Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na glosniku MRS.

blade13 29 Gru 2005 11:00 3171 6
  • Witam, jakis rok temu zrobilem subwoofer na głośniku MRS. Wyglada podobnie do STX (wersja ktora ma membrane z zoltego włókna). Posiada 180W Max, 90W RMS, 8Ohm, efektywnosc 92dB, Freq 20-1500Hz, 25cm średnicy!

Niestety nie znam ani nigdzie nie moge znalezc jego danych potrzebnych do projektowania obudowy. Zrobilem taka przypadkowa ale wiem ze takie cos jest do niczego, jakos gra ale czesto buczy...

Dodam zdjecie:

Fajne!
  • #2 29 Gru 2005 11:24
    Trenton
    Poziom 17  

Ładnie to wygląda ale narożniki troche nie pasuja do okleiny. A jeśli nie znasz parametrów głośnika to lepiej zrobić obudowe zamkniętą, która jest niby mniej podatna na błędy konstruktorów.Pozdrawiam

• #3 29 Gru 2005 11:38
    kwierzyk
    Poziom 15  

Subwoofer jest fajny :) Ładnie się prezentuje. Jak się domyślam zasilasz to tym Zodiakiem który stoi na półce obok ? Może on jest przyczyną buczenia basów... u mnie jest podobnie, jak się za dużo podkręci to na większym volume to juz nie jest bas tylko buczenie. U mnie pomogła wymiana elektrolitu 2 x 4700 uF ;) Aha, czy masz jakis filtr cyz też zwrotkę, która ucina wszytsko do odpowiedniego pasma ? Bo czytałem ze niby powinno być. Ogólnie jest OK. Pozdrawiam, kwierzyk

Dodano po 55 [sekundy]:

No i obudowa może mieć też wpływ na to buczenie...

• #4 29 Gru 2005 12:20
    trzygrosze
    Poziom 21  

Witam.

Buczenie głosnika akurat w tym przypadku rozumien jako podbicie jakiejs częstotliwości spowodowane złym zaprojektowaniem obudowy a dokładniej zle dobraną długością bass reflexu

skołuj sobie jakis generator i dostrój długość rury bass refleksu na ucho, pużniej z jakas muzyka i tak to powtarzaj aż efekt zniknie i nie pogorszy przetwarzania reszty pasma.
    Obudowa zamknięta to zły pomysł do subwofera ( moim skromnym zdaniem) nie znasz przecierz vasu głośnika a bardziej prawdopodobne jest że ów głosniczek wolałby siedzieć w pudle z otworem.
    nie rób za duzej obudowy bo wytrzymałość mocowa głosnika bardzo spadnie.

• #5 01 Sty 2006 14:40
    Grabie
    Poziom 2  

Wpradzie aż tak sie na tym nie znam. Ale po wielu postach i tematów które przycztalem troszke tam wiem. Przyczyna buczenia moze byc zbyt malo szczelna obudowa lub dlugosc Bass-reflexu. Gdy sie myle to przepraszam. Ale warto sprubowac. Raz mój kolega mil zdazenie że, krzywa dolna podstawa suba w czasie basu wprawiala sie w ruch i udezala w podloze.

• #6 03 Sty 2006 22:39
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz opisać dokładniej te buczenie(Czy występuje ono przy dużych impulsach(w rytm basu :D),czy tak po prostu co jakiś czas)?

• #7 05 Sty 2006 20:45
    blade13
    Poziom 14  

było tak ze jak podgłosnilem subwoofer to strasznie buczał, wył idt w rytm basu, tak jakby go tlumil bym buczeniem, ktore bylo znacznie dluzsze niz samo uderzenie! Ale teraz lepiej wygluszylem suba gabka z kolcami na bokach i z tylu (juz troche byl wygluszony ale dalem teraz tego wiecej) i jest git! Chodzi duzo lepiej! Moze poprostu dzwiek sie za bardzo odbijał!! :) Dzieki Wam!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme