Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Słaby odbiór stacji w radiu samochodowym.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> Słaby odbiór stacji w radiu samochodowym.
Autor
Wiadomość
bazyl123
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 27 Gru 2005 22:48   

Przedtem miałem radio sony i zauważyłem, że obiór stacji radiowych nie jest za dobry, nawet w samym centrum Warszawy. Odbiór jest jakby zniekształcony (jakieś lekkie szumy, raz ciszej raz głośniej, jakby fale się odbijały…). I kupiłam prawie nowy CD Sony i jest to samo. Kumpel też ostatnio kupił do merca soniaka za 600zł. i też mi mówi, że jakoś te radio nienajlepiej odbiera radio. A z ciekawości podłączyłem radio w domu na 20cm. zwykłego przewodu i odbiera super. Co jest z tymi radiami SONY potrzebują jakiegoś filtra czy co?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2005 22:48   

Powrót do góry

SlaweK
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oborniki Śląskie

Post#2 27 Gru 2005 22:54   

Raczej prawidłowego podłączenia potrzebują i dobrej anteny. Jakie to auto ? Może w oryginalnym był wzmacniacz i nie ma teraz zasilania, może na pin od wyciszania do telefonu dostają się impulsy od Gali, możliwości jest wiele. nie sztuką jest włożenie kostek do radia, sztuką jest wiedzieć do czego który przewód służy bo nie zawsze wszystko pasuje jak by się wydawało.

SławeK
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2005 22:54   

Powrót do góry

bazyl123
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Warszawa

Post#3 Post autora tematu 27 Gru 2005 23:05   

Re: Słaby odbiór stacji w radiu samochodowym.

Clio 2, antena oryginalna i wtyczka idzie bezpośrednio do radia. A połączenie jest, bo jak odkręciłem antenę to prawie nic nie odbierało. Ale to samo jest w 10letnim mercedesie, i człowiek z merca mówi, że przed SONY miał jakiejś innej firmy radio i było lepiej. Może instalacja antenowa musi być specjalna (dopasowana do radli SONY).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2005 23:05   

Powrót do góry

rafi1985
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: ketrzyn

Post#4 02 Maj 2006 21:35   

ja tez mam taki problem z tym ze radio mam firmy panasonic i rowniez mi slabo stacje odbieraja. Antene mam nowo zalozona w aucie (golf 3) na dachu i mysle ze poprawnie i nie wiem o co chodzi.Mam je juz ponad 3 lata i mysle ze moze to zimne luty. Co mi radzicie???
Powrót do góry

SlaweK
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oborniki Śląskie

Post#5 03 Maj 2006 02:03   

Ja niedawno w swoim Mesiu musiałem wymienić przewód antenowy. Można go "przedzwonić" omomierzem lub zamiast anteny do gniazdka radia włożyć na próbę kilkudziesięciocentymetrowy kawalek drutu, jeśli na drucie odbiór będzie lepszy lub porównywalny to jest pewność że antena jest niesprawna. Owszem , dobiera się bat anteny żeby lepiej odbierał ale różnice nie są takie wielkie a w markowych antenach tego się nie robi. Po prawidłowym (!) zamontowaniu nowej anteny powinno być przyzwoicie a dobranie długości bata może troche to jeszcze ulepszyć ale nie zrobi odbioru jeśli instalacja antenowa jest niesprawna.

Kolego Rafi1985, ta cyferka chyba oznacza Twój rok urodzenia, myślę że skoro nie masz o tym pojęcia to udaj się do jakiegoś warsztatu RTV, jak serwisant będzie miał humor to sprawdzi Ci to za darmo lub za niewielką opłatą i podpowie jak rozwiązać problem. A tak będziesz pisał posty aż zaliczysz ostrzeżenie za powielanie postów i niepotrzebnie się zezłościsz na nas a staram się pomóc.

SławeK
Powrót do góry

andy_o
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Biłgoraj

Post#6 03 Maj 2006 02:17   

Czasami wystarczy podnieść pręt anteny do pionu (szczególnie gdy jest krótki - na dachu) i zyskuje się 30-50% lepszy odbiór.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Maj 2006 02:17   

Powrót do góry

ikar55
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: "_"

Post#7 03 Maj 2006 18:38   

Ja dorzucę jeszcze jedno spostrzeżenie. W niektórych modelach Sony zastosowano tradycyjne gniazdo antenowe a jego połozenie jest tuż przy obudowie tunera. Zdarza się,że wtyk anteny dotyka do tunera.Wystarczy wysunięcie go o 2mm i wszystko jest jak w książce.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> Słaby odbiór stacji w radiu samochodowym.
Strona 1 z 1