X

Piec gazowy ARISTON T2/23 MI problem z ciepłą wodą

13 Dec 2005 21:29 PIpitersi
  • #1 13 Dec 2005 21:29
    pitersi
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Problem polega na tym iż pojawiają się problemy z włączeniem pieca podczas
    poboru ciepłej wody. Problem ustępuje gdy włączę na krótką chwilę centralne ogrzewanie.
    Jest mi bardzo potrzebny schemat tego urządzenia jak i wasza pomoc.
  • #2 16 Dec 2005 03:35
    Janusz Adamek
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Polecam kontakt z autoryzowanym serwisem. Brak części zamiennych w normalnej sprzedaży. Schematy elektroniki niedostępne są nawet w serwisie.
  • #3 16 Dec 2005 06:18
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Napisz jakiego typu problemy.Co się dokładnie dzieje.
  • #4 17 Dec 2005 20:19
    pitersi
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Problem juz opisałem,ale postaram sie opisać dokładniej
    Ten model pieca służy do centralnego ogrzewania ( co ) jak i do podgrzewania wody użytkowej ( ciepłej )
    Po włączeniu pieca do pracy (co) nie ma żadnych problemów, pracuje poprawnie. Problem pojawia się gdy piec wyłączy się z pracy (co)( osiągnął zadaną temperaturę pomieszczenia ) i stoi pod zasilaniem bezczynnie. Przy odkręceniu kranu z ciepłą wodą powinien włączyć się aby podgrzać wodę użytkową, ale zdarza się iż nie chce się załączyć, wyłączenie go z zasilania i ponowne włączenie nie usuwa problemu. Brak komunikatów ( czerwona dioda)
    Jedynie wymuszenie termostatem włączenie pieca na pracę (co) odblokowuje pracę podgrzewania wody użytkowej. Po krótkim włączeniu ogrzewania mogę
    wyłączyć ogrzewanie centralne, a piec poprawnie pracuje przy podgrzewaniu
    wody użytkowej. Wygląda tak jakby piec blokował się a odblokowywało go włączenie na krótką chwilę (co)
  • #5 18 Dec 2005 00:55
    PHU Eco-System
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Należy sprawdzić czujnik przepływu .
    Jerzy
  • #6 19 Dec 2005 22:31
    pitersi
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wygląda na to iż czujnik jest sprawny, gdyż po odkręceniu kranu z wodą zapala się na nim dioda. Ponadto gdy piec jest całkowicie sprawny po włączeniu zasilania na krótka chwilę włącza się pompa co.
    odłączyłem czyjnik i pompa po włączeniu zasilania również się włączyła na krótką chwilę.
    Na zaworze bezpieczeństwa jest jakiś czujnik gdy go opukałem to piec zaczął działać poprawnie. Może to zbieg okoliczności a może przyczyna tkwi w tym czujniku.javascript:emoticon(':cry:')
  • #7 30 Dec 2007 16:10
    zbysiu_44
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    mam problem z poborem mocy elektrycznej i pobiera mi 198 wat ico mam zrobic?jestem blisko odebranaia sobie zycia pomocy rozwiazcie mi sznur:D
  • #8 30 Dec 2007 16:48
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Ciekawe.
    Skąd wiesz, że pobiera 198 wat?
    ]
  • #9 31 Dec 2007 13:46
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    pitersi wrote:
    Wygląda na to iż czujnik jest sprawny, gdyż po odkręceniu kranu z wodą zapala się na nim dioda. Ponadto gdy piec jest całkowicie sprawny po włączeniu zasilania na krótka chwilę włącza się pompa co.
    odłączyłem czyjnik i pompa po włączeniu zasilania również się włączyła na krótką chwilę.
    Na zaworze bezpieczeństwa jest jakiś czujnik gdy go opukałem to piec zaczął działać poprawnie. Może to zbieg okoliczności a może przyczyna tkwi w tym czujniku.javascript:emoticon(':cry:')

ten czujnik to czujnik poziomu albo dokładniej mówiac cisnienia wody , sprawdz cisnienie na "zimnej" instalacji na manometrze musi byc wiecej niz 0.9 bara
  • #10 01 Jan 2008 11:59
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Napisz czy po włączeniu CWU podczas gdy "akurat nie działa" włącza się pompa obiegowa.
  • #11 14 Feb 2008 23:51
    krazboy
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Moim zdaniem winny jest zawór trójdrogowy, po prostu się zawiesza. Częsty problem w Aristonie.
    Niestety posiadam tylko instrukcję do pieca jednofunkcyjnego, ale jeżeli zadzwonisz do Mts-a 48 12 4205279 to powinni bez problemu wysłać na maila
  • #12 14 Jun 2009 23:19
    skrobek120
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Mam problem z Kociołem gazowym typu B11bs ! Wszystko dobrze chodzi do momentu podgrzania wody od 60 do 70 wtedy wylacza sie i świeci sie czerwona dioda i leci tylko zimna! prosze o pomoc co moze byc zepsute!z Góry thx
  • #13 15 Jun 2009 18:09
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    W czasie podgrzewu wody użytkowej kocioł przegrzewa się co powoduje wskazanie usterki. Przyczyną przegrzewania może być zabrudzony, zakamieniony i zawapniony wymiennik płytowy.
  • #14 25 Jul 2009 10:19
    grzegorzsto1
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    skrobek 120 i awaria usuniete
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products