Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

opel corsa b -silnik krokowy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> opel corsa b -silnik krokowy
Autor
Wiadomość
majstercichy
Poziom 17
Poziom 17

Post#1 Post autora tematu 02 Sty 2006 01:45   

opel corsa b -silnik krokowy

witam.
w autku zacinają się obroty .tzn zostają wysokie, wracają potem na niskie itd .podejrzewam silnik krokowy .czytałem na tym mądrym portlau że pomaga wyczyszczenie go .czy ktoś mógłby udzielic kilku wskazówek jak to zrobić aby go nie uszkodzić ???? dzięki z góry
Powrót do góry

Stanisław Chwalisz
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Miasto: Szczecin

Post#2 02 Sty 2006 10:13   

Re: opel corsa b -silnik krokowy

Silnik 4-ro czy 3-y cylindry rok poj. może wtrysk 1-no pkt. nie bądż taki tajemniczy "Don Pedro" ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2006 10:13   

Powrót do góry

janek26
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: warszawa

Post#3 02 Sty 2006 10:17   

jaki silnik x12sz c12nz c14nz x14sz-jezeli którys z tych to sprawdz najpierw czy niewydmuchana jest uszczelka pod agregatem wtrysku.Moze byc tez uszczelka pod kolektorem ssacym. Na pracujacym silniku polej polonczenie kolektora ssacego z glowica delikatnie woda, jak bedzie ciagna lewe powietrze to albo zabombli ,lub silnik na moment zglupieje. Jezeli jest to x12xe x10xe to czysczenie niema sensu bo jet to teoretycznie nierozbieralne.Ale najwazniejsze jaki to silnik
Powrót do góry

majstercichy
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 Post autora tematu 02 Sty 2006 13:03   

witam .
Silnik C12NZ . 1.2 monowtrysk 4 cylindry . Montażysta gazu postawił diagnozę ,że zawiesza sie silnik krokowy wolnych obrotów -jednak on tego nie robi . dlatego też chciałbym sam spróbować .
Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#5 02 Sty 2006 13:30pomocny post - solucja   

Jeśli chcesz spróbować to naważniejsze to wyczyścić trzpień i gniazdo do którego wchodzi, nie ciągnąć za trzpień.
http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/silnikkrokowy16.html
http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/silkc16nz.html
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2006 13:30pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Stanisław Chwalisz
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Miasto: Szczecin

Post#6 02 Sty 2006 13:33   

Gazownicy wpinają się w potencjometr przepustnicy i komputer póżniej nie wie że jest bieg jałowy .Połącz te przewody z powrotem jak było bez gazu.Albo jest uszkodzony potencjometr przpustnicy/TPS/.Wówczas trzeba
wymienić na nowy.
Powrót do góry

majstercichy
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 Post autora tematu 04 Sty 2006 10:47   

witam.silnik wyczyszczony i śmiga jak trzeba .dziekuję wszystkim za pomoc .pozdrawiam
Powrót do góry

MisticGohan
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 05 Cze 2009 00:58   

a co z silnikiem X12XE ? janek26 ;) sorry ze oswiezam tak stary watek, ale mam chyba ten sam problem, tylko ze silnik mam inny i nie wiem czy mam wymieniac caly silniczek krokowy czy co z tym robic?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2009 00:58   

Powrót do góry

MisticGohan
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 21 Wrz 2009 18:52   

mój problem został 2 dni temu rozwiązany, jak w końcu wybrałem się z tym do polecanego w Krakowie zakładu specjalizującego się w Oplach

- Przepływomierz powietrza - jego wymiana, ale na nowy ORYGINALNY, Bosch, a nie żaden tańszy zamiennik, pomaga w 100% na ten problem, a podejrzewam że z silnikami X10XE i X12XE wszyscy mamy te same objawy i ... o ile nie ma kodów błędu silnika (check engine - egr, lambda), to tą samą przyczynę.

- u mnie wadliwy przepływomierz nie zgłaszał żadnych błędów - zgłaszała je za to w tym czasie sonda lambda, którą też wymieniłem, w każdym razie - ciężko dojść, że to przepływomierz, bo nie ma błędów, a na dodatek wiele osób myli się, wymieniając przepływomierz na podróbkę, tańszą, za np 120-150zł , która po prostu nie działa poprawnie, i sugeruje się tym, że to nie przepływka jest problemem, bo po wymianie na nową dalej auto muli, za nowy oryginalny trzeba dać te 360-380zł niestety, kod bosch 0 280 218 031

przez ostatnie ponad pół roku jeździłem z taką "czkawką" na 1 i 2 biegu w okolicy 1700-200obr/min. jak opisałem wyżej, i jak opisują inni koledzy. ostatnio zdarzało się to codziennie, praktycznie przy każdej przejażdżce samochodem, od momentu zmiany przepływomierza -> jak nowe auto.

Polecam zatem wybrać się do zakładu, który się w oplach specjalizuje (jak mechanik/elektryk nie ma z tym rzetelnego doświadczenia, to zacznie robić rzeczy niekonieczne, np czyścić EGR czy zmieniać świece). W dobrym zakładzie powinni wam zaproponować podmianę części wadliwej na oryginał nowy i przetestowanie tej części w normalnych warunkach. jeśli problem zniknie to wtedy zostawiamy i płacimy :]

tagi: opel corsa x12xe przepływomierz zamula muli spadek mocy niskie obroty dławi dławienie silnika
Powrót do góry

Eagle69
Poziom 1
Poziom 1

Post#10 07 Gru 2009 09:21   

Witam,

Mam Opla Corse 1.0 Ecotec, 1998 rok - wymieniłem w zeszłym tygodniu przepływomierz, ale auto chodzi tak samo jak nie gorzej - co prawda przy odpalaniu i po ruszaniu już tak nie muli, ale redukcja biegów (szczególnie 2) i próba płynnej jazdy okazuje się szarpaniem silinika (ciągle brakuje mu mocy)... dodam, że przepływomierz mam oryginalny.
Nie wiem, co mam robić... to auto doprowadzi mnie do choroby psychicznej...
Pozdrawiam!
Powrót do góry

pablissimo
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Dębica

Post#11 03 Mar 2010 23:25   

Eagle69 napisał:
Witam,

Mam Opla Corse 1.0 Ecotec, 1998 rok - wymieniłem w zeszłym tygodniu przepływomierz, ale auto chodzi tak samo jak nie gorzej - co prawda przy odpalaniu i po ruszaniu już tak nie muli, ale redukcja biegów (szczególnie 2) i próba płynnej jazdy okazuje się szarpaniem silinika (ciągle brakuje mu mocy)... dodam, że przepływomierz mam oryginalny.
Nie wiem, co mam robić... to auto doprowadzi mnie do choroby psychicznej...
Pozdrawiam!

To co napisałeś może skazywać na:
1. Nie w pełni zamknięty zawór ERG. ( mieszanka paliwowo powietrzna za uboga przez stale podawane azotany przez ERG).
2. Uszkodzony silnik krokowy. Najszybszy sposób na diagnozę to podmiana od "kolegi" z takim samym silnikiem.
3. Kończy się sonda lambda ( nie w pełni sprawna sonda lambda nie wywali błedu na komuterze ale skutecznie uprzykrzy nam jazdę).
PS: napisz jaki przebieg autka to może coś podpowiem.
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#12 04 Mar 2010 08:49   

Jako że corsa X10XE nie ma silnika krokowego pablissimo dostaje ostrzeżenie za mylne informacje.
Powrót do góry

michael82
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Poznań

Post#13 05 Mar 2010 00:34   

Kolega Motronic się trochę"czepia" ale ma rację. Tam jest nastawnik przepustnicy z zestykiem. Uszkodzony zestyk może nieco uprzykrzyć życie, ale jego usterka najczęściej powoduje zapalenie kontrolki silnika.
Powrót do góry

severro
Poziom 10
Poziom 10

Post#14 26 Mar 2013 12:24   

Chciałbym przeprowadzić dokładny test swojego silniczka krokowego w mojej Corsie B 1.2 C12NZ.
Po rozebraniu wyczyściłem trzpień oraz gniazdo, a także pomierzyłem wartości oporu dla obu uzwojeń w silniczku przy temp. ok. 5 st.C i dały wynik ok 50-51 omów.

W jaki sposób mogę go podłączyć, aby sprawdzić wysuwanie się i chowanie trzpienia oraz czy takie podłączenie nie rozkalibruje silniczka?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2013 12:24   

Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#15 26 Mar 2013 12:25   

Pod tester silników krokowych.
Powrót do góry

severro
Poziom 10
Poziom 10

Post#16 26 Mar 2013 14:17   

A czy bez tego urządzenia da się w jakiś prosty sposób przeprowadzić taki test, np. podłączając zasilanie akumulatorowe pod odpowiednie kocówki silniczka?
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#17 26 Mar 2013 14:38   

Da się, ale to żmudne.
Powrót do góry

severro
Poziom 10
Poziom 10

Post#18 26 Mar 2013 15:01   

A czy jest możliwość, aby taki żmudny sposób testowania silniczka krokowego został tutaj opisany?
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#19 26 Mar 2013 16:25   

Tu sobie poczytasz:
http://www.google.pl/#hl=pl&output=searc...ZWU&fp=f049037f12915e93&biw=1024&bih=585
Ludzie to mają wyobraźnię i zachciajki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> opel corsa b -silnik krokowy
Strona 1 z 1