Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moje pierwsze kolumny na Stx 18-120-6

kat_zdw 31 Gru 2005 12:58 5703 13
  • na pierwszych zdjeciach widac kolumny ktore mialem do tej pory. byly tam dwa glosniki: niski 20cm i wysoki. ta srednia dziura byla zakryta i uszczelniona a na dole byl bassreflex. od dluzszego czasu chcialem je naprawic i wkoncu sie za nie wziolem. zerwalem okleine wyrwalem przednia sianke. bassreflex o srednicy 7cm wstawilem z tylu. tyl byl zawsze czarny wiec tylko psiklem go na nowo matowym sprayem. przednia scianke wycial mi stolarz poza dziurami. wystarczylo po jej zamontowaniu przejechac troche papierem sciernym obszpachlowac szpachlowka uniwersalna miekka i potem znow papierem troche wyrownac. na koniec zostala okleina. po oklejeniu a poszlo to szybko brzegi troche przejechalem zelazkiem by je dobrze zlaczyc. rogi sa idealne bo obkleilem najpierw przod z zakladkani ma boki ktore sotawilem a potem jednym kawalkiem wszystkie boki. wyszlo to extra jak na pierwszy raz. jak sie przyjze dokladniej to widac male nierownosci ale jak na pierwszy raz jest extra. nozki mam od obudowy komputerowej a teraz co kupilem i ile mnie to wynioslo oczywiscie na dwie takie kolumny:

glosniki stx 18/120/6 - 94zl z przesylka
    przedni panel - plyty mialem a za przyciecie stolaz wzial 2zl
    bassreflex x2 z termilanem x2 - 15zl
    spray czarny - 7zl
    szpachlowka - 8zl
    klej wikol x 2 - 3zl
    silikon bo uszczelnilem ja w srodku i tam gdzie sa terminale i bassreflexy - 8zl
    okleina - 20zl
    wkrety do drewna i karton gipsu - 3zl
    syczki mam stare ale zamierzam je niedlugo wymienic i wstawic zwrotnice ale to za jakis miesiac
    wiec razem to wyszlo: 160zl

gra to calkiem fajnie choc brak niskiego basu dlatego mam zamiar zrobic subwoofer a oto fotki

Fajne!
  • #2 31 Gru 2005 14:07
    sdp
    Poziom 10  

Staram sie zachowac powage...
    Szanowny kolego, wez wyjmij ta osiemnastke stxa, poloz na stole, a pudla pod pache i na smietnik...
    Przeciez to sie nie godzi, takie budy dla psa!
    Mogles juz sie wysilic i sklecic cos co jakos wyglada!!!
    Zwrotnica Sound Wave'a, na górę ARVka, czy GDWK.
    Bez urazy, ale to na nie wyglada jak kolumna i to jeszcze na pokaz.
    Szczesliwego nowego roku

• #3 31 Gru 2005 15:33
    luke666
    Poziom 33  

sdp, aż tak ludzi się dołować nie powinno...
    Chyba kolejna sztuka Space'86 skończyła przedwcześnie swój żywot...
    Zmniejsz rozmiar zdjęć, bo jest prowizja.

• #4 01 Sty 2006 13:47
    kat_zdw
    Poziom 12  

ja wiem ze najlepiej krytykowac wszystko ale moi znajomi mowili ze fajnie wygladaja te kolumny i mi tez sie podoba i to najwazniejsze i brzmi to tez fajnie ciekawe czy wy potrafilibyscie ze szmelcu zrobic cos takiego.

• #5 01 Sty 2006 15:56
    ROŚ
    Poziom 15  

6 wam. Nie wygląda to aż tak źle. Szkoda że STX trzyma sie tylko na dwóch wkrętach. okleina w porządku

• #6 01 Sty 2006 17:33
    !ron
    Poziom 21  

Tak To jest jak sie bierze spore pudła od Tonsila i wsadza głośnik 2 razy mniejszy niz szerokośc obudowy. No ale i tak dało sie to ładneij zrobić, zbliżyc głośniki do siebie, usadowic je niesymetrycznie, zaokraglić boki i jeszcze coś pokombinowac z ozdobnikami. No ale jak ci sie podoba to dobrze.

• #7 01 Sty 2006 23:53
    takero
    Poziom 31  

nie rób suba tylko sprawdź na ile zestroiłeś br ...
    i ile litrów ma buda ...
    głośnik dobry , ale żeś zwalił jego aplikacje ...
    wywal te budy i zrób od początku ...

• #8 02 Sty 2006 10:21
    kat_zdw
    Poziom 12  

niby po co mam robic od nowa

• #9 02 Sty 2006 10:46
    esh0
    Poziom 19  

kat_zdw,
    - jakiej długość BR dałeś?
    - jaką pojemność ma obudowa?
    - jak wygląda sprawa wytłumienia?

• #10 02 Sty 2006 11:26
    kat_zdw
    Poziom 12  

obudowa ma wymiary 46/25,5/21cm scianki maja 1cm grubosci bassreflec ma dlugosc 12cm jedna kolumne mam wytlumiona a druga nie i doszedlem do wniosku ze bez gra lepiej

• #11 02 Sty 2006 12:37
    Mietki
    Poziom 15  

Wiesz jak zobaczyłem pierwsze zdjecia to sie przestraszyłem :| no ale ładnie okleiłes jednak mam pytanie czy obliczyłes skrzynie ?? dlaczego STX 18/120/6 jest na 2 srobach przykrecony ? bo wiesz mam zamiar na tych samych głosnikach zrobic kolumny ale wyszedł mi litrarz koło 15 - 20 litrów a tu na oko jest z 30 :D

• #12 02 Sty 2006 13:10
    esh0
    Poziom 19  

Obudowa ma ~21litrów. Br 7 średnicy, 12cm długości i jest milutko...

moje pierwsze kolumny na Stx 18-120-6

• #13 02 Sty 2006 13:53
    kat_zdw
    Poziom 12  

one maja troszke ponad 19l bo wymiary w srodku sa troche mniejsze a co do przykrecenia to sa one przykrecone na wszystkie sruby. to sa zdjecia odrazu po obklejeniu i wtedy przykrecilem tylko 2 bo chcialem jeszcze polaczyc kable

• #14 02 Sty 2006 16:26
    Stefan99
    Poziom 15  

sdp: troszke za bardzo zbeształeś chłopaka, widać że sie starał i wybrał fajnego stxa :) mi sie ten głośnik bardzo podoba, ma dobrą skuteczność i charakterystyke przenoszenia, świetny do kontrukcji dwudrożnych. Całokształt obudów rzeczywiście może sie nie każdemu podobać, ale ważne że podoba się autorowi kontrukcji. Moja sugestia jest taka, że lepszym rozwiązaniem może było zrobić te budy od nowa, a wykorzystać (jeśli to możliwe) materiał ze starych. Syczki zmień na ARV104 - moge ci ten głośnik polecić bo sam go umieściłem w jednej z moich konstrukcji i bardzo ładnie gra (zresztą na forum cieszy się dobrą opinią). Możesz go tylko troszeczke wytłumić. Aha no i zwrotka, tak jak już ktoś wspomniał - zaprojektowana przez Sound Wave'a. Ocena 4+/6 za dobre chęci i ładne oklejenie :)

Pozdrawiam i życze Szczęślwego Nowego Roku. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME