Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tonsil ALTUS 200 i 300 - wasze opinie.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Tonsil ALTUS 200 i 300 - wasze opinie.
Autor
Wiadomość
Kwaczor
Spec od akustyki
Spec od akustyki

Miasto: Leszno Poznań

Post#31 18 Lut 2006 14:21   

Re: ALTUS - wasze opinie

PeterMan i Barthezz - proszę się powstrzymać od wzajemnych docinek, bo w innym wypadku wyciągne konsekwencje przewidziane regulaminem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lut 2006 14:21   

Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#32 18 Lut 2006 14:53   

Altus 140 nie jest słabszy od 200. Oba mają około 100W RMS. Do Radmora się nadaje jak lubisz klimaty lat 80tych, jak dla mnie taka kombinacja kłuje w uszy.

radmor za mocny nie jest, ale Altusy są skuteczne, więc powinno to zagrać. Ale będzie grało dosyć metalicznie.

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

Gilotyn@
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: mazowsze

Post#33 18 Lut 2006 15:08   

ALTUS - wasze opinie

ja powiem tak na dyskotece w podstawówce grały Altus 300 pod wzmacniaczem technics tylko nie pamietam jakim bo to było dość dawno i powiem tak wysokie i średnie podobały mi się a co do basu mógł być ale myslałem że będzie lepszy ten co tam był był trochę dudniacy ale ogólnie do techniawek to te kolumienki pod dobrym wzmacniaczem to sie nadaja.
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#34 21 Lut 2006 06:03   

barthezz napisał:
[...] Realny świat nie kończy się nad złomem made in poland bo jest wiele znacznie lepszych produktów jakościowych bijących na głowę Twoje Radmory, Diory, czy Kasprzaki. Pewnie nigdy nie miałeś styczności z czymś co naprawdę GRA a nie dudni, piszczy i posiada szum jak bym stał nad morzem. [...]
A czy mogę prosić o wyjaśnienie, dlaczego ów "złom", "szrot" i t.p. był dostępny w tamtych czasach tylko w sklepach dla górników, fabrycznych, Pewex-u i... za granicą:?: Dlaczego musiałem zjeździć całą Polskę południową, żeby skompletować skromny zestawik: Kleopatra, Daniel, Dama Pik i kolumienki do tego (nie, nie Altusy, bo jeszcze ich nie "wynaleziono"):?: Dlaczego wielu moich kolegów (dziś znanych muzyków, radiowców) chwaliło sobie n.p. Altusy 140, MSH-101, WS-503 czy nawet Radmora :?:
Po części mogę odpowiedzieć: ten "szrot" można było kupić za w miarę rozsądne pieniądze, w przeciwieństwie do trochę lepszego (choć o wiele ładniejszego) zachodniego.
Na tym można było słuchać muzyki z zadowoleniem i za przystępną cenę, a tego ktoś tu nie wziął pod uwagę...
P.S.
Z tego "szrotu" ostał mi się jeno Daniel i na przestrzeni 30-u lat wynieniłem w nim 3 żaróweczki od stroboskopu, 1 bezpiecznik i 2 paski klinowe. Reszta po latach użytkowania poszła sprawna "do ludzi". Fakt - nie tych, którzy zadowolenie podczas słuchani muzyki odczuwają dopiero gdy mają przewody głośnikowe po 2000zł za 1m czy interkonekt cyfrowy za 200 PLN...:D
----------------
Pozdrawiam.
Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: POZNAŃ

Post#35 21 Lut 2006 13:34   

Proszę bardzo: Polski kraj w tych czasach był pod rządami ruskimi więc się dziwisz? tam panowała metoda taka: rób i podrabiaj nie koniecznie dobrze byle żeby był byt na rynku krajowym. Zresztą wyjaśniłem to już w opisywanych przez mnie postach bądź w innych tematach, ciężko użyć przycisku Szukaj?. Mówisz za przystępne pieniądze - to chyba nie wiesz ile to wtedy kosztowało, zwykła diora typu WS354 cały zestaw kosztowałby mnie wtedy 3 czy 4 wypłaty a gdzie życie, gdzie chleb? Ludzie myślicie że na tym się kończy świat - posłuchajcie Yamahy tych starszych modeli, zarówno Duala, czy Technicsa - wtedy zrozumiecie jak brzmią dobrze zaprojektowane od podszewki wzmacniacze. Czemu chcwalą? bo NIE było niczego po za tym :!: , nie było demokracji, wolnego rynku, aby sprowadzić cokolwiek z zagranicy musiałeś występywać do konsula o zgodę a na to czekało się miesiącami a nawet i latami, to nie były czasy tylko jedna wielka błazenada i jeśli nie stałeś w komitecie kolejkowym za chlebem to zapewnie nie wiesz jak w tych czasach się żyło i dla wielu ludzi dziś posiadanie takiego zabytka historii przytwarza ból i cierpienie, głód i ubustwo a nie dumę i chwałę. Nie należę do audiofili lecz swoje niestety słyszałem, nie używam kabli za 1k zł / m tylko zwykłych beztlenówek o przekroju 2x6mm² - takich samych jakie mam w ścianach w kontaktach i nie mam zamiaru wpadać w audiofobię na temat kabli. Czego me ucho nie usłyszy to mam aparatura niech se znajduje. Co do brzmienia polskiego szrotu to łączy mnie jedno i wielu ludzi to potwierdza że nawet stare polskie wzmacniacze lampowe grały lepiej niż to co było wtedy produkowane niekiedy na odwal się - np. Tonsil nie nadążał z produkcją gdyż zapotrzebowanie było niesamowite (raczej chorobliwe), dlatego niekiedy w kolumnach siedziały przypadkowo inne modele głośników bądź jeden 4Ω wysokotonowy mimo że jest z pieczęcią 8Ω`wego. Ja w tych czasach nie stałem za tym tylko pracowałem i czekałem aż ta błazenada trochę opadnie bo kto widział aby nocować przed fabryką po... pudła które do najlepszych nie należą. Przyznam się chciałem kupić Altusy 140 z powodu ich ładnego wyglądu lecz parę lat później dopiero było mnie na to stać to w sklepie już ich nie było (okres zaprzestania ich produkcji) kupiłem Altony 110 które do dziś mi stoją i grają, co prawda głośniki były już w fabryce wysłane do regeneracji ale skrzynia stan cacy. Opowiedziałem w DUŻYM skrócie.
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#36 22 Lut 2006 05:40   

barthezz napisał:
[...]Mówisz za przystępne pieniądze - to chyba nie wiesz ile to wtedy kosztowało, zwykła diora typu WS354 cały zestaw kosztowałby mnie wtedy 3 czy 4 wypłaty a gdzie życie, gdzie chleb?[...]
Wiem, ile co kosztowało, oto przykłady z jednego okresu - 1992(3):
1$ - 500zł
Altus 100 - 20.100zł para (kupiłem w Nowej Hucie i mam do dzisiaj :D)
Deck Technics (jakiś średni model) - 230$ = 115.000zł (Pewex)
Wallkman Sony - 144$ = 72.000zł (Pewex)
MSH-101 - 10.000-15.000zł (giełda w Krakowie pod "Karlikiem")
Przelicz teraz TO na swoje ówczesne wypłaty i powiedz, na co ew. byłoby Ciebie wtedy stać :?: :D
Mnie tylko na MSH-101 (chodzi u kumpla do dzisiaj :!: )
Jeśli miałeś wówczas jakiś sprzęt Yamahy, Duala, czy Technicsa, to jesteś szczęściarzem. Mimo to powinieneś trochę racjonalniej wypowiadać się na temat cena/jakość.
Cytat:
[...] bo NIE było niczego po za tym :!:
Jak widać było, ale nie dla wszystkich a nasz "szrot" szedł na zachód i był tam sprzedawany za ciężkie pieniądze i w dodatku chwalony :!: :D
No cóż, widocznie tam się nie znali albo lubili złom i barachło...:D
Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Post#37 22 Lut 2006 15:12   

Potwierdzasz fakt że nie żyłeś już w "komunie" - ta się skończyła w 1990 roku i ja mówię o tamtejszych cenach gdy ten sprzęt wychodził prosto z fabryk :!: Nie o czasach demokracji z Wałęsą na czele... Możliwe że byłoby mnie stać na coś więcej niż MSH-101 ale pytanie po co gdy nie mam całości :?: Wolałem serdecznie poczekać niż gyźć ściany...
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#38 22 Lut 2006 16:50   

barthezz napisał:
Potwierdzasz fakt że nie żyłeś już w "komunie" - ta się skończyła w 1990 roku [...]
Czy sądzisz, że wyżej wspomniane Altusy kupiłem w wieku 2 lat :?::D Cen z lat 90-ych też nie wziąłem z opowieści babci.
P.S.
A jeśli chodzi o komunę, to chyba cały rocznik '51 trochę się o nią otarł :?::D
Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Post#39 22 Lut 2006 21:57   

Osobiście nie przechodziłem całej komuny bo jak musiałbym mieć koło setki by tak twierdzić... resztę faktów opieram na wieściach rodziców i dziadków.
Powrót do góry

