Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telestar 9970DWA CROMA + DVD

kryspin 03 Sty 2006 20:39 3377 18
  • #1 03 Sty 2006 20:39
    kryspin
    Poziom 17  

Na elektrodzie nie znalazłem schematu hasis tego TV. Jest PT90A ale bez DVD. Mam Taki telewizor z porozłacznymi kabelkami od DVD i kilka innych z płyty głównej (Tv po nieukończonej naprawie ). Mam problem z umiejscowieniem wtyczk dwu pinowych od DVD. Ponieważ jest kilka miejsc które by pasowały. Przydał by się schemat połączeń albo jakiś opis pin to pin. Jakby ktoś mógłby mi pomóc to z guru dzięki nie chce ryzykować katastrofy.

• #2 04 Sty 2006 09:50
    kryspin
    Poziom 17  

Wyjąłem DVD i teraz było łatwiej na dolnej części są opisy. a poza rozłączonymi kabelkami dwu pinowymi zamienioa była jeszcze wtyczka cztero pinowa. teraz DVD już się zgłasza. Ale jeszcze nie koniec zagadek brak jeszcze głosu. Będę szukać, ale jakby ktoś miał jakiś pomysły. TV przed naprawą śnieżył i nie zgłaszało się DVD ta pierwsza usterka była spowodowana uszkodzonym STV 9306 po wymianie układu pojawił się obraz DVD ruszyło dopiero jak wykryłem zamienione miejsce cztero pinowej wtyczki w tylnej części napędu DVD. Jeszcze tylko ta fonia.
    Ciekawe co jeszcze można było pozamieniać.

• #3 04 Sty 2006 11:34
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Masz TDA7057 czy TDA7494+TDA7495?

• #4 04 Sty 2006 14:24
    kryspin
    Poziom 17  

Dzięki za zainteresowanie Na płycie głównej jest jeden tda7495 i na płycie kina są dwa tda 7495 . Fonia jest tylko jak jest bardzo ściszona próba dodania głosu powoduje zablokowanie fonii do czasu wyłączenia wyłącznikiem sieciowym proszę o jakąś wskazówkę.

• #5 04 Sty 2006 16:11
    armiil
    Poziom 14  

Witaj,
    Dwupinowe kabelki są podłączane z boku napędu.Czerwone gniazdo(na rogu napędu-to mute.Połącz z białym gniazdem przy procesorze.
    Drugie (białe)gniazdo należy połączyć z niebieskim gniazdem -za stojacym modułem.
    Jeśli masz problem z dźwiękiem wyjmij wtyk z gniazda mute.Jeżeli się pojawi,możliwe,że będziesz musiał tylko odwrócić gniazdo mute na płycie.
    Pzdr

Przepraszam,ale pomyliłem płyty.Opisywałem sytuaję z PT2258 na module.
    Tak,czy owak jeżeli zamienisz przewody miejscami -nie uszkodzisz napędu ani płyty gł.Napisz jaki jest procek na płycie.

• #6 04 Sty 2006 17:03
    kryspin
    Poziom 17  

Dzięki. Posprawdzam i napiszę o efektach wieczorem.
    Acha problem z dźwiękiem mam rozwiązany były przerwy na płycie głównej na tda7495. Teraz odkryłem że nie można sterować pilotem odtwarzaczem DVD. z klawiatury jest ok. i to mogą być jeszcze te wtyczki.

• #7 04 Sty 2006 17:05
    armiil
    Poziom 14  

Dokładnie tak.Od sterowania pilotem jest białe gniazdo w napędzie.
    Pzdr

• #8 04 Sty 2006 20:21
    kryspin
    Poziom 17  

Sprawdziłem niestety podłączone wtyczki mam chyba dobrze te białe "ir" jest podłączony do gniazda obok procesora na płycie głównej. Niebieskie "mute" to z boku napędu. Jedynie pasował kabelek do gniazda w tylnej części napędu. DVD nadal nie reaguje na pilota. Czyli nadal potrzebna pomoc. Jutro będę nad tym pracować. Ale jakby ktoś miał jakieś podpowiedzi to chętnie skorzystam. Z góry dziękuję

• #9 05 Sty 2006 09:00
    armiil
    Poziom 14  

Napisz konkretnie jaki masz napęd i jaki procek na płycie.

• #10 05 Sty 2006 15:09
    kryspin
    Poziom 17  

Procesor ST92T195D7B1

Dodano po 4 [godziny] 51 [minuty]:

Przepraszam że nie napisałem od razu.
    Jest to napęd LN9951. Podstawiłem dla spokoju pamięć. bez zmian to znaczy tv działa ok. dvd z klawiatury też pilotem można tyko wybrać tryb dvd reszta to tyko z klawiatury. schemat byłby pomocny. Na elektrodzie znalazłem tylko bez DVD. Porady mile widziane. Z góry dzięki.

• #11 09 Sty 2006 08:45
    armiil
    Poziom 14  

Ciekawy jestem,czy ten napęd ruszył z pilota.Domyslam się,że nie.Zawsze spotykałem się znapędami CASON CA-2502 lub starsze fuzz

• #12 09 Sty 2006 09:53
    kryspin
    Poziom 17  

Nie ruszył co mam zrobić ?. Ten tv miał go zamontowany oryginalnie.

• #13 09 Sty 2006 10:28
    armiil
    Poziom 14  

Już wiem :) Masz napęd z epoki węgla :) Można zamiast niego bez problemu zastosować Casona o którym pisałem wczesniej.Białe gniazdo z boku napędu to pilot.I musi działać.
    Daj znać

Pzdr

• #14 09 Sty 2006 11:15
    kryspin
    Poziom 17  

Pisałem że wiem że to białe gniazdo z boku napędu to jest do do pilota mam go podłączone do gniazda obok procesora, i nie działa. nie mam żadnych pomysłów. Nie widać tam żadnych impulsów. Z procesora powinno chyba coś widać na oscyloskopie w momencie nadawania pilotem. Czy niema tam jakieś blokady albo ma uszkodzony procesor.

• #15 27 Mar 2006 22:42
    nadawca
    Poziom 28  

Chciałbym pociągnąć ten wątek dalej. trafił mi sie Elemis panorama z tym chassis / z DVD / - również pogrzebany w innym warsztacie. Migał tylko LED - była uszkodzona końcówka kina. TV funkcjonuje poprawnie . Mam tylko problem z DVD - jest całkowicie nieczynne ; na nic nie reaguje , szuflada się nie wysuwa. Napiecia zasilające DVD są / mierzone na module kina /.
    Nie wiem za bardzo jaki ruch wykonać żeby to dvd drgnęło - proszę o jakieś sugestie dot. tego tematu.

• #16 28 Mar 2006 19:56
    kryspin
    Poziom 17  

Ja się pozbyłem problemu klient stwierdził że kupi sobie oddzielne DVD. I będzie taniej.

• #17 28 Mar 2006 20:02
    nadawca
    Poziom 28  

Dzięki ; też o tym myślę.
    Jeszcze jedno / o ile oczywiście pamiętasz jeszcze / . Nie mogę dojść do ładu z tymi wzmacniaczami mcz. Są 3 scalaki . W jakiej sytuacji 2 układy na bocznym module są aktywne - nie mam do tego żadnego schematu i nie mogę sobie z tym poradzić.

• #18 06 Kwi 2006 00:25
    Piotr Pajkert
    Poziom 31  

Witam!

kryspin napisał:
    Ja się pozbyłem problemu klient stwierdził że kupi sobie oddzielne DVD. I będzie taniej.

A jak wykorzysta istniejące w TV wzmacniacze "efekt" i "central", oraz jak przełączy do trybu 5.1 nie mając oryginalnego DVD?
    Cześć!

• #19 11 Sie 2006 16:59
    kryspin
    Poziom 17  

klienta interesowała wyłącznie tania naprawa

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme