Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak prawidłowo podłączac akumulator?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jak prawidłowo podłączac akumulator?
Autor
Wiadomość
Robson1966
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: małopolska

Post#1 Post autora tematu 03 Sty 2006 20:32   

Mam dość banalny problem. Chodzi konkretnie jak prawidłowo podłączać i odłączać akumulator? Mam golfa III 1.6 benzyna monowtrysk. Auto nie ma immobilizera. Planuje wymienić akumulator i nie wiem czy po odłączeniu ustawienia komputera nie zostaną zmienione.tzn czy sie nie zresetuje? O ile wiem to najpierw powinno sie odłączyć minus a potem plus. Przy podłaczaniu jest na odwrót. Ale ostatnio doszły mnie głosy że w niektórych autach elektronika wymaga odłączenia najpierw plusa? Jak ta sytuacja wygląda w golfach ? Z góry dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry

grzechu40
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Podkarpacie

Post#2 03 Sty 2006 20:43   

Re: Jak prawidłowo podłączac akumulator?

Witaj.
myślę że jest to obojętne byle byś nie pomylił plusa z minusem i miał wy łączoną stacyjkę.Jeśli masz kodowane radio to lepiej poszukaj kodu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2006 20:43   

Powrót do góry

1robert
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: opole

Post#3 03 Sty 2006 20:50   

Ja zrobilem taki "knif z kablami rozruchowymi - podłaczyłem je na czas przepinania akumulatora - nie zresetuje sie adaptacja komputera silnika, kod w radiu, alarm i takie tam - ja mam LPG - tu adaptacja jest dość ważna. Jak jezdzisz na benzynce to komp sam sie doprogramuje. Ważne żebyś nie spowodował przepięć, spadków napięcia itd- klemy odłączasz i już bez jakichś przypadkowych styków/rozłaczeń. Kolejność chyba jest obojętna - jak ktos uważa że jest inaczej niech wytłumaczy z jakiego powodu. Mi sie wydaje że prąd przestaje płynąć i tyle
Powrót do góry

Sady
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Radom

Post#4 03 Sty 2006 20:50   

Jeśli nie masz radia kodowanego, to chyba bez większych problemów. Nie martw się o ustawienia komputera.
Powrót do góry

Paviu
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Strzelin

Post#5 03 Sty 2006 20:58   

Jesli chodzi o sam komputer to nie ma znaczenia, w tej kolejnosci chodzi tylko o to ze jak przykrecasz lub odkrecasz kleme to jakbys zaczał odkrecać od plusowej to jak zetkniesz klucz do masy (do błotnika, osprzetu silnika czy co tam masz w poblizu aku) to zrobisz zwarcie, mi tak sie kiedys przytrafiło, od tamtej pory stosuje ta kolejnosc: zdejmowanie klem -,+, zakładanie klem +,-.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2006 20:58   

Powrót do góry

Gerri
Spec od Mercedesów
Spec od Mercedesów

Miasto: Limerick

Post#6 03 Sty 2006 21:12   

Z punktu widzenia przepływu prądu jest jak najbardziej wszystko jedno, czy przerwiesz obwód ściągając klemę dodatnią, czy ujemną. (ta dyskusja już była na forum) i ten problem nie ma całkowicie związku z rozprogramowaniem sterownika. Jeżeli chcesz ominąć ten problem, możesz na czas wymiany akumulatora zasadniczego podpiąć do klem napięcie z akumulatora dodatkowego (np. za pomocą krokodylków) wtedy dopływ napięcia będzie zachowany.

>Ale ostatnio doszły mnie głosy że w niektórych autach elektronika wymaga odłączenia najpierw plusa?

Tak. W Syrenach, Warszawach, oraz innych autach z plusem na masie. Wytłumaczenie jest prozaiczne. Jeżeli przypadkowo przy odkręcaniu przewodu na klemie połączonej z masą dotkniesz karoserii, to nic się nie stanie. Jeżeli odkręcasz najpierw przewód nie połączony z masą i dotkniesz karoserii, to poleci snop iskier (no wiesz).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2006 21:12   

Powrót do góry

Robson1966
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: małopolska

Post#7 Post autora tematu 03 Sty 2006 23:18   

dzięki za szybką odpowiedź i wyczerpującą. Jeśli chodzi o to pytanie czy najpierw odłączać plus to znalazłem podobny temat na tym forum ( w chwili obecnej nie mogę go znaleść) i ktoś napisał że w aucie majacym imobilizer w przypadku podpięcia na odwrót tzn. najpierw minus potem plus imobilizer blokuje rozruch silnika. Niewiem dokładnie na czym to polegało bo nie studiowałem tego tematu dogłebniej, bo u mnie poprostu niema imobilizera. W kazdym razie dzięki za pomoc
Powrót do góry

Enpro
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Dolnośląskie

Post#8 04 Sty 2006 00:08   

W samochodach z komputerami, pełną elektronikom zaciąga się zawsze najpierw (- ) potem (+) a podłącza na odwrót najpierw (+) a potem (-) i bron cie panie z załączonym zapłonem chyba że chcesz uszkodzić urządzenie sterujące wtryskami. Po za tym odłączenie akumulatora powoduje rozkodowanie radia i utratę danych eksploatacyjnych komputera także lepiej jest wymienić akumulator bez zaniku napięcia.
Powrót do góry

jaskrow71
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 04 Sty 2006 00:30   

Mam takiego golfa możesz spokojnie odpinać - a pniej =

Rady:
- dbaj o styl swojej wypowiedzi
- nie popełniaj błędów

Sady

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2006 00:30   

Powrót do góry

Gerri
Spec od Mercedesów
Spec od Mercedesów

Miasto: Limerick

Post#10 04 Sty 2006 01:43   

Robson1966 napisał:
ktoś napisał że w aucie majacym imobilizer w przypadku podpięcia na odwrót tzn. najpierw minus potem plus imobilizer blokuje rozruch silnika

My swoje, a Ty swoje... Nie rozumiesz, żę obojętnie którą klemę rozepniesz, to elektrony przestają zapier...lać, i nie mają z tym takich problemów jak Ty? Możesz w akumulator wyj. .bać z bazooki, i elektrony też przestaną zapier...lać, tak samo jak przy ściągnięciu klemy minusowej, i dokładnie tak samo jak przy ściągnięciu klemy plusowej. A to co zapodajesz, to są mądrości ludowe, coby prostym ludziom robić wodę z mózgu i wpędzać ich w kompleksy na temat ich niedouczenia na poziomie szkoły podstawowej.

Pzdr.:D
Powrót do góry

Sady
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Radom

Post#11 04 Sty 2006 16:28   

Myśle, że pisanie na ten temat książki mija się z celem a tym bardziej nic nie wnosząca dyskusja - wszystko co miało być, chyba już zostało powiedziane (chociażby Gerri, Enpro wytłumaczyli)

Temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jak prawidłowo podłączac akumulator?
Strona 1 z 1