Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kontrolka zapięcia pasów w Ford Focus

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Kontrolka zapięcia pasów w Ford Focus
Autor
Wiadomość
artek25
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kielce

Post#1 Post autora tematu 09 Gru 2005 18:24   

Czy jest jakaś możliwość aby bez znacznej ingerencji w elektronikę wyłączyć kontrolkę zapięcia pasów bezpieczeństwa w nowym Fordzie Focusie. Denerwujący jest dźwięk sygnalizujący brak zapiętych pasów w czasie jazdy. Oczywiście nie chodzi mi o kupno samej końcówki i wpięcie jej w zapięcie pasów :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2005 18:24   

Powrót do góry

piotrsta
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Sosnowiec

Post#2 09 Gru 2005 19:16   

Re: Kontrolka zapięcia pasów w Ford Focus

Do uchwytu idzie kabelek od czujnika, dostań się do niego i go zewrzyj i będzie tak jakbyś miał zapięty pas. Jeżeli są dwa to razem ze sobą zewrzyj a jeśli jeden to do masy auta.

Dla bezpieczeństwa powinieneś ten pas zapinać. :wink:
Powrót do góry

krzysiek
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#3 09 Gru 2005 19:27   

Wyręczyłem elektrita i przeniosłem zgodnie z raportem a autorowi polecam link ponizej
http://klubpancernika.fotelik.info/

Mam jeszcze pare linków do stron gdzie można poogladać skutki jazdy bez pasów bezpieczeństwa lecz sa raczej zbyt drastyczne na ogólne forum.
Powrót do góry

Trufel
Poziom 1
Poziom 1

Post#4 07 Lut 2006 10:13   

Mozna wylaczyc kontrolke pasow za pomoca kombinacji kilkukrotnego "zamykania" tychze. Nie pamietam jednak jaka byla to kombinacja, ale bylem swiadkiem jak gosc to wylaczyl...
Powrót do góry

blazki
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: epkt

Post#5 11 Sty 2007 21:14   

Wystarczy kolego palcem wcisnąć na czerwony języczek( tak jakbyś chciał odpiąć pasy) na ok.1 sek. i tylko kontrolka mignie jeszcze parę razy ale nie bedzie już nic piszczało. A tak swoją drogą to lepiej te pasy zapinać, bo airbag może ci z twarzy niezły bałagan zrobić :) Pozdrawiam
Powrót do góry

niedzwiedzki
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Terespol

Post#6 25 Cze 2008 09:18   

Ja mam bardzo podobny problem tylko w drugą stronę, kupiłem autko FORDA FOCUSA z 2000 roku i własnie chcę włączyć kontrolkę niezapiętych pasów.

Prosze o pomoc co mam sprawdzić i gdzie szukać tego zwarcia ??
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Strzegom

Post#7 04 Wrz 2014 13:14   

witam. podepnę się pod temat ale z kontrolką poduszek powietrznych. Czy w każdym fordzie fokusie z roku 2000 1.8tddi podczas przekręcenia zapłonu zapala się kontrolka poduszek ? Sprzedawca od którego kupiłem auto twierdze że raz jest a raz nie ma albo że ten model nie ma takiej kontrolki tylko że jest to powiązane z np. "kontrolką sprawdź silnik". jak jest naprawdę.
Powrót do góry

QuantumXXX
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 04 Wrz 2014 13:26   

Przemek22tex napisał:
witam. podepnę się pod temat ale z kontrolką poduszek powietrznych. Czy w każdym fordzie fokusie z roku 2000 1.8tddi podczas przekręcenia zapłonu zapala się kontrolka poduszek ? Sprzedawca od którego kupiłem auto twierdze że raz jest a raz nie ma albo że ten model nie ma takiej kontrolki tylko że jest to powiązane z np. "kontrolką sprawdź silnik". jak jest naprawdę.

Zawsze się zapala a potem gaśnie po uruchomieniu silnika. Być może auto jest po dzwonie i nie ma poduszek (albo ich usterka) - wtedy kontrolka pali się cały czas nawet jak silnik działa.
Powrót do góry

heretapawel
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: zamość

Post#9 04 Wrz 2014 13:29   

Tak w każdym fokusie ma się pojawiać ta kontrolka,a po sprawdzeniu systemu airbag wyłączyć się,jeżeli system jest sprawny.(sorki spóźniłem się)
Powrót do góry

QuantumXXX
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 04 Wrz 2014 13:40   

heretapawel napisał:
Tak w każdym fokusie ma się pojawiać ta kontrolka,a po sprawdzeniu systemu airbag wyłączyć się,jeżeli system jest sprawny.(sorki spóźniłem się)

W zasadzie kontrolka powinna gasnąć po jakimś czasie niezależnie od innych - nawet jeśli silnik nie działa. Jeśli nie zapala się lub pali się cały czas to coś jest nie tak (np. żarówka została usunięta albo jest usterka).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2014 13:40   

Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 15 Wrz 2014 08:04   

Dzięki panowie. Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo kupiłem to auto, w którym nie zapala się kontrolka. Sprawdziłem stan kontrolek po przez menu serwisowe licznika i również się nie zapaliła..Rozebrałem deskę i wyjąłem licznik, okazało się że w tym miejscu nie ma w ogóle miejsca na żarówkę , na płytce nie ma dziury. Byłem na badaniu komputerem i nie wykazał żadnych błędów poduszek.Czy ta wersja tak ma czy ktoś sprytnie to ukrył?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2014 08:04   

Powrót do góry

andrzej20001
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: za rogiem

Post#12 15 Wrz 2014 09:23   

Jak w Focusie nie ma miejsca na kontrolkę poduszek???
takiej??????
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#13 22 Wrz 2014 08:42   

witam.Przyświecając latarką w miejsce gdzie powinna się znajdować ta kontrolka przebija obraz poduszek, ale gdy zajrzałem pod liczniki nie ma tam miejsca żeby wkładać żarówkę, może być że naniesiona jest jakaś dioda na płytce aby jej nie wyjmować? Co zrobiłem jeszcze.. odpiąłem kable z napinaczy i kontrolka powinna się zapalić (wskazać jakiś błąd) a to nadal ciemność.
Powrót do góry

andrzej20001
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 22 Wrz 2014 09:35   

A to pewnie wydłubana/zaklejona jest,spójrz na płytke licznika.
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#15 22 Wrz 2014 14:58   

Czy istnieje jeszcze jakaś inna metoda sprawdzenia czy poduszki nie zostały odłączone? Czy kablem ELM 327 jestem w stanie to sprawdzic?
Powrót do góry

andrzej20001
Poziom 22
Poziom 22

Post#16 22 Wrz 2014 16:03   

Nic kablem nie sprawdzisz.Podłącz normalny tester . Na 99% był strzał i "naprawa" na pałę.
Powrót do góry

Darkdarkman
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#17 22 Wrz 2014 16:40   

W Focusie MK1 są dwie kontrolki od poduszek.
Jedna jest żółta, druga jest czerwona.

Kontrolka żółta pokazuje usterki w układzie poduszek, kontrolka czerwona, wyłączenie poduszki pasażera kluczykiem na prawym boku konsoli (pomiędzy konsolą a drzwiami)

Kontrolka żółta zapala się po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu. Może zdarzyć się, że jeśli chwilę wcześniej zgasi się samochód, i ponownie przekręci kluczyk to ona się nie zaświeci. Po odpaleniu gaśnie. W przypadku błędów miga, przekazując kody błyskowe, a potem zapala się na stałe.

Kontrolka czerwona podświetlona jest LEDem - nawet w najstarszych wersjach Focus, ze względów bezpieczeństwa (przepalona żarówka vs wyłączona poduszka). Opcja wyłączania poduszki pasażera jest bardzo rzadka. Samochody sprzedawane w Polsce nie miały jej na standardowym wyposażeniu.
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#18 23 Wrz 2014 20:21   

Witam. Nie posiadam w tym fikusie wyłącznika poduszki pasażera. Jest tylko znaczek zeby nie przewozić tylem. Tak mi nie daje spokoju ta niezapalająca sie kontrolka że spać nie mogę.

Dodano po 45 [minuty]:

Witam. Nie posiadam w tym fikusie wyłącznika poduszki pasażera. Jest tylko znaczek zeby nie przewozić tylem. Tak mi nie daje spokoju ta niezapalająca sie kontrolka że spać nie mogę.
Powrót do góry

Darkdarkman
Poziom 20
Poziom 20

Post#19 23 Wrz 2014 21:04   

Tak jak pisałem - czerwona kontrolka jest nieistotna, jeśli nie masz wyłącznika.
Sprawdź żarówkę w żółtej.
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#20 24 Wrz 2014 12:40   

W tym problem że mam tylko jedną kontrolke nie znanego mo koloru a znajduje ona się jako 3 po lewej stronie.
Widziałem na youtubie że w co niektórych autach sie zapala po przekręceniu kluczyka a w innych nie.
Powrót do góry

Darkdarkman
Poziom 20
Poziom 20

Post#21 24 Wrz 2014 12:57   

3 od dołu po lewej stronie jest właśnie od poduszek.
Powinna się zaświecać na kilka chwil po przekręceniu kluczyka.

Możesz ją też sprawdzić odłączając na przykład przedni czujnik uderzeniowy, która znajduje się na pod belką nad chłodnicą.
Oczywiście odłączasz przy odpiętym akumulatorze.

Po odłączeniu kontrolka powinna migać kilkukrotnie, a następnie zaświecić się na stałe.

O błędy się nie martw - po podłączeniu czujnika, nic nie będziesz musiał kasować.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2014 12:57   

Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#22 24 Wrz 2014 15:37   

Tylko jak odepne czujnik i połącze spowrotem akumulator aby sprawdzić czy świeci to nie wywali poduchy? Prubowałem odpinać napinacze pod fotelem ale nic to nie dało.
Ps. Tak to tą kontrolkę widać o nią mi chodzi.
Powrót do góry

andrzej20001
Poziom 22
Poziom 22

Post#23 24 Wrz 2014 15:44   

Jak odłączyłeś napinacze i nic to jest wydłubana lub zaklejona ta dioda.
Powrót do góry

Darkdarkman
Poziom 20
Poziom 20

Post#24 24 Wrz 2014 16:04   

Nie wywali.
Ale tak jak napisał kolega - po odpięciu napinaczy powinno być to samo.
Być może ktoś rzeczywiście zakleił przód tej diody.
Jak wyciągniesz licznik i ściągniesz ten element z szybką, to będziesz widział źródło światła.

Dioda oczywiście mogła też paść po prostu.
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#25 24 Wrz 2014 19:27   

Najprościej chyba bedzie wyjąć liczniki i zobaczyć co się kryje w środku. Zrobię to dopiero w sobote i opiszę co znalazłem. Jak narazie dziekuje wszystkim którzy poświęcili mi troszkę czasu.
Powrót do góry

Przemek22tex
Poziom 13
Poziom 13

Post#26 27 Wrz 2014 20:44   

Witam. Po zdjęciu licznika okazał się mi najczarniejszy scenariusz. Ścieżka zasilająca diodę od kontrolki poduszek została przecięta. (Zdjęcia w załączniku) Po zlitowaniu ścieżki kontrolka po przekręceniu kluczyka zapala się później gaśnie na 2 sekundy i zapala się na stałe. Gdzie znaleźć przyczynę , od czego zacząć auto było walnięte w lewy bok ale poduchy nie były wystrzelone.Gdzie znajduje się moduł poduszek (jeśli jest coś takiego.

Załączniki:
Powrót do góry

Darkdarkman
Poziom 20
Poziom 20

Post#27 27 Wrz 2014 21:11   

Lampka powinna kilka razy błysnąć zanim zapali się na stałe.
Kody błyskowe pozwalają określić usterkę.
W focusie masz dwa czujniki w drzwiach, jeden pod belką nad chłodnicą, i moduł tradycyjnie w tunelu środkowym.
Do tego dwa pirotechniczne napinacze przy fotelach przednich oraz dwie lub cztery poduchy.
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#28 27 Wrz 2014 22:06   

Podłącz pod komputer diagnostyczny (nie kabelek za 30zł), to się dowiesz gdzie szukać błędów - skoro kontrolka się pali to będą błędy w układzie SRS.

Niestety na Tym Twoje możliwości i rady na tym forum się kończą. Nie zalecam podejmowania samodzielnych prób naprawy systemu SRS. Regulamin działu zabrania tego typu dyskusji.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Kontrolka zapięcia pasów w Ford Focus
Strona 1 z 1