Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zrobic z monitora odbiornik TV

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Jak zrobic z monitora odbiornik TV
Autor
Wiadomość
emil_m
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Łomża

Post#1 Post autora tematu 18 Kwi 2003 00:10   

Jak zrobic z monitora odbiornik TV

czy jest taka mozliwosc zeby polaczyc monitor VGA z wyjsciem s-video lub video, wiem ze istnieja uklady działające w druga strone czyli VGA -> video, patent jest taki ze chce podłączyć swoje wideo do monitora i oglądać na monitorku TV. jak ktos by mial jakies schematy uwagi itp. to niech da znac.
Powrót do góry

Stef
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#2 18 Kwi 2003 01:44   

Re: Jak zrobic z monitora odbiornik TV

Karta Tv i po problemie!
Powrót do góry

emil_m
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 18 Kwi 2003 11:31   

jak bym mial kupic karte tv to bym nie pytal
Powrót do góry

studi
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#4 18 Kwi 2003 11:59   

bombellek napisał:
czy jest taka mozliwosc zeby polaczyc monitor VGA z wyjsciem s-video lub video, wiem ze istnieja uklady działające w druga strone czyli VGA -> video, patent jest taki ze chce podłączyć swoje wideo do monitora i oglądać na monitorku TV. jak ktos by mial jakies schematy uwagi itp. to niech da znac.

Oczywiście, możesz zakupić zewnętrzny tuner np AverMedia TV Box lub starszy model AverMedia TV Joy.

Ten pierwszy jest o tyle lepszy, że przystosowali go do pracy z monitorami LCD i plazmą (interferencje, itp)

Więcej na http://www.avermedia.com.tw/cgi-bin/products_tvtunerbox.asp
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2003 11:59   

Powrót do góry

emil_m
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 18 Kwi 2003 12:38   

sprecyzuje pytanie mam wideo i monitor teraz potrzeba mi uzadzenie ktore pozwoli na polaczenie jednego z drugim - takie uzadzenie kture bede mugl sam zmatowac i jego kosz wykonania nie bedzie przekraczal 100 PLN
Powrót do góry

studi
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#6 18 Kwi 2003 14:18   

bombellek napisał:
sprecyzuje pytanie mam wideo i monitor teraz potrzeba mi uzadzenie ktore pozwoli na polaczenie jednego z drugim - takie uzadzenie kture bede mugl sam zmatowac i jego kosz wykonania nie bedzie przekraczal 100 PLN

Co do kosztu to nie wiem jak to będzie bo będziesz musiał mieć tam dekoder, matrycę - to żeby uzyskać RGB oraz układ który ci rozbije synhro na osobne H i V, a to już prawie połowa telewizora.
Powrót do góry

Kenzo-71
Poziom 1
Poziom 1

Post#7 18 Kwi 2003 14:40   

Kup sobie poprosty TV za 100 zl i po problemie :D :D
Powrót do góry

Robewit
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: świętokrzyskie

Post#8 18 Kwi 2003 14:45   

Podobne urządzenie było stosowane do podłączenia komputerów Amiga do monitorów od PC. Jeśli znajdę taki schemacik w swoich szpargałach to prześlę scan, ale to po świętach. O ile dobrze pamietam nazywa się to Fliker-fixer.
8)
Powrót do góry

Stef
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 19 Kwi 2003 01:11   

[/quote]sprecyzuje pytanie mam wideo i monitor teraz potrzeba mi uzadzenie ktore pozwoli na polaczenie jednego z drugim - takie uzadzenie kture bede mugl sam zmatowac i jego kosz wykonania nie bedzie przekraczal 100 PLN
Cytat:

Drogi kolego, czy Ty orientujesz się jaki sygnał jest doprowadzany do monitora? Jest to RGB, H i V. I jak to chcesz wziąść z VCr :D
Wszystko jest możliwe, ale zakup karty Tv jest najtańszym rozwiązaniem.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Kwi 2003 01:11   

Powrót do góry

Piotr Pajkert
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Poznań

Post#10 22 Kwi 2003 00:43   

TV z monitora

Myślę,że można to zrobić. Tylko to nadal będzie monitor z wejściem composite video. Na pierwszy rzut oka trzeba dorobić płytkę z układem TDA 2593 (który wydzieli impulsy synchro), układ scalony dekodera koloru i matrycy RGB (np. TDA3562) i może przełącznik na 4066, żeby po wyłączeniu komputera monitor przechodził na współprzcę z VCR. Ostatecznie można to robić ręcznie. Oczywiście to wszystko trzeba tak połączyć, żeby działało (poziomy i polaryzacje sygnałów). Płytki ze scalakami można wziąć z rozbiórki sprzętu TV.
W razie problemów zapraszam.
Do niedzieli!
Powrót do góry

