 Gru 2005 19:16   

witam ,no już minęło sporo czasu a ja dalej walczę ze swoją maszyną i mam już jej dosyć :/ w końcu udało mi się wymienić łożyska i zacząłem pralkę skręcać do kupy ,hmm i co się okazało CIEKNIE!!!! najpierw myślałem że to z uszczelki ale nie to wyciek gdzie się obsadza grzałkę i mam pytanko jak dobrze grzałkę zamontować ,zauważyłem że ona nie jest niczym dokręcana??? tylko wsadza się ja, albo jakąś część zgubiłem ?? cholera już sporo czasu minęło jak walczę z tą pralką i zgłupiałem ,pomóżcie jak mam to zrobić żeby nie ciekło
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#7 15 Gru 2005 20:23   

Był już taki Kolega, co miał podobny problem:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=224105&highlight
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=226233&highlight
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=227930&highlight
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=227930&highlight
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=233357&highlight
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=235652&highlight
Przeczytaj uważnie wszystkie powyższe linki!
Powrót do góry

zakrecony
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 Post autora tematu 15 Gru 2005 20:51   

Hmm... ,faktycznie nie ja sam mam taki problem ,tylko u mnie cieknie z grzałki i dziwie się czemu ta grzałka nie jest jakoś mocowana na śruby nie wiem no jakoś dokręcana ,tylko wsadzana i koniec ,dlatego się pytam czy ja coś zgubiłem ??? czy ma tak być a w linkach jest o wymianie łożysk i smarowaniu silikonem uszczelki ,no może faktycznie ten silikon pomoże z grzałką
Powrót do góry

mrice
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#9 16 Gru 2005 02:09   

grzałka jest wciskana w otwór, a nastepnie rozpierasz jej uszczelkę dokręcając śrubę na grzałce, w ten sposób ją uszczelniasz, co do składania boku zbiornika też silikon jest zbędny, jesli dobrze założysz ściane to nie ma prawa cieknąć
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2005 02:09   

Powrót do góry

noman1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#10 16 Gru 2005 09:40   

mrice napisał:
co do składania boku zbiornika też silikon jest zbędny, jesli dobrze założysz ściane to nie ma prawa cieknąć

niestety nie do końca : jak uszczelka jest zdeformowana i usuniesz kamień tona starej uszczelce może cieknąć, więc albo nowa albo silicon
Powrót do góry

zakrecony
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 16 Gru 2005 16:49   

mrice napisał:
grzałka jest wciskana w otwór, a nastepnie rozpierasz jej uszczelkę dokręcając śrubę na grzałce, w ten sposób ją uszczelniasz, co do składania boku zbiornika też silikon jest zbędny, jesli dobrze założysz ściane to nie ma prawa cieknąć

:D właśnie ,jet tam taka śruba ,ale ze mnie gapa :D później sprawdzę mam nadzieje że już nic nie wycieknie :D

Dodano po 4 [godziny] 36 [minuty]:

No super ,w końcu zakończyłem walkę z maszyną :D dokręciłem grzałkę i już nic nie cieknie ,żadnym silikonem nic nie smarowałem .Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT I WYPASIONEGO MIKOŁAJA
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Whirlpool AWG 680 wymiana łożysk
Strona 1 z 1