zetes66
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: działdowo

Post#40 11 Mar 2006 00:14   

Zal patrzeć co koledzy robią - jakiś zaściankowy jarmark?Chłopak chce coś o ALTUSACH a tu czyta zgorzkniałych pierników co wszystkie rozumy pozjadali .Jeśli chodzi o Altusy to nawet dziś warte są uwagi ,bo co możemy dobrego kupić do 1kzł ,jakieś niby firmowe niemieckie - a zajżysz do środka a tam się ryż sypie(oczywiście nie japoński) .Co do brzmienia Altusów to wystarczy trochę polepszyć wygłuszenie ,bo fabrycznie było skromne (może tylko moje z 1986r) .Jeśli chodzi o polski sprzęt to radmora miałem tylko dwa lata i to dawno ,następnie jeden z pierwszych modeli DIORY (ile to było zawodu aby złożyć cztery klocki - a górnikiem czy mundurowym nie byłem) .Diorka jeszcze niedawno mi służyła (prawie 20 lat) Mam dziś dość wysoki model SONY i jakoś mam wrażenie że lepiej nie pogra .Teraz moje ALTUSY też idą do ludzi ,ale tylko dlatego że są zbyt duże .Prawie ukończyłem własną konstrukcję ,ktura całkiem nieźle gra .Altusy nie zaliczam do polskiego szrotu - to dobry sprzęt a szrot to raczej produkuje się dziś ,gdzie firmy oszczędzają na każdym szczególe( no może nie licząc kolumn za kilka lub kilkanaście tysięcy - ale to inny świat) .Smieszą mnie niekturzy "audio-maniacy"co wydają kosmiczną kasę na sprzęt ,kable itp a potem puszczają muzykę wypalaną na kompie z mp3-to tak jakby ktoś budował mercedesa a potem założył do niego koła od malucha .Tacy nie dopuszczają do głowy myśli ze polski "szrot" może zagrać nie gożej od markowego sprzętu .I druga rzecz 100-150W na kanał do domu ?Diorą 2x35W spoko nagłaśnialiśmy salę 13x8m ,jak połączyliśmy dwie Diorki to był nadmiar .Czy ktoś zdrowy na umyśle słucha w normalnym mieszkaniu muzyki ,wykorzystując np 5x100W (jak już to nie bez uszczerbku na zdrowiu) .30W na kanał do domu wystarczy :!:Reszta zależy od jakości źrudła dźwięku .Więc jak panowie "serwisanci "doradzacie to nie pakujcie ludzi w niepotrzebne koszty .Powiedzcie raczej laikom jak za małe pieniądze posłuchać zjadliwej jakościowo muzyki .:|
Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Post#41 11 Mar 2006 01:12   

Już prostuję... 30W wystarcza aby słuchać muzyki bez korekcji mój Panie :!: Podbij Pan normalny bas np. 30Hz a nie dudniące 100Hz w regulatorach niskich tonów oraz konturu polskiego szrotu tak wielce przez Ciebie bronionego (wzmacniacze firmy Pionieer też do tego należą gdyż tak samo to podbijają), to zobaczysz na jak długo i cicho wystarczy Ci te twoje marne 30W, gdyż zasilacz przysiądzie i wzmacniacz zacznie zniekrztałcać tą częstostliwość bo nie może jej przez to przenieść a na końcu pierdzieć, ale do tego trzeba mieć aparaturę pomiarową a nie ucho :!: .

Aby dobrze słyszeć materiał dźwiękowy trzeba spełnić 2 warunki:

- stosowne zespoły głośnikowe,
- mieć odpowiednie do tego pomieszczenie - w małym pomieszczeniu nawet z dobranych kolumn nie uzyskasz pełnej palety dźwięku chodźbyś w pory narobił,
- odpowiednio duży zapas mocy dla tego pomieszczenia by móc cieszyć się pełną paletą dźwięku a nie okrojonym jego skrawkiem jak to się dziś robi w sprzęcie estradowym aby zyskać na mocy to odcina się pasmo i daje na sume od 65Hz w zwyż, zwykła publika nie zauważy gdyż wychowani na polskim szrocie oraz marketowym g***** które i tak nie przenosi dobrze pasma i w rzeczywistości po zmierzeniu takiego zestawu gra tak samo, lecz Ci wybredniejsi między innymi ja nie będą mieli zamiaru tego słuchać.

Co do kabli to już gdzieś wspomniałem że nie kupuję ścierwa za 1kzł/m tylko używam zwykłych beztlenówek 2x6mm² i mam głęboko w D te wszelkie audiofilskie pisma gdzie panuje trend kto więcej zapłaci ten wygrywa.

Diorą możesz nawet nagłaśniać dwór ale ciekawe kto to usłyszy drogi Panie, chyba że postawisz paczki o sprawności 102dB/w/m w całym paśmie to wtedy będziesz miał szanse. Nie zagniesz mnie tym - zbyt długo siedzę w branży i zbyt długo żyję byś Ty zachwycony Naszymi podróbami oraz idiotycznym projektem komunistycznym zwącym się Altus (nie mylić z dzisiejszymi, bo te to są nareszcie od około 30 lat dopracowanymi altusami) gdzie inżynier był po trzech piwach, próbował mi wmówić że to jest najlepsze i najświędsze ; radzę posłuchaj sobie takiej Yamahy A-720 (to nie są nowe wzmacniacze, one mają ze 20-25 lat) a zmienisz zdanie o 180* na temat Polskich wyrobów i przyznasz mi rację co do słowa "szrot" (np. słynne psujące się z byle powodu mechanizmy naszych magnetofonów... nie chcę pamiętać ile set razy miałem tone tego sprzętu w naprawie i obym więcej tego nie widział...). Firma Sony nie jest najlepszą gdziekolwiek by się nie lasowała, pomijam najstarsze i najcięższe modele gdzie dźwięk wydobywał się z dużych kapeluszników i preampy przysławiały o zawrót głowy precyzją i dokładnością detali tutejszych tranzystorów, a nie kupą syczącego scalonego badziewia które wychodzi gdy usuniesz automatycznie załączaną gdy brak amplitudy sygnału wejściowego funkcji mute i hybryd których cena przewyższa niekiedy wartość złomowania takiego wzmacniacza.

