Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seicento - awaria silniczka przednich wycieraczek

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Seicento - awaria silniczka przednich wycieraczek
Autor
Wiadomość
arteko
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Toruń

Post#1 Post autora tematu 24 Gru 2005 12:43   

Seicento - awaria silniczka przednich wycieraczek

Wycieraczki przymarzły. Po pewnym czasie w samochodzie pojawił się smrodek i uszkodził się bezpiecznik. Przestały działać wycieraczki z przodu i z tyłu. Po wymianie bezpiecznika tył działa. Kiedyś poradziłem sobie z silniczkiem tylnej wycieraczki, ale tam było uszkodzenie mechaniczne( zapieczona ośka).
Jak zabrać się do tej usterki i czy sobie poradzę, bo nawet nie wiem, gdzie szukać i co odkręcać aby dostać się do silniczka, bo z tylnym to było dość łatwe.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#2 24 Gru 2005 12:51   

seicento-awaria silniczka przednich wycieraczek

Otwierasz maskę i odkrecasz tą materiałową blendę, która jest zamontowana pionowo po podszybiem. I masz dostep do mechanizmu wycieraczek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2005 12:51   

Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 24 Gru 2005 16:49   

rozbierz silniczek i jesli da sie rozruszac zatopione szczotki . i nie jest zweglone uzwojenie to bedzie dobrze, ajesli nawet to . mysle ze mozna przewinac.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Gru 2005 16:49   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 25 Gru 2005 01:54   

Nie wiem, czy jest sens przewijać. Jeśłi zajdzie potrzeba wymiany, to kupno sprawnego silnika (nie nowego) wyjdzie taniej niż przwijanie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Gru 2005 01:54   

Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 25 Gru 2005 11:07pomocny post - solucja   

owszem ale jak ktos jest zdolny to moze sobie sam przewinac
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 25 Gru 2005 12:17pomocny post - solucja   

Ja wiem, że można samemu... Ale ile czasu to zajmie? Czy bedzie wykonane na przyzwoitym poziomie? Czy znowu nie ulegnie awarii? Policz ile kosztuje sprawny silnik, ile przewinięcie, zastanów sie ile czasu potrwałoby zdobycie materiałów i własnoręczne wykonanie roboty. Przelicz i wyjdzie ci jak cenisz swój czas.
Powrót do góry

arteko
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Toruń

Post#7 Post autora tematu 25 Gru 2005 14:03   

Re: seicento-awaria silniczka przednich wycieraczek

Dziękuję za pomoc. Po Świętach się za to zabiorę. Popatrzę na Allegro czy są silniczki bo za przewinięcie na pewno się nie wezmę chyba, że to szczotki, ale nadzieja jest tym mniejsza im smrodku jest więcej, a było sporo! 25A bezpiecznik na silniki wycieraczek (orginał) to b. duże zabezpieczenie, przy pełnym zwarciu może coś uratować, ale podejrzewam, że przy przeciążeniu szanse na uratowanie silnika są marne.
Powrót do góry

luk94
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Frysztak

Post#8 25 Gru 2005 15:04pomocny post - solucja   

Ja miałem raz taka przypadłosc w seiczaku.
satło się coś takiego ze wycieraczki działały tylko przez chwile a potem wogóle.
szczerze przyznam ze trzaba miec sporo cierpliwości zeby to rozebrac no i sporo czasu!
Cały ambraas twkwi w sumie w tym ze trzeba wyciągnąc silniczek, i przy tym sie trzeba nakombinować. Ale po jakiś czasiue sam do tego dojdziesz. Próbuj wyciągac na różne sposby. U mnie to było tak ze musiałem kupic juz nowy układzik sterowania i tu uwaga! W serwisie FIATA nowy taki układzik kosztuje 160pln, natomiast silniczek jakies 500zł :0!!!!!! wiec to od razu mnie zmotywowało do dalszych poszukiwań i postanowiłem wymienic taki mały przekaźnik czasowy w tym układzie silniczka!
O dziwo pomogło, przynajmniej tak myślałem bo tylko na krótką metę, bo miał inne parametry-nie wytrzymał:/
W końcu jednak kupiło się ten nowy silnik.
Oczywiscie nowy i oryginalny za kowtę: 135zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Silniczek tej samej produkcji, włoski oryginał. Więc o czym my tu rozmawiamy. Założyłem i smiga do tej pory z tego co wiem!
A w dodatku to nie była moja bryka tylko znajomego rodziców;)
Pozdro!
Zycze cierpliwosci w naprawianiu!
Łukasz
Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 25 Gru 2005 15:45   

na gieldzie dostaniesz bez problemu .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Gru 2005 15:45   

Powrót do góry

DEDMAN
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 15 Lut 2006 12:40   

najczescie silniki sie pala z powodu zapieczonych osi wiec wd40 i do dziela przewiniecie silnika nie jest duzym problemem ja wzialem na 2 druty i chodzi juz 2 rok bez problemu. jak ci sie nie chce przewijac nie masz kasy idz na zlom i wymontuj z cienkiego silnik taki sam jak u nas:D
Powrót do góry

adse
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Racibórz

Post#11 08 Maj 2006 13:37   

Ja mam takie coś, że jak wycieraczki dłużej pochodzą, tak z 15 minut non-stop, to potem nie można ich wyłączyć. W każdym położeniu przełącznika non-stop mi chcą wycierać ;) Dopiero jak zatrzymam i zgaszę silnik to i wycieraczki się zatrzymują.
Czego to wina? Jakby nie za droga naprawa była to bym się wkurzył i to zrobił... Najgorzej, jak przestanie padać, a wycieraczki jadą dalej...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Seicento - awaria silniczka przednich wycieraczek
Strona 1 z 1