ElGregor
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Bielsko-Biała

Post#11 22 Kwi 2003 01:01   

Raczej ciężko będziesz miał to zrobić w tej cenie :( . W telewizji stosuje się częstotliwość odchylania poziomego 15.625kHz a przy takiej nie będzie pracował żaden monitor VGA (minimum to 31.25kHz). Układ musiałby powtarzć dwa razy tą samą treść dla dwóch sąsiednich linii (jak w trybie 320x200 VGA) a to już są przetworniki, pamięć, sterowanie .......
Powrót do góry

serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Trójmiasto

Post#12 22 Kwi 2003 01:18   

Uważam, że najprostszym i tanim rozwiązaniem jest zakup monitora od Amigi.Posiada on wejście CVBS, a koszt w chwili obecnej nie przekracza 50 pln.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Kwi 2003 01:18   

Powrót do góry

Robewit
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: świętokrzyskie

Post#13 22 Kwi 2003 09:44   

8)
Przesyłam obiecany schemat Flicker-fixera. Nie wiem czy to będzie w pełni spełniać wymagania, ale przesyłam jako ciekawostkę. Obraz jest wyświetlany na połowie ekranu, tak wynika z opisu. Moze na coś Ci się to przyda.

Załączniki:
Powrót do góry

ElGregor
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Bielsko-Biała

Post#14 22 Kwi 2003 10:56   

Układzik ciekawy ale ma jedną dość zasadniczą wadę mianowicie na ekranie widać tylko połowę obrazu, a przełącznikiem wybierasz którą!
Jest to spowodowane tym że w czasie kiedy źródło sygnału podaje sygnał połowy linii, monitor VGA "zdąży" już wyświetlić całą linię. Czyli na ekranie zobaczymy tylko połowę obrazu.
Powrót do góry

Piotr Pajkert
Poziom 22
Poziom 22

Post#15 27 Kwi 2003 22:13   

TV z monitora

Trzeba przerobić stopień końcowy linii. Myślę, że łatwiej zejść z 30kHz na 16kHz niż odwrotnie. Lubię poeksperymentować, chociaż czasami jest kiepsko z czasem.
Powrót do góry

kubagert
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Mikołów

Post#16 27 Kwi 2003 22:28   

Kiedyś zmontowałem dokładnie ten układ i podłączyłem do swojej Amigi. Powiem szczerze ze byłem zaskoczony efektem. Fajna zabawa. A poza tym to ten układ powinien nazywać się sync doubler, bo flicker-fixera służył do eliminacji migotania obrazu w trybie Interlace, czyli wyświetlania raz lini parzystych, a raz lini parzystych, dzięki czemu na ekranach telewizorów mogliśmy osiągać większe rozdzielczości (kosztem niestety niesamowitego migania obrazu).
Mam w domu układ scan-doubler, który podwajał częstotliwość 15kHz do 31kHz i umożliwiał granie na Amidze na monitorze w gry, które chodziły tylko na telewizorku (ach te stare, dobre czasy). Niestety Amige mam dalej, a scandoubler podwaja tylko kolor zielony, a kanał czerwony i niebieski kaś się stracił.
Ale się rozpisałem ;)

Pozsrawiam
kubagert
Powrót do góry

Magirus
Poziom 12
Poziom 12

Post#17 12 Cze 2004 18:16   

Re: TV z monitora

Piotr Pajkert napisał:
Myślę,że można to zrobić. Tylko to nadal będzie monitor z wejściem composite video. Na pierwszy rzut oka trzeba dorobić płytkę z układem TDA 2593 (który wydzieli impulsy synchro), układ scalony dekodera koloru i matrycy RGB (np. TDA3562) i może przełącznik na 4066, żeby po wyłączeniu komputera monitor przechodził na współprzcę z VCR. Ostatecznie można to robić ręcznie. Oczywiście to wszystko trzeba tak połączyć, żeby działało (poziomy i polaryzacje sygnałów). Płytki ze scalakami można wziąć z rozbiórki sprzętu TV.
W razie problemów zapraszam.
Do niedzieli!

Witam.
Mam monitor AMIGA M1438S ( V od 15KHz) i płytę bazową OTVC Neptun M541B, a na płycie:
-moduł synchronizacji na TDA2593
-dekoder secam/pal na MDA3510 i MDA3530
-moduł lumninacji na MDA3505 (TDA3505)
-moduł wzmacniaczy RGB

Moje pytanie to:
Czy korzystając z tego wszystkiego można zrobić wejście CVBS - PAL do tego monitora?
Czy byłoby z tym dużo zachodu?

Chciałbym do tego wejścia podłączyć magnetowid.
Powrót do góry

Rafal23
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: "-"

Post#18 12 Cze 2004 19:16   

Tu masz to czego szukasz.Czy ktoś juz testował to urządzenie?Ciekaw jestem efektów.
http://www.dipol.com.pl/sklep/m1683.htm
Powrót do góry

Magirus
Poziom 12
Poziom 12

Post#19 12 Cze 2004 21:10   

Dziękuję Rafal23 , ale jak miałbym kasę do stracenia, to naprawiłbym sobie COMMODORE 1084S-D1 i COMMODORE 1084S. :)
Oba monitory mają wejścia CVBS/LCA/RGB i pracują w PAL'u.

Monitorek M1438S zakupiłem do jednego z 6-ciu komputerów AMIGA, ponieważ raz - że potrzebowałem do nich monitora, dwa - kupiłem go taniej niż trafo do jednego z wyżej opisanych.

A ponieważ nie mam teraz kasy na naprawę tych dwóch (żona urodziła drugie dziecko i mam teraz inne wydatki) :D ,chciałem sklecić coś z tego co mam.
Oczywiście, jeżeli to jest spory problem, to dam sobie z tym spokój.

Dawniej 1084S-D1 + magnetowid = OTVC

Pozdrawiam – Magirus
Powrót do góry

Stef
Poziom 22
Poziom 22

Post#20 12 Cze 2004 23:45   

Cytat:

Witam.
Mam monitor AMIGA M1438S ( V od 15KHz) i płytę bazową OTVC Neptun M541B, a na płycie:
-moduł synchronizacji na TDA2593
-dekoder secam/pal na MDA3510 i MDA3530
-moduł lumninacji na MDA3505 (TDA3505)
-moduł wzmacniaczy RGB

Moje pytanie to:
Czy korzystając z tego wszystkiego można zrobić wejście CVBS - PAL do tego monitora?
Czy byłoby z tym dużo zachodu?

Chciałbym do tego wejścia podłączyć magnetowid.

Wszystko można, tylko z wolna i ostrożna. :D
Skąd takie posty? :cry:
Powrót do góry

Magirus
Poziom 12
Poziom 12

Post#21 13 Cze 2004 11:16   

Cytat:
Wszystko można, tylko z wolna i ostrożna. :D

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Niezmiernie mi pomogła.

Cytat:
Skąd takie posty?

A co w tym poście jest nie tak? :?

Czy żeby zadać na tym forum pytanie, trzeba być serwisantem z 20 letnim stażem w serwisowaniu urządzeń RTV?

Spytałem się tylko, czy mając gotowe i sprawne moduły dekodera PAL,luminacji i synchronizacji, można to wszystko w jakiś sposób połączyć, by móc wprowadzić zespolony sygnał wizyjny, a z drugiej strony otrzymać RGB+CSync.

Jeżeli jest to niewykonalne, lub bardzo skomplikowane, wystarczyło tak napisać i dałbym sobie spokój.
Powrót do góry

Poziom 23
Poziom 23

Miasto: NYC

Post#22 13 Cze 2004 11:19   

okolo 200, 300zł kosztuje skrzuneczka Tuner TV podlaczany wporst do monitora :) pewnie czesci beda kosztowac niewiele mniej wiec zainteresuj sie allegro
Powrót do góry

Magirus
Poziom 12
Poziom 12

Post#23 13 Cze 2004 13:38   

avatar Na pewno masz rację, tylko jakbym miał taką kasę do wydania, to albo zakupiłbym kartę tunera TV do kompa, albo drugi monitor z wejściem CVBS, ewentualnie dołożył trochę i zakupił jakiś 14" OTVC. :)
Na allegro nie jedną rzecz zakupiłem.

A co do części, to oprócz tego co już mam ( 2 płyty bazowe OTVC Neptun) musiałbym wydać dodatkowo na części 200,300 zł.?
Czyli w takim układzie nic z tego nie zrobię?

Dla mnie to dziwne. :(
Kilka lat temu, mając głowicę, pośrednią, programator i fonię (wszystko od OTVC Neptun), zrobiłem sobie świetny tuner TV, który podłączałem do monitora po niskiej.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Poziom 23
Poziom 23

Miasto: NYC

Post#24 13 Cze 2004 15:07   

kiedys to bylko kiedys , teraz jest teraz , pewnych zeczy sie poporstu nie oplaca :) ostatnio se zrobilem cool bryloczek do kluczy z PIII kiedys to by bylo swietokractwo :)
Powrót do góry

Magirus
Poziom 12
Poziom 12

Post#25 13 Cze 2004 20:10   

OK. widzę, że niema to sensu. :)

Odpuszczam sobie ten temat.

A co do breloczka, to choć od ponad roku używam kompa opartego na P IV 2,53GHz, to breloczek z P III jest nadal dla mnie świętokractwem. :D

Pozdrawiam wszystkich - Magirus.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2004 20:10   

Powrót do góry

animart
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdynia

Post#26 21 Lip 2004 12:57   

Na koreańskiej stronce znalazłem takie 2 schematy scan-convertera,
Ich obejrzenie daje możliwość zrozumienia stopnia skomplikowania układu, ale może komuś coś podpowie

Załączniki:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Jak zrobic z monitora odbiornik TV
Strona 1 z 1