Co do głośności słuchania to ja w salonie 40m² posiadam tak: 4x ZG40C/9 4Ω i 2x Alton 110 8Ω i powiem że wszystkie kolumny u mnie grają i zawsze grają z pełnymi możliwościami gdyż zasilam to normalnym napędem co ma Slew Rate na bardzo dobrym poziomie wynoszącym 90V/µs dzięki czemu nie targa membranami jak polski szrot a odstęp szumu od sygnału wynosi prawie 100dB. Moc tego to 2x200W/8Ω przy thd=0,01%. Uszczerbku na zdrowiu nie zauważyłem, słyszę tak samo jak przedtem. To że Ciebie od 30W bolą uszy to co będzie na koncercie gdzie potrzeba zachować strategię: dźwięk ma być niesiony na jak największą odległość więc moce i natężenia są pokaźne i jakoś operatorzy tego wszystkiego zarówno artyści jak i DJe nie ogłuchli.

Co do kolumn Altus to jest i było zarówno w czasach komuny jak i teraz znacznie lepiej brzmiących zestawów głośnikowych które zasilenie normalnym wzmacniaczem pokażą zarówno pazury jak i powalą jakością hist(e/o)ryczne Altusy.

Jeśli jednak oceniać w kategorii gdzie przedewszystkim liczy się cena a nie jakość to wtedy warto się zainteresować polskim szrotem pod warunkiem że odbiorca nie ma wyrafinowanych gustów muzycznych...
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#42 11 Mar 2006 05:59   

zetes66 napisał:
Zal patrzeć co koledzy robią - jakiś zaściankowy jarmark?Chłopak chce coś o ALTUSACH a tu czyta zgożkniałych pierników co wszystkie rozumy pozjadali .
no, no - tylko se nie "dziadziu" :!: :D
... i mam nadzieję, że "zgożkniały" (a raczej zgorzkniały) nie mnie dotyczy, czemu dałem wyraz broniąc polskiego "szrotu" i "ścierwa". Z resztą Twej wypowiedzi w pełni się zgadzam.
Cytat:
Jeśli chodzi o Altusy to nawet dziś warte są uwagi ,bo co możemy dobrego kupić do 1kzł ,[...]
NIC :!:
Dodam jeszcze, że Altusy 75, 110, 140 w idealnym stanie można swobodnie kupić za 300-400zł (110, 140 - góra 500zł) a wzmacniacze Diory za 90 - 140zł. Do tej pory nie spotkałem żadnej alternatywy w tym przedziale cenowym (i jakościowym). Mam na myśli swobodny dostęp do w/wym. sprzętu, a nie jakieś jednostkowe przypadki i t.zw. "okazje".
Z tekstu:
barthezz napisał:
[...](nie mylić z dzisiejszymi, bo te to są nareszcie od około 30 lat dopracowanymi altusami)[...]
wynika, że Altusy od 30-tu lat są dopracowaną konstrukcją, więc spokojnie można je polecać tym wszystkim, którzy słuchają uchem a nie przyrządami. :D
Cytat:
Powiedzcie raczej laikom jak za małe pieniądze posłuchać zjadliwej jakościowo muzyki .:|
Moje rady:
a) zainteresować się polskim "szrotem" i "ścierwem",
b) nie patrzeć na wygląd,
c) posłuchać ulubionej muzyki na tym sprzęcie, który jest w zasięgu naszych możliwości (niekoniecznie polskim),
d) wybrać to, co nam odpowiada, zwracając uwagę na ew. możliwości serwisowe i koszty napraw.
Powrót do góry

de Virez
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: B-stok / WWA

Post#43 11 Mar 2006 08:07   

ALTUS - wasze opinie

no to ja cos dorzuce - muzycy i radiowcy chwalili sobie altusy 140? to co oni innego sprzetu nie slyszeli? Niestety o ich słuchu to dobrze nie swiadczy. Jeszcze mi tu napisz ze sluchali jazzu czy klasyki.
altus - poziom Hi Fi ;p
_____
prosimy głuchych o niewypowiadanie sie o super jakosci polskiego budżetowego hajendu czyli altusa.
________
a zeby nie byl offtopic, to ja cos do autora napisze.
Mozna za 700 zl kupic komplet nowych kolumn od tonsila, i nie zadnych altusow. 3 drogi, kopułka. Nie bedzie to rewelacja, ale z firmowych sprzetow nigdy nie bedzie rewelacji w tej cenie.
A Altus to gniot!
_______
o słuchaniu ulubionej muzyki na Altusach:
uwielbiam jak czykacze w elektronice zagłuszają całą reszte.
uwielbiam jak smyczki świdrują mi mózg do bólu.
uwielbiam zamulony dźwiek sredniaka (troche go za wysoko fabryka przycieła)
o basie nie bede sie wypowiadał.
Powrót do góry

micho a
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: zd.-wola koło łodzi

Post#44 11 Mar 2006 11:14   

brzmienie jest kwestia indywidualna każdego człowieka !!!! i gust muzyczny

w paru kwestiach sie z bartezzem nie zgadzam tzn oto moje zdanie o altusach

owszem altusy 140 są nieudane bo głosnik basowy można o kant d...y roztrzaskać dasz mu 30 hz to zara łomocze karkasem o dno szczeliny basu ma tyle co gdn 20/xx mocy niewiele ta impedancja też jakaś dziwna

magnesik wypierdkowy ..........

zwrotnica 6db/okt to kompletna bezdenna głupota kolumny o zacięciu imprezowym z taką zwrotka ...........palące sie z byle powodu gdwt to norma do której trzeba przywyknąc

ale to są jedynie 2 kwestie które mi nie pasują :D

altusy 110 i 75 lubie tzn wole od nich serie alton/midlton ale 110 i 76 moge słuchać.basu mają sporo charakterystyczne imprezowe brzmienie um cyk um cyk mało średnicy piszczą i dudnią ale mnie to nie przeszkadza :D:Dfajne kolumny na domowe imprezy i dla lubiących czadzik :d

w sumie to miałem 75 krótki okres czasu jak byłem młody (zawiechy z prześcieradła i po 10 razy lutowane cewki w wysokotonowych :D)i na prawde nie narzekałem kążdemu słuchającemu muzy rozrywkowej lubiących brzmienie tanich estradówek moge polecić te kolumny

a diory uwielbiam nie cierpie płskiego dzwięku jak nie ma konturu we wzmaku to od razu mnie nie denerwuje :D:D dla mnie kontur mógłby działac przez cały obrót żeby było um cyk um cyk ttylko :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2006 11:14   

Powrót do góry

Grabo
Poziom 14
Poziom 14

Post#45 11 Mar 2006 12:58   

ALTUS - wasze opinie

Panowie jaki sens mają kłotnie o ceny w czasach komuny, przecież to nie miało zbyt wiele wspólnego z rynkową ceną... fakt jest faktem, że Polski sprzęt był montowany głównie z tanich podzespołów i ogólnodostępnych, a nie jak niektóre obecne sprzęty , które lepiej zezłomować niż naprawiać. Gdyby nasz sprzęt istniał na wolnym rynku wtedy można by mówić, co miało korzystniejszy stosunek ceny do jakości.
Natomiast co do samych altusów, to już chyba milion razy wszystko zostało powiedziane. Zresztą czy to jedyne polskie kolumny? było tego całkiem sporo modeli, to dziwne, że ciągle rozprawia się tylko o altusach...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2006 12:58   

Powrót do góry

Luli
Poziom 17
Poziom 17

Post#46 Post autora tematu 11 Mar 2006 13:56   

ALTUS - wasze opinie

A co myślicie o ALTUS 300 ??
Powrót do góry

Mateuss
Poziom 16
Poziom 16

Post#47 11 Mar 2006 14:19   

Ale macie powody do kłótni... barthezz rzuca tu jakimiś parametrami typu Slew Rate... gdzieś indziej jest toczona wojna o Damping Factor, teraz o mocy była wzmianka...
Ja mistrzem nie jestem i jeszcze długo nie będę, nie mam słuchu absolutnego (to nie znaczy że słuch mam d d..), mam radmora 5102 i altusy 110 i mi to pasuje. i zdania swojego nie zmienię choćbyście zwyzywali te kolumny od najgorszego.... (choć czasami nie wiem czy bardziej już można). Ale mam je dlatego że nie mam pieniędzy na coś innego a ten dźwięk( nie są to jednak fabryczne altusy) mi się PODOBA co nie znaczy że komuś też się musi podobać. Ja przede wszystkim słucham muzyki a dopiero na samym końcu patrzę na sprzęt z którego ta płynie..

I też wam radze zacząć słuchać po prostu muzyki a nie THD SR DF, mocy i wszystkiego co jest w instrukcji napisane
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#48 11 Mar 2006 19:20   

de Virez napisał:
prosimy głuchych o niewypowiadanie sie o super jakosci polskiego budżetowego hajendu czyli altusa.
Jeśli to mnie masz na myśli - zacytuj fragment w którym użyłem określenia "super jakość"
Cytat:
no to ja cos dorzuce - muzycy i radiowcy chwalili sobie altusy 140? to co oni innego sprzetu nie slyszeli? Niestety o ich słuchu to dobrze nie swiadczy. Jeszcze mi tu napisz ze sluchali jazzu czy klasyki.
altus - poziom Hi Fi ;p
Słuchali jazzu (o rocku nie wspomnę). Gdybyś uważniej przeczytał moje wypowiedzi, to może i zauważyłbyś, że mowa była o latach 70-80 i zupełnie innych normach Hi-Fi oraz całkiem niedorzecznych realiach finansowych. Inny sprzęt słyszeli w studiach i u zamożniejszych kolegów, którzy mieli szczęście mieć kogoś "zagranicą", bo ich pensja w Polsce równała się 30-50$ :D .
Czy ten komplet nowych kolumn od tonsila za 700 zl będzie o wiele lepiej brzmiał od Altusów 75 w idealnym stanie, za które dałem 230 zł :?:
Jak on się ma do Altusów 100, które mam od nowości i za które dostał bym pewnie góra 300 zł :?:
Powrót do góry

!ron
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Żywiec

Post#49 11 Mar 2006 20:36   

No to może i ja się dołacze. Najpierw co do topicu:
Otóż Altusy dla poczatkującego graja pewnei super... Dla
"zaawansowanego" ucha Altusy (i inne sprzęty tonsila) z wolna zaczynają odhcodzić na strcyh a potem już tylko "do ludzi". Jeśli człowiek usłyszy coś lepszego nie bedzie chciał wrócić do Tonsila.
Jednak bądz co bądz to do 1000zł możesz sobie coś lepszego zlozyc na kopułce i dobrze dostroić bas, ja tk zrobiłem i od Altusa 110 grają lepiej, kosztowało mnie to tyle co "nowe"-"stare" Altusy 110/140. Więc jeśli masz 100zl iwestuj 400zł w napęd a reszte w DIY-opłaca się i będziesz bardziej zadowolony. No chyba że masz 2 lewe ręce.

A teraz do kłutni dwuch "starszych panów" (bez obrazy oczywiście) - nie wiem jak było za komuny, ale dziś gdy rynek mamy otwarty to porówanie Tonsila z innymi firmami w tym przedziale cenowym wygląda tak, że Tonsilki sa gdzies po srdoku stawki moim zdaniem, jedne głośniki mają lepsze inne gorsze. Inne firmy moga mieć mniej lub bardziej wyrównane jakościowo przetworniki. Co do brzmienia to Tonsil według mnie w kategorii typowych basowców to totalna kicha. Średnica i wysokotonówki dobre.

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Październik 2014 Visaton Aria Light - monitorki do PC
Powrót do góry

zetes66
Poziom 5
Poziom 5

Post#50 12 Mar 2006 00:10   

Dodano po 1 [minuty]:

A jednak będę bronił "polski szrot" no może ktoś powie ze jak taki dobry to po co sprzedałem Diorę.Więc nikt chyba nie twierdzi tu że jest on najlepszy .Może warto wspomieć że sprzęt unitry różnił się między sobą w zależności czy była to produkcja na kraj czy na export .Być może miałem wersję eksportową bo przez cały czas eksploatacji nie musiałem odwiedzać serwisu .Korektorem można było dość dobrze dostroić dzwięk do potrzeb czy gustu .
Popatrzmy tak globalnie na cały sprzęt grający ,buczący i szumiący sprzedawany w polsce - jak bym miał kupić mini wieżę czy nawet wieżę -taki jeden klocek -czy zestaw kina z takimi pierdziawkami wielkości paczki papierosów i subem 10l z głośniczkiem 13cm to wolałbym słuchać Diory z Altusami .Jak Diora to taki szrot to jak określić tą resztę ,te marketowe hity??
Oczywiście że mamy teraz duży wybór dobrego sprzętu i ja też z tego skorzystałem - kupiłem Sony - napewno zaraz ktoś będzie krytykował tą firmę ale mi się podoba i odpowiada .Jak ktoś powie że TECHNICS jest lepszy to za chwilę następny powie ze HARMAN itd
Kolumny zrobiłem sobie sam i narazie jestem z nich zadowolony .
Podsumowując temat - polski sprzet ,a szczególnie Diory i Radmory to sprzęt strawny którego da się słuchać ,a "szrot" bardziej pasuje do towaru z marketu . I nikt nikomu nie wmawia że sprzęt unitry jest lepszy od sprzętu markowego ,z tym że na taki trzeba mieć poprostu więcej kasy .
Altusy ? No cóż miałem 110 i o takich niby "szrotach" tylko mogę coś powiedzieć - podpięte do dobrego wzmaka grają poprostu nieźle ( jak dla normalnego człowieka lubiącego posłuchać muzyki dobrej jakości) i też nie pasuje do nich określenie "polski szrot"
Do autora postu - jak chcesz coś kupić - to nie słuchaj wypisanych tu "dobrych rad" - posłuchaj lepiej sprzętu który zamierzasz kupić - więcej będziesz wiedział :!:
Powrót do góry

de Virez
Poziom 18
Poziom 18

Post#51 12 Mar 2006 08:19   

ALTUS - wasze opinie

SławekX
Dla mnie przez te wysokie tony prawie wszystko inne od tonsila gra lepiej od altusa. Wysokotonowy jazgot po prostu wlacza we mnie agresora, mam chec wziac te kolumny i pouczyc latac (mieszkam na 2gim pietrze).
nie mowie juz o takich niuansach, jak brak srednich tonow, ale ta tuba na wysokich to jest zbrodnia.

ps nie mam sluchu absolutnego.

ps2
zetes66
posluchal bys czegos lepszego i na altusy bys nie spojrzal.
oczywiscie wszystko zalezy od tego, jakiej muzy sluchasz. Jesli elektroniki i techno, to nie ma specjalnej roznicy, czy kolumny sa dobrej jakosci, czy gorszej.
Powrót do góry

zetes66
Poziom 5
Poziom 5

Post#52 12 Mar 2006 10:18   

de Virez napisał:
SławekX
nie mowie juz o takich niuansach, jak brak srednich tonow, ale ta tuba na wysokich to jest zbrodnia.

oczywiscie wszystko zalezy od tego, jakiej muzy sluchasz. Jesli elektroniki i techno, to nie ma specjalnej roznicy, czy kolumny sa dobrej jakosci, czy gorszej.

A wię tak - muzykę słucham trochę ambitniejszą a co do posłuchania innego sprzętu -żyję wystarczająco długo i posłuchałem już różnych rzeczy :D
Napisałem jasno (wystarczy dokładnie przeczytać :!: ) że nie uważam Altusów za najlepsze :!:
Napisałem tylko że jak patrzę jaki sprzęt ludzie kupują (cały przedział dzisiejszej oferty od mikro wieżyczek zaczynając)to moim zdaniem Altusy są dokładnie gdzieś po środku ,
Być może że Altusy te mocniejsze -140 i wyżej miały inne brzmienie niż 75 czy110 - nie wiem ?Ale wzmak Diory w połączeniu z korektorem dawał możliwość ustawienia barwy dźwięku do przyjemnego poziomu .
Co do posłuchania czegoś lepszego to w tej chwili moje DIY są na tyle lepsze że bez korektora barwa dźwięku jest do przyjęcia .
Sens moich wypowiedzi miał inny cel niż bronić czegoś na oślep .

Chodziło o to że jak ktoś ma określoną ilość kasy na sprzęt a nie potrafi lub nie ma warunków na budowę DIY ,to lepiej niech kupi Altusy i ewentualnie wymieni któreś głośniki ,poprawi wyciszenie - niż ma kupić jakieś g.... za 500-600zł.
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#53 12 Mar 2006 17:04   

de Virez napisał:
SławekX
Dla mnie przez te wysokie tony prawie wszystko inne od tonsila gra lepiej od altusa. Wysokotonowy jazgot po prostu wlacza we mnie agresora, mam chec wziac te kolumny i pouczyc latac (mieszkam na 2gim pietrze).
A co stoi na przeszkodzie, by wymienić wysokotonowy na inny :?: Mniej tym szkody wyrządzisz niż podczas nauki fruwania. Poza tym, w Altusach o których ja mówiłem (75, 100, 140), są trójstopniowe przełączniki. Jeśli i to nie wystarczy, można użyć korektora (o czym pisze zetes66).
Cytat:
Nie tylko Ty tak radzisz, ale nikt nie podał jakichś konkretów. Zauważ, że pisząc o "Altkach", podawałem też konkretne ceny, w jakich je można bez większych problemów kupić (280 - góra 500 zł - w zależności od modelu i stanu). Zaproponuj coś lepszego w adekwatnie wyższej cenie.
P.S.
Jakoś nikt nie wspomniał o Altusach 100 (mam takie). Była to dosyć krótka seria (albo tylko eksportowa i u nas rzadko spotykana). Są o wiele cięższe niż 75-ki. Jeśli ktoś je zna - bardzo proszę o porównania do 75, 110, 140.
Odnośnie Altusa 140 - czy tłuczenie cewki o dno szczeliny występuje przy każdej głośności ? Pytam, ponieważ słucham na góra 1/2 mocy na Diorze "Tosca 2" 2x35W a może będę je mógł kupić (150zł).
Powrót do góry

jakitaki
Poziom 13
Poziom 13

Post#54 12 Mar 2006 20:00   

ALTUS - wasze opinie

Poczytaj http://www.kolisz.pl/alt18.htm,z altusów jedynie 300 są IMHO coś warte - ale potrzebowałbyś mocnego wzmacniacza (np yamaha ax-870 i wyżej).
Pomyśl o zrobieniu czegoś "samodzielnie",skopiuj jakiś projekt - "dechy" możesz kupić przycięte na wymiar,o pomoc ze zwrotnicą można poprosić na każdym forum diy,skleić i poskręcać chyba potrafisz?
Efekt napewno jest tego wart ...
cya
Powrót do góry

de Virez
Poziom 18
Poziom 18

Post#55 13 Mar 2006 00:58   

ALTUS - wasze opinie

podalem konkrety. za 600-700 kupisz nowe kolumny tonsila. wchodzisz na www tonsila i masz wszystko. No nie bedzie takie sprawne, jak altus, ale nie każdy lubi dyskoteke w domu.
Czy chocby male monitorki STXa (500 zl za komplet).
Za altusem stoi tylko cena.
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#56 13 Mar 2006 05:44   

jakitaki--> Dzięki za link, ale już to czytałem i nawet ściągnąłem - może się przydać :D. Altusów 300 nie zamierzam kupować, bo mam Altus 100 (na front) i Altus 75 (tył) do kina domowego (+ centralny i sub). O Altusy 140 pytałem, bo może będę mógł kupić za 150zł i zastanawiam się, czy będą lepsze od którejś pary - 75 lub 100... :?: Z tego też powodu prosiłem o wypowiedzi na temat Altusów 100 i ich porównanie do 140. Mam jeszcze jedną parę Peerles-ów podłączoną do AWS 502, na których częściej słucham muzyki z wieży i PC. O samodzielnych konstrukcjach narazie nie myślę z braku czasu i "kasu" (sensu także :D ). W grę mogą wchodzić jedynie jakieś niezbyt kosztowne, ale sensowne modyfikacje.
de Virez napisał:
[...]Czy chocby male monitorki STXa (500 zl za komplet).
Za altusem stoi tylko cena.
Na temat STX-a słyszałem także różnorakie opinie, ale mogę je zweryfikować osobiście, bo jest przedstawicielstwo w Krakowie, o czym przed momentem się dowiedziałem. Kiedyś nawet w sklepie porównywałem 3 wysokotonowe: jakiś STX, Pershing (lub podróba) i jeszcze jakiś tam (przedział cenowy: 25-60zł) i najlepiej wypadł ten Pershing za ok 60zł. W przeciwieństwie do STX-a, miał czyste wysokie brzmienie a ja lubię "górę":D
A tu link do ciekawej dyskusji :D :
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=16747&all=1
Powrót do góry

Vitu
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Drelów

Post#57 17 Wrz 2006 22:18   

Za czasów kiedy chodzilem do podstawowki na dyskotece byly altusy nie pamietam jakie 200 albo 300 i wzmacniacz kenwood , gralo to rewelacyjnie , pamietam ze po przysciu do domu jeszcze mi bass chodzil po uszach . Teraz mam Altus 200 i wzmak diora 504 , gra duzo gorzej . Altusy dobre , ale trzeba do nich dobry wzmacniacz bo inaczej nic z nich nie wycisniesz .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Wrz 2006 22:18   

Powrót do góry

altusman
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#58 18 Wrz 2006 13:47   

Cytat:
A co myślicie o ALTUS 300 ??

Sądze że są dobre,i ładnie grają nie wiem jak te starsze modele ale ten gra naprawde dobrze i bas potrafi byc potężny.Obecnie mały tunning tych kolumn robie.Jak słucham Haggard Eppur si muove,to ciarki przechodzą a kanapa dostaje wibracji .Może w moim przypadku rolę odgrywa też duży pokój ok 30m2 i to że dom jest prawie cały z drewna ale nie narzekajcie na Altusy przynajmniej tą nową serie bo są przyzwoite.Nawet zwrotnica to solidna płytka drukowana a nie "pająk" na dnie doniczki jak to bywało w starszych modelach.Tuba zabezpieczona dobrze bezp.multifuse.Diora WS 504b napędza to az miło,do tego Audigy 2ZS.Na dzień dzisiejszy nie zmieniam sprzętu,jeżeli miałbym to zrobić to na coś wielkiego pokroju Dali lub B&W żeby róznica była baardzo duża,ale to są drogie rzeczy...więc cieszę się Altusem 300.Jest o niebo lepszy od tych wszystkich Creativów i Logitechów, zestawów x.1.To moja opinia
Powrót do góry

SławekX
Poziom 14
Poziom 14

Post#59 19 Wrz 2006 00:31   

altusman napisał:
[...]...więc cieszę się Altusem 300.Jest o niebo lepszy od tych wszystkich Creativów i Logitechów, zestawów x.1.To moja opinia
Też mi się tak wydaje, chociaż mam Altusy 100 + 75 i słuchając jakiegoś Creativ'a w MM podobne odniosłem wrażenie. Jedyna wada Alusów w przypadku zestawu x.1, to ich rozmiar. Ja akurat mam taki układ pokoju, że PC-ty i TV stoją na jednej osi a kolumny mają swoje stałe miejsca i nawet mam gdzie ustawić boczne satelity (małe Tonsile) do zestawu 7.1.
Powrót do góry

zjaaadac
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: wrocek

Post#60 26 Wrz 2006 04:01   

nie no tak czytajac wasze wypowiedzi wychodzi na to ze: kupie wzmachol napisza 20 w poboru z sieci trafo bedzie na 2w a bedzie mi dudnic 4000w na kanal :) pozatym zbyt duzo zeczy ma znaczenie takie przeliczanie nie ma sensy bo jesli zasilacz z china na jakims dziadostwie bedzie wlozony do dajmy na to mega wzmachola to bedzie dzwiek + gratis spawareczka!! hehe klasy jakosci wzmacniacza + zasilki+ sprawnosci elementow uzytych + wiele wiele innych czynnikow ma znaczenie przy takiej analizie przynajmniej z tego co ja wiem wiec po jakiego .... sie tutaj sprzeczac kazdy ma tu jakas swoja racje i kazdy jej tez nie ma lacznie ze mna :) pozdrawiam!!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Tonsil ALTUS 200 i 300 - wasze opinie.
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1234  Następny