Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Obsługa kasy fiskalnej

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Obsługa kasy fiskalnej
Autor
Wiadomość
wodzuking
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 20 Gru 2005 10:58   

Obsługa kasy fiskalnej

Witam, jestem nowy na forum.

W jaki sposób komputer klasy PC komunikuje się z kasą fiskalną ? Czy kasy mają jakiś standardowy protokół, czy zależy to od firmy, która produkuje daną kasę ? Jeśli jest jakiś standard to jaki ? Gdzie mogę się więcej dowiedzieć na ten temat ? Piszę program do prowadzenia małej firmy i jest mi to potrzebne. Przepraszam jeśli wybrałem zły dział na to pytanie, ale w końcu jest to związane z HARDWARE i komputerami ;)

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2005 10:58   

Powrót do góry

MORT
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#2 20 Gru 2005 11:12   

Re: Obsługa kasy fiskalnej

Z tego co sie orientuje to kazda kasa ma inny protokol transmisji. Bywa tak ze rodzina produktów komunikuje sie tym samym programem. A ogolnie jaka to kasa?? Mam jakies materialy moze cos znajde akurt do tej kasy.
Powrót do góry

wodzuking
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kraków

Post#3 Post autora tematu 20 Gru 2005 14:11   

Dziękuję, myślałem że jest jakiś standard komunikacji i że jest to niezależne od konkretnej marki sprzętu. W takim razie przesyłajcie prosze co macie na ten temat na maila :) z góry dziękuję :) Wiecie może które marki sa w takim razie najbardziej "chodliwe" na rynku polskim ?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2005 14:11   

Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#4 20 Gru 2005 19:41   

Poszukaj na stronie Elzaba, tam jest gdzies opisany cały protokół transmisji dla kas fiskalnych tego producenta.
Choc na codzień pracuje z tymi urządzeniami to niestety nie posiadam do wszystkich protokołu transmisji.
Powrót do góry

al11
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: BYDGOSZCZ

Post#5 14 Lut 2006 16:17   

W większości przypadków komuniakcja jest uzależniona od producenta kasy. Najprościej sprawdzić w dokumentacji programu czy obsługuje daną kasę. następnym razem napisz jaki model masz na myśli.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2006 16:17   

Powrót do góry

oleq_30
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nysa

Post#6 14 Lut 2006 23:11   

Obsługa kasy fiskalnej

jaki model kasy posiadasz? serwisuje kasy moze ci pomoge
Powrót do góry

MORT
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#7 15 Lut 2006 12:37   

Jestem juz w 3/4 projektu. Robie cos na zasadzie wf-maga z obsługa wszystkich urzadzeń fiskalnych dostepnych na polskim rynku w przeciagu osattnich 7 lat. Wiec jesli potrzebujesz jakies konkretne rzeczy do konkretnych modeli to zgłos sie. A jesli czekasz na gotowy produkt to wkrotce pojawi sie wersja do testowania przez ludzi ;) Pozdrawiam
Powrót do góry

al11
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: BYDGOSZCZ

Post#8 22 Maj 2006 17:37   

Nie napisałeś, do czego te wiadomości są ci potrzebne. Mogę się jedynie domyślać, że piszesz program. Urządzenie fiskalne dzieli się na dwa typy: kasy i drukarki. W drukarkach, najbardziej popularny jest protokół POSNET. Jeżeli chodzi o kasy to nawet poszczególni producenci mają ich nawet kilka. Dane znajdziesz na stronach producentów/importerów kas. np.: www.novitus.pl, www.posnet.com.pl, www.elzab.com.pl. www.datecs-polska.com.pl, www.dataproces.pl. www.torell.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2006 17:37   

Powrót do góry

karbon
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: W-wa

Post#9 23 Sty 2008 17:25   

Witam!
Przepraszam za to, że odkopuję temat, ale potrzebuję własnie informacji sposobu komunikacji kasy fiskalnej z komputerem pc poprzez com.
Czy ktoś mógłby mnie nakierować jak szukać takich informacji?
Może macie jakieś informacje o tym i moglibyście wysłac mi na meila?
Pozdrawiam
Powrót do góry

oleq_30
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nysa

Post#10 23 Sty 2008 17:43   

Jaki model kasy ?

Czy patrząc w swój profil nie uważa kolega, że nie bez powodu są tam te wpisy i prośby o rozpoczynanie zdania z wielkiej litery?
Powrót do góry

tos18
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Jarosław

Post#11 23 Sty 2008 17:46   

http://www.elzab.com.pl/programypowyżej informacje dla urządzeń firmy elzab. są tam również gotowe rozwiązania komunikacyjne.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Obsługa kasy fiskalnej
Strona 1 z 1