Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

czujnik cofania nie dziala prawidlowo.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> czujnik cofania nie dziala prawidlowo.
Autor
Wiadomość
robert199
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Tomaszów Lubelski

Post#1 Post autora tematu 17 Gru 2005 21:34   

niedawno zamontowałem czujnik cofania. taki za 130PLN z allegro
zamontowalem wszytko i pokazuje odleglosc wtedy kiedy mu sie podoba i ma bardzo maly zasieg jesli wogole zaskoczy.
Moge go odeslac bo dzwonilem do spzredawcy ze niema problemu,
ale podejrzewam, ze przyczyna moze byc hak.
czujnik zamontowalem jakies 48cm nad ziemia rozstaw miedzy nimi to 39cm.
ale zauwazylem, ze jak testuje czujniki pojedynczo, czyli podlaczam tylko jeden i sprawdzam czy dziala, to czujnik wykrywa juz od 2 metrow i niewazne czy trzymam go 20cm nad ziemia czy metr.
oczywiscie uwzglednilem stzralki na czujnikach.
czy ktos sie juz z czyms takim spotkal??
jak sprawdzic czy urzadzenie jest napewno sprawne, aby na darmo nie odsyłac do reklamacji jesli jest sprawne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Gru 2005 21:34   

Powrót do góry

jokrasa
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Skierniewice

Post#2 18 Gru 2005 02:16   

Widocznie zachodzi konflikt w odbiorze sygnałów podczas podłączonych czujników (elektronika wariuje bo nie wie kto jej przesyła dane).
Napisz co to za produkt chińsko-tajwański?
bo ja mam wynalazek z biedronki i jest badziewny ale tego objawu co ty nie mam.
Powrót do góry

robert199
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 18 Gru 2005 20:22   

jest to exus. pyatalem tych ktorzy to kupilio i nikt problemow nie mial. wiec podejrzewam, ze jest to raczej przyczyna montarzowa.
chcialbym wiedziecz czy hak moze robic takie zaklucenia
Powrót do góry

piter_ok1
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Oświęcim

Post#4 18 Gru 2005 22:05   

Re: czujnik cofania nie dziala prawidlowo.

Ja ze swoim czujnikiem (też. około 120zł) miałem taki problem, że niekiedy piszczał cały czs po wrzuceniu wstecznego, po regulacji (w centrzlce każdy czujnik ma kubek ferytowy do regulacji) wszystko sie uspokoiło i teraz jest ok. W moim przypadku sprzedawca pozwolił mi rozebrac centralke bez utraty gwarancji.
Powrót do góry

robert199
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 19 Gru 2005 12:57   

zapytam czy tez bede mogl rozebrac bez utraty gwarancji, ale u mnie raczej jest taki problem, ze ma za maly zasieg,
bardzo dziekuje za rade jak sprawdze to napisze
------------------------------------------------------------------------------------

niestety regulacja tego czegos nic nie pomogla. bede musial odeslac do reklamacji, wtedy juz bede wiedzial napewno czy to blad montazowy czy uszkodzona centralka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2005 12:57   

Powrót do góry

ziomal
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#6 23 Gru 2005 15:46pomocny post - solucja   

Czujnik nie działa prawidłwo ponieważ jeden z sensorów jest zaciśnięty w otworze wywierconym w zderzaku. Czujnik ma gumki które sa amortyzatorem dla sensora ultradzwiękowego, jeżeki krawędz zderzaka przyciska taką gumkę to wtedy mikrofon traci zdolność do wysyłania i odbierania fal ultradzwiekowych. Przyczyną może być bardzo duża grubość zderzaka (gumeczkę można wtedy lekko przyciąć. Sprawdzone pomaga!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2005 15:46pomocny post - solucja   

Powrót do góry

robert199
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 Post autora tematu 25 Gru 2005 14:25   

faktycznie, otwory wiercilem w listwie,ktora jest gruba, otwór jest głebokości czujnika, moj czujnik z centralka odesłałem do reklamacji. teraz jak bede zakladal nowe czujniki to po wewnetrznej stranoe zderzaka wytne głebiej tą strukture energochłonna i moze bedze dobrze, przynajmniej teraz wiem w którym kierunku szukac przyczyny.
Kiedy mialem czujniki w palcach to dzialalo wszystko dobrze.
Jeszcze chcialbym wiedziec w jaki sposob przyciąc tą gumeczke? czy obciac kawalek czy tylko ponacinac
Powrót do góry

ziomal
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#8 27 Gru 2005 09:50   

Gumke wystarczy wyciąć tam gdzie zostaje naciskana przez krawędz zderzaka.
Powrót do góry

robert199
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 27 Gru 2005 20:54   

tylko u mnie jest tak, ze gumka jest naciskana na calej swojej dlugosci. teraz jak zdejme zderzak to planuje rozwiercic otwory od srodka. Rozumiem, ze czujnik nie powinien sie na niczym innym opierac tylko na tej gumce??
---------------------------------------------------------------------
juz odebralem czujnik z rekalmacji
zalozylem nowa centralke i czujniki
przez caly dzien nie mialem problemu, ale juz dzis jak wrocilem do domu to caly czas pokazywal 0 i piszczal, wyjolem i wlozylem spowrotem i problem sie skonczyl.
centralka byla na d tlumikiem i bylo tam bardzo wilgotno przez duze wachania temperatury wiec zmienilem jej miejsce. Zasieg mam okolo 1,3m jak trzymam w palcach to nawet 2 metry, gumki ponacinalem, nawet czujnik jeden dla proby WD40 prysnołem.
i wydaje mi sie, ze to jednak jest przez jeden czujnik wykrywany hak i wtedy pokazuje 0.
dwa boczne czujniki dzialaja lepiej niz wszystkie razem
Powrót do góry

jackf
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wijnegem

Post#10 17 Cze 2012 17:41   

piter_ok1 napisał:
Ja ze swoim czujnikiem (też. około 120zł) miałem taki problem, że niekiedy piszczał cały czs po wrzuceniu wstecznego, po regulacji (w centrzlce każdy czujnik ma kubek ferytowy do regulacji) wszystko sie uspokoiło i teraz jest ok. W moim przypadku sprzedawca pozwolił mi rozebrac centralke bez utraty gwarancji.

Witam.Mam podobne objawy,czujnik czesto piszczy ale nie ma przeszkody przed. Jak wyregulowac tzn zmniejszyc czulosc czujnikow, wkrecajac w kubku ferrytowym czy wykrecajac? z ruchem zegara czy naprzeciw?.. Dzieki za odp
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Cze 2012 17:41   

Powrót do góry

grala1
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kalisz

Post#11 17 Cze 2012 17:52   

Panowie, sprawdźcie czy macie zamontowane dobrze czujniki.
Na czujnikach sa strzałki które pokazują gdzie jest góra czujnika.
Powrót do góry

jackf
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wijnegem

Post#12 17 Cze 2012 18:30   

u mnie czujniki sa umieszczone poprawnie,strzalki do gory, czujniki "patrza" prostopadle do ziemi, przycialem te gumki, moze sa troche za nisko, tyl na 56cm , przod na 46cm. Z tylem jest ok ale przod podpiskuje, jak zmniejszyc czulosc?
Powrót do góry

egon1986
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tarnowskie Góry

Post#13 02 Lip 2012 21:41   

Witam mam problem z systemem cofania, posiadam zestaw 8 czujek przód i tył firma URZ0219 CRS-7500. badziew działa fatalnie non stop piszczy jak mu sie podoba lekki wiatr i już wyje. Szukałem na centralce jakiegos pokrętła ale nic nie ma, czy ktos miał taki problem z tym modelem ?? jak to wyregulować?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> czujnik cofania nie dziala prawidlowo.
Strona 1 z 1