Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer STX GDN 30-300-4-AP plus wzmacniacz Mosfet

dorix 18 Gru 2005 20:39 44289 120
  • Witam
    Prezentuję zestaw, który uzupełnia moje kino domowe. Subwoofer umieszczony jest w skrzyni o pojemności 32 litrów z dwoma terminalami Bassreflex z boku. Jest zestrojony przy uzyciu programu WinInso na 40 Hz. Wnetrze obudowy jest wytłumione gąbką. Na razie jest ona w stanie surowym, ale w najbliższym czasie zostanie wykończona czarna okleiną. Wzmacniacz jest to typowa kontrukcja Mosfet z tranzystrorami IRFP240 i IRFP9240 zasilana jest trafo 2x35V o mocy 300watt. Filtracja wynosi 20 000 mikro faradów na szyne, do tego 10nF równolegle z każdą dioda prostownicza, na uzwojenu pierwotnym trafa jest warystor. Zamontowany jest układ opóźniający włączanie głośnika, zabezpieczenie przed DC i przeciwzwarciowe. Do tego jescze zabezpieczenie termiczne. Przy mocnym graniu radiator mocno sie nagrzewa, dlatego zostanie zamontowany wentylator regulowany termistorem. To tyle opisu technicznego, teraz wrazenia odłuchowe. Bass jest bardzo silny, głośnik wytwarza ogromne ciśnienie akustyczne, bass jest szybki i miły dla ucha. Mam duzy pokój, mimo tego czuć na sobie uderzenie bassu. Subwoofer ten wspniale wspólgra z reszta zestawu.
    Pozdrawiam[/img]

Fajne!
  • #2 19 Gru 2005 00:43
    j4rek
    Poziom 18  

widze ze koncowka od altrona :)

• #3 19 Gru 2005 02:16
    ALTON
    Poziom 38  

Poproszę więcej zdjęć samego suba / głośnika :)

• #4 19 Gru 2005 12:30
    Gibon007er
    Poziom 22  

Wzmak ma 200 na wyjsciu i dobrze Ci ciagnie tego "potwora" :D :D :D
    :?:

a i mozesz jescze podac wymiary skrzyni :?: moze z nich skorzystam....

• #5 19 Gru 2005 13:39
    Franklin
    Poziom 14  

Wiatm!!!
    No subik ladny tylko przydalo by sie go troszke wykonczyc:) Slyszalem ten glosnik w akcji i bylem pod wrazeniem bo nawet tak dojsc targalo pomieszczeniem:D Jesli mozesz to udostepnij schemat wzmaka
    pozdrawiam

• #6 19 Gru 2005 21:38
    c4meleon
    Poziom 11  

Witam elektrowiczow.
    Kolego dorix mam wielka prosbe mogl bys zalaczyc schematy w/w zabezpieczen do wzmacniacza poniewaz posiadam koncowke holtona 400 i potrebuje to pozadnie zabezpieczyc. Pozdrawiam.

• #7 23 Gru 2005 01:16
    dorix
    Poziom 11  

Hej.sorki ze dopiero teraz, ale przez cały tydzien w domu mnie nie ma. koncówka i zabezpieczenia sa od Altrona. w załączniku wstawiam schemat wzmacniacza, niestety płytki nie mam. jutro wstawie jeszcze schemat zabezpieczenia i podam wymiary skrzyni.pozdrawiam

• #8 05 Sty 2006 16:10
    .::cinek_86::.
    Poziom 10  

Czy mógłbyś podać również wymiary tuneli bassreflex

• #9 05 Sty 2006 17:17
    lechoo
    Poziom 39  

Nie lepiej było zabudować wzmacniacz z tyłu obudowy głośnika? To plastikowe pudełko bardzo psuje całość konstrukcji...

• #10 06 Sty 2006 23:18
    DUD3K
    Poziom 19  

Witam

Możecie mi też zarzucić tu plik do WinIsd z tym głosnikiem (driver'em) ,chodzi mi o plik samego głośnika. Na STX piszą ,że ma wychylenie "Xmaxlin(+/-) 3,1 mm" czy to pomyłka? Czy chodzi o 31mm? Powiedzcie mi to a plik sobie sam stworze...

