Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak podłączyc korektor pod wzmacniacz?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> jak podłączyc korektor pod wzmacniacz?
Autor
Wiadomość
sajmon1100
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Czeladź

Post#1 Post autora tematu 11 Gru 2005 16:59   

otóż mam taki problem:
Kiedyś miałem wzmacniacz Diory i z tyłu byly wejścia na korektor czyli korektor out i korektor in ,w korektorze było to samo i wszystko grało.A teraz mam amplituner sony i korektor sony -we wzmacniaczu mam tylko wejścia : cd ,video ,tape in ,phono oraz tape out ,na korektorze mam line in ,line out oraz tapein ,tapeout: jak to podpiąc? narazie mam tak podpięte ze sygnał z cd idzie do korektora i z korektora wychodzi do wzmacniacza na cd in ,ale wtedy mam tylko korekcje na cd , a na tuner,i video niemam bo wiadomo ze leci tylko z cdka ..Niemam pojecia co zrobic
model wzmacniacza to sony STR AV 310 ,a korektor to Sony SEQ 300
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 11 Gru 2005 16:59   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu RTV:

Powrót do góry

nici
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Ozorków /k.Łodzi

Post#2 11 Gru 2005 17:14   

po line in korektora podlaczasz zrodlo dzwieku,line out korektora laczysz z line in lub innym auxem amplitunera i wszystko gra az milo:)
Powrót do góry

sajmon1100
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 11 Gru 2005 17:38   

Re: jak podłączyc korektor pod wzmacniacz?

ale chyba sie nie rozumiemy-moge podlonczyc np tylko 1 zrudlo dzwieku - bo puszczam sygnal z cd ,nastepnie wchodzi on do korektora ,nastepnie wychodzi z korektora i wchodzi na cd in wzmacniacza ,ale mi chodzi o to jak podloczyc aby np tuner dzialal na korektorze (mam amplituner) ,bo w tym wzmacniaczu niema z tyłu wejsc i wyjsc tak jak np w diorze gdzie były normalnie napisane korektor wejscie wyjscie ,a w moim jest tylko tape in ,out i cala reszat czyli cd,video ,phono
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Gru 2005 17:38   

Powrót do góry

Adi24
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#4 11 Gru 2005 17:51   

Proponuje cos takiego. Zdjąć obudowe wzmacniacza, znaleść wyjście z selektora wejśc, przeciąc scieżki, podlutować i wyprowadzić przewody do gniazd. Te z kolei zamontować z tyłu obudowy. I problem z głowy.
Powrót do góry

maciorkusowaciasty
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#5 12 Gru 2005 10:42   

jesli we wzmaku masz pentle magnetofonowa mozesz podlaczyc wejscie/wyjscie korektora do wyjscia/wejscia na magnetofon we wzmacniaczu, a magnetofon do tape in/out w korektorze. w unitrze 7010 dalo tak sie :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Gru 2005 10:42   

Powrót do góry

sajmon1100
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 15 Gru 2005 00:37   

tylko problem w tym ze niemam magnetofonu...
Powrót do góry

zn21
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mysłowice

Post#7 15 Gru 2005 11:35   

są 2 rozwiązania
1. odpuść sobie bo korektor psuje dzwięk!!! dla mnie korektor w torze audio to wielkie nieporozumienie - znaczna degradacja dzwięku
2. jak ci tak bardzo zależy musisz wpiąć sie między w swoim wzmacniaczu między przedwzamacniacz a wzmacniacz końcowy. Dodatko jak we wzmacniaczu Diory musisz dorobić 2 komplety cinch. Trochę roboty mechoniczno-elektycznej.
Powrót do góry

Rocky Horror
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gliwice

Post#8 15 Gru 2005 13:32   

maciorkusowaciasty napisał:
jesli we wzmaku masz pentle magnetofonowa mozesz podlaczyc wejscie/wyjscie korektora do wyjscia/wejscia na magnetofon we wzmacniaczu

Sama pętla nie wystarczy - konieczna jest jeszcze funkcja "monitora" dla magnetofonu.

zn21 napisał:
musisz wpiąć sie między w swoim wzmacniaczu między przedwzamacniacz a wzmacniacz końcowy

Idiotyczny pomysł. Na wstępie zostaną wzmocnione wszelkie szumy korektora, poza tym nawet najmniejszy szmer potencjometru czy jakiegos przełącznika, odezwie się w głośnikach hukiem który obudził by trupa. Nie mówiąc już o ewentualnych stanach nieustalonych przy włączaniu/wyłączaniu korektora, które w skrajnym przypadku mogły by nawet uszkodzić głośniki wysokotonowe...
Powrót do góry

zn21
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mysłowice

Post#9 15 Gru 2005 14:59   

Rocky Horror - proszę się nie bawić w akademickie rozwazania! zreszta Diora tak robiła i chodzi to jakoś a poza tym ja tez tak wstawiałem i chodzio to bez problemów.
Ciekawe co bys doradził ludzim którzy mają końcówki mocy i przedwzmacniacze oddzielnie? też idiotyczny pomysł bo stany nieustalone?
A z tym hukiem to usmiałem sie do łez. Kołego pomysl trochę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2005 14:59   

Powrót do góry

MarcinG
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Mikołów

Post#10 15 Gru 2005 23:32   

Witam
Kolego zn21 sam trochę pomyśl.
Przykładowo w WS 442 korektor jest włączany w przedwzmacniaczu, przed regulacją barwy i przedewszystkim przed regulacją głośności.
Czy ludzie posiadający osobne końcówki i przedwzmacniacze dotykali kiedyś przewodu sygnałowego podłączonego do samego wzmacniacza?
Co się wtedy dzieje?
Powrót do góry

Rocky Horror
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gliwice

Post#11 16 Gru 2005 03:32   

zn21 napisał:
Rocky Horror - proszę się nie bawić w akademickie rozwazania! zreszta Diora tak robiła i chodzi to jakoś

Proszę o pokazanie schematu wzmacniacza Diory, w którym korektor jest włączony w układ według zasugerowanego przez Ciebie sposobu.

Cytat:
Ciekawe co bys doradził ludzim którzy mają końcówki mocy i przedwzmacniacze oddzielnie?

Dokładnie to samo co tym, którzy mają końcówkę i przedwzmacniacz w jednej obudowie. Nie widzę związku ze sprawą.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> jak podłączyc korektor pod wzmacniacz?
Strona 1 z 1