Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do kompa za 50zł

ksero0 19 Gru 2005 22:54 7453 21
  • Moja pierwsza konstrukcia, dotąd nie miałem pojecia a głosnikach:
    Miał to byc subwoofer do komputera, z zestawu 2.0 miało powstać 2.1 jak najmniejszym kosztem.

Głośnik:GDN-14-50-4-sc STX za 19zł
    Zwrotnica: do 100hz, 4 ohm za 25zł
    płyta wiórowa 18mm z garażu za free
    bass reflex za 2zł

..Powstał subwoofer ~12litrów 20x25x25cm

Na poczatku podłączyłem sprzet do wzmacniacza z komputerowych głośniczków. Jakie było moje zdziwienie gdy 120w było ledwo słyszalne w 50w subie. Potem dowiedziałem sie prawdy o głośniczkach z chin:( .

Obecnie dysponuje wzmacniaczem yamacha cr-240 około 30w na kanał:D

Basy nie sa doskonałe ale i tak jestem zadowolony (na bassreflexsie można suszyć włoski), jednak mam problem: przy dynamicznych basach słychać cos na kształt burczenia. Czym to może być spowodowane?

ps. właśnie szpachluje suba, a jutro bedzie malowanie:D

Fajne!
  • #2 19 Gru 2005 23:37
    bprzem
    Poziom 18  

super konstrukcja...
    a przykleiles br czy sobie lata?

• #3 19 Gru 2005 23:39
    Nevon
    Poziom 21  

no początek roboty juz na tobą ;)
    teraz przydało by sie wykończyć skrzynkę....
    chociasz wyrównać trochę kanty , odrobina szpachli i okleina...
    bo teraz mamy surowy materiał a nie gotowy produkt ...
    moim zdaniem jak na start to całkiem nieźle...

• #4 20 Gru 2005 01:20
    Hefajstos
    Poziom 35  

"było moje zdziwienie gdy 120w było ledwo słyszalne w 50w subie"

Nie rozumiem... Chodzi o to, że porównywałeś z 120W subem od głośników komputerowych?

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #5 20 Gru 2005 03:09
    nUp
    Poziom 11  

żeby to pozadnie obrobic bys musial odkrecic glosnik i zdjac BR najpierw... zeszlifuj zaszpachluj i oklej okleina chociaz bedzie nawet ozdobny

• #6 20 Gru 2005 08:11
    cosmo177
    Poziom 10  

Witam
    Jak na pierwszą konstrukce nie jest najgorzej ale mogłes sie bardziej postarac z wykończeniem. Było by wiecej pracy a i efekt byłby dużo lepszy. Mianowicie ułuż równo deski ze sobą i dopiero skręć , oczywiscie zaszpachlujesz ale bedzie to troche widoczne ze jest nie równo. Tak samo wkrety nawierc otwory aby główki sie schowały i dopiero zaszpachluj.
    Bas reflex mozesz przykleic klejem a potem sylikonem uszczelnic zresztą tak jak kazdą ścianke.

Ale jak na pierwszy raz to nawet spoko

Pozdrawiam !

• #7 20 Gru 2005 08:48
    loniusz
    Poziom 10  

O Boże! To nie subwoofer za 50 zł tylko subwoofer w 50 min. Widać, że nie przywiązujesz uwagi do wyglądu zewnętrznego swojego mruczka.

• #8 20 Gru 2005 10:05
    wojtek999
    Poziom 16  

Spokojnie ,ksero0 napisał przecieżże dopiero wykańca. Tylko mogłeś trochę precyzyjniej dociąć te płyty i głębiej wpuścić wkręty montażowe, bo jeśli chcesz to teraz ładnie wykończyć to...tydzień szpachlowania;) Co do burczenia, to musisz mieć gdzieś nieszczelności na obudowie. Sprawdź, może np. na terminalu - przyklej go. Bass-ferleks widze jest przyklejony więc raczej oki, chyba że ma za małą średnice i jest długi.

• #9 20 Gru 2005 14:53
    ksero0
    Poziom 10  

Co do stanu wizualnego - konstruowanie bardzo mnie wciagneło. Po dniu klejenie nie mogłem doczekac sie efektu końcowego:D dlatego stan widoczny na zdjeciach uznałem za ostateczny.

hefajstos:
    "Nie rozumiem... Chodzi o to, że porównywałeś z 120W subem od głośników komputerowych?" - moj 50w glosnik próbowałem podłaczyc do wzmacniacza 2watowego (wymontowanego z chinskich głośniczków "120w")

br został przyklejony a nastepnie uszczelniony silikonem, podobnie jak cała obudowa.

Faktycznie obudowa była nieszczelna na terminalu. Subik jest teraz rozkrecony, bedzie upiekszany.

Dzieki za słowa krytki.
    Prosze o pomoc w mojej 2-giej konstrukcji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=413882&highlight=pud%B3a

• #10 20 Gru 2005 19:21
    Gibon007er
    Poziom 22  

Szkoda Ze sie nie pzrylozyles do wygladu zewnetrznego :cry:
    Bo jest w oplakanym stanie .....ale zawsze mozesz to obic jakas ogleina podlogowa........... :|
    No Ale dobry Pomysl z konstrukcja :D
    Spoko jest :D

• #11 20 Gru 2005 20:14
    -ArtuR-
    Poziom 21  

Nawet ciekawa konstrukcja....

Zamiesc fotki jak bedzie caly gotowy

• #12 21 Gru 2005 07:49
    ksero0
    Poziom 10  

Nie wiem czy sie wyrobie przed świetami, ale na sylwestra na 100% bedzie, nieomiszkam sie pochwalic:D pozd

• #13 21 Gru 2005 08:43
    ROŚ
    Poziom 15  

6 all. konstrukcja całkiem ciekawa. dobrze że obcinasz go przy 100 a nie jak niektórzy przy 300 <lol> Będziesz robił jakieś uchwyty ? "sfazuj" wiertłem otwory pod łby wkrętów po sie pokaleczysz :) pozdrowienia

• #14 29 Lip 2007 00:44
    miszal
    Poziom 19  

nawet nawet jak za takie pieniadze.pozdro

• #15 29 Lip 2007 01:54
    ozeh
    Poziom 12  

Miszal ale z Ciebie gornik. ostatnia odpowiedz byla 1,5 roku temu a Ty teraz dopisujesz jedno zdanie nic nie wnoszace do tematu. szkoda slow

• #16 29 Lip 2007 17:59
    gófer
    Poziom 34  

To jak Ty to określiłeś "burczenie" może być spowodowane nieszczelnościami obudowy. Ogólnie sama idea-ok, ale wykonanie...N/C.

• #17 29 Lip 2007 23:17
    crazy_88
    Poziom 42  

Na następny raz włóż więcej serca w estetyke. tylko ciekawi mnie czy symulowałeś obudowę?

• #18 05 Sie 2007 12:05
    Iro1986
    Poziom 16  

No fajnie jak na ten budżet.Chętnie bym posłuchał.

• #19 06 Sie 2007 09:16
    dowodca_armii
    Poziom 30  

Fatalne wykonanie (chodzi mi o nierowno poprzycinane plyty), ale po wyszpachlowaniu i PORZADNYM oklejeniu suba nie poznasz jak wygladal wczesniej :P
    Jesli chodzi o jakies burczenie jak to nzwales to moze byc przesterowanie wzmacniacza jak ciut przekreciles volume w prawo :P albo nieszczelna obudowa - oczywiscie br i obudowa liczona byla ??

• #20 07 Sie 2007 00:07
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam
    no konstrukcja extra nisko budżetowa :)
    ja bym się bał na to szpachle w takich ilościach kłaść :P żeby nie odpadła :D (bez urazy)
    trochę podczyść i daj koc czarny będzie ładnie wyglądało :)
    pozdrawiam

• #21 07 Sie 2007 11:22
    miszal
    Poziom 19  

ozeh napisał:
    Miszal ale z Ciebie gornik. ostatnia odpowiedz byla 1,5 roku temu a Ty teraz dopisujesz jedno zdanie nic nie wnoszace do tematu. szkoda slow

jakbyś nie zauwarzył. Inni też dopisują swoje zdanie.
    a pozatem to nie Twój temat, więc co sie denerwujesz?
    jak założysz własny temat to wtedy możesz pisać takie wiadomości.chyba że piszesz w imieniu osoby która założyła ten temat, wiec ok.

• #22 07 Sie 2007 14:51
    Wejper
    Poziom 15  

a ja się dołącze do offtopicu, odkopałeś stary temat o bardzo słabej konstrukcji i na dodatek skomentowałes w sposób nic nie wnoszacy do sprawy, tylko pogratulować

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME