X

koncesja -ile kasy i gdzie zdobyc?

17 Dec 2005 23:15 MAmarcinek77
  • #1 17 Dec 2005 23:15
    marcinek77
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    W jaki sposob zdobyc koncesje(papier uprawniajacy do montazu zabezpuieczen np w jednostkach wojskowych)? jaki jest koszt uzyskania koncesji i na jaki okres?
  • #2 17 Dec 2005 23:36
    jkier
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Bardzo prosto:)
    Aby takie rzeczy robić dla wojska musisz mieć certyfikat bezpieczeństwa przemysłowego.
    Robisz tak:
    1. Zakładasz dowolną działalnośc gospodarczą (koszty uzaleznione od formy, np założenie jednoosobowej DG koszt ok. 1000 zł, założenie spółki z o.o. koszt ok 52000 zł)
    2. Zatrudniasz na etat Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych oraz Kierownika Kancelarii Tajnej (koszt w zależności ile się dogadasz),
    3. Budujesz kancelarię tajną zgodnie z wymogami ustawowymi, koszt od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy zł. plus wyposażenie drugie tyle.
    4. Ww. Pełnomocnik przy współpracy z ABW przeprowadza proces uzyskania Poświadczenia bezpieczeństwa dla Twojej osoby i dla pracowników którzy będą się tym zajmować - koszt kilka tys. zł od jednej osoby, czas ok. 6 miesięcy
    5. Jak juz to masz starasz się o certyfikat przemysłowy dla firmy, kolejne kilka tysięcy zł i kolejne miesiące.
    I teraz możesz śmiało startować w przetargach i starać się o zlecenia z wojska, policji i innych takich...
  • #3 22 Dec 2005 08:46
    kolo
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Głupota tego kraju nie zna granic... Ja np. na zlecenie firmy która robiła modernizację dla Policjantów tj. remont wymiana okien, stolarki robiłem systemy alarmowe, kontrolę dostępu , CCTV, itd. Mam nawet kilka umów o konserwację ...
  • #4 19 Jan 2006 16:38
    humek
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    nie dziwota! A co Wy dzieci jestescie?????? tu tylko o kase chodzi jeszcze dodam ze o łatwa kase!! i tyle.
  • #5 20 Jan 2006 01:30
    BONO
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    niech sobie sami zakładają a nie frajerow szukają
  • #6 20 Jan 2006 07:07
    adamosk
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam
    dostęp do informacji niejawnych to nie frajerstwo, i dlatego w obiektach wojskowych, mennicach i innych obiektach tego typu nie może pan Kowalski wejśc jak do "sklepu" - chyba się nie dziwicie?
    A z drugiej strony jak pan Kowalski będzie mial kancelarię tajną i poświadczenie ABW to i tak "wkręcic" się w taką robotę to.............
    Przecież wiecie ilu generalów na emeryturze ma firmy zajmujące się waśnie tymi sprawami ;)

Ale do tematu koncesja - 1 etap dziaalnośc gosp, 2- Licencja 2 stopnia potem 3 - wniosek w MSWiA o wudanie koncesji. Nie wiem czy się nie pozmieniay ceny jakiś czas temu wydanie koncesji kosztowalo 600zl a licencji ok 450.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products