Planuje sobie coś takiego zbudować zamiast mojego na 2xSTX GDN 27 150 SC ,bo ta skrzynia duża... ale zrobiłbym niższe strojenie niż autor tematu (~30Hz).

pozdrawiam i życzę udanych konstrukcji
    dud3k
    :D

• #11 07 Sty 2006 14:00
    !ron
    Poziom 21  

Wzmacniacz ciekawy, sub juz nie. Póki nei ma wykończenia nie moge nic powiedziec, ale umieszczenie tych tuneli mogłobny byc lepsze.

• #12 07 Sty 2006 18:13
    Forest
    Poziom 10  

no no całekiem fajnie musi grać.
    czy mozesz przesłać schemat od zabezpieczenia.

• #13 07 Sty 2006 19:28
    Misian@
    Poziom 27  

A co z tym Xmax?? czy to żeczywiście jest 3,1mm czy 31 mm bo z tego co wiem to głosniki samochodowe mają większy skok niż np. estradowe...??

Pozdrawiam

• #14 07 Sty 2006 19:35
    DUD3K
    Poziom 19  

Wrzućcie mi tu plik tego głośnika do WinIsd ,bo chcialem sam zrobic ale cos mi sie pieprzy ;/ POWIEDZIE co z tym skokiem ,ja jestem prawie pewien ,ze to pomylka i ma byc 31mm ,ale wole zeby sie ktos wypowiedzial w tej kwestii. A te 31 to troche zniwu duzo...

pozdrawiam
    dud3k

• #15 07 Sty 2006 20:35
    j4rek
    Poziom 18  

xmax wynosi 3,1mm a nie 31 !

Ps. Czekamy na schemat tego zabezpieczenia :)

• #16 07 Sty 2006 20:39
    DUD3K
    Poziom 19  

nie bądź smieszny... 3mm skoku w subie samochodowym ?! to po co taki sub... ,to nawet lusterkiem by nie zatrzeslo... PROSZE O WYPOWIEDZ SPECJALISTY ,bo to ze tak napisza nie znaczy ze to prawda ,chyba zze zrobili takie "COS"

pozdrawiam
    dud3k

• #17 07 Sty 2006 22:21
    j4rek
    Poziom 18  

kolego ale kto powiedzial ze to jest max wychylenie glosnika? xmax to parametr wychylenia liniowego, a dla normalnego sygnalu istnieje taki parametr jak xdam i on jest wiekszy - dla tego glosnika obstawiam +/-15mm.Z reszta niech autor opisze spostrzeżenia co do jego amplitudy.

• #18 08 Sty 2006 00:06
    DUD3K
    Poziom 19  

czytalem na innych forach ze zeczywiscie ma on wychylenie +- lin 3,1mm ponieważ stx tworzyło jakiś dziwny głośnik i on ma krótką cewkę która nie pozwala na wyższe wychylenia... Przy cewce 50mm wychylenie sięgało by +- 20mm (na tle stać zawieszenie ,nie małe zresztą). Leczy przy takich wychyleniach mniejsza jest efektywność co jest znaczące dla zastosowań samochodowych...

Tyle zapamiętałem :P
    pozdrawiam
    dud3k

• #19 08 Sty 2006 01:30
    Misian@
    Poziom 27  

To jakie wychylenie przy tych 300W będzie miał np. przy utworku
    "Three 6 Mafia - Late Nite Tip"
    Czy ten głośnik może konkurować np. z Pioneer'em TS-W306C??
    oczywiście Pioneer też by dostał te 300W... ??
    Pozdrawiam
    PS: czym większe wychylenie to chyba większy bas i bardziej trzepie autem ?? :D :D

• #20 08 Sty 2006 14:40
    !ron
    Poziom 21  

Nie słyszałem tego STXa jeszcze ale dziwna sprawa z tym wychyleniem. 3,1 mm to mało, nawet bardzo mało, za to 31 to chyba lekka przesada. Może rzeczywiscie to jest "dziwny głosnik" STXa. Ale jeśli miałby takie małe wychylenie to po co dawali tak poteżne zawieszenie gorne? Infinity, JBL, Pioneer - tez mają takie zawiechy ale one to juz mają spore wychylenie. A z moca to jak zwykle u STX - wytrzymają sporo i jeszcze więcej.

• #21 08 Sty 2006 14:46
    DUD3K
    Poziom 19  

No jak ja zobaczylem zawieszenie to pomyślałem sobie "o ten głośnik zrobi niezły sajgon w samochodzie!:D" i że "warto kupić" po zobaczeniu wychylenia Xmax lin pomyslałem ,że to jakiś bład na stronie ,ale nie! Okazuje się ,że to prawda. Maja teraz w swojej ofercie super głośnik który jest nieporozumieniem... Nie rozumiem ich...

Proszę autora o wypowiedź ,pisze że trzęsą chatą ale możliwości zawieszenia są duuużo większe, może ztuningować go?! :P Troche zabawy ,ale jaka satysfakcja!

pozdrawiam
    dud3k

• #22 08 Sty 2006 17:49
    takero
    Poziom 31  

niby małego xmax głośnik wytrzymuje duże amplitudy...
    ostatnio słuchalem go przy 500w i naprawde sieke robił...
    pozatym dzięki temu że cewka jest krótsza mamy wyższy spl, a to chyba ważniejsze....
    pozatym nawet na jednym tda dobrze dość grał...

• #23 08 Sty 2006 18:20
    Misian@
    Poziom 27  

Nie ukrywam że zaczyna mi sie podobać...
    Tylko czy on potrafi wytworzyć dostateczne ciśnienie żeby np. drzwi chodziły??

• #24 10 Sty 2006 00:02
    de Virez
    Poziom 24  

Głośnik zaprojektowała firma jak zaprojektowala i dywagacje na temat, czy xmax dobry jest czy zły to troche nieporozumienie. Ważna jest charakterystyka chyba a nie xmax. Nie zapominajmy, że głośniki sie ocenia słuchem a nie parametrami. Jesli STX twierdzi, że głośnik jest do auta, poza tym jest prawie najdroższy w ofercie tej firmy, to chyba jednak trzeba posłuchac wypowiedzi tych, ktorzy taki głośnik mają.

• #25 10 Sty 2006 05:37
    Misian@
    Poziom 27  

Noo tak. Masz rację...
    Tylko niech ten "ktoś" wypowie się... bo ja bardzo czekam na Jego wypowiedz... bo noszę się z wykonaniem suba do auta właśnie na 2 tych STX'ach :D :D

Pozdrawiam

• #26 14 Sty 2006 20:46
    Franklin
    Poziom 14  

Witam!!! No tez mnie dziwi Ten Xmax bo jak na moj gust to kosz jest identyczny jak w tym glosniku ekstradowym GDN30/200/* a on ma Xmax 7,1mm pozdrawiam

• #27 20 Sty 2006 23:44
    tobiash
    Poziom 11  

Daj wiecej fotek tego glosniczka !!

• #28 21 Sty 2006 14:37
    takero
    Poziom 31  

xmax zależy od wysokości nabiegunnika i długości cewki i niewiele on ma wspólnego z max amplitudą...
    choć ten stx AP ma xmax 3mm z groszami to wytrzymuje naprawde sporo, dużo więcej niż stx 27 150 który ma xmax 9mm ...
    nie rozumiem po co do wozu dwa AP ?
    gwarantuje że wystarczy jeden z carpowerem 500w :D
    slyszałem ten głośnik w domu zasilany wzmakiem 500w i niezła sieke robi :D:D:D:D
    pozatym dzięki temu że ma mniejsze xmax ma wyższy spl...

• #29 22 Sty 2006 16:11
    xbuda
    Poziom 12  

mam pytanko czy tym głośniczkiem zejdetak nisko jak na 27-150. czy efektywność przy niższych czestotliwościach bendzie większa??.Jaki jest według was najlepszy stx, żeby przy jaknajniższym zejściu było jak najglośnej

• #30 22 Sty 2006 16:18
    DUD3K
    Poziom 19  

ten projekt jest taki troche wg. mnnie dziwny poniewwaz glosnik car audio (ok) z buda strojona na 40Hz (ok dla tego glosnika) ale 40Hz do kina domowego?? moze za wysoko??bardziej do sluchania muzyki. no chyba ze ten glosnik dobrze przenosi dol (>35Hz)

powiedzcie co o tym sadzicie
    pozdrawiam
    dud3k

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME