Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maly zestaw etradowy na stx-ach!

dywan86 23 Gru 2005 18:37 6264 14
  • Witam po krotkiej przerwie zrobilem maly zestaw na 2 stx30-200-4-ap i 2 tonsilach 12/19/150. obudowa ok 60l strojona na 43Hz za pomoca otworu 4*20*13cm, prosta zwrotka do gwizdka 2,2uF i 0,4mH, basowe pelnym pasmem. Zestaw mial byc tani i skuteczny na mniejsze sale, dodane narozniki, bez raczek bo mozna je latwo nosic wymiary zewnetrzne 37*55*44cm, grile ze wzgledu na koszty, przednia scianka cofnieta o 4 cm, do uzupelnienia basu mam band-passa 6th, nie mialem jeszcze okazji je wypróbowac na sali tylko w domu ale moze w sylwka, zasillem je ostatnio wzmakiem ads pa2150 i chca wiecej!!
    Koszty:
    glosniki basowe= 240zł z przesylka
    tonsile= 195zl z przesyla
    narozniki= 24zl
    wtyki i gniazda speakon= 26zł
    okladzina= 40zl
    kleje wkrety= 25zl
    wytlumienie= stara gabka
    grile=14zl
    obudowy= stare meble od kumpla
    kabel= 6zl
    zwrotki 2 szt= 15zl
    calość ok 600zł za 2 sztuli!

nizej fotki, pozdro!!

Fajne!
  • #2 23 Gru 2005 21:20
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Nie ma ta kolumna braku w srednim pasmie ?? O ile wiem to ten STX neisie max do 800hz a tonsil od 4000hz a co pomiedzy ?? Wydaje mi sie ze akurat cha-ka sie ulozyla tak ze jest taki efekt jak by sie wysokie i nieskie podwyzylo na EQ. Ale przy zasotosowaniu suba moze sie okazac ze bediz za malo srednich . Napisz cos o tym..

Wykonanie 5/6. Wez zrob aby zdjecia sie ladowaly odrazu tak misie nei che sciagac po kolei.

Zrob zdjecia laczen jak mozesz. I napisz jak oklejales. Bo nei spostrzeglem laczen a tez che obic aby nei bylo widac..

PS: Landniejsza byla by chyab cala kratka albo gabka dziweko przepuszczlna niz ten samochodowy grill

• #3 23 Gru 2005 22:23
    Trenton
    Poziom 17  

Powiedz mi czy tonsilek jest o dużo zagłośny od niskotonowego?A tak wogóle to ładnie sie prezentuje.Pozdrawiam

• #4 23 Gru 2005 22:46
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Ładne i dość tanie kolumny. Dobrze to zrobiłeś. Czekamy na wrażenia odsłuchowe ale na sali.
    Pozdrawiam.
    Wesołych świąt.

• #5 23 Gru 2005 23:00
    jakosek
    Poziom 12  

Hehe ten STX jak prawie każdy ich basowiec ma pierwszy dołek w ch-ce przy 800 a ciągnie troche dalej, chciaż przy odcięciu tonsila przy 4000 i tak zostanie dziura... Niezła konstrukcja budżetowa, ale ja bym jakiej taniej kraty na całość poszukał. Sam się zastanawiam nad tym basowcem bo mam pudła z mojej pierwszej konstrukcji (na alpierdach :D) też koło 60l. Napisz jak się bas zachowuje w tym pudle
    Pozdro

• #6 24 Gru 2005 08:55
    dywan86
    Poziom 18  

1. Zdjecia sa wrzucone od razu zeby sie pokazaly na stronie.
    2. wiem ze lepsza bu byla krata ale jak pisalem wyzej nie bylo juz kasy, moze kiedys.
    3. ten Tonsil gra na równym poziomie z niskotonowcem bo w zwrotce jest tlumik ok.-10dB
    4. Moze brakowac troche srednich ale to sa kolumny estradowe a nie do domu, wiec na imprezach napewno to nikomu nie bedzie przeszkadzac, poza tym do tej obudowy nie mialem juz gdzie tego wcisnac a nie mialem wiekszych plyt drewnianych. w przyszlosci moze dowale jekies typowe nadstawki srednio-wysokotonowe.
    5. a ten stx w tej obudowie gra znakomicie, nie schodzi nisko bo o to mi nie chodzilo(mam dodatkowo suba) ale efektywnosc sluchowa lepsza od gdn32/300/4/sc bo mam takiego.

• #7 15 Sty 2006 20:40
    djsuchy
    Poziom 20  

Wygląd kolumn 6/6 ;) Mam prośbę. Mógł bys zamieścić dokładne wymiary płyt ? :)
    Z góry dziekuje i pozdrawiam
    djsuchy :)

• #8 15 Sty 2006 23:05
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

No konstrukcja ładna. Wykonanie rownierz, moze faktycznie w przyszłości pofatyguj się o te kraty na przód.
    A mam jedno pytanie dotyczące głośnika a więc na obręczy zewnętrznej jest do okoła przyklejona taka gąbka do ktorej chyba mają sie właśnie docelowo prztwierdzać grille. Niestety przy moich tego już nie ma. Z tego co widzę nie wszyscy maja. I nie wiem czy to oszczędność stx'a czy też może bałagan... No i z tym głośnik wygląda łaniej nie widać przyklejenia zawieszenia do kosza i takiego pomarańczowego kleju coś jak by butapren.
    pozdrawiam

• #9 19 Sty 2006 17:17
    dywan86
    Poziom 18  

Tę gabke naokolo głośnika juz mialem zamontowana, mysle ze to stx czasami zapomina bo jak zamawialem gdn38-300 to tez nie mialem. Alr te 30 zamówielem z grialmi od razu i moze dziek temu je dodali!!

Wymiary zewnetrzne kolumny to szerokosc 35,5cm, wysokość 55cm a glebokosc 46,5 cm

czekam na dalsze pytania!!!

• #10 22 Sty 2006 17:12
    dywan86
    Poziom 18  

Chodzi mi teraz po glowie taki pomysl zeby z tych 12' estradowych zrobic 2tuby takie jak djbolo zrobil a do tych obudow wsadzc stxy gdn32-150-4-sc, obudowa pasuje, mniej basu ale tuby nadrobia:-)))

• #11 23 Sty 2006 11:22
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

NIe glupi pomysl tylko zamiast wstawiac GDN32-150-4-SC w te kolumny wstaw GDS'a tonsila nadrobi wydajnoscia i wytrzyma spora moc jak odetniesz na 200hz. Bedize spory zestawik i bedize ladnie brzmial. Zlikwidujesz tez ta dziure w pasmie pomiedzy driwerem a GDN.

• #12 23 Sty 2006 18:01
    dywan86
    Poziom 18  

no wlasnie tez tak mys;alem ale ciezko jest dostac te gdsy ale pomysl mi taki przyszedl juz do glowy, moze da sie skas zczaic je.

• #13 24 Sty 2006 02:02
    zwojda
    Poziom 9  

fajne kolumienki....... mógłbyś zamieścić schemat zwrotnicy?
    Konstrukcja OK!

• #14 26 Sty 2006 21:32
    dywan86
    Poziom 18  

rysunek bardzo slaby bo robilem na szybko w paincie ale mozna sie polapac, rezystory r1 i r2 to tlumik -10db policzony z dzielnika napiecia, kazdy jednak moze sobie dac inny jaki chce!

pozdro

• #15 07 Lut 2006 21:10
    dywan86
    Poziom 18  

no i narescie moj temat został oczyszczony z niepotrzebnych wypowiedzi tropera, podziekowania dla moderatorow!!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme