X

Pralka pdf 585 ile zużywa wody w jednym cyklu?

elaiartur 27 Dec 2005 23:20
  • #1 27 Dec 2005 23:20
    elaiartur
    Level 2  
    Helpful post? (-1)
    Bardzo proszę o odpowiedź - szukam przyczyn dużego zużycia wody - myślę, że może być to pralka! Czy na praniu 1/2 zużycie wody jest takie same?
  • #2 28 Dec 2005 07:16
    Paw_el

Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Witam.
    W przypadku używania programu od 1 lub dalszych z użyciem przycisku 1/2 zużycie wody jest mniejsze, aniżeli bez tego przycisku.
  • #3 28 Dec 2005 10:14
    elaiartur
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    a może wiesz ile zużywa litrów w normalnym praniu?
  • #4 28 Dec 2005 10:21
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Kolega Paw_el ma rację
    Ponadto pralka najprawdopodobniej jest przyczyną dużego zyżycia wody jeśli ktoś często pierze :wink:
    orientacyjne zużycie wody w cyklu prania od programu "3" :
    -> bez wciśnięcia wysokiego poziomu wody:
    6*13l =78l
    a co do wysokiego poziomu wody, ostatnio wlewałem wodę do pralki Luna wiadrem chcąc sprawdzić ile rzeczywiście ona pochłania tej wody i zamiast katalogowych 22 litrów wyszło 25 litrów, tak więc zużycie wynosi:
    5*25l =125l
    1*13l =13l +płukanie wahadłowe ok.35l
    razem wychodzi ok.173 litry wody (rekord 8O)
    to są szacunkowe dane, nie uwzględniają chłonności bielizny, ciśnienia wody w sieci czy tolerancji nastaw hydrostatu :)
  • #5 28 Dec 2005 20:47
    danyx
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Nie chciałbym się wynośić ale nie ma chyba, pralki jeżli rozmawiamy o polarze PDF585, pralki polar były PDF385, to taka luna w trochę innej obudowie. I teraz jeżeli to polar PDF385 to kolega paw_el ma rację pralka zużyje mniej wody (obniży poziom wody na płukaniach) na programach 1,2. Zastanawia mnie tylko skąd takie przypuszczenia że to pralka zaczeła zużywać za dużo wody, przecierz ona ma trochę latek i zawsze by tak było ??, a może wąż spustowy gdzieś ci spadł, obiżył się trochę i woda poprostu przelewa się przez pralkę, może uszkodził się hydrostat ale to było widać w wzierniku że nabiera dużo więcej wody.

pozdr.
  Search 4 million + Products
Browse Products