X

RADIO CAR 400 OPEL VECTRA B

kakofonia 22 Dec 2005 11:43
  • #1 22 Dec 2005 11:43
    kakofonia
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    WITAM!!!
    Mam pytanko czy może ktoś z szanownych kolegów i koleżnek, jest w stanie mi doradzić? Chodzi o radio car 400 a dokładnie o potencjometr siły dzwięku (głośności), objawy są takie iż kiedy próbuje podgłosnić radyjko to w pierwszej chwili nic sie nie dzieje, następnie siła głosu maleje (scisza się) a dopiero w dalszej fazie obrotu tej gałki reaguje tak jak potrzeba czyli podgłaśnia się. Pytanie: Czy może ktoś mi doradzić jak z tym problemem najłatwiej sobie poradzic, czy ten potencjometr da się jakoś zregenerować, bo zakładam że w nim tkwi problem, a może nie???
    Z góry dziękuję za szczere rady!!!
  • #2 22 Dec 2005 14:33
    marian54
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem jaki jest tam potencjometr ale jeżeli jest to analogowy potencjometr to najlepiej będzie go wymienić. Jeżeli jednak nie chcesz tego robić to użyj preparatu w spreju do czyszczenia styków.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    #3 22 Dec 2005 14:45
    djlj24
    Spec od car audio
    Helpful post? (0)
    Tam jest enkoder nie potencjometr. Sprawdź, że możesz go wiecznie w kółko obracać a nie ma blokad.
  • #4 22 Dec 2005 20:19
    kakofonia
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tk to jest enkoder, więc powracam do pytania czy da sie coś z tym zrobić???
  • #5 22 Dec 2005 20:43
    djlj24
    Spec od car audio
    Helpful post? (0)
    Przy odrobinie zręczności, rozebrać, umyć podgiąć co trzeba. Przy odrobinie nieuwagi rozebrać i... wyrzucić, bo to jest naprawdę delikatne.
  • #6 22 Dec 2005 20:44
    SlaweK
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Rozebrać, przemyć wewnątrz a jeśli się przy okazji rozsypie to i tak trzeba będzie kupić nowy.

SławeK
  • #7 23 Dec 2005 23:00
    arko100
    Moderator VCR DVD DIVX
    Helpful post? (0)
    Miałem kilka takich przypadków i pomogło dopiero przelutowanie procesora.
  • #8 30 Dec 2005 21:32
    agrafek
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam

Potrzebuje informacji na temat tego jak wpisać kod który mam na karcie pojazdu do radia Philips Car 400... cały czas widze napis SAFE i nie wiem jak wprowadzić cztero cyfrowy kod :(

Bardzo prosze o pomoc i odpowiedź na maila.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Piotrek
  • #9 30 Dec 2005 22:23
    1robert
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Załączasz zapłon w aucie; wciskasz AS a następnie załączasz radio trzymając AS wciśnięty. Trzymasz AS i czekasz az Pipnie w głośnikach. pierwszą literką wpisujesz pierwszą cyfrę, drugą - drugą cyfrę itd. jak wpiszesz wszystkie -zatwierdzasz AS-em. tak sie wpisuje do Car 202 i CAR 300D. myśle ze 400 ma ten sam patent.
    Pozdrawiam
    Szcześliwego Nowego Roku :D
  • #10 31 Dec 2005 15:47
    djlj24
    Spec od car audio
    Helpful post? (0)
    Nie ma czegoś takiego jak car202. A w SC202 nie trzeba trzymać AS.
  • #11 31 Dec 2005 18:47
    SlaweK
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Z tą kolejnością może być problem, zwykle trzyma się AS przy włączeniu radia i kilka sekund dłużej. W którymś wciskało się AS dopiero po włączeniu ale tu nie jestem pewien bo robię to intuicyjnie już. Oczywiście normą jest włączony zapłon.

SławeK
  • #12 01 Jan 2006 15:11
    agrafek
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Wielkie dzięki za porady... jak tylko skończe przekładke kierownicy to sprawdze te sposoby :)
  • #13 17 Apr 2006 12:49
    kakofonia
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    niestety do tej pory mam ten sm problem przemycie nic nie pomoglo i chyba udam sie z tym do jakiegos fachowca ale dziekuje za pomoc i rady
  Search 4 million + Products
Browse Products