Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakie najlepsze płyty DVD?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Jakie najlepsze płyty DVD?
Autor
Wiadomość
wojtek_ch
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Las

Post#1 Post autora tematu 03 Sty 2006 15:53   

Bardzo proszę o pomoc. Na jakich płytach najlepiej nagrywać filmy DVD? Szczerze mówiąc nie wiem czym się różnią płyty np. DVD-R i DVD+R? W ogole co oznacza to plus (+) i minus(-). Proszę o radę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2006 15:53   

Powrót do góry

A_Romek
Poziom 10
Poziom 10

Post#2 03 Sty 2006 17:00   

Re: Jakie najlepsze płyty DVD?

Niestety nie odpowiem ci wprost ponieważ ważne jest do czego chcesz je używać i uprzedzająć wszystkie twoje pytanie odsyłam cie do serwisu http://www.cdrinfo.pl jest w nim dość dobrze wszystko opisane zapoznaj się z jego treścią a odpowiedź sam znajdziesz.
Pozdr
Powrót do góry

wojtek_ch
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Las

Post#3 Post autora tematu 04 Sty 2006 13:49   

chodzi mi o przegrywanie fimów DVD
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2006 13:49   

Powrót do góry

elek77
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Legionowo

Post#4 05 Sty 2006 02:18   

Czy -R czy +R to mało ważne byleby twój odtwarzacz czytał dany typ nośnika a najlepiej to oba. Co do firmy to ważny jest faktyczny producent nośnika a nie samo logo na płytce bo to jest zwodnicze. Najlepsze firmy potrafią wypuszczać jako swoje płyty kiepskich producentów. Np. firma Ritek (oj cienizna!) zaopatruje wiele znanych firm np. TDK. Po zakupie jakiejś "próbki" użyj programu DVD Identifier to sie dowiesz co kupiłeś. A jeżeli cię ten temat bardziej interesuje to zajrzyj tu http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=1
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2006 02:18   

Powrót do góry

woto0
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#5 05 Sty 2006 09:08   

wg mnie to TDK
Powrót do góry

DukE
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Post#6 05 Sty 2006 13:35   

elek77 ma calkowita racje. Ostatnio kupilem 10 plyt Platinum, wszystkie identyczne, kupowalem wszystkie w ten sam dzien w tym samym sklepie. Okazalo sie po odczytaniu ze niektore z nich to wlasnie Ritek'i ;/ a niektore CM bodajze czy jakos podobnie, i te drugie nagrywaly sie o niebo lepiej niz pierwsze.

Obecnie najlepsze plyty robia TDK, Verbatim i Platinum
Powrót do góry

TONI_2003
Moderator
Moderator

Miasto: Tychy

Post#7 05 Sty 2006 16:39   

Witam!
Również wydaje mi się że płyty PLATINIUM straciły swą markę ja kupiłem 4 sztuki co prawda DVD+RW (4XSpeed) i są odczytane przez program DVD Identifier V4.2.0 jako Philips
Mało tego odkryłem ciekawostkę , a mianowicie program Easy_Burning widzi te płyty lecz gdy płyta jest "dziewicza" nie widzi jej pojemności , a zatem próba nagrania kończy się fiaskiem .
Lecz wystarczy płytę nagrać np. w Nero lub tylko ją z formatować i program Easy_Burning już poprawnie ją nagrywa . Mamy więc coraz więcej niespodzianek i zakup płyty do nagrywania jak widać będzie póki co jakąś swego rodzaju loterią i nic na to nie poradzimy .
Nadmienię że moja nagrywarka to NEC DVD_RW ND-4550A [FW 1.06]
Pozdrawiam.
Powrót do góry

ste3an
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 05 Sty 2006 16:56   

tdk tez szajs ostantio z 20 minusow 5 kosz zaliczylo i to tdk przez tdk robione :)+tdk od moser baer india podbno dobre :) ale najlepsze sa tayio Yuden mozna spotkac ten nosnik w verbatimach pastelowych :) najlepsze nosniki na rynku sa od tayio Yuden
pozdro
Powrót do góry

longines
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#9 05 Sty 2006 17:10   

wojtek_ch napisał:
Bardzo proszę o pomoc. Na jakich płytach najlepiej nagrywać filmy DVD? Szczerze mówiąc nie wiem czym się różnią płyty np. DVD-R i DVD+R? W ogole co oznacza to plus (+) i minus(-). Proszę o radę.

Pozdrawiam.

Część wyjaśnień znajdziesz tam:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=323086&highlight=
Powrót do góry

p4v3u
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: z lasu

Post#10 05 Sty 2006 18:13   

a ja uzywam tdk i nie narzekam
ps
wiecie moze jak stworzyc plyte dvd video?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2006 18:13   

Powrót do góry

elek77
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Legionowo

Post#11 08 Sty 2006 01:01   

Co do nośników to jak dla mnie nr.1 to Taiyo Yuden.
Jeżeli chodzi o programy do tworzenia DVD to jest ich wiele. Ja używam DVDlab PRO a wcześniej DVDMaestro. Ale jak ktoś chce to może użyć nawet Nero, przy tej mnogości programów każdy znajdzie coś dla siebie, od najprostrzych do najbardzej rozbudowanych. W linku który podałem wyżej są opisane sposoby tworzenia płyty DVD (ewentualnie są linki do takich porad). Czytać albo "pogoglować" a wszystko stanie się jasne :)
Powrót do góry

ostrytomasz
Poziom 16
Poziom 16

Post#12 08 Sty 2006 02:09   

Testowałem ostatnio kilka różnych nośników (tylko +R) na DW1640.
Najlepiej wypadły Platinum x8 (RITEK R03), tuż za nimi Mediastore x4 (VDSPMSAB 001) - zdecydowany lider jakość/cena.
Fatalnie nagrywały się TDK x8 (CMC MAG E01) a ich zakupiłem niestety wcześniej 10-pak.
Generalnie najlepiej przejść się do najbliższego sklepu, poprosić poprosić po jednej sztuce kilku nośników, nagrać i sprawdzić poziom błędów PIE/PIF i jittera. Płyta jest "dobra" jeżeli firmware nagrywarki nie ma z nią problemów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Jakie najlepsze płyty DVD?
Strona 1